Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

vise bih voleo potpunu zabranu proizvodnje duvanskih proizvoda, a jednostavno mi je smesno ovo kreveljenje na globalnom nivou gde se istovremeno, subvencijama, podstice proizvodnja duvana, a pusaci se guraju u rezervate.
Naravno da ne bi više voleo zabranu, nego tako pričaš zato što znaš da je tako nešto nemoguće izvesti. Nisi nimalo objektivan ili nisi promislio, a pre će biti ovo prvo, jer:1) Zabrana bi zapravo predstavljala pravo nasilje nad pušačima kao zavisnicima od supstance, a za mnoge bi predstavljala mučenje.2) Zabrana bi, poput svake prohibicije koju su ljudi pokušali da sprovedu, izazvala mnogo više problema, a ne bi rešila nijedan.Pošto koristiš izraz "guranje pušača u rezervate", čini se da ti smeta zabrana pušenja na javnim mestima, jesam li u pravu?
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

1) Zabrana bi zapravo predstavljala pravo nasilje nad pušačima kao zavisnicima od supstance, a za mnoge bi predstavljala mučenje.2) Zabrana bi, poput svake prohibicije koju su ljudi pokušali da sprovedu, izazvala mnogo više problema, a ne bi rešila nijedan.
Ovo zakonodavcima nije nikakav problem i sprovodi se u većem delu sveta kada je u pitanju daleko jedna daleko bezazlenija biljka od duvana, samo treba zameniti u tački 1. reč "zavisnici" sa "uživaoci". Edited by gotivac
Link to comment
Ovo zakonodavcima nije nikakav problem i sprovodi se u većem delu sveta kada je u pitanju daleko jedna daleko bezazlenija biljka od duvana, samo treba zameniti u tački 1. reč "zavisnici" sa "uživaoci".
Ne radi se o tome može li ili ne može da se zabrani duvan, već da li je to više ili manje fer prema samim pušačima. Ja mislim da bi to bilo nasilje nad njima, a ti? Edited by Bakemono
Link to comment
Ne radi se o tome može li ili ne može da se zabrani duvan, već da li je to više ili manje fer prema samim pušačima. Ja mislim da bi to bilo nasilje nad njima, a ti?
Iako sam pušač, lično mnogo više doživljavam kao nasilje ono što sam pomenuo u prethodnom postu, nego što bi bila zabrana duvana.
Link to comment

Da je sreca da sami imate osecaj da ne treba da smrdite i gusite u okruzenju drugih ljudi pa da ne mora zakon da se propisuje, ovako...

Link to comment

Nimalo me ne zanima zabrinutost nepusaca za moje zdravlje. Ispada da su oni zdraviji ako sam ja bolesniji. Da su neke baje sto ne puse i da su otkrili eliksir mladosti i nisu sebicni pa zele da i sa nama podele taj nenadjebivi osecaj zivota bez pusenja. A najludje sto je sve pocelo zalbom sto na koncertu neko pusi. Zamisite kakva jeres je pusenje na rok koncertu i kakvo buntovnistvo se krije iza pobune protiv loseg nacina zivota. Digli su svoje glave protiv ove posasti koja preti idili o livadama cvecu i drvecu.

Link to comment

@bakemonodecko, iz teme u temu pokazujes svoju agresivnu nadobudnost, svojstvenu decurliji koja je uobrazila da je pokupila svu pamet ovog sveta. meni dosta, wtmil.

Edited by aram
Link to comment
Nimalo me ne zanima zabrinutost nepusaca za moje zdravlje. Ispada da su oni zdraviji ako sam ja bolesniji. Da su neke baje sto ne puse i da su otkrili eliksir mladosti i nisu sebicni pa zele da i sa nama podele taj nenadjebivi osecaj zivota bez pusenja. A najludje sto je sve pocelo zalbom sto na koncertu neko pusi. Zamisite kakva jeres je pusenje na rok koncertu i kakvo buntovnistvo se krije iza pobune protiv loseg nacina zivota. Digli su svoje glave protiv ove posasti koja preti idili o livadama cvecu i drvecu.
Ne brinem se ja ni najmanje za vase zdravlje. Niti mislim da su cigarete nesto posebno stetne, vec me pre svega guse. I nisam jedini kome to smeta.
Link to comment
@bakemonodecko, iz teme u temu pokazujes svoju agresivnu nadobudnost, svojstvenu decurliji koja je uobrazila da je pokupila svu pamet ovog sveta. meni dosta, wtmil.
A tako sam hteo da ti se dopadnem.
Link to comment
Ne brinem se ja ni najmanje za vase zdravlje. Niti mislim da su cigarete nesto posebno stetne, vec me pre svega guse. I nisam jedini kome to smeta.
Buntovno, nema sta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...