Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Koješta.
Па по истој тој дефиницији по којој не постоји здрав унос дуванског дима :P.Имам другара таморж, који не пуши, пије једном годишње и то нешто мало, не дува, нема ни рибу, једино што успева да измисли небројене дане годишњег одмора и путује на све стране. Па сам га једном питао чим се он то трује, каже шећером. И стварно, нема џабе клопе коју ће одбити, а нањуши је на сто метара, има џегу као кошаркашку лопту, и гроник поприличан, и већ је имао проблема са здрављем.Како рекох, питање мере.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Pa, pušenje je opasnije po zdravlje od toga što si pomenuo, i to daleko. (Štaviše, ne može da se poredi, jer ne postoji nešto kao "zdrav unos duvana", dok i te kako postoji "zdrav unos slanine"... mislim, o čemu ti to? Igraš neke igre, šta li...)
Aha, ti bi da uvedes kolicinu kao faktor.How convinient. Ne znam za slucaj da je neko oboleo od jedne paklice duvana, iako na njoj pise da "pusenje ubija". I zajebi taj kvaziargument o "ozbiljnosti" diskusije tamo gde pominjes samo jedan od primera koji sam inace random naveo - slaninu.I za informaciju - ne volim ni ja da mi se churi uz nos ili u zatvorenoj prostoriji. Dakle, ne branim ja pusace vec samo primecujem da su prioriteti okrenuti naglavacke. "drz' pusaca!"... u ovom trenutku, iz cistog ceifa a bez ikakve koristi po covecanstvo, milion privatnih jahti trosi (i odasilje u vazduh i vodu) milione galona goriva po okeanima i morima. Bez health warning-a, ogranicenja potrosnje, kazni. Isto vazi i za dzipove i automobile onih koji ne zele da do posla koriste vozove etc.Licemerje.Malo pitanje: da li je na godisnjem nivou vise zrtava u redovima pasivnih pusaca ili onih koji su postali zrtvom alkoholisanog vozaca? Aman bre vise sa tom iskrivljenom slikom sveta. Odosmo u kompletan qratz u svakom ekolosko/zdravstvenom smislu, ali samo je na paklici duvana odgovarajuce upozorenje. Nesto tu debelo ne valja.Pazi ovo:
Pronađi, molim te, neki članak o korisnim svojstvima umerenog pušenja duvana, pa se javi. Da li treba ja da linkujem tekstove o korisnom svojstvu umerene konzumacije alkohola, ili umete i sami Google da koristite?
.. pa kakve ja for krajst sejk koristi imam sto neko pored mene popije casicu alkohola? Imam samo potencijalnu opasnost: da se ushljema, sedne za volan i zakuca se u mene i ljubav mog zivota. Edited by CowBoy
Link to comment
Pa, jedna stvar koja se previše potencira na ovoj temi je nekakva kvalitativna razlika između pušača i nepušača (čak i moralna?!)
Pa evo, imali smo iznet stav o moralno nepodobnim vaspitačicama koje puše. Ne da one duvanskim dimom direktno ugrožavaju zdravlje dece, već kvare decu i navode ih na greh. A inače je poznato da petogodišnja deca masovno propuše pod uticajem posrnulih vaspitačica.
Link to comment
Pa dobro, ja sam pomenuo na brzinu par primera gde se ova civilizacija ponasa kao izrazito stetocinska te unistava kilometre suma na dnevnom nivou da bi neki izdavaci ispirali mozak zajednici i pri tom zaradili. O Hamerima po gradu i olovu u vazduhu da i ne govorim. Hoces da kazes da u razvijenom svetu postoje Health Warning-zi po stampi, po velikim potrosacima goriva, po pakovanjima slanine, masti, hamburgerima i koka-kolama?O tom licemerju govorim. Ok je zakon protiv pusenja ako nije izolovan primer, ali protivpusacka histerija (razvijene zemlje included) je pravljenje magle da bi se sakrili veci problemi/zagadjivaci/ubice zdravlja.
Kad se covek za pet minuta udubi u temu, a ne ko Indy, lako pronadje da se zapravo nazovi naucnici koji barataju sumnjivim statistickim alatima i metodama utrkuju koji je veci uzrocnik raka recimo zacas posla pronadjes da su ispusni plinovi dizel motora veci ubice, a svi se takmice za isti broj mrtvijeh glava. Prosecan mrtvac je zapravo po njima ubiven vise puta. Ali u jednom sucaju ima raspirivanje histerije u drugom ne. U svakom slucaju i jedno i drugo smrdi i gusi. Smanjenje olova u vazduhu u bgd izgleda nije smanjilo agresivnost besprizorne omladine.
