Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

jebiga, ne znam gde si ti, u srbiji? meni se cini da bi pet evra po pakli razduvalo dim bolje nego koshava.
Nisam. Razduvalo bi kad bi se išlo šok terapijom, sa 100 dindži na 500, ali mislim da će država i braća im iz duvanske industrije žabu u ladnoj vodi lagano zagrevati, 20 po 20 dindži, pa i kad dođe do 500 to će biti nebitan skok sa 480 dindži.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ова тема је поново отишла у 15:00рж, више нисам у стању да пратим ко кога, с које стране и зашто, а понајмање ми је јасно шта ми то Инди замера...Навратићу опет кад гракне пролеће, можда.

Link to comment
I kome sad da verujemo? :unsure: Ja sam zaista u dilemi? Dokazase mi na forumu iksovi i ipsiloni da moram nazad u gimnaziju, sta gimnaziju, osnovnu skolu!
Da probamo ovako da postavimo stvari, pošto vidim da me FRHost i na bisere postavio, pa mi još i titulu dodelio:Smatram da je bolje pušiti (10 - 20 cigareta dnevno) i pri tome se normalno hraniti, izbegavati masnoće i alkohol u velikim količinama, kretati se dosta (trčanje, plivanje, hiking, planinarenje...) nego ne pušiti i sedeti po ceo dan za kompom/u fotelji/u kolima, jesti fast food i tako to... Ja ću tako da nastavim dok mi duvan ne dosadi ili postane previše skup, a vi kako hoćete...
Link to comment

Slažem se sa tobom 100% posto. Ali bih malo nadogradio tvoj stav:Bolje je ne pušiti i sedeti sa kompom po ceo dan, nego pušiti i sedeti za kompom po ceo dan.

Link to comment
Da probamo ovako da postavimo stvari, pošto vidim da me FRHost i na bisere postavio, pa mi još i titulu dodelio:Smatram da je bolje pušiti (10 - 20 cigareta dnevno) i pri tome se normalno hraniti, izbegavati masnoće i alkohol u velikim količinama, kretati se dosta (trčanje, plivanje, hiking, planinarenje...) nego ne pušiti i sedeti po ceo dan za kompom/u fotelji/u kolima, jesti fast food i tako to... Ja ću tako da nastavim dok mi duvan ne dosadi ili postane previše skup, a vi kako hoćete...
Ako je ovako kao shto pishe u boldu, to je zaista super, josh ako si pri tome savestan, to je pesma ... ali ti u tom sluchaju uopshte nisi referenca za pushacha u pravom smislu te rechi.
Link to comment
Slažem se sa tobom 100% posto. Ali bih malo nadogradio tvoj stav:Bolje je ne pušiti i sedeti sa kompom po ceo dan, nego pušiti i sedeti za kompom po ceo dan.
To jeste ... ali to nije tvoj/moj/bilo chiji problem kada se radi o gotivcu/bilo kome koji pushi.
Link to comment
ja sam "agresivni" nepusac. boli me uvo za rak, smeta mi dim kao takav. smrdim od njega, smrdi mi odeca, promuknem, bude mi muka, pa na kraju i povracam. i tacno sam zbog toga "napustila grad" - krajnje je ogranicen broj mesta na koja mogu da izadjem (a ne daj boze da pozelim nesto da pojedem) ...a sto se tice fejk zabrane pusenja - svi ti prostori po beogradu su kao podeljeni na dva dela, ali ventilacija ne valja, pa je u nepusackom isto kao u pepeljari u pusackom delu restorana.samo da udjes u grinet i sacekas kafu i izacices smrdljiv kao pikavac.segregacija je lek, a ne zabrana. i to segregacija u svakom smislu, pocevsi od fonda zdravstvenog osiguranja. i pakla da kosta pet evra.
+1 cak ni sto pun forumasica :wub: me nece naterati da se nabijam u dim vise. Posle svakog izlaska moram da turam u ves masinu jaknu :isuse:
Da probamo ovako da postavimo stvari, pošto vidim da me FRHost i na bisere postavio, pa mi još i titulu dodelio:Smatram da je bolje pušiti (10 - 20 cigareta dnevno) i pri tome se normalno hraniti, izbegavati masnoće i alkohol u velikim količinama, kretati se dosta (trčanje, plivanje, hiking, planinarenje...) nego ne pušiti i sedeti po ceo dan za kompom/u fotelji/u kolima, jesti fast food i tako to... Ja ću tako da nastavim dok mi duvan ne dosadi ili postane previše skup, a vi kako hoćete...
Ja bih rekao da je zdravije piti, jesti masno, pusiti i baviti se sportom nego raditi/igrati se za kompom ceo dan. Al to je druga prica...
Link to comment

Ne kvari igru, mumijo.Ja bih rekao da je zdravije intravenozno uzimati vinjak, pušiti 8 pakli pljuga dnevno, jebati divokoze i ubrizgavati heroin u oko nego biti budistički monah koji vežba 6 puta dnevno i liže štekere.

