Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Još uvek je džmarenje najlogičnije opravdanje za ekspanziju kancera u svetu, koja se začudo desila i dešava posle početka korišćenja (u ove ili one svrhe) nuklearne energije.
drži se zaključivanja u okviru prve teme.i ne babarogaj sa korišćenjem nuklearne energije.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Da, znam, ali nema moralne panike oko toga, to je ono što želim reći. Kada se uđe nekome u kuću i zatekne dete ko tenk kako igra igrice i jede čokoladu sa ukusom hamburgera, gosti neće početi da prebacuju domaćinima kako "ne paze dovoljno na svoje dete" i pokretati inicijative da se zabrani izlaganje dece virtuelnim svetovima.
Mislim da smo više puta govorili o tome da se jedan problem ne opravdava drugim.
Link to comment
Mislim da smo više puta govorili o tome da se jedan problem ne opravdava drugim.
Uopšte ne govorim o tome, nego o tome kako se generiše moralna panika i da su ovi nepušački strahovi veoma relativna stvar. Zašto nema moralne panike zbog toga što jedan čovek sam vozi automobil sa pet mesta i zagađuje vazduh po ceo dan? Ne opravdavam jedan problem drugim nego zorno pokazujem da je posredi arbitrarna selekcija.
Link to comment
Ne znam samo gde iskopashe mesta gde se pushi u prostorijama gde su deca mladja od 5 godina.
Ja bih rekao da misle na porodice gde roditelji puše pred decom. A ja i u Nemačkoj uspeo da ubodem vrtić u kome su vaspitačice pušile pred decom, doduše u dvorištu <_<
Link to comment
Da, znam, ali nema moralne panike oko toga, to je ono što želim reći. Kada se uđe nekome u kuću i zatekne dete ko tenk kako igra igrice i jede čokoladu sa ukusom hamburgera, gosti neće početi da prebacuju domaćinima kako "ne paze dovoljno na svoje dete" i pokretati inicijative da se zabrani izlaganje dece virtuelnim svetovima.
Još uvek. Videćemo šta će biti kada pušenje na globalnom nivou bude redukovano u dovoljnoj meri. Jednostavno, moralna panika zbog nečega mora postojati.
Ja bih rekao da misle na porodice gde roditelji puše pred decom.
"Puše pred decom" može da znači da zavežu decu za stolicu i onda im duvaju dim u lice, kao što može da znači da puše u prostoriji u kojoj deca inače borave, ali samo kada deca nisu prisutna, i to uz obavezno provetravanje. Naravno, između ta dva ne postoji nikakve razlika.
Link to comment
Jednostavno, moralna panika zbog nečega mora postojati.
Moralna panika, sta je to uopste?Uzgred, sve ovo sa pusenjem, antipusenjem, "brigom" za interese aktivnih ili pasivnih ama bas nikakve veze sa moralom nema. U nekim od ovih slucajeva neki od motiva teorijski mogu da se podvedu pod altruizam (mada, licno sumnjam da je taj navodni altruizam autentican) ali voleo bih da vidim makar jednu relevantnu definiciju morala u koju se ova histerija uklapa.
Link to comment
A ja i u Nemačkoj uspeo da ubodem vrtić u kome su vaspitačice pušile pred decom, doduše u dvorištu <_<
Što u velikoj meri izaziva rak kod dece kao pasivnih pušača u dvorištu.
Link to comment
Pre nego što počneš :P da se svađaš sa mnom, čisto da kažem, ja sam pušač. Što ne znači da odobravam pušenje u prostoriji gde borave deca.
Ma ne svađam se sa tobom nego sa onima koji na ovakav način izveštavaju o rezultatima istraživanja. Osim ako ti nisi bio taj. :P Jednostavno, odgovor na pitanje "Pušite li u prostoriji u kojoj borave deca?" sam po sebi ne znači ništa, a jasno je kakav se cilj želi postići i kakvu konotaciju ima ovako objavljena informacija.
Link to comment
xa, xa <_<Pusenje u decjim vrticima je, potpuno ispravno, zabranjeno i u dvoristima.
Mislio sam da se trenutno priča o istraživanju i 54% dece mlađe od 5 godina ugrožene sekundarnim pušenjem.Ako nije o tome, onda ništa. :) Edited by gotivac
Link to comment
Mislim da smo više puta govorili o tome da se jedan problem ne opravdava drugim.
Али се нечињење по сто других питања маскира хајком по овом једном.
Link to comment
Šta je "džmarenje"?
Pežortivni naziv za inhaliranje produkta sagorevanja duvana.Takav stav (samoubeđivanje da su pušači prezira dostojna moralno niža grupacija ljudi od nepušača) mu je pomogao da ostavi pušenje posle 30 godina x 2 paklice "Drine"
xa, xa <_<Pusenje u decjim vrticima je, potpuno ispravno, zabranjeno i u dvoristima.
Ispravno, zbog...?(Ne zagovaram ga, ali me čisto interesuje)
pretpostavljam da opsti napredak medicine i dijagnostike koji se, zacudo, desio i desava u vise/manje istom periodu nema nikakve veze sa time?
Sa čime?(pre nego što odgovorim, hoću da budem siguran na šta misliš)Napredak medicine je uslovio ekspanziju kancera ili je korišćenje nuklearne energije uslovilo napredak medicine? Edited by ion
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...