Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Stvarno mi nije jasno kako ove nase poznate face nije blam da izjavljuju ovako nepromisljene stvari?! Ok, to sto su poznati ne znaci i da moraju da budu pametni ali svakako moraju da vode racuna da sebe predstvaljaju u pozitivnom svetlu. Ako uzmemo u obzir cinjenicu da osoba koja izabere da se bavi nekim javnim poslom ima obavezu da vise nego neki drugi ljudi vodi racuna kako o svom ponasanju tako i o nekim moralnim nacelima koje podrzava onda mogu samo da zakljucim da bi svi oni trebalo da odu na preobrazovanje. Medjutim, oni redom i bez blama imaju tako nepromisljene izjave da mi prosto dodje da se nadjem s druge strane mikrofona i da sa svakom od njih javno porazgovaram o onome sto se krije iza njihovih izjava.Od dana kada sam cula izjave Kubure i Mirjane Bobic Mojsilovic (koju ni ranije nisam previse cenila ali znam da je mnogima ona zanimljiva) besnim od kolicine sebicnosti i povrsnosti u njihovim izjavama. Ne znam od koje da pocnem i koja je gora! Dal Kuburina izjava da ce on, jadan, biti primoran da tako pusi pred svojim detetom i truje ga tim groznim dimom, dal Bobickino pitanje zasto li je nepusacima bas toliko stalo da sede za njenim stolom kada ona pusi ili mozda izjava (zaboravih cija) da je on ?nazalost pusac? i da se ?nada da njegova deca nece biti pusaci??!?!?!? Ili cak Kuburina izjava kako je pusenje za njega antistres! I da li je moguce da posle ovako sebicnih i nehumanih izjava oni uopste mogu da imaju prava da se bune? Kuburi je vazno samo da svoje dete ne truje a za druge ko im je kriv sto su se nasli na mestu gde on voli da purnja. Njega ne interesuje ni sto je pusacima itekako stresno kada izadju u zadimljen i zagusljiv klub gde su dosli nebi li se malo odmorili i proveli malo kvalitetnog vremena s prijateljima. Al zato Bobicki nije vazno to sto bi njeni prijatelji nepusaci mozda da podele vreme i mesto sa njom. Ne, njoj je vazno da ona moze da zapali jednu posle dobre hrane i dobrog vina. A za prijatelje ce lako ? naci ce ih medju pusacima. Nepusaci izvinite al necemo se druziti. Al najsimpaticniji su mi ipak oni samoprekorni sto im je zao sto su pusaci ali ne mogu nista protiv toga. Ma dajte da im dozvolimo da nas truju ? pa zao im je, nije li to dovoljno? Ili jos bolje, da se podelimo s prijateljima i poznanicima na pusace i nepusace?ccc?omg kakve ce sve dubioze izgovoriti ovisnik nebi li izbegao da se suoci sa sopstvenim problemom.Sve u svemu ne znam koje im je opravdanje jadnije: pravdanje jednog problema prebacivanjem na drugi (ko su veci zagadjivaci po logici ?i od goreg ima gore?), povrsna poredjenja losih navika i brkanja mogucnosti izbora ili cisto hedonisticno-egoisticne izjave da im unistavamo zadovoljstvo. Mislim da smo svi dovoljno obrazovani da nam je jasno da osoba-ovisnik, a pogotovo osoba-ovisnik koja jos i priznaje svoju ovisnost, ne moze imati pravo da trazi razumevanje za naviku koja steti njoj samoj a pogotovo ako steti drugima.Sto se mene tice, a i svake osobe zdravog razuma, pusacima se moze dozvoliti da puse samo u svom domu! A na javnim mestima mogu samo da zvacu duvan pa dok se truju nek ne truju i druge! E onda ce imati pravo da stetnost svoje navike porede sa alkoholom, hranom, seksom?Da li ste ikada od nekog pusaca, alkosa ili narkosa culi neko racionalno opravdanje?

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Da ne raščlanjujem dalje ovu dosadnu tiradu prepunu kontradikcija, pravna država ne dozvoljava već zabranjuje. Iz ovog pisanija sledi da bi pušenje valjalo zabraniti i na vrhu Mont Everesta, ali ne i u kući prepunoj dece....što me dovodi do nepobitnog zaključka da tebe ne zanima javno dobro, već naprosto mrziš pušače i ne želiš ih u svojoj okolini. Ajd ćao.

Link to comment
Da ne raščlanjujem dalje ovu dosadnu tiradu prepunu kontradikcija, pravna država ne dozvoljava već zabranjuje. Iz ovog pisanija sledi da bi pušenje valjalo zabraniti i na vrhu Mont Everesta, ali ne i u kući prepunoj dece....što me dovodi do nepobitnog zaključka da tebe ne zanima javno dobro, već naprosto mrziš pušače i ne želiš ih u svojoj okolini. Ajd ćao.
Ahahaha, pa ja bih onda trebalo da mrzim rodjenog brata i najbolju prijateljicu! Jedini pusac kojeg mrzim i mislim da imam pravo da ga zbog te navike licno mrzim sam ja bivsi pusac! A sto se ostalih ljudi tice ne podrzavam njihovu naviku koja i meni steti! Mrzim cigarete koliko i drogu i alkoholizam ali ako neko hoce da pusi drogira se ili opija nema pravo da i mene time truje. Kapito?
Link to comment
Kapito. Ne smeta ti kada truju svoje devetomesečno dete. Najbitnije je da to tebi smeta.
omg pa ako sam protiv pusenja jer time truju druge naravno da sam apsolutno protiv toga da truju bilo kog nepusaca. Al kako ja mogu nekome da zabranim sta ce u svom domu da radi i kako svoju decu da vaspitava? To se ne moze resiti zabranom vec edukacijom. Al da svoju losu naviku deli s kime stigne to se moze spreciti. Edited by fliuku
Link to comment

Znači čovek može i da siluje i bije dete jer to radi u svom domu, ili, ako već neće da bije, onda može da ga naliva rakijom?

