Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Pancic - okruglo pa na cose, ali ovo je otprilike i moje rasudjivanje.
Verovao ti ili ne (a i ostali), ja se sa tekstom slažem 95%. 5% otpada na libertersko srce, ali samo na taj deo a ne i na onaj pri kraju teksta gde govori kako pušači imaju pravo da puše.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Verovao ti ili ne (a i ostali), ja se sa tekstom slažem 95%. 5% otpada na libertersko srce, ali samo na taj deo a ne i na onaj pri kraju teksta gde govori kako pušači imaju pravo da puše.
verujem ja tebi, daleko si ti od najveceg zilota na topicu.
Link to comment
mere oporezivanja stetnih navika imaju smisla jedino ako se zabrani dug (tj zdrav) zivot. djubrad matora umeju da zive i po 80, 90 godina, a sve na teret budzeta. moj predlog bi bio da svako radi dok moze i placa porez, a nakon toga da se uspava inekcijom. posto nismo primitivci da se mlatimo toljagama i sekirama.
+1 Lapot je iz raja izaso.Zdravi ljudi optereciju PIO fond. Dokle bre vise ta nepravda!
Link to comment
+1 Lapot je iz raja izaso.Zdravi ljudi optereciju PIO fond. Dokle bre vise ta nepravda!
Aj sad malo ozbiljno. Shan Jan, covek od 80 godina ne moze biti zdrav. Infarkt je jeftiniji od starosti, a verujem i rak. AKo pricamo o novcanoj steti od pusenja, moramo da pricamo i o svemu ostalom sto se moze regulisati u cilju ustede. Starost je najskuplja bolest.
Link to comment

sa moje pusacke strane, mogu samo da kazem da je zakon zivi uzas.prvo i pre svega, meni ce drasticno da smanji produktivnost. posto sam uzasno veliki zavisnik, i pusim skoro kutiju cigareta za tih 8 sati radnog vremena, sada ce mi ostati ili da sam napolju nekih 2 sata a radim nekih 6 sati(zapravo, serem po forumu 6 sati) ili da uzasno nervozan treniram sebi strogocu da ne zapalim vise nego na svakih sat, sat ipo... u oba slucaja moja produktivnost je umanjena. a radim sam u kancelariji, tako da nikgo ne ometam posto sedim sve vreme ispred otvorenog prozora(naslage izazvane konzumiranjem cvarake, svargle i kobasice mi omogucuju da budem potpuno otporan na hladnocu koja ulazi spolja...), ali eto, neki kurton u vladi je ustvrdio kako ja time trujem njegovu okolinu, ili sta vec... zatrujem mu se u usta njegova...isto tako, druga dvojica kolega pusaca dele kancelariju gde su samo njih dvojica, i kao i ja, nikoga ne ugrozavaju. ostalih 8 zaposlenih nepusaca su u svojim kancelarajima gde ne upraznjavaju pusenje. makar ne ono nikotinsko... i nikada, ama bas niti jedan jedini put mi se nije desilo da udjem sa cigaretom u tudju kancelariju, pa cak ni kod kolega koji su pusaci. to je jednostavno stvar kulture koju te mama i tata nauce. i nisam jedini, svi se u firmi tako ponasamo.na kraju, postoji i zajednicka prostorija u kojoj smo imali obicaj da dva puta popijemo kafu. kazem imali jer mi ne pada na pamet da pijem kafu bez cigarete. i da, draze mi je da zapalim cigaretu nego da se secojalno druzim sa nepusacima... i siguran sam da nece proci puno vremena a i nepusaci ce polako na pauze za kafu izlaziti napolje, ne bi li se druzili sa pusacima. nece teacher ili velecasni ili sin jan, ali oni ni ne rade sa mnom. a i zelim im super provod i extra ribe u kaficima za nepusace. ja idem medju debele, smrdljive zidare. oni ce makar da obrnu turu, a ako si malo nastran, mislim da su ti i sanse za sex vece... ako ne, sojke sa ulice su ionako pusacice, pa ce i one sa nama. aj ziveli! ja odo na pusacku pauzu!

