Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Ne znam da li ti shvataš da sve ovo što pišeš na ovoj temi ima kredibilitet taman koliko bi imalo i Mladićevo propovedanje mira, nacionalnog suživota i tolerancije, tamo negde '92-'93, u pauzama svakodnevnih aktivnosti.
Ja ne znam da li je Henrik Larson u penziji, ali ako nije treba da ode, barem na ovoj temi.Njegovo ucheshce ne ovoj temi se ne mozhe vrednovati, jer ga nije ni bilo.Peace = nemam nameru da razmenim ni rech vishe sa tobom na ovoj temi.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

...iskreno, uopste nisam nacisto da li nasi kafici samo imaju usrane ventilacije ispod svakog nivoa, ili ljudi TOLIKO puse...
I jedno i drugo.
Cilj je smanjiti broj onih koji će se u budućnosti (nepotrebno) odati ovom poroku, a najefikasniji način da se to uradi je da pušenje postane društveno nepopularna navika (što sada svakako nije), ako je zbog toga potrebno ukinuti slobodu pušača da pale cigarete u kafićima - podržavam to.
Dionysos sve rekao.
Link to comment

iz mog ugla, barem u kaficima i klubovima gde sam ja bila, vise se ne pusi kao pre. cini mi se da mladi jednostavno u tome ne vide vise neko zadovoljstvo. i pametno....smatram ujedno i totalnu diskriminaciju prema pusacima sa zakonom o pusenju. ako se vec zabranjuje da se pusi na javnom mestu, zasto onda ne ukinuti cigarete skroz, ili da vlasnici lokala imaju pravo da otvaraju kafice i klubove u koje mogu samo pusaci (i oni kojima to ne smeta) da dodju.