Link to comment
Znači čovek može i da siluje i bije dete jer to radi u svom domu, ili, ako već neće da bije, onda može da ga naliva rakijom?
ccc...blago tebi kad ovakve zakljucke izvodis i kad ovako banalizujes stvari...naravno da za to postoji kazna i da iako postoji to ipak ne sprecava da se takve stvari desavaju...ali to i dalje ne umanjuje pravo svakog da ne bude zrtva necije bezobzirnosti.... odakle ti ideja da duvansku ovisnost poredis sa potpuno drugom vrstom (ako ne i mnogo gorom) personalnih poremecaja i disfunkcionalnosti!!
Link to comment

Pa ako je duvan toliko opasan da ga treba zabraniti i na vrhu Kilimandzara, zar ga ne treba proterati i iz domova?

Link to comment

ocekivano zaostrena rasprava na temu shenjapu (doduse, naivno ocekivah vise humora). na posletku, divanjenje ce i u ovdasnjoj drzavi biti ostrakizovano ma sta zavisnici seirili. i to je dobro za sve, rece zavisnik.

Link to comment

sta mislite je l' treba oboljenja koja su izazvana pusenjem (tamo gde se to moze tvrditi s odredjenim (visokim) stepenom verovatnoce) leciti besplatno iz zajednickog fonda zdravstvenog osiguranja?teza je sledeca: pusac svesno povecava rizik da oboli. zato bi trebalo da placa posebnu (visu) premiju (doprinos), ili da se s ostalim pusacima organizuje u poseban fond za oboljenja koja su prema redovnom toku stvari indukovana dugotrajnim uzivanjem duvana.ako je odgovor da, odnosno ako pusace treba osiguravati pod posebnim uslovima, onda - da li isto treba da vazi za morbidno debele ljude?

Link to comment

Ne samo za pušače i debele, nego za sve one koji svesnim i dugotrajnim unošenjem dokazano štetnih supstanci (aditivi, masna i konzervisana hrana, gazirana pića, junk food, alkohol...) višestruko povećavaju rizik od bilo koje bolesti koja se dobija na taj način.

Link to comment
sta mislite je l' treba oboljenja koja su izazvana pusenjem (tamo gde se to moze tvrditi s odredjenim (visokim) stepenom verovatnoce) leciti besplatno iz zajednickog fonda zdravstvenog osiguranja?teza je sledeca: pusac svesno povecava rizik da oboli. zato bi trebalo da placa posebnu (visu) premiju (doprinos), ili da se s ostalim pusacima organizuje u poseban fond za oboljenja koja su prema redovnom toku stvari indukovana dugotrajnim uzivanjem duvana.ako je odgovor da, odnosno ako pusace treba osiguravati pod posebnim uslovima, onda - da li isto treba da vazi za morbidno debele ljude?
Aha, kao i za profesionalne vozače, one koji namerno odlučuju da žive u blizini fabrika, morbidno mršave, tj. anoreksične i bulimične, alkoholičare, narkomane, one koji jedu nezdravo masnu hranu, potom one koji se bave aktivnostima mogu da izazovu rak (drvodeljstvo, slikarstvo, grafičke umetnosti, grnčarstvo), sportiste-amatere koji lome noge 3 puta godišnje pa očekuju da država finansira njihovu smotanost...U stvari, kada razmislim bolje, trebalo bi lečiti besplatno samo one koji imaju nasledne bolesti ili su potpuno zdravi.Kada razmislim još bolje, nisam primetio da sveti Kozma i Damjan bacaju sa neba evre od kojih se finansira fond zdravstvenog osiguranja, tako da to lečenje nije besplatno. Lečenje, kroz doprinose, plaćaju unapred i morbidno gojazni i pušači, a stopa je ista za sve da bi se zadržao barem neki stepen jednakosti pred zakonom.Ideja da zbog neke društvene mode ceo jedan stratum društva bude izuzet iz sistema opšteg zdravstvenog osiguranja i stavljen na neki poseban režim je opasno voluntaristička. Dakle, ne, ne i ne.@henrikti se zajebavaš, jel'da? :blink: imaš li predstavu na šta bi ličilo društvo koje bi moglo da prati svaki obrok i popijenu čašicu svakog pojedinačnog građanina? Edited by vasudeva418
Link to comment
Aha, kao i za profesionalne vozače, one koji namerno odlučuju da žive u blizini fabrika, morbidno mršave, tj. anoreksične i bulimične, alkoholičare, narkomane, one koji jedu nezdravo masnu hranu, potom one koji se bave aktivnostima mogu da izazovu rak (drvodeljstvo, slikarstvo, grafičke umetnosti, grnčarstvo), sportiste-amatere koji lome noge 3 puta godišnje pa očekuju da država finansira njihovu smotanost...
zaboravio si i onih oko 50% mladih ljudi koji se seksaju bez kondoma. i šta ćemo s forumašima koji blejeći u monitore ubrzavaju kratkovidnost? <_<
Link to comment
zaboravio si i onih oko 50% mladih ljudi koji se seksaju bez kondoma. i šta ćemo s forumašima koji blejeći u monitore ubrzavaju kratkovidnost? <_<
I prekomernim kuckanjem prizivaju carpal tunnel sindrom.
Link to comment
@henrikti se zajebavaš, jel'da? :blink: imaš li predstavu na šta bi ličilo društvo koje bi moglo da prati svaki obrok i popijenu čašicu svakog pojedinačnog građanina?
Ovom forumu fale [sarcasm] tagovi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...