Link to comment
pa to je jedna prokleta matematika. oni koji zive zdravo ce ionako razviti hronicne bolesti i raspadati se do stote godine, a od sezdesete do osamdesete ce dzogirati i putovati svetom na racun mladjih koji placaju njihovu prokletu penziju. e a oni koji se truju dobiju rak i zduvaju u jednom cugu umiranja i po pola miliona evra i vise na glupe lekove i operacije i bolnicke dane. nema tu resenja, moj Miralemu, osim da se sve nekako zabrani, i zdrav zivot i trovanje. lepo ti kazes, kada osetis da ti pada produktivnost, odes u Republicki biro za promenu ontoloskog statusa i obavis to™.
Ma, ta sprdnja sa "zdravim zivotom" ionako ne sluzi bas nicemu drugom osim da prikrije tuznu cinjenicu da je taj zdrav zivot danas prakticno nemoguca misija za najveci procenat stanovnistva. Zdrav zivot je vodio moj deda koji u zivotu nije pojeo ili popio miligram konzervansa, kojem je dan bio dovoljno dug da sve obavi bez zurbe, koji nije imao budilnik da mu diktira kad treba da ustane i koji je ziveo dovoljno daleko od svake "pogodnosti" onoga sto krstimo civilizacijom. Kad je umro, u dubokoj starosti, posvrsavao je ujutru sta treba oko kuce i stoke, pozdravio se sa svima, legao - i umro. To sto je on pusio citav zivot naravno da nije imalo nikakve veze, buduci da vecina bolesti koje pripisujemo ovome ili onome u stvari je kombinacija mnogo faktora kojih on nije bio zrtva. Sad kad smo svi shvatili koliko smo se zajebali placajuci komfor tako sto smo se okruzili raznim zarazama modernog zivota, dosetilo se drustvo da dzogira, ne jede masno, ne pusi, ide nedeljom u setnje po "cistom vazduhu" i slicno. Nema od toga nista. Nas jebu preterivanje u svemu i okruzenje, a ne ova ili ona pojedinacna stvar koju radimo.Da bi zdravo ziveo covek mora da se odrekne svog sadasnjeg nacina zivota, a to je nemoguce. To sto ce neko u Beogradu ili Novom Sadu da pase travu nista ne znaci, na tu travu dok je rasla palo je toliko sranja i tolikim sranjima je guran i ubrzavan njen rast da je to cini prakticno podjednakom bombom za organizam koliko i cigaretu ili casu Koka kole. Zdrav zivot u savremenom svetu ne postoji. Neko ko zivi zdravo zivece duze od proseka, opet neko ko uopste ne zivi zdravo ce takodje ziveti duze od proseka, imacemo toga dovoljno da "dokazujemo" primerima i jedno i drugo.
Link to comment
Aj sad malo ozbiljno. Shan Jan, covek od 80 godina ne moze biti zdrav. Infarkt je jeftiniji od starosti, a verujem i rak. AKo pricamo o novcanoj steti od pusenja, moramo da pricamo i o svemu ostalom sto se moze regulisati u cilju ustede. Starost je najskuplja bolest.
Nisi ti mene nista shvatio. Ja se apsolutno pokenjavam ovima koji kukaju o ceni lecenja bolesti od cigareta. Susta je istina da svako zadovoljstvo samim tim sto je zadovoljstvo nas tera da u njemu preteramo i dovodi pocesto do bolesti. Dakle ukinuti sva zadovoljstva ili odvojati dodatne pare za bolnice je pravo pitanje.Ljudski zivot je bar po meni najveca vrednost i ne moze se nicim drugim meriti, tako da za njegovo odrzavanje se mora imati a za ostalo cemo se vec snaci. Pa ne moramo svi da letujemo na Mauricijusu, ni Ada nije losa ako si cio i veseo.
Link to comment
Nisi ti mene nista shvatio. Ja se apsolutno pokenjavam™ ovima koji kukaju o ceni lecenja bolesti od cigareta. Susta je istina da svako zadovoljstvo samim tim sto je zadovoljstvo nas tera da u njemu preteramo i dovodi pocesto do bolesti. Dakle ukinuti sva zadovoljstva ili odvojati dodatne pare za bolnice je pravo pitanje.Ljudski zivot je bar po meni najveca vrednost i ne moze se nicim drugim meriti, tako da za njegovo odrzavanje se mora imati a za ostalo cemo se vec snaci. Pa ne moramo svi da letujemo na Mauricijusu, ni Ada nije losa ako si cio i veseo.
a, ok, lepo receno smile.gif pa dobro, eto pokenjasmo se zajedno takvima sto kukaju o ceni.
Link to comment
predlazem da se uvede dodatni porez za pusace, odnosno na njihove plate koji bi pokrio troskove nastale razvojem bolestina na njihovim plucima.
