Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

A ja bih Ione voleo da pojasnish ove dve rechenice ... prvu kao argument za pushenje cigareta ... a drugu, ako hocesh i ako pitanje nije previshe intimne prirode.

... kako bi izgledao život na zemlji kad bi svi živeli 100 godina i pucali od zdravlja ...; Objasnio joj zašto ja pušim i šta mi to predstavlja ...
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Jedna stvar koju možda niste znali o Hitleru jest to da je bio bjesomučni protivnik pušenja.
Hitler je bio protivnik pušenja? Onda mora da je pušenje dobro!
Link to comment

Zabranili pusenje!!! Ajde. Kad ce vec jednom da zabrane prdez. Od seknd hnd prdeza je umrlo nebrojeno ljudi u snu. Tolika frka oko zakona koji se nece postovati. BTW onije ljudopravdoljupci sto vencavaju pedere po san francisku zabranili deci igracke u Mekicu i niko nista. angry.gif deca ce i dalje to jesti ali nece vise biti happy.

Link to comment

mogli bi sad lepo svi zajedno da odigramo jedno pusacko kolo, sve da se trese. kupi meni majko paklu ili dveda me zelja mine mojne da si kerej stari oce zabrane me moreprogone me nano kano da sam zver

Edited by sherman
Link to comment
cekaj, a u cemu je uopste problem sa zakonom?
Koliko je toga već napisano... Ali, čovek napiše 1 repliku, a ona bude zatrpana sa jedno 15 sarkastičnih upadica i tako stalno... Najtužnije je, što pušači praktično da nisu nijedan argument ponovili više od 2-3 puta (lično sam skoro svaki izneo samo po jednom - stvar ukusa), što je ništa naspram ovih što napljuju po 30-40 puta istu stvar i još u prolazu opljunu po jedno dvadesetak sarkastičnih pošalica.Šta da ti kažem, ako možeš da čitaš preko dvehiljade i sto replika, obzirom da je ozbiljna rasprava trollovana praktično od početka u čemu prednjači pokretač topica, koji zna da će sila zakona stupiti na snagu i dovoljno je samo da opstruiše sve kontraargumente - naći ćeš puno odgovora na to pitanje.EDIT: Po mnogim firmama se neće moći pušiti. Meni je odlazak na FEST ukinut, jer je gazda Sava Centra javno zabranio pušenje svuda po njemu, on lično juče na TV-u (EDIT: Da, ovo pojasnim. Između dve projekcije nemam vremena da odem do toaleta, uzmem garderobu, izađem napolje da popušim i vratim garderobu - znači 2 do 3 filma bez ijedne cigarete. A, zanimljivo bi bilo sa zimskom garderobom sedeti u sali u kojoj je vazda vrelo u tim prilikama). A, po domovima zdravlja i školama, bioskopskim salama, autobusima i tako dalje nikada mi nije ni padalo napamet da pušim... Edited by Ajant23
Link to comment
Neka.I dalje nećemo pušiti na mestima gde i ne treba i gde i nismo do sada, tamo gde mora izlazićemo đuture ispred dok smorovi ostaju unutra, zajebavaćemo se na njihov račun, i onda će se kidamo od smeha kad im jednog dana zabrane alkohol, mesinu ili neki drugi fenseraj, pa budu krišom grickali iz džepa...Treba i u porazu ostati svoj, jer izgubljana bitka nije rat i ne jednom se dešavalo da žrtve dočekaju da vide svoje dželate na istom panju koji su njima spremali.
Zabrane na zabrane, ja nisam takav soj ljudi...A, ovo drugo:
Uvreda na uvredu.Ponavljam, doslovno sam prekopirao podnaslov sa vesti-online.

Jedna stvar koju možda niste znali o Hitleru jest to da je bio bjesomučni protivnik pušenja. Njemački su znanstvenici među prvima istraživali povezanost pušenja s bolestima pluća i nacistički je režim agresivno započeo suzbijanje pušenja duhana. Osim što je primijenio visoke poreze na duhan, Hitler je zabranio pušenje na njemačkim sveučilištima, u vladi i uredima Nacističke stranke. Nakon 1942. restorani nisu smjeli prodavati cigarete ženama. Ali, nakon pada nacizma, pale su i njihove zabrane. Nakon pada stranke 1945. cigarete su zapravo postale neslužbena valuta u njemačkom opustošenom gospodarstvu.

7. Hitler Takes on tobacconistsOne thing you might not know about Hitler: he was a rabid opponent of smoking. German scientists were among the first to study the links between tobacco use and lung disease, and the Nazi regime aggressively sought to suppress tobacco use.In addition to implementing high tobacco taxes, Hitler banned smoking in German universities, government buildings, and Nazi party offices. After 1942, restaurants weren't allowed to sell smokes to female customers.But when the Nazis fell, their bans fell with them . After the party's 1945 collapse, cigarettes actually became an unofficial currency in Germany's war-ravaged economy.

Tekst je preveden sa CNN.com...