Link to comment
I u evropskim zemljama s epuši u kafićima, na ulici i td. Mislim da po običaju preterujemo, jer smo veoma netolerantno društvo.
I pušači su se našli pod pesnicom Borisa Broza...Nikad u Srbiji neće biti demokratije i tolerancije. Ja sam, npr. veoma netolerantan jer ne dopuštam pušenje u mojoj kući. Da sam neki Evropejac, ja bih čak uveo pušenje kao obavezu...
Link to comment
Ja to govorim iz ličnog iskustva, ne iz potrebe da hejtujem ljude koji drugačije misle da bih se oslobodila nekih ličnih frustracija :lol:
Jasno je sve... Pušenjem u Evropu...
Link to comment
Ja ne poznajem niti jednog pusaca koji prica ostavicu pusenje tad i tad...vecina pusi, zna koliko je lose po svoje zdravlje, znaci potpuno su svesni i jednostavno su se pomirili sa tim, pusice ako cigare budu i 10x skuplje i ako budu zabranjene itd.Poredjenje duvana i narkotika je glupost...
Da li je tebi jasno da je njima logicno da puse kao sto je tebi logicno da ne pusis?
edit: najbolje mi je kada se krene sa ovim pricama "ali moja baba je pusila kao smuk i zivela je do 107. godine" ili "moj deda nije vadio lulu iz usta pa je doziveo osamdes' petu" i slicno. Evo ja jedem slatkise cesto kao nenormalan pa nisam imao karijes tamo negde od 15-16. godine. Znate kako kazu ono, izuzeci potvrdjuju pravilo. Bila i ona JATova stjuardesa sto je pala iz eksplodiranog aviona sa ne znam koliko hiljada metara, slomila svaku kost i prezivela na kraju i oporavila se. Da li to znaci da treba praktikovati skakanje iz aviona bez padobrana?
Ovaj podatak nije cudan ako se imaju u vidu dve stvari:1- da ni jedna cinjenica/dogadjaj/whatever nema + ili - predznak, svako ponaosob daje odredjenom dogadjaju + ili - predznak. Na primer: dobio/la sam otkaz. Onaj ko je voleo svoj posao stavlja - ispred ovoga, a onaj ko je imao grozan posao, sefa zlotvora itd, stavlja +. Isti dogadjaj drugo tumacenje. Koji je odgovor na pitanje "da li je otkaz dobar ili los"? NEMA JEDNOZNACNOG konkretnog ODGOVORA. Najkonkretnije sto se moze odgovoriti je "ZAVISI".2- ljudi prvo donesu odluku pa onda nalaze primere da to justify. Pogledaj samo kroz ovaj topik, ima MILION primera koji ovo dokazuju. Ja necu da ostavim pusenje ZATO STO... Ja ne pusim JER... Znaci prvo ide odluka (volim da pusim i ima da pusim) a onda primeri koji ce da potvrde to sto sam upravo odlucila: moja baba pusila do 142-ge, veliki Cercil ili ko ono bese pusio a doktori mu branili, i u tom smislu (kao da je bio veliki zbog nikotina, mislim...). Da li je mogao da se izabere primer iz istorije koji govori o tome kako je sjajno voditi zdrav zivot? NARAVNO. Samo sto to osobi koja je odlucila da je pusenje OK ne pada na pamet iz ociglednih razloga.BTW, Izuzeci TESTIRAJU pravilo.
Meni to ne znaci nista. Vec sam rekao, ova globalna histerija protiv pusenja uopste nema veze sa odnosom izmedju pusaca i nepusaca vec sa kapacitetom i kolicinom ispuzavanja ispod kamena ljubitelja kaveza kao nastavnog sredstva.
Sta ima prirodnije od ovoga?Citava evolucija se sastoji u tome da se svaka jedinka bori da bude po njenom. To ti je glavna odlika vrste u kojoj si rodjen u ovoj inkarnaciji.Cinjenica da jedna strana ne razume drugu niti se trudi da razume samo podmazuje pljuvacne zlezde.
bravo, sledeći put ću paziti da ne sednem u kafanu u kojoj obitavaju hiv pozitivni.
Ovo nije bas adekvatno poredjenje.Adekvatnije bi bilo recimo da si HIV + (Boze me oprosti) i da odes na zurku sa grupnim seksom, te da tamo guzis sve redno i bez zastite. Sad zavisi u kojoj si zemlji bio, u nekima bi te za ovakvo delo uhapsili jer si namerno ugrozavao zdravlje drugih (pazi bogati?!?!). I kad te u muriji pitaju za tvoje motive da zdravstveno ugrozis toliko ljudi, ti kazes "A jebiga, sta su dolazili da se karaju, valjda znaju da se karanjem moze zakaciti nesto."Ako si pusac moguce je da ti je ova logika bude bliska, zato zamisli da si ti imao seks sa HIV + kojeg je bolelo uvo sto ce nekoga zaraziti.
dakle, vi kanadjani srca nemate.to ste im mogli reci jos na prvoj, drugoj, strani...^_^
U Kanadi se ne pusi na javnim mestima, a u Sidneju ni na zeleznickoj stanici (napolju, na peronu).Top that :s_d:
Link to comment

vi udariste po pozadinama kampanje, kardiolozima pusacima, prdenju i Evropi ali mene vise zanima nesto drugo. ja ne pamtim kada se desilo da sednem negde sa 4 ili vise osoba i da su svi pusaci ili svi nepusaci. dakle ispada da se podrazumeva ili da se svako druzi iskljucivo sa svojima (pusaci sa pusacima a nepusaci sa nepusacima), ili da ce (ako pretpostavimo da se do odluke o izboru kafica dolazi demokratskim putem) oni koji su u manjini u konkretnom drustvu moraju pasivno napusavati/suzdrzati od pljuge dok ne popiju pice. ja evo predlazem da se lokali veci od 100 kvadrata podele tako da postoje pregradjeni stolovi kojima ce jedan kraj biti u pusackom a drugi u nepusackom delu sa onim telefonima kao u zatvoru. mesoviti parovi (sto je i moj slucaj) moci ce kao na filmu da se preko stakla dodiruju ispruzenim dlanovima, a oni povremeni pusaci- grebatori nece padati u iskusenje da zapale i time od usta otmu svom prijatelju pusacu (koga takva navika vrlo verovatno jako nervira sto znaci da bi korist od toga bila visestruka).

Edited by Un-juice
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...