Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Kako se usuđuješ to da porediš! Nije to isto! Relativizatoru!nego ako sam dobro shvatio, po ovoj tvojoj računici ispada da je jednominutno stajanje na semaforu po unosu ugljenmonoksida jednako celodnevnom boravku u prostoriji sa prosečnim pušačem?

Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Sad nešto gledao, Honda Civic sa pogonom na TNG proizvodi oko 198 mg ugljen-monoxida po milji pređenog puta. Ako uzmemo da neko tu Hondu ćera brzinom od optimalnih 60mph, ispadne da za minut pređe tu milju, jel. Marlboro lights dariva 9mg po cigareti. Dakle, popušiti 22 cigarete dnevno je ravno jednominutnom sisanju auspuha Honde Civic. Kako sisanje auspuha utiče na alpiniste?
Moj predlog: zabraniti sva vozila koja troše visoko-oktanska goriva. U ponudi ima sasvim dovoljno vozila na električni pogon.
Link to comment

ne mogu da citam ove vase topike gde se pickarate na stotinu strana, ali rastuci broj javnih i privatnih kompanija u svetu naplacuje svojim zaposlenima koji su pusachi odgovarajuce surcharges na zdravstveno osiguranje. nije to ovde izmisljeno.

Link to comment
nego ako sam dobro shvatio, po ovoj tvojoj računici ispada da je jednominutno stajanje na semaforu po unosu ugljenmonoksida jednako celodnevnom boravku u prostoriji sa prosečnim pušačem?
Ma jok, ovo je samo segment iz moje najnovije knjige "Sisanje auspuha i sport". Na kioscima od četvrtka, 9. januara 2011.
Link to comment
Zašto ljude uterivati u obore čak i onda kada ima načina da jedni uživaju u svom izboru samouništavanja, a drugi da ne peru jakne svaki put kada se vrate iz grada?
Zato sto je tako lakse. Zato sto je to refleksokratija na nivou zakonodavstva. Gagorderki smeta i ona bi ih segregovala i oporezovala, Haartman bi im zagorcao zivot do maksimuma, a neko bi im vec stavio stavio armband na kome pise UBICE/PUSENJE=TERORIZAM ili uveo zabranio alltogether. Sreca pa nije dotle doslo u svetu, inace bi tako i kod nas.
Link to comment
I još razmišljam da li da stavim neki smajli da se vidi da oću da ispadnem duhovit...jebo sebe nesmešnog.Umesto onog topika kolko ko ima godina bolje da se izjasnimo ko je pušač ko nije, podelimo puške i municiju pa da vidimo čija će prevladati.
Link to comment
skidati ljude sa fonda zdravstvenog osiguranja zato što tebi smrdi odeća?ne čini li ti se da ti je logika malo manjkava?
a vec smo se oko ovoga pokacili ti i ja ...prvo, nigde nisam rekla da treba da placaju vecu premiju osiguranja (ili da se formira poseban fond) zbog toga sto meni smrdi odeca. dakle, karikiras kao i prosli put. kladim se da cu opet za tri posta da mutiram u fasistu.svesno generisu povecani rizik, kao ekstremni sportisti, i nije ok da se taj rizik socijalizuje, odnosno da ja koja ne pusim snosim deo tog rizika. hoces da obavezno osiguranje od autoodgovornosti placaju oni koji nemaju auto?e da. i sto svi prete tim ignore listama? kao, najgora je kazna kad te neko ne cita? svashta. Edited by gagorder
Link to comment
i nije ok da se taj rizik socijalizuje, odnosno da ja koja ne pusim snosim deo tog rizika.
meni je OK. i šta'š sad? ja kao svesno biće i glasač i pre svega čovek voljan sam da finansiram rizik koji sa sobom nose štetna zadovoljstva. spreman sam da plaćam lečenje tuđih ciroza, rakova pankreasa, rakova pluća, proširenih vena i šlogova zato što ne želim da brojim svaku krajcaricu koju doprinosim društvu a pogotovo ne želim da u svoju kalkulaciju uključujem bolesne ljude. neka im je alal sve, neću zbog njih osiromašiti.nego ako ti budem obećao da ću ti uplaćivati, mesečno, sve što misliš da bolesni pušači koji svojim rakovima i emfizemima (kako sebično!) posrču tebi iz džepa, hoće li ti onda stvari zvučati malo bolje? inače pretnja ignore listom bazično znači "štedi mastilo, ne zanima me šta ćeš dalje reći". mislim da je pristojno saopštiti nekome da ti je na ignore listi. Edited by vasudeva418
Link to comment
a vec smo se oko ovoga pokacili ti i ja ...prvo, nigde nisam rekla da treba da placaju vecu premiju osiguranja (ili da se formira poseban fond) zbog toga sto meni smrdi odeca. dakle, karikiras kao i prosli put. kladim se da cu opet za tri posta da mutiram u fasistu.svesno generisu povecani rizik, kao ekstremni sportisti, i nije ok da se taj rizik socijalizuje, odnosno da ja koja ne pusim snosim deo tog rizika. hoces da obavezno osiguranje od autoodgovornosti placaju oni koji nemaju auto?e da. i sto svi prete tim ignore listama? kao, najgora je kazna kad te neko ne cita? svashta.
Sustina je da to diversifikovanje (jesam lepo reko? :P ) drzavnog zdravstva vodi ka istom efektu koje ima privatno zdravstvo. Imacemo na kraju jednu cenu za pusace, drugu za debele, trecu za one koji nemaju stikliranu sportsku aktivnost, cetvrtu za one koji se bave nezdravim poslovima... vidis li sta tu ne valja?Drzavno zdravstvo se razliku je od privatnog upravo po tome sto ne dobijamo svi koliko platimo, vec se tezi idealu da svi slozno placamo ne bi li svi bili obezbedjeni. Sad mozda to amerima zvuci komunisticki ali ja to cenim vise od para u svom dzepu. Sigurnost koju pruza saznanje da ako se razbolis, ostanes bez posla, ostanes sam u starosti ce uvek tu biti drzava da se pobrine za tebe je nesto sto itekako utice na moju ocenu kvaliteta zivota i uvek cu biti protiv onih koji zele da uniste taj ideal.
Link to comment

