Jump to content

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

malo mi je zao da cak ni ti ne primecujes da zabrana pusenja u restoranima omogucava inkluziju ljudi kojima smeta duvanski dim.

 

druga stvar je pravo zaposlenih u restoranima na rad u okolini bez duvanskog dima.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

znaci, u pragu, ako ljudi zele drustveni zivot, moraju da se naviknu na duvanski dim. u suprotnom, ko ih jebe, neka idu u EU, ako im smeta. 

 

 

Mislim da se ne razumemo oko ove stvari.

 

Izgleda da protivnici pušenja vode priču u većem delu Evrope, mi usvajamo te trendove kano papagaji (kad već ne možemo da usvojimo neke druge trendove iz Evrope kao što su vladavina prava i sloboda medija, dobro je i ovo kao erzac) i jasno mi je da će doći do pojačavanja zabrana, sa time sam se odavno pomirio.

 

Radite, brate, šta znate, rešili ste da od ovog napravite moralno pitanje uz zanemarivanje elementarne logike koja govori da mogu postojati kafane za pušače i kafane za nepušače, čime bi se rešio taj izmaštani problem društvenog života nepušača, i da zauzmete za sebe i delove javnog prostora koje nikada nećete koristiti, i to funkcioniše besprekorno. 

 

Samo ne očekujte da se onaj na working end-u ove histerične kampanje preda ovoj stihiji bez podjebavanja.

Link to comment

malo mi je zao da cak ni ti ne primecujes da zabrana pusenja u restoranima omogucava inkluziju ljudi kojima smeta duvanski dim.

 

druga stvar je pravo zaposlenih u restoranima na rad u okolini bez duvanskog dima.

 

Da ti kažem pošteno, briga me za njihovu inkluziju u moju kafanu, neka idu u nepušačku kafanu.

A ovo za pravo zaposlenih je besmislica. Mnogo je opasnije po zdravlje raditi na benzinskoj pumpi pa ne vidim panevropsku kampanju za zabranu točenja benzina na benzinskim pumpama.

Link to comment

Kupaj se. 

1. Zapali jednu da se smiris.

 

2. A onda, kad ugasis: ako navodis jedan naucni clanak, budi ljubazan pa ga procitaj/citiraj do kraja:

 

 

Passive smoking has many downstream health effects—asthma, upper respiratory infections, other pulmonary diseases, cardiovascular disease—but only borderline increased risk of lung cancer,” said Patel. “The strongest reason to avoid passive cigarette smoke is to change societal behavior: to not live in a society where smoking is a norm.

“It’s very reassuring that passive smoke in the childhood home doesn’t increase the risk of lung cancer [in this study],” said Patel. “But it doesn’t decrease the need for us to have strong antismoking measures. There are very few never-smokers in smoking families.”

A large body of research has linked passive smoking to lung cancer, as well as to coronary heart disease, asthma, emphysema, respiratory infections, sudden infant death syndrome, low birth weight, and childhood ear infections. According to the Centers for Disease Control and Prevention, secondhand smoke is responsible for 46,000 heart disease deaths and 3,400 lung cancer deaths among US nonsmoking adults each year.

 

Dakle srcana oboljenja, astma itd. i deca pusaca koja takodje puse su sasvim ok. Kao i dvostruko veci rizik raka u porodici nakon 30 godina zajednickog zivota. Ma bravo, bitno da si samo citirao da nema direktne veze sa rakom pluca.

 

Ja ne mogu da verujem da u 2014. godini razgovaramo o ovome.

Link to comment

malo mi je zao da cak ni ti ne primecujes da zabrana pusenja u restoranima omogucava inkluziju ljudi kojima smeta duvanski dim.

 

druga stvar je pravo zaposlenih u restoranima na rad u okolini bez duvanskog dima.

 

valjda uocavas da kada nema lazi o posrednim pusacima da to pravo ne postoji? 

Link to comment

malo mi je zao da cak ni ti ne primecujes da zabrana pusenja u restoranima omogucava inkluziju ljudi kojima smeta duvanski dim.

 

druga stvar je pravo zaposlenih u restoranima na rad u okolini bez duvanskog dima.

e, nije to nishta problem. kad ne bi jahali zive ljude zbog radi profita u 500 drugih situacija, dok ovi vrishte, to nije zdravo za mene, tebe, dete, staramajku, kuche i zivinche, ali to je kapitalizam, tako se onda to objasni. ovo je neshto drugo, mada mi nije sasvim jasno shta.

 

sistem se ne brine za moje zdravlje shto nema lekova na listi. onda kao teraj se, seli se, ugasi svetlo. placaj veci porez, prodaj kucu, crkni. i trista drugih situacija, kad te gledaju maltene ko majmuna, kao shta ti hocesh?

 

pod parolom kao malih poboljshanja, nama forma prozdire sushtinu <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

1. Zapali jednu da se smiris.

 

2. A onda, kad ugasis: ako navodis jedan naucni clanak, budi ljubazan pa ga procitaj/citiraj do kraja:

 

 

Dakle srcana oboljenja, astma itd. i deca pusaca koja takodje puse su sasvim ok. Kao i dvostruko veci rizik raka u porodici nakon 30 godina zajednickog zivota. Ma bravo, bitno da si samo citirao da nema direktne veze sa rakom pluca.

 

Ja ne mogu da verujem da u 2014. godini razgovaramo o ovome.

