Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Analogija na nivou.
Jebi ga, i jedno i drugo služe zadovoljenju nekih (luksuznih, inače ljudi koji ne poseduju automobil ne bi opstali) potreba, i jedno i drugo je potencijalno smrtonosno, kako za onog ko ga koristi, tako i za one koji mu se nađu u blizini. Štetan uticaj na prirodu da ne pominjemo, neuporediv je.No, da ne idemo još jedan krug objašnjavanja, mene ovakve gluposti ionako nikada ne bi sprečile da pušim ako mi se puši, a kao što smo već utvrdili, krajnje je licemerno dozvoljavati proizvodnju i prodaju i kačiti ovakva upozorenja.
Link to comment
Vec vidim da ce poceti prodaja brendiranih tabakera, pa ce duvanske kompanije zaradjivati i na pljugama i na tabakerama.
Prodaja? Pa BAT (Lucky Strike) i Phillip Morris (Marlboro) već duže vremena imaju akcije kada na trafikama poklanjaju zanimljivo dizajnirane tabakere, možda još neko.Ovo sa slikama je mlaćenje prazne slame.
Link to comment
...
Nemam sta da dodam, osim da ti je osnovna namena proizvoda nekako promakla. Koja je to korisna upotreba cigareta? Inace, ne mogu da verujem da si napisao nebulozu da su automobili "luksuz". Samo savremena civilizacija pociva na njemu. Ljudi koji brane svoj glupavi porok su spremni da idu do potpunog poricanja razuma.Najpisicnije je sto isti ljudi podrzavaju trovanje duvanom i nekoristenje pojaseva u kolima. Valjda im je stalo da se ta budibogsnama analogija o jednakoj stetnosti jednog i drugog odrzi sto bolje.Sto se tice "mlacenja prazne slame", prvo se malo informisi. Medjutim, naravno da ce pusacki lobi vec naci kontralink, tako da topik prepustam svojoj daljoj tuznoj sudbini, cak i ja imam pametnija posla u zivotu.
Link to comment

Mene ne zanimaju linkovi ni istraživanja o korisnosti ove kampanje. Ja ne želim da me ohrabruju da ne pušim. Želim da pušim, dok god je ta aktivnost zakonski dozvoljena, na način koji je (sve) više zakonski regulisan, i dok mogu finansijski da izdržim sve veću cenu cigareta, čijom kupovinom punim budžet države koja me posmatra kao maloumnika i objekat za iživljavanje. Nema potrebe da ovo pišem u kondicionalu jer ne sumnjam da će se ovaj idiotizam proširiti svuda u svetu, pa samim tim i kod nas.A lečenje mog potencijalnog raka svačega će finansirati, ako bude imalo uopšte čime da se finansira, oni čije sam lečenje i ja delom finansirao, iako sa njihovim načinom života i odlukama koje su donosili (a koje su možda doprineli nastanku bolesti) nisam imao nikakve veze.

Link to comment
Nemam sta da dodam, osim da ti je osnovna namena proizvoda nekako promakla. Koja je to korisna upotreba cigareta? Inace, ne mogu da verujem da si napisao nebulozu da su automobili "luksuz". Samo savremena civilizacija pociva na njemu. Ljudi koji brane svoj glupavi porok su spremni da idu do potpunog poricanja razuma.Najpisicnije je sto isti ljudi podrzavaju trovanje duvanom i nekoristenje pojaseva u kolima. Valjda im je stalo da se ta budibogsnama analogija o jednakoj stetnosti jednog i drugog odrzi sto bolje.Sto se tice "mlacenja prazne slame", prvo se malo informisi. Medjutim, naravno da ce pusacki lobi vec naci kontralink, tako da topik prepustam svojoj daljoj tuznoj sudbini, cak i ja imam pametnija posla u zivotu.
kako plebs komentarise ovu odluku?
Link to comment
...Najpisicnije je sto isti ljudi podrzavaju trovanje duvanom i nekoristenje pojaseva u kolima. Valjda im je stalo da se ta budibogsnama analogija o jednakoj stetnosti jednog i drugog odrzi sto bolje....
Hvala što me se setiš ponekad :)Hvala bogu popustili su s maltretiranjem ljudi zbog toga što nešto rade ili ne rade između svoja 4 točka.
Nemam sta da dodam, osim da ti je osnovna namena proizvoda nekako promakla. Koja je to korisna upotreba cigareta? Inace, ne mogu da verujem da si napisao nebulozu da su automobili "luksuz". Samo savremena civilizacija pociva na njemu. Ljudi koji brane svoj glupavi porok su spremni da idu do potpunog poricanja razuma.
I ljudi koji nemaju automobil ne pripadaju civilizaciji, šta? Good as dead?Znaš ti dobro šta je hteo da kaže, ali ljudi koji brane svoj hedonizam i porede ga s tuđim su spremni da idu do potpunog poricanja logike. Edited by ion
Link to comment
Nemam sta da dodam, osim da ti je osnovna namena proizvoda nekako promakla. Koja je to korisna upotreba cigareta? Inace, ne mogu da verujem da si napisao nebulozu da su automobili "luksuz". Samo savremena civilizacija pociva na njemu. Ljudi koji brane svoj glupavi porok su spremni da idu do potpunog poricanja razuma.