Romi zive znatno krace od vecinskog stanovnistva i cesce se bave teskim i opasnim poslovima.Povecati premiju, ili ne?I, treba li povecati premiju i pasivnim pusacima, tj. bracnim drugovima i punoletnoj deci pusaca? Njihov je izbor da zive sa pusacima i tako skracuju sebi zivot. Zasto ja to da placam, jaaaaaaaaaaaaa, iz mooooog dzepa, to je moooooooooj novac, ne dam!

Edited by vasudeva418
Link to comment
Sad nešto gledao, Honda Civic sa pogonom na TNG proizvodi oko 198 mg ugljen-monoxida po milji pređenog puta. Ako uzmemo da neko tu Hondu ćera brzinom od optimalnih 60mph, ispadne da za minut pređe tu milju, jel. Marlboro lights dariva 9mg po cigareti. Dakle, popušiti 22 cigarete dnevno je ravno jednominutnom sisanju auspuha Honde Civic. Kako sisanje auspuha utiče na alpiniste?
Ove podatke si izmislio. Pa to bi znacilo da je pasivni pesak skloniji svakovrsnom oboljevanju od pasivnog pusaca. O bože kakvo vozačohuljenje!Ono sto fascinira kod antipusacke histerije je potpuno odsustvo mere kod histerika i osecaja za proporciju sile kojom problem treba napasti. Prosto, smesno je da u svetu u kojem se na dnevnom nivou trose milioni tona goriva (GSB - oko dvesta tona dnevno) sto kroz prekookeanske letove sto kroz nocno ludovanje po gradu, u svetu u kojem se zarad necijeg hira ili bolesnog voajerizma seku kilometri suma i unistavaju zauvek citavi ekosistemi da bi se otprintala najnovija dogodovstina Lejdi Gage, sve nekaznjeno i nenaplaceno (adekvatno) kroz porez - mi se razbolesmood nasih prijatelja, rodjaka i roditelja pusaca. Nista stres, nista kvalitet zivota, nista ratovi, nista navijacke bande i majmuni koji vrebaju iza svakog coska (nekaznjeno) - neeeee, mi prvo treba da se resimo duvanskog dima. Vrh hijerarhije na piramidi stetnosti po ljudski rod - pusaci. I da ipak, kao nepusac, podrzim Gagoderkinu frustraciju - i meni jako smeta sto mi posle kafea ili kafane odeca mirise na pikavce. O dimu koji ide u lice da ne govorim. Na pusace sam bio najbesniji pre par meseci u Areni, na koncertu Masiv Atak - stoka je masovno pushila u sali. Da ih nije bilo tako mnogo, usao bih u fajt sa nekim garantovano. E, od tih stvari kod pusaca pizdim - zato sto moram nesto da trpim samo zato da bi njima bilo dobro. Pasivno pusenje sa tim frustom nema nista. Edited by CowBoy
Link to comment
Sad nešto gledao, Honda Civic sa pogonom na TNG proizvodi oko 198 mg ugljen-monoxida po milji pređenog puta. Ako uzmemo da neko tu Hondu ćera brzinom od optimalnih 60mph, ispadne da za minut pređe tu milju, jel. Marlboro lights dariva 9mg po cigareti. Dakle, popušiti 22 cigarete dnevno je ravno jednominutnom sisanju auspuha Honde Civic. Kako sisanje auspuha utiče na alpiniste?
Mogu da ti kazem samo da sisanje auspuha alpinistica sa velikim plucima deluje kao red bull.
Link to comment
Romi zive znatno krace od vecinskog stanovnistva i cesce se bave teskim i opasnim poslovima.Povecati premiju, ili ne?I, treba li povecati premiju i pasivnim pusacima, tj. bracnim drugovima i punoletnoj deci pusaca? Njihov je izbor da zive sa pusacima i tako skracuju sebi zivot. Zasto ja to da placam, jaaaaaaaaaaaaa, iz mooooog dzepa, to je moooooooooj novac, ne dam!
Moraju li uvek ti Cigane u svaki post. Dosta je njima njiove muke jos i da stucaju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...