Ja sam ti naveo clanak koji pokazuje da toga NEMA. Large body do not exist. Samo prazna prica. CDC moze da se obesi o kvaku od vrata.  Astma kod dece sigurno nije od pusaca u kuci, njen porast nema veze sa pusenjem.  

Link to comment
 

Da ti kažem pošteno, briga me za njihovu inkluziju u moju kafanu, neka idu u nepušačku kafanu.

A ovo za pravo zaposlenih je besmislica. Mnogo je opasnije po zdravlje raditi na benzinskoj pumpi pa ne vidim panevropsku kampanju za zabranu točenja benzina na benzinskim pumpama.

 

ovo ti je logicka besmislica. znaci ako imas dve stvari koje su opasne, ne treba resiti jednu, dok ne resis drugu, iako nisu povezane.

 

ne znam gde je ta nepusacka kafana, jednom sam u bg trazila negde da sednem, isli smo od kafane do kafane, na kraju videla costu. reko, super, konacno, kad ono jbga u bg je valjda jedina kosta u kojoj se pusi. problem je sto je u restoranima "nepusacki deo" deo iste sobe kao pusacki deo. da od toga nisu napravili farsu i kada bi bile dve potpuno razdvojene sobe, sa posebnim ulazom, to bi bilo ok resenje. ovako, zapravo nemas nepusacke restorane i osoba koja zeli smoke free environment zaista nema mogucnost za drustveni zivot u srbiji, bar sto se tice izlazaka.

Link to comment

Ja sam ti naveo clanak koji pokazuje da toga NEMA. Large body do not exist. Samo prazna prica. CDC moze da se obesi o kvaku od vrata.  Astma kod dece sigurno nije od pusaca u kuci, njen porast nema veze sa pusenjem.  

Ok, sad razgovaramo.

 

Clanak koji si naveo dokazuje na velikom uzorku da nema statisticke veze izmedju pasivnog pusenja i raka pluca. Ok, prihvatam, zvuci i logicno jer koliko bi morao pasivno da inhaliras da bi dobio rak pluca. Sa druge strane, ta ista studija pokazuje da zene koje su 30 godina zivele sa pusacem imaju dvostruko veci rizik. Ok, mozda je statisticka greska, da odbacimo i to.

 

Ali moja poenta je: ta studija se niti bavi, niti porice ostale ustanovljenje veze, npr. srcana oboljenja, astma, trudnoca itd. Na stranu sto tek o socijalnom aspektu ne dokazuje nista (deca pusaca).

 

Dakle ne mozes jednom studijom, koja se bavi jednim rizikom, obrisati pausalno i sve ostale.

Link to comment

 i osoba koja zeli smoke free environment zaista nema mogucnost za drustveni zivot u srbiji, bar sto se tice izlazaka.

 

 

+100

 

ja sam skoro prestala da izlazim zbog toga

Link to comment

ovo ti je logicka besmislica. znaci ako imas dve stvari koje su opasne, ne treba resiti jednu, dok ne resis drugu, iako nisu povezane.

 

ne znam gde je ta nepusacka kafana, jednom sam u bg trazila negde da sednem, isli smo od kafane do kafane, na kraju videla costu. reko, super, konacno, kad ono jbga u bg je valjda jedina kosta u kojoj se pusi. problem je sto je u restoranima "nepusacki deo" deo iste sobe kao pusacki deo. da od toga nisu napravili farsu i kada bi bile dve potpuno razdvojene sobe, sa posebnim ulazom, to bi bilo ok resenje. ovako, zapravo nemas nepusacke restorane i osoba koja zeli smoke free environment zaista nema mogucnost za drustveni zivot u srbiji, bar sto se tice izlazaka.

 

U svim vecim objektima ima nepusacki deo nemoj da se pravis blesava ako se pusi u jednom uglavnom ne dopire do drugog dela. ja nisam pusac anyway.   

Link to comment

a koliko statistichki pushacha dobije rak pluca? jel ima neki zvanichan podatak? svetski okvirni, kod nas sigurno nema :unsure:

 

(pitam zato shto ne znam, pa me zanima, a ne da uznemiravam nepushache i pasivne pushache -_-)

Link to comment

Ok, sad razgovaramo.

 

Clanak koji si naveo dokazuje na velikom uzorku da nema statisticke veze izmedju pasivnog pusenja i raka pluca. Ok, prihvatam, zvuci i logicno jer koliko bi morao pasivno da inhaliras da bi dobio rak pluca. Sa druge strane, ta ista studija pokazuje da zene koje su 30 godina zivele sa pusacem imaju dvostruko veci rizik. Ok, mozda je statisticka greska, da odbacimo i to.

 

Ali moja poenta je: ta studija se niti bavi, niti porice ostale ustanovljenje veze, npr. srcana oboljenja, astma, trudnoca itd. Na stranu sto tek o socijalnom aspektu ne dokazuje nista (deca pusaca).

 

Dakle ne mozes jednom studijom, koja se bavi jednim rizikom, obrisati pausalno i sve ostale.

da li ti statisticki razlikujes ziveti sa nekim i popiti pice u kafani? rak je jedina ozbiljna bolest koja opravdava zabranu i NEMA. mani me price o deci pusaca to je najgori trik da se ljudi PLASE ali ta deca ne sede u kafanama dugo. znaci vlast nema pravo da brani pusenje ako ne zabrani roditeljima.  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...