Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Eto, prizivaju se i libertijanci™...Očekujem od komunista na ovom forumu da dostojanstveno podrže ovaj zakon...Inače, zabrinuti ljubitelji kafića, kojih je na moje iznenađenje tušta i tma među pušačkom i nepušačkom populacijom, mogu da odahnu:Ok, sad smo valjda prevazišli kafiće, da se vratimo na "mog dedu", libertarijance i ljudska prava?
A sta je za sprdnju u toj izjavi, molim te? Neki ljudi blagonaklono gledaju na doba Prohibicije, a neki se gnusaju takvih metoda. To je sasvim legitimno i uzgred, po mom skromnom misljenju, sasvim ispravan stav.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

EDIT: Po mnogim firmama se neće moći pušiti. Meni je odlazak na FEST ukinut, jer je gazda Sava Centra javno zabranio pušenje svuda po njemu, on lično juče na TV-u (EDIT: Da, ovo pojasnim. Između dve projekcije nemam vremena da odem do toaleta, uzmem garderobu, izađem napolje da popušim i vratim garderobu - znači 2 do 3 filma bez ijedne cigarete.
:blink: Ako je tebi je odlazak na FEST ukinut (!!!) onda je meni odlazak u grad ukinut od rođenja.
U sadašnjem svetu penzioni fondovi propadaju svuda zbog dužeg životnog veka ljudi pa se pomeraju granice za odlazak u penziju. A zamisli da ljudi žive još 20 godina duže, da se u penziju ide sa recimo 70g.Koliko bi onda bilo nezaposlenih + dodaj ljude sada zaposlene u duvanskoj industriji + dodaj potomke (i potomke potomaka) prerano pokojnih zbog duvana?Prenaseljenost. Problem s pijaćom vodom. Hrana...Šta da pojasnim?Nije to argument u stilu "treba da pušimo što više", već da je pušenje jedan od činilaca prirodne selekcije (nekada su to bili ratovi, katastrofe i smrtonosne bolesti) koja koliko/toliko pod kontrolom drži populaciju.Surovo ali neophodno na sadašnjem stepenu razvoja ljudskog društva.
:Hail: Jbt, pušenje rešava sve svetske probleme. Manekenke ne treba da kažu da žele mir u svetu već da žele da svi ljudi u svetu puše.I još malo o nečemu za šta su me optuživali da pričam "šta bi bilo kad bi bilo"
Mali kafići proterali nepušačeVećina kafića manjih od 80 kvadarata, koji će, prema novom Zakonu o zabrani pušenja na javnom i radnom mestu koji danas stupa na snagu, imati pravo da biraju da li će biti isključivo pušački ili nepušački, dozvoliće svojim gostima konzumiranje duvana...
A Srbija je pored rakije, pršute, gibanice i kajmaka dobila novi brend proizišao iz narodne tradicije: (http://www.24sata.rs/vesti.php?id=83894)
U našim barovima i kafanama cigara je deo tradicije.
Link to comment
Haha, ovo moram da podelim...Malopre odoh da zapalim prvu današnju dozu na terasu koja se nalazi na poslednjem spratu firme i zauzima oko 50% površine celog nivoa (drugu polovinu zauzima restoran za zaposlene), i na njoj je napravljena svojevrsna "prostorija", oko 25-30m2, montažno čudovište od plastike i stakla da ljudi ne bi kisnuli i mrzli se po ružnom vremenu.LM sačeka me zalepljna naredba da je pušenje od danas dozvoljeno samo u tom staklenom kafezu, ali ne i na terasi, kao i da je zabranjeno donositi automat-kafu koja se inače pije u kancelarijama i konzumirati je uz cigaretu. :Hail: Toliko o logici i opravdanosti zabrana.
Gazda ti je mentol. Udruzite snage u pusacki lobi i zamolite ga da vam obelezi jedan kraj terase za pusace a drugi za nepusace. I on miran i vi pusite kako vam volja :Dedit: za prirodnu selekciju - rekao bih da je tu mnogo veci uticaj junk fooda (i cesci je valjda rak zeludca i nabija kilazu, pritisak, srce... a iznad svega veci deo stanovnista ga konzumira). Al uopste ne mislim da bi se svet raspao da svi zivimo 100 godina. I ovde zavrsavam tu pricu, ne zelim da prizovem schmelinga. Edited by Shan Jan
Link to comment

Prilicno sam dokon na poslu, upravo sam sa uzivanjem organizovao lepljenje upozorenja o zabrani pusenja po celoj zgradi, te se sada nasladjujem patnjom bednika koji puse ispred ulaza i oko travnja, na vetrometini. Imam vremena za mali osvrt na ovu temu.Pusaci opterecuju budzet zdravstva svojim bolestima vezanim za disajne organe, a to nije u redu prema finom i postenom nepusackom svetu koji od usta otkida da bi budzet naranio. Posto sam ja, pre svega covek i humanista, tako reci jedna renesansna figura, predlazem da se uvede dodatni porez za pusace, odnosno na njihove plate koji bi pokrio troskove nastale razvojem bolestina na njihovim plucima.