Nisam ja rekao da automobile ne bi trebalo prodavati, već da treba biti dosledan u upozoravanju korisnika proizvoda u šta se upuštaju.Uzgred, da je automobil u privatnm vlasništvu neophodan, svi bi ga imali.Što se tiče korisne upotrebe cigareta, to je kao da me pitaš koja je korisna upotreba bioskopa. Neko voli da ide i puno mu znači, neko nikad ne ide u bioskop. Dozvolićeš da je "korisna upotreba" ipak suviše neodređen i individualan pojam, zavisi od čoveka do čoveka, neko pronalazi zadovoljstvo u pušenju, neko u džogingu (takođe potencijalno štetno, oštećuje zglobove).
Sto se tice "mlacenja prazne slame", prvo se malo informisi. Medjutim, naravno da ce pusacki lobi vec naci kontralink, tako da topik prepustam svojoj daljoj tuznoj sudbini, cak i ja imam pametnija posla u zivotu.
Ma dobro, neka stavljaju ako smatraju da treba, meni ne smeta šta god je na paklici dok je unutra stari dobri Lucky Strike. :)
Link to comment
ovo je preterivanje na kub. nije dovoljno upozorenje, nego mora jeziva slika. a šta im smetaju brendovi ?dođe mi da propušim
Malo ce kog postojeceg pusaca odvratiti ovo pakovanje, ali ce odvratiti klince i generalno nepusace koji bi mozda propusili. To je, rekao bih, glavna poenta. Brendovi smetaju jer sa brendiranim kutijama to izgleda kao neki kul proizvod, a ovako izgleda odvratno. Brend kreira odredjen identitet i generise lojalnost brendu, npr. "moj stil je _______" (dopuni ime brenda cigareta). Ovako se to ogoljova, i spusta na svoj bazicni nivo - zavisnost od stetne supstance. Zestokim pusacima to nije bitno, tj. nece uticati na njih, ali ce mozda uticati na neke pusace a pre svega uticace na nepusace koji bi mozda propusili, prevashodno na klince.
Ljudi koji brane svoj glupavi porok su spremni da idu do potpunog poricanja razuma.
+1Ja bi voleo da samo lepo kazu "trujem se, znam da se trujem, hocu da se trujem i dalje, pustite me!" umesto da izmisljaju gluposti.
Mene ne zanimaju linkovi ni istraživanja o korisnosti ove kampanje. Ja ne želim da me ohrabruju da ne pušim. Želim da pušim, dok god je ta aktivnost zakonski dozvoljena, na način koji je (sve) više zakonski regulisan, i dok mogu finansijski da izdržim sve veću cenu cigareta, čijom kupovinom punim budžet države koja me posmatra kao maloumnika i objekat za iživljavanje. Nema potrebe da ovo pišem u kondicionalu jer ne sumnjam da će se ovaj idiotizam proširiti svuda u svetu, pa samim tim i kod nas.
Kampanje nemaju za cilj izivljavanje nad pusacima, nego smanjenje broja pusaca na dugi rok.Sad neko kaze, pa sto onda ne zabrane?Evo zasto:Kada bi zabranili, imali bi sve probleme sa trenutno zabranjenim narkoticima puta deset (jer pusaca ima mnogo vise, plus je to vec razgranata industrija sa tonom para, interesa, radnih mesta). Probano vec sa prohibicijom, nije uspelo. Totalne zabrane mogu da funkcionisu samo protiv narkotika koji nisu u rasirenoj upotrebi.Dakle nadjeno je polu-resenje - cigarete ostaju legalne, ali uz restrikcije, vremenom sve vece i vece, cije je glavni cilj da se uspori "kreacija" novih pusaca a sporedni da utice na trenutne pusace. U pitanju je, dakle, strategija za sporu smrt duvanske industrije i duvanskog konzumiranja.Dalje, postoje ljudi koji zele da ih neko ohrabruje da ne puse; znam njih nekoliko (sto sadasnjih, sto bivsih pusaca). Oni bi da prestanu da puse ali ne mogu, i na njih pozitivno utice javna kampanja: ohrabruje ih, a suzavanjem mogucnosti za pusenje (npr. zabrane u restoranima) im smanjuje uzitak pusenja, itd.Elem, to sto tebe nervira kampanja protiv pusenja, je nus-proizvod cinjenice da je pusenje od strane drustva prepoznato kao stetno i sto se radi na tome da klinci, potencijalni buduci pusaci, to ne postanu. Posto tebe niko ne juri na ulici da ti vadi cigaru iz usta, niti ti kuca na vrata svakodnevno da te smara, mozes da ignorises kampanju protiv pusenja kao sto ignorises reklamu za deterdzent ili za novi Colin singl (ili deterdzent uz koji dobijas novi Colin singl). Mislim, i mene nervira X hiljada stvari pa ih ignorisem. Dakle, ti si svoju navedenu zelju sasvim slobodan da ispunis.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...