Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Sta hoces, 'ladno si me napravila budalom, posto si ustvrdila, kao i Herr, da su istrazivanja do kojih ja budala drzim "metodoloski neispravna". Sta da kazem? Da jesu OK? Mislim, nije mi do ovog ceranja, mislim da ovakva koncentracija pameti kakva je na ovom topiku ne postoji ni u jednoj svetskoj akademiji nauka (a verovatno ni u svima zajedno).
svasta. pitala sam te jer sam mislila sam da imas pravo znanje o pozitivnim efektima, a ne ovo sto se moze naci po popularnim izvorima nauke. ne bi me cudilo da pozitivni efekti postoje zbog antibakterijskih svojstava, plus postoji mnogo toga o dejstvu alkohola na organizam o cemu ne znam. dakle nisam ni slutila da mislis na studije o dugovecnosti, spomenula sam ih kao jedino o cemu znam nesto, a i to posredno.
Link to comment
Ja nisam nista ni pisao o pasivnom pusenju, barem ne na prethodnih 50 strana... a sto se tice korisnosti (umerene upotrebe u sklopu "mediteranske" dijete) alkohola... nadam se da se neces naljutiti ako kazem da si ti 1 buva. Bice da nesto znam o tome, a ako me se plati, mozda i poducim neuke.
Mediteranska dijeta je jos jedna glupost, ona radi samo u nekim delovima Mediterana gde je relativno dobro zdravstveno osiguranje i manji stres zitelja. Ne radi u Torontu Sidneju Beogradu etc. Stil zivota je u pitanju ne mozes da kupis u Whole Foods mediteransku dijetu to samo lici moras da se preselis. Zabranite kancerozne cevapcice. Eating Less Meat Could Save 45,000 Lives a Year, Experts ClaimCutting meat consumption to 210g a week would hugely reduce deaths from heart disease and cancer, research showsIzvor tih gluposti je dominacija Angloamericke kultrure u mass murder medijima. Jbm ti zivot kad su i Rodzerovi zemljaci primer epikurejstva za njih. Along these same lines, the English-speaking countries in the study (U.S. and Britain) distinguished themselves from the continental European nations (France, Switzerland, Germany, and Italy) by describing health as the main purpose of eating. For the others, health is a secondary benefit; social pleasures and the joy of life dominate continental Europeans' discussions about eating. As one Italian put it, "to eat good fish and drink good wine" with friends is the true meaning of eating well. That sounds convivial, even commensal. It also sounds worlds away from the anxiety revealed by middle-aged American women weighing the protein and carbohydrates necessary to eat well.Ono sto je dobro kod ponekad casice dve vina je stil zivota. Zajebavs nas sa tim brisanjem kao sad si ti radio sve te statistike i mozes da stavis stojka na panj za njihovu tacnost. Nije uredu da brises. Edited by fonTelefon
Link to comment
Mediteranska dijeta je jos jedna glupost...
Ma da, naravno. Sve znas, jos jedan forumski akademik.
Izvor tih gluposti je dominacija Angloamericke kultrure ...
Mda, it figures. Kiselo grozdije. Edited by Indy
Link to comment
Besmislica. Oni što ispuštaju dušu kad se penju na brdo, ne ispuštaju je zbog duvana nego zbog načina života - malo kretanja, loše ishrane...
Zašto zlonameran? Pušim i penjem se na planine bez tegoba, padobranci u ekipi uvek crkavaju, bili pušači ili ne...
+1
Link to comment
+1
I kome sad da verujemo? :unsure: Ja sam zaista u dilemi? Dokazase mi na forumu iksovi i ipsiloni da moram nazad u gimnaziju, sta gimnaziju, osnovnu skolu!
Smoking is a detriment to physical fitness even among relatively young, fit individuals. Study findings suggest that smokers will have lower physical endurance than nonsmokers, even after differences in the average exercise levels of smokers and nonsmokers are taken into account.
Smoking, exercise, and physical fitness*1Terry L. Conway Ph.D.a, Corresponding Author Contact Information and Terry A. Cronan Ph.D.ba Health Sciences and Epidemiology Department, Naval Health Research Center, P.O. Box 85122, San Diego, California 92186-5122, USAb Psychology Department, San Diego State University, San Diego, California 92182, USA
Link to comment
Ma da, naravno. Sve znas, jos jedan forumski akademik.
Kako da ne nauka iz zenskih casopisa i the new england journal of medicine. Zivecete trista godina ako hasate frigane lignjice :mljac:
Link to comment
Kako da ne nauka iz zenskih casopisa i the new england journal of medicine. Zivecete trista godina ako hasate frigane lignjice :mljac:
Ma, super... Mora neko i Zemun da cuva.
Link to comment
I kome sad da verujemo? :unsure: Ja sam zaista u dilemi? Dokazase mi na forumu iksovi i ipsiloni da moram nazad u gimnaziju, sta gimnaziju, osnovnu skolu!
Ništa ja ne dokazujem, samo potvrđujem da na planinarenjima imam ista iskustva kao i gotivac. Možda je tako odmah trebalo da napišem.
Link to comment
Ovim agresivnim nepusacima ne pada na pamet da napuste grad koji izaziva rak vise nego pusenje.
ja sam "agresivni" nepusac. boli me uvo za rak, smeta mi dim kao takav. smrdim od njega, smrdi mi odeca, promuknem, bude mi muka, pa na kraju i povracam. i tacno sam zbog toga "napustila grad" - krajnje je ogranicen broj mesta na koja mogu da izadjem (a ne daj boze da pozelim nesto da pojedem) ...a sto se tice fejk zabrane pusenja - svi ti prostori po beogradu su kao podeljeni na dva dela, ali ventilacija ne valja, pa je u nepusackom isto kao u pepeljari u pusackom delu restorana.samo da udjes u grinet i sacekas kafu i izacices smrdljiv kao pikavac.segregacija je lek, a ne zabrana. i to segregacija u svakom smislu, pocevsi od fonda zdravstvenog osiguranja. i pakla da kosta pet evra.
Link to comment
Ovde košta. Puše ko besni.
jebiga, ne znam gde si ti, u srbiji? meni se cini da bi pet evra po pakli razduvalo dim bolje nego koshava. Edited by gagorder
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...