Link to comment
Pa evo, imali smo iznet stav o moralno nepodobnim vaspitačicama koje puše. Ne da one duvanskim dimom direktno ugrožavaju zdravlje dece, već kvare decu i navode ih na greh. A inače je poznato da petogodišnja deca masovno propuše pod uticajem posrnulih vaspitačica.
Shta znam Halvarde ... toliko puta sam Ionu pisao o shtetnosti pasivnog pushenja, tako da mi je to malo izandjalo ... te sam se dotakao jednog drugog aspekta ... lica na koja se deca, mladi ugledaju. Pa josh ako su na radnom mestu ...Srecom, imam shestogodishnje dete, i znam, da sam u vishe navrata odgovarao na pitanja o cigaretama. Daleko bilo da propushe deca u tom uzrastu, no uveliko formiraju mishljenje o mnogim stvarima.@ Rasejan ... jbg ... teshka je to stvar :) ... ako ne razumesh/prihvatash shta Indy pishe ... trazhi meru u duvanu ... no, i dalje ne vidim kakve to ima veze sa zakonom protivu pushenja. Da ima mere, zabrane ne bi bile potrebne.
Link to comment
Sve dok se mora nekome objashnjavati zashto su mesta u kojima borave deca ona u kojima nema mesta za cigarete (barem ne pred njima) ... zabrane su neophodne.
Ko je spominjao mesta u kojima borave deca?Pričamo o otvorenom prostoru gde se dim, kako ga prokleta fizika tera, diže u vis.Svi otvoreni prostori gde ima i dece?Znači, i parkovi, ulice...jednostavno, sve osim kafana?To hoćeš da kažeš?
Nije ti palo na pamet da su vaspitachi/ce uzori toj deci o kojoj vode brigu?Tu bih se dotakao i Humphrey Bogarta ... i podsmeha sechenja cigarete ... te postavio jedno retorichko pitanje ... koliko je mladih ljudi propushilo zbog Humphreya?... no, mozhda nije loshe pitanje: da li bi Humphrey Bogart bio isti i bez cigarete na platnu, da je tada postojao zakon o zabrani pushenja?
Koliko vremena će proći pre nego što počneš da pozivaš na seču "uzora"? (vaspitača, učitelja, roditelja, lekara, tv zvezda, političara, glumaca...)Dete će uvek negde videti nekoga da puši. To ne možeš sprečiti, dokle god se pušenje kao čin ne stavi izvan zakona.Osoba sklona da isprobava nove stvari će probati cigaretu i bez Bogija ili nekog drugog baje.Isto kao da si pitao koliko ljudi je počelo da se drogira zbog Travolte u "Pulp Fiction"?
Jeste da to sada, kao shto netko vec reche, izgleda kao prekrajanje istorije ...
Nije "kao" već baš to - prekrajanje i falsifikovanje istorije. Edited by ion
Link to comment
Ko je spominjao mesta u kojima borave deca?Pričamo o otvorenom prostoru gde se dim, kako ga prokleta fizika tera, diže u vis.Svi otvoreni prostori gde ima i dece?Znači, i parkovi, ulice...jednostavno, sve osim kafana?To hoćeš da kažeš?Koliko vremena će proći pre nego što počneš da pozivaš na seču "uzora"? (vaspitača, učitelja, roditelja, lekara, tv zvezda, političara, glumaca...)Dete će uvek negde videti nekoga da puši. To ne možeš sprečiti, dokle god se pušenje kao čin ne stavi izvan zakona.Osoba sklona da isprobava nove stvari će probati cigaretu i bez Bogija ili nekog drugog baje.Isto kao da si pitao koliko ljudi je počelo da se drogira zbog Travolte u "Pulp Fiction"?Nije "kao" već baš to - prekrajanje i falsifikovanje istorije.
Radno mesto? ... nishta ... ostani zdravo na braniku ljudskih prava :)
Link to comment
Da, i onda se saplete, poleti ka nebranjenom detetu, žar cigarete mu padne na benkicu i eksplodira grad!
Shta znam ... postavi zubarsku stolicu napolje, zapali cigaretu i popravi nekome zub.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...