Link to comment
ja sam "agresivni" nepusac. boli me uvo za rak, smeta mi dim kao takav. smrdim od njega, smrdi mi odeca, promuknem, bude mi muka, pa na kraju i povracam. i tacno sam zbog toga "napustila grad" - krajnje je ogranicen broj mesta na koja mogu da izadjem (a ne daj boze da pozelim nesto da pojedem) ...a sto se tice fejk zabrane pusenja - svi ti prostori po beogradu su kao podeljeni na dva dela, ali ventilacija ne valja, pa je u nepusackom isto kao u pepeljari u pusackom delu restorana.samo da udjes u grinet i sacekas kafu i izacices smrdljiv kao pikavac.segregacija je lek, a ne zabrana. i to segregacija u svakom smislu, pocevsi od fonda zdravstvenog osiguranja. i pakla da kosta pet evra.
skidati ljude sa fonda zdravstvenog osiguranja zato što tebi smrdi odeća?ne čini li ti se da ti je logika malo manjkava?
Link to comment
Ne skidati ih sa zdravstvenog ali im toliko poskupeti osiguranje da nemaju love da odu u grinet na kafu.
zato što vama smrdi odeća? oprosti, ali zašto očekuješ od društva da ima obzira prema tvojoj tankoćutnosti kada bi ti osudio ljude na bedu zato što tebi smrdi odeća? hello?nego jel može pitanje za vas dvoje: znate li da homoseksualnost statistički povećava opasnost od veneričnih bolesti. da li biste poskupeli osiguranje homoseksualcima?uostalom neću da se nerviram. toliko sam izveden iz takta ovim topicom da mi dođe da duvam ljudima dim u facu samo da bih video kako se guše. ranije sam bio u mnogo većoj meri za zabranu, dok nisam saslušao nepušačke ideje i argumente. kaznena segregacija na zdravstvenom isuse.gif Edited by vasudeva418
Link to comment
zato što vama smrdi odeća? oprosti, ali zašto očekuješ od društva da ima obzira prema tvojoj tankoćutnosti kada bi ti osudio ljude na bedu zato što tebi smrdi odeća? hello?nego jel može pitanje za vas dvoje: znate li da homoseksualnost statistički povećava opasnost od veneričnih bolesti. da li biste poskupeli osiguranje homoseksualcima?uostalom neću da se nerviram. toliko sam izveden iz takta ovim topicom da mi dođe da duvam ljudima dim u facu samo da bih video kako se guše. ranije sam bio u mnogo većoj meri za zabranu, dok nisam saslušao nepušačke ideje i argumente. kaznena segregacija na zdravstvenom isuse.gif
Duvao bi ljudima u facu samo zbog toga što se ne slažeš sa par postova na topiku?
Link to comment
Duvao bi ljudima u facu samo zbog toga što se ne slažeš sa par postova na topiku?
da te posavetuje tvoj forumski kolega: pokušaj da napraviš razliku između sasvim ozbiljnog predloga da se pušačima poveća premija zdravstvenog osiguranja, i retoričke figure ubačene radi efekta. moram da priznam da su mi neduhoviti onelinerski pokušaji ironisanja kao što je ovaj Teacherov u izvesnoj meri ogadili forum. uspostavio sam pravilo: kad god to pročitam, apdejtujem ignore listu.
Link to comment
Sad kad si drugacije postavio stvari, drasticno sam promenio misljenje na "kenjas ko foka". Pusenje je jedna od najstetnijih stvari koje mozemo da radimo sopstvenom organizmu. Racionalizovati to kroz price o tome sta je stetnije je obicna kenjaza.
Naravno, imaš pravo na mišljenje. U suštini, ja sam samo reagovao na tvrdnju da pušači imaju problema sa usponom na brdo/planinu, što nije tačno, uverio sam se mnogo puta.Tačno je da bi pušač bio u boljoj kondiciji kada ne bi pušio, ali taj faktor nema veze sa kondicijom nepušača, niti je to uporedivo.Svako zadovoljstvo ima cenu, ja potpuno razumem nepušače kojima smeta duvanski dim i podržavam segregaciju za koju se zalaže gagorderka.Dati pravo većini (nepušačima) da otvore svoje klubove, kafiće, restorane... u kojima će biti zabranjeno pušenje. Dati im i poreske olakšice i šta god treba.Ma nek i ministarstvo zdravlja otvori po nepušačku diskoteku u svakom gradu.Podržavam i da se ne puši u bolnicama, školama, obdaništima, bioskopima (bioskopskim salama), pozorištima (pozorišnim salama), unutar svih javnih prostora... Ali aman - zašto da pacijent koji leži u bolnici ne može da se izveze kolicima ispred zgrade u dvorište i popuši cigaretu, ako mu je polomljena noga, ili se oporavlja od operacije i dovoljno je pokretan? Zašto čovek koji je uložio para u klub, napravio i dobru ventilaciju, mora da gleda kako mu četvrtina (ne gleda se baš striktno linija) zvrji prazna? Napuni se tek kad u pušačkom delu nema mesta, ali ružno bre izgleda onako.Zašto ljude uterivati u obore čak i onda kada ima načina da jedni uživaju u svom izboru samouništavanja, a drugi da ne peru jakne svaki put kada se vrate iz grada?Mene lično zakon ne pogađa, nisam morao da promenim nijednu svoju naviku, ali mi nekako ružno i nasilnički deluju ova preterivanja. Edited by gotivac
Link to comment

Sad nešto gledao, Honda Civic sa pogonom na TNG proizvodi oko 198 mg ugljen-monoxida po milji pređenog puta. Ako uzmemo da neko tu Hondu ćera brzinom od optimalnih 60mph, ispadne da za minut pređe tu milju, jel. Marlboro lights dariva 9mg po cigareti. Dakle, popušiti 22 cigarete dnevno je ravno jednominutnom sisanju auspuha Honde Civic. Kako sisanje auspuha utiče na alpiniste?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...