Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

u grckoj i japanu pusacu nemaju rak pluca cesce nego nepusaci? ozbiljno?
Ne, te zemlje imaju manji broj oboljenja od raka, a više pušača u odnosu na broj stanovnika.Nema šanse da se vratim u spiralu dokazivanja i jurenja i prezentovanja linkova od pre neku godinu.Zašto se ne zabrani 100% proizvodnja, promet i konzumiranje duvanskih proizvoda?Da bar znamo na čemu smo.Edit: 'de si, sale, nema te odavno da me pljuneš iz gomile.. Edited by ion
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Što kaže maheem, potegnućemo bosansku vezu, pa ako sam već propustio voz devedesetih sa rumunskim dizelom, ovo neću.I kako će to tačno da napuni budžet (najveća briga) - deo ljudi će prestati da purnja, deo će preći na duvan i rizle, deo će kupovati švercovane?

Link to comment
dakle, trećinu pušača pobiti (prestaće da puše), trećinu pokrstiti (duvan i rizla), a trećinu proterati (u šverc ubosnu)...
Die Endlösung :(
Link to comment
u grckoj i japanu pusacu nemaju rak pluca cesce nego nepusaci? ozbiljno?
pusenje je zdravo. to se zna odavno.cak ga i lekari preporucuju.oldad3.jpgsmoking20.jpg
Link to comment

Ja i dalje ne kapiram zašto niko ovde lepo ne kaže pravi razlog zašto se u stvari pušenje ne stavi van zakona.

Edited by ion
Link to comment
Ja i dalje ne kapiram zašto niko ovde lepo ne kaže pravi razlog zašto se u stvari pušenje ne stavi van zakona.
A što bi se stavljalo van zakona? To što je nešto štetno ne mora nužno sa znači da treba da bude van zakona. Dok god svojim pušenjem pušači ne ugrožavaju druge (znači bez pušenja u restoranu, kancelariji, klubu), sve je ok.
Link to comment

Pa zato što je smrtonosno. Svi koji puše umiru od raka.Ne može se samo na rečima biti protiv pušenja i za zdraviju populaciju, dok se u stvari samo gleda da se što više zaradi na pušačima.Zašto bez pušenja u npr.restoranu, ako se vlesnik istog opredelio da tu bude dozvoljeno pušenje? Tu "ne ugrožavaju druge". Kakvom logičkom akrobacijom je normalno zabraniti pušenje u kancelariji gde sedi 6 pušača i 0 nepušača i u koju ne dolaze stranke?

Edited by ion
Link to comment

ta kancelarija mora češće da se kreči, a to košta firmunikad neću prihvatiti zabranu potrošnje uz dozvolu proizvodnje

Link to comment
@Evi: Ta statistika monogo zeznuta stvar.Recimo, Japan ili Grčka se nikako ne uklapaju u model "broj pušača-broj obolelih od raka"...
Ovo najbolje obožavam kod svih sorti odricatelja.Znaš šta, puši, ako ti se puši. Buni se i protestvuj protiv restrikcija, ako ti se protestuje.Ali ostavi ono u šta se ič ne razumeš na miru (nauku i statistiku).
Link to comment
Kakvom logičkom akrobacijom je normalno zabraniti pušenje u kancelariji gde sedi 6 pušača i 0 nepušača i u koju ne dolaze stranke?
Istom logičkom akrobacijom kojom se čovek natera da plaća da se truje, smrdi, i troši velike sume novca za nešto što je fakat loše po njega i što je još gore - okolinu. Ako vlasnik firme ne traži od tebe opravdanje za to, što bi se on tebi pravdao što se stara o tvom zdravlju i njegovom radnom prostoru koji će fakar da smrdi ogavno bez obzira što stranke ne ulaze. Možda on upadne da vidi šta mu radnici rade. :D
Link to comment
ta kancelarija mora češće da se kreči, a to košta firmunikad neću prihvatiti zabranu potrošnje uz dozvolu proizvodnje
Pa potrošnja nije zabranjena nego ograničena. Ni motor se ne vozi po trotoaru, jer to ugrožava pešake, nego se vozi ulicom, pa tako ni cigarete nisu za upotrebu na mestima gde to ugrožava druge.
Link to comment
Kakvom logičkom akrobacijom je normalno zabraniti pušenje u kancelariji gde sedi 6 pušača i 0 nepušača i u koju ne dolaze stranke?
Nije nikakva logička akrobacija u pitanju. U realnosti, posebno u našem vazda nadrkanom narodu, ako bi 1 od tih 6 ostavio cigarete, imao bi šanse od tačno 0% da nagovori preostalih 5 da ne puše u kancelariji. Ne bi morao ni da ostavi duvan, dovoljno bi bilo da je bolestan i da mu smeta dim. Ne mora ni to - kad sam ja bio pušač, bez obzira što sam sam trošio paklicu dnevno, jako mi je smetao dim iz tuđih cigareta. Jednom sam se umalo potukao u 1 busu jer je vozač i više njih celo vreme dimio tokom višesatne vožnje (u vreme dok sam bio pušač). Zato postoji zakon, da se ljudi ne bi tukli. U normalnim zemljama je tako.
Link to comment
Nije nikakva logička akrobacija u pitanju. U realnosti, posebno u našem vazda nadrkanom narodu, ako bi 1 od tih 6 ostavio cigarete, imao bi šanse od tačno 0% da nagovori preostalih 5 da ne puše u kancelariji. Ne bi morao ni da ostavi duvan, dovoljno bi bilo da je bolestan i da mu smeta dim. Ne mora ni to - kad sam ja bio pušač, bez obzira što sam sam trošio paklicu dnevno, jako mi je smetao dim iz tuđih cigareta. Jednom sam se umalo potukao u 1 busu jer je vozač i više njih celo vreme dimio tokom višesatne vožnje (u vreme dok sam bio pušač). Zato postoji zakon, da se ljudi ne bi tukli. U normalnim zemljama je tako.
slažem se sa tobom - treba uvesti buseve za pušače sa nacrtanim plućima pušača preko celog busa.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...