Важи, али да се онда цигарете опорезују једнако као кокакола и остале шећерне водице.
Link to comment
Ma, ta sprdnja sa "zdravim zivotom" ionako ne sluzi bas nicemu drugom osim da prikrije tuznu cinjenicu da je taj zdrav zivot danas prakticno nemoguca misija za najveci procenat stanovnistva. Zdrav zivot je vodio moj deda koji u zivotu nije pojeo ili popio miligram konzervansa, kojem je dan bio dovoljno dug da sve obavi bez zurbe, koji nije imao budilnik da mu diktira kad treba da ustane i koji je ziveo dovoljno daleko od svake "pogodnosti" onoga sto krstimo civilizacijom. Kad je umro, u dubokoj starosti, posvrsavao je ujutru sta treba oko kuce i stoke, pozdravio se sa svima, legao - i umro. To sto je on pusio citav zivot naravno da nije imalo nikakve veze, buduci da vecina bolesti koje pripisujemo ovome ili onome u stvari je kombinacija mnogo faktora kojih on nije bio zrtva. Sad kad smo svi shvatili koliko smo se zajebali placajuci komfor tako sto smo se okruzili raznim zarazama modernog zivota, dosetilo se drustvo da dzogira, ne jede masno, ne pusi, ide nedeljom u setnje po "cistom vazduhu" i slicno. Nema od toga nista. Nas jebu preterivanje u svemu i okruzenje, a ne ova ili ona pojedinacna stvar koju radimo.Da bi zdravo ziveo covek mora da se odrekne svog sadasnjeg nacina zivota, a to je nemoguce. To sto ce neko u Beogradu ili Novom Sadu da pase travu nista ne znaci, na tu travu dok je rasla palo je toliko sranja i tolikim sranjima je guran i ubrzavan njen rast da je to cini prakticno podjednakom bombom za organizam koliko i cigaretu ili casu Koka kole. Zdrav zivot u savremenom svetu ne postoji. Neko ko zivi zdravo zivece duze od proseka, opet neko ko uopste ne zivi zdravo ce takodje ziveti duze od proseka, imacemo toga dovoljno da "dokazujemo" primerima i jedno i drugo.
:Hail: Smejte se ali moja familija u Bocvani koristi zadnje delove dvorista da gaje svo povrce (doneli semenke iz Jasike) i voce (matori se snasao za sve poznate i nepoznate vrste) za sebe. Kupuju samo meso, mleko i hleb. Naravno to je samo delic ko sto ti kazes al sta cemo. Ceo sistem je sjeban u svakom jebenom delu. Ostaje ti da se pomiris ili izigravas robinzona krusa.
Link to comment
Важи, али да се онда цигарете опорезују једнако као кокакола и остале шећерне водице.
[Ajant mode] Ma vazi, super... nisu bitna ljudska prava samo da mozete da terorisete nas kokakolicare. Oni koji su i pre radili sta su hteli ce i dalje da kupuju kokakolu u skupstini za 3 dinara a nas ce da sabijete u 4 zida tempa. Super, ajmo jos sarkazma...[/Ajant mode]
Link to comment
...Pusaci opterecuju budzet zdravstva svojim bolestima vezanim za disajne organe, a to nije u redu prema finom i postenom nepusackom svetu koji od usta otkida da bi budzet naranio. Posto sam ja, pre svega covek i humanista, tako reci jedna renesansna figura, predlazem da se uvede dodatni porez za pusace, odnosno na njihove plate koji bi pokrio troskove nastale razvojem bolestina na njihovim plucima.
Glede budžeta, ne troše ti pušači "tuđ" budžet, nego svoj jer su više i uplaćivali u njega (i pdv i akcize + doprinosi na zarade)
Link to comment
a, ok, lepo receno smile.gif pa dobro, eto pokenjasmo se zajedno takvima sto kukaju o ceni.
mislim da je sramotno da se pokenjavate takvima sto kukaju o ceni lecenja pusaca. voleo bih da vidim vase izdatke za budzet zdravstva republike, pre tih pausalnih ocena. smatram da je dig dao dobar predlog o uvodjenju poreza na sve stetne obrasce ponasanje u nasim zivotima, a i konacno, konacno resenje za taj problem je nesto sto bi mogao da bude predmet diskusije.mileram je analfabeta kome hrcak pise postove, a veterinar se brine o stajlingu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...