Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Jel i ti mislish da je ok pushenje u vrticu ... njegovom otvorenom delu.
A jel ti zaista misliš da je na otvorenom prostoru moguće napraviti takvu koncentraciju duvanskog dima u vazduhu koja bi mogla da izazove štetne efekte pasivnog pušenja kod neke osobe?
Link to comment
A jel ti zaista misliš da je na otvorenom prostoru moguće napraviti takvu koncentraciju duvanskog dima u vazduhu koja bi mogla da izazove štetne efekte pasivnog pušenja kod neke osobe?
Ne.A jel teshko uklaviriti da mi je, izmedju ostalog kao roditelju, sasvim prihvatljivo da bude zabranjeno pushenje u obdanishtima, shkolama ... i unutra i napolju ... i gde se mala deca igraju i gde shkolarci npr. obavljaju chasove fizichkog vaspitanja ... i vaspitachima i nastavnicima ...Znachi, na prvom mestu je radno mesto ... primer koji daju vaspitachi i nastavnici je takodje vrlo visoko medju razlozima za zabranu na takovim mestima ... bash zbog njihove vaspitne uloge ... a deca u shkolu moraju da idu ... ne vidim ni jedan razlog da ti otvoreni prostori budu izuzeti iz primene zakona.
Link to comment

A jel treba onda zabraniti vaspitachima, profesorima, uchiteljima da pushe uopshte? Mogla bi deca da ih sretnu negde na ulici sa zapaljenom cigarom, zaboga.Pri tom ja mislim da je ok da se zabrani pushenje tamo gde borave deca, chak i u dvorishtu shkole, obdanishta... ali bi trebalo recimo dati prostoriju unutar shkole gde bi bilo dozvoljeno pushenje a gde deca ne borave.

Link to comment
Znachi, na prvom mestu je radno mesto ... primer koji daju vaspitachi i nastavnici je takodje vrlo visoko medju razlozima za zabranu na takovim mestima ... bash zbog njihove vaspitne uloge ... a deca u shkolu moraju da idu ... ne vidim ni jedan razlog da ti otvoreni prostori budu izuzeti iz primene zakona.
Ala si ti dosadan sa tim davanjem primera. Nema niko obavezu prema tvojoj ili bilo cijoj deci da daje primer. Uostalom, vise vremena provode s tobom pa im ti daj primera koliko god ti padne na pamet. Cega se plasis? Da ce ti se dete otkinuti od roditeljskog nadzora pod uticajem vaspitacica u obdanistu ili, ne daj Boze, Bogartovog postera?
Link to comment
A jel treba onda zabraniti vaspitachima, profesorima, uchiteljima da pushe uopshte? Mogla bi deca da ih sretnu negde na ulici sa zapaljenom cigarom, zaboga.Pri tom ja mislim da je ok da se zabrani pushenje tamo gde borave deca, chak i u dvorishtu shkole, obdanishta... ali bi trebalo recimo dati prostoriju unutar shkole gde bi bilo dozvoljeno pushenje a gde deca ne borave.
Naravno da ne ... to bi zadiralo u ljudske slobode ... gde bi onda stali ... radno mesto je sasvim ok okvir.Sasvim se slazhem sa poslednjom rechenicom.
Link to comment
Naravno da ne ... to bi zadiralo u ljudske slobode ... gde bi onda stali ... radno mesto je sasvim ok okvir.
Čekaj, pa u čemu je problem sa zadiranjem u ljudske slobode? Konzumiranje marihuane je zabranjeno, da li je to zadiranje u ljudske slobode? Jeste. Što bi onda bio problem sa višestruko (bar u onoj meri u kojoj se količinski više konzumira) štetnijom navikom?
Link to comment
Ala si ti dosadan sa tim davanjem primera. Nema niko obavezu prema tvojoj ili bilo cijoj deci da daje primer. Uostalom, vise vremena provode s tobom pa im ti daj primera koliko god ti padne na pamet. Cega se plasis? Da ce ti se dete otkinuti od roditeljskog nadzora pod uticajem vaspitacica u obdanistu ili, ne daj Boze, Bogartovog postera?
Mislim da olako prelazish preko uloge shkole u zhivotu jednog mladog choveka. Vrlo je verovatno da kao bivshi profesor imam odredjenu dozu vishka ozbiljnosti kada govorim o shkoli ... i njenoj ulozi u zhivotu uchenika ... mozhda i zbog svih pozitivnih/negativnih primera koje sam bio u mogucnosti da vidim.U svakom sluchaju stoji da je uloga porodice nezamenjljiva.
Link to comment
cedo, da li imas razumevanja prema onima koji su protiv gej parade, da im se deca ne bi propederisala?
Čekaj, pa u čemu je problem sa zadiranjem u ljudske slobode? Konzumiranje marihuane je zabranjeno, da li je to zadiranje u ljudske slobode? Jeste. Što bi onda bio problem sa višestruko (bar u onoj meri u kojoj se količinski više konzumira) štetnijom navikom?
Postoje dve teme na kojima sam takodje pisao ... legalizacija i gej parada ... svakako da kao padobranci, mozhete da nadjete odgovore na postavljena pitanja. Mislim da cete biti zadovoljni odgovorima ...
Link to comment
U svakom sluchaju stoji da je uloga porodice nezamenjljiva.
Sad mi tek ništa nije jasno. Dakle, ti tražiš od vaspitača/učitelja/učiteljkinja™ da ne puše pred (tvojom ili bilo čijom) decom, da ne bi davali loš primer. Dok ti sam to radiš.Licemerje na stranu, ne čini li ti se tako nešto kao boljenje kurca™ i obezvređivanje nečijeg truda?
Link to comment
Čekaj, pa u čemu je problem sa zadiranjem u ljudske slobode? Konzumiranje marihuane je zabranjeno, da li je to zadiranje u ljudske slobode? Jeste. Što bi onda bio problem sa višestruko (bar u onoj meri u kojoj se količinski više konzumira) štetnijom navikom?
Nije problem, drzava se sad drznula da prosiri atak na slobode sa cime ces da se trujes podbadajuci korisne idiote. E jos kad je papa iscero pusace iz crkve. A sportske liga vam se zove po stetnoj supstanci koje su sigurno ubile vise ljudova od krdze. Nije to jedini primer proizvojnost uzimanja bozanskih prava od strane drzave i birokracije joj u novije doba. sad je eto pozeljno prodavati fudbalsko roblje, a trgovina zenama nije.
Link to comment
@ Rasejan ... jbg ... teshka je to stvar :) ... ako ne razumesh/prihvatash shta Indy pishe ... trazhi meru u duvanu ... no, i dalje ne vidim kakve to ima veze sa zakonom protivu pushenja. Da ima mere, zabrane ne bi bile potrebne.
Па, да сви имају мере, не би. Али закон је за то да се може набити на нос онима који претерају.Наравно, сад ћемо проћи кроз један период кад ће ситна злоба да проради па ће да страдају ни криви ни дужни они које је неко пријавио за неку глупост, типа није била бела налепница, пепељара је била на мање од 200м од врата, и слично, колико да се ово још заоштри и створи још мало зле крви. И да се ми овде свађамо док неки други караван пролази.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...