Link to comment
Pusaci opterecuju budzet zdravstva svojim bolestima vezanim za disajne organe, a to nije u redu prema finom i postenom nepusackom svetu koji od usta otkida da bi budzet naranio. Posto sam ja, pre svega covek i humanista, tako reci jedna renesansna figura, predlazem da se uvede dodatni porez za pusace, odnosno na njihove plate koji bi pokrio troskove nastale razvojem bolestina na njihovim plucima.
Nepušači umiru zdravi i tako ne opterećuju budžete. :Hail:
Link to comment
Prilicno sam dokon na poslu, upravo sam sa uzivanjem organizovao lepljenje upozorenja o zabrani pusenja po celoj zgradi, te se sada nasladjujem patnjom bednika koji puse ispred ulaza i oko travnja, na vetrometini.
polij ih vodom.prljavom.:D
Link to comment
Prilicno sam dokon na poslu, upravo sam sa uzivanjem organizovao lepljenje upozorenja o zabrani pusenja po celoj zgradi, te se sada nasladjujem patnjom bednika koji puse ispred ulaza i oko travnja, na vetrometini. Imam vremena za mali osvrt na ovu temu.Pusaci opterecuju budzet zdravstva svojim bolestima vezanim za disajne organe, a to nije u redu prema finom i postenom nepusackom svetu koji od usta otkida da bi budzet naranio. Posto sam ja, pre svega covek i humanista, tako reci jedna renesansna figura, predlazem da se uvede dodatni porez za pusace, odnosno na njihove plate koji bi pokrio troskove nastale razvojem bolestina na njihovim plucima.
Apsolutno. Istim zakonom regulisati i sve druge dokazano štetne supstance i druge loše navike, te odmah iskopati rupetine oko bolnica u koje treba ubacivati i zatrpavati sve pacijente čija je bolest prouzrokovana duvanskim dimom, rafinisanim šećerom, prekomernom upotrebom soli, alkoholom, masnoćama, slabom fizičkom aktivnošću, neodržavanjem higijene, neuravnoteženom ishranom, obolele od polno prenosivih oboljenja, vozače povređene u saobraćajnim nesrećama (niko ih nije terao da voze, jel)... Dokle će više nečiji izbor da opterećuje budžet i bude kamen o vratu uzornim građanima?! Pošto postoji realna opasnost da se te rupetine prebrzo popune, moramo poraditi na nekom dugoročnijem, ako ne i konačnom rešenju tog problema. Ima neko neku ideju? Edited by dig_chohano
Link to comment

pa cim nastane stiska sa lovom i dramaticna i potresna ekonomska kriza (citaj: zitelji zapadnog sveta morace da skrate letovanje na samo 18 umesto 20 dana i da odloze kupovinu novog SUV-a za sledecu godinu), traze se krivci, a to su uvek oni koji odstupaju od malogradjanskog normativa vremena. njihovi izbori proglasavaju se za visak/trosak/atak na kulturu.veze ta prica sa zdravljem nema.

Edited by vasudeva418
Link to comment

mere oporezivanja stetnih navika imaju smisla jedino ako se zabrani dug (tj zdrav) zivot. djubrad matora umeju da zive i po 80, 90 godina, a sve na teret budzeta. moj predlog bi bio da svako radi dok moze i placa porez, a nakon toga da se uspava inekcijom. posto nismo primitivci da se mlatimo toljagama i sekirama.

Link to comment

To, bre. Injekcija u sedamdesetoj i skratiti detinjstvo do desete godine života. Male ruke su jake ruke, posebno u rudnicima gde je prostor skučen, a i savremene mašine zahtevaju precizniji rad sitnim prstićima.

Link to comment
mere oporezivanja stetnih navika imaju smisla jedino ako se zabrani dug (tj zdrav) zivot. djubrad matora umeju da zive i po 80, 90 godina, a sve na teret budzeta. moj predlog bi bio da svako radi dok moze i placa porez, a nakon toga da se uspava inekcijom. posto nismo primitivci da se mlatimo toljagama i sekirama.
pa to je jedna prokleta matematika. oni koji zive zdravo ce ionako razviti hronicne bolesti i raspadati se do stote godine, a od sezdesete do osamdesete ce dzogirati i putovati svetom na racun mladjih koji placaju njihovu prokletu penziju. e a oni koji se truju dobiju rak i zduvaju u jednom cugu umiranja i po pola miliona evra i vise na glupe lekove i operacije i bolnicke dane. nema tu resenja, moj Miralemu, osim da se sve nekako zabrani, i zdrav zivot i trovanje. lepo ti kazes, kada osetis da ti pada produktivnost, odes u Republicki biro za promenu ontoloskog statusa i obavis to™. Edited by vasudeva418
Link to comment

Pušenje čak treba podsticati, jer poznato je da pušenje ubija, pa pušači neće doživeti penziju i biti na teretu društva. A ovi što ne puše i žive zdravo ima da dočekaju devedesetu, pa će tako 30 godina tražiti da besplatno voze u GSP-u i svaki dan ići u dom zdravlja da mere pritisak i praviti zalihe lekova i tako nemilice opterećivati budžet i biti na smetnji poštenom svetu.Stoga, zapalimo cigaru i kročimo u svetlu budućnost u kojoj nema starih i iznemoćalih koji prave neke glupe bolničke troškove (znate bre vi koliko košta to merenje pritiska i intervencije hitne pomoći kad kolabira neka baba koja se drznula da živi o trošku poreskih obveznika 20 godina?); jeste, biće tu troškovi lečenja karcinoma ali to ne traje i dugo i predstavlja jednokratni trošak.

Edited by Halvard
Link to comment

a da ne spominjem debelomasne mrcine, kao sto je ovaj cenjeni gospodin velecasni precog. sprco 120 kila u guzicu, a kad dobije dijabetes il sta se vec dobija, to ja treba da placam. e neces, vala, ne dam angry.gif

Link to comment
nema tu resenja, moj Miralemu
ima, ocas posla bi ja resio problem. zabranio bih decu, starce i debele, kao i bolesljive. cim kines, odma po inekciju, al onu ;) da vidis kako bi ja sve doveo u red, ma procvetali bi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...