Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Zašto bi one uopšte imale za cilj da "prevaspitaju" mene ili tebe?Primećuješ da se ne javljam da nešto palamudim na ovu temu dok neko ne krene sa kako "tako treba" ili "za naše dobro" ili nekim uvredama na račun pušača.Poštujem zabrane i civilizacijske norme, ne pušim tamo gde ima osoba kojim možda smeta ili dece...Nije dovoljno?
a ko i traži više ? koliko vidim, pušenje nije zabranjeno . Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ne, te zemlje imaju manji broj oboljenja od raka, a više pušača u odnosu na broj stanovnika.Nema šanse da se vratim u spiralu dokazivanja i jurenja i prezentovanja linkova od pre neku godinu.
pa dobro, pretpostavljam da je jasno da ovo ima veze s tim sto pusenje nije jedini faktor rizika za rak. nije mi bitno da se upustim u spiralu dokazivanja, samo mi nije jasno sta ovo pokazuje, osim da rak nije jedino vezan za pusenje... a ovde je tema pusenje. sta je tacno tvoj argument ovde? da veza pusenje - incidencija raka ne postoji? da je preterana? da je trivijalna u odnosu na druge faktore? ne kapiram, zbilja.
Link to comment

@ Lezilebovich:Ja tražim više.Tražim da se zabrani. Da se prestane sa izokretanjima logike, žongliranjima podacima, uvredama i pljačkanjem pod moronskim obrazloženjima.Nije totalno zabranjeno, tačno, ali se stalno traže načini kako da se zabrani još više, da se pušači dodatno demonizuju, ali da ne presahne priliv para u džepovebudžet.2Indi: Hvala. Samo toliko tražim. Ako nekog direktno ne ugrožavam, pusti me da crknem na način koji sam odaberem.

Edited by ion
Link to comment
Ja tražim više.Tražim da se zabrani. Da se prestane sa izokretanjima logike, žongliranjima podacima, uvredama i pljačkanjem pod moronskim obrazloženjima.Nije totalno zabranjeno, tačno, ali se stalno traže načini kako da se zabrani još više, da se pušači dodatno demonizuju, ali da ne presahne priliv para u džepove budžet.
+1Potencijalno drastično poskupljenje cigareta nema ama baš nikakve veze sa zdravljem kao ni sa cenama mleka i hleba. Bar nema u ovoj zemlji. Edited by Jolly Roger
Link to comment
pa dobro, pretpostavljam da je jasno da ovo ima veze s tim sto pusenje nije jedini faktor rizika za rak. nije mi bitno da se upustim u spiralu dokazivanja, samo mi nije jasno sta ovo pokazuje, osim da rak nije jedino vezan za pusenje... a ovde je tema pusenje. sta je tacno tvoj argument ovde? da veza pusenje - incidencija raka ne postoji? da je preterana? da je trivijalna u odnosu na druge faktore? ne kapiram, zbilja.
Da ovde je tema pušenje, njegova zabrana, globljenje, i odnos pušača i nešušača, dok oni koji su im bacili kosku krckaju masne profite.Forget it.Ja sam za totalnu zabranu.
Link to comment
@ Lezilebovich:Ja tražim više.Tražim da se zabrani. Da se prestane sa izokretanjima logike, žongliranjima podacima, uvredama i pljačkanjem pod moronskim obrazloženjima.Nije totalno zabranjeno, tačno, ali se stalno traže načini kako da se zabrani još više, da se pušači dodatno demonizuju, ali da ne presahne priliv para u džepovebudžet.2Indi: Hvala. Samo toliko tražim. Ako nekog direktno ne ugrožavam, pusti me da crknem na način koji sam odaberem.
Prohibicija nije naterala amere da prestanu da piju samo je proizvodnju prebacila u ilegalu i pospesila kriminal. Par mojih rodjaka je zbog ovih zabrana pusenja prestalo da pusi sto inace sami verovatno nikad ne bi. Za povecanje cene se slazem da je glupo. Niko zbog toga nece smanjiti pusenje, samo ce mu se smanjiti budzet.
Link to comment

Dobro, to je moj slobodni zakljucak. Gledao sam koliko je cena alkohola ovde smanjila koriscenje istog i bas nisam odusevljen rezultatima. Ali svejedno, ne vidim kako je u redu nekom ozbiljno smanjiti budzet jer se kao bojis za njegovo zdravlje. Zabrane pusenja su sasvim dovoljne za zastitu nepusaca pa i odvikavanje pusaca. Jos udarati i po dzepu je preteranu u danasnjoj Srbiji.

Link to comment
Jos udarati i po dzepu je preteranu u danasnjoj Srbiji.
Slažem se! Treba biti human i pomoći im da se otruju i što pre umru. Ja sam za to da se cigarete dele besplatno u srpskim osmoljetkama.
Link to comment
+1 Red je da đeci ostane neki dinar za užinu.
Naravno, ne treba stati sa osmoljetkama. To je samo početak, treba deliti duvan doživotno. (To ionako neće biti naročito dugo).
Link to comment
Slažem se! Treba biti human i pomoći im da se otruju i što pre umru. Ja sam za to da se cigarete dele besplatno u srpskim osmoljetkama.
Super je seruckati sa strane i pri tom zaboravljati kolike su plate u Srbiji i da ima ljudi koji bi se radije odrekli lekova nego pusenja. Doprinosi raspravi ko ove podguzne muve s svojim komentarima.
Link to comment
Super je seruckati sa strane i pri tom zaboravljati kolike su plate u Srbiji i da ima ljudi koji bi se radije odrekli lekova nego pusenja. Doprinosi raspravi ko ove podguzne muve s svojim komentarima.
Hej, pametnjakoviću, ja sam sa strane zato što sam se spakovao i otišao... onima kojima je strašno teško u Srbiji sad je jedno 10x lakše da odu. Barem. Prema tome, nemoj da mi liješ uobičajne srbske krokodilske suze, bum se vusral od toga. I ne lupetaj boga ti, sad bih kačio linkove ozbiljnih naučnih radova (ne kao fontelefonovih, ne srbistika, već prava nauka) koji dokazuju vezu između skupljeg duvana i smanjenja pušenja... ali, nemam kome da šaljem linkove ovde. Pametni to već znaju, a ostali su ionako došli da se istresu i pokažu svoj bezobrazluk, kao ovo govedo nisam ja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...