Edited by Ajant23
Link to comment
Ја могу само у прошлом времену. Ником нисам рекао да треба да пуши, а сваком детету сам рекао да је боље да не. Али такође нисмо бранили, кад је које дошло до узраста од око 16 година. Од три ћерке, пуши једна, а ни она не састави целу кутију дневно.У кући имамо само два правила на ту тему: не пуши се где се спава, а по целој кући је забрањена само антипушачка пропаганда.
:thumbsup: Eto nasao sam srodnu dusu na forumu :)U nasem porodicnom stanu iako smo okoreli pusaci, ne pusimo u spavacoj sobi.I da glede nepusaca, vecina su dobronamerni, ne boje se raka pluca i gluposti nisu ni hipohondri ni paranoicni ni fanatici, vec im samo smeta, bez ikakve filozofije, dim od cigarete, kao sto i meni samom okorelom pusacu od preko 2 pakle dnevno smeta miris duvanskog dima u spavacoj sobi.Ali ti "normalni nepusaci" i ne pisu po forumima o pusenju, naravno, normalni su ljudi.
Link to comment
A ja bih Ione voleo da pojasnish ove dve rechenice ... prvu kao argument za pushenje cigareta ... a drugu, ako hocesh i ako pitanje nije previshe intimne prirode.
.. kako bi izgledao život na zemlji kad bi svi živeli 100 godina i pucali od zdravlja ...; Objasnio joj zašto ja pušim i šta mi to predstavlja .
Zamisli svet bez duvanske industrije.U sadašnjem svetu penzioni fondovi propadaju svuda zbog dužeg životnog veka ljudi pa se pomeraju granice za odlazak u penziju. A zamisli da ljudi žive još 20 godina duže, da se u penziju ide sa recimo 70g.Koliko bi onda bilo nezaposlenih + dodaj ljude sada zaposlene u duvanskoj industriji + dodaj potomke (i potomke potomaka) prerano pokojnih zbog duvana?Prenaseljenost. Problem s pijaćom vodom. Hrana...Šta da pojasnim?Nije to argument u stilu "treba da pušimo što više", već da je pušenje jedan od činilaca prirodne selekcije (nekada su to bili ratovi, katastrofe i smrtonosne bolesti) koja koliko/toliko pod kontrolom drži populaciju.Surovo ali neophodno na sadašnjem stepenu razvoja ljudskog društva.Što se drugog pitanja tiče...Pokušao sam da joj približim svoj stav da pušim zato što volim i zato što mi prija, da nisam kao veći deo poznanika i prijatelja koji puše i kukaju što ne mogu da ostave i onih koji "ostavljaju" svakih nekoliko meseci. Da imam svoju "meru". količinu koja mi odgovara i koja nije ni značajan trošak ni teret za zdravlje. Da to nije stvar "Uticaja okoline" i "biti kul", jer najslađa mi je ona pred spavanje, na terasi, u samoći, dok svi već u kuči spavaju.Pretprošle godine kad sam bio kod lekara povodom neke povrede, zbog povišenog pritiska sam poslat na seriju pregleda, snimanja i analiza. Svi saveti lekara su se odnosili na ishranu i kretanje, nijedan na pušenje (kada su čuli koliki broj cigareta popušem dnevno).
Link to comment
Zamisli svet bez duvanske industrije.U sadašnjem svetu penzioni fondovi propadaju svuda zbog dužeg životnog veka ljudi pa se pomeraju granice za odlazak u penziju. A zamisli da ljudi žive još 20 godina duže, da se u penziju ide sa recimo 70g.Koliko bi onda bilo nezaposlenih + dodaj ljude sada zaposlene u duvanskoj industriji + dodaj potomke (i potomke potomaka) prerano pokojnih zbog duvana?Prenaseljenost. Problem s pijaćom vodom. Hrana...Šta da pojasnim?Nije to argument u stilu "treba da pušimo što više", već da je pušenje jedan od činilaca prirodne selekcije (nekada su to bili ratovi, katastrofe i smrtonosne bolesti) koja koliko/toliko pod kontrolom drži populaciju.Surovo ali neophodno na sadašnjem stepenu razvoja ljudskog društva.Što se drugog pitanja tiče...Pokušao sam da joj približim svoj stav da pušim zato što volim i zato što mi prija, da nisam kao veći deo poznanika i prijatelja koji puše i kukaju što ne mogu da ostave i onih koji "ostavljaju" svakih nekoliko meseci. Da imam svoju "meru". količinu koja mi odgovara i koja nije ni značajan trošak ni teret za zdravlje. Da to nije stvar "Uticaja okoline" i "biti kul", jer najslađa mi je ... ona pred spavanje, na terasi, u samoći, dok svi već u kuči spavaju.Pretprošle godine kad sam bio kod lekara povodom neke povrede, zbog povišenog pritiska sam poslat na seriju pregleda, snimanja i analiza. Svi saveti lekara su se odnosili na ishranu i kretanje, nijedan na pušenje (kada su čuli koliki broj cigareta popušem dnevno).
Interesantno je da, pushenje poredish sa ratovima, katastrofama, smrtonosnim bolestima i ostajesh na braniku pushachkog lobija. U drugom pasusu sam boldovao kljuchnu stvar. Ne sporim tvoju racionalizaciju tog china ... i sam sam imao slichan gore italik osecaj ... sve dok prvi put nisam imao prekid u konzumiranju cigareta. Tek tada, u tom procesu odvikavanja, dobijesh/iskusish pravu sliku ... a to je, da je pushenje nishta drugo do zavisnost ... da su momenti nekada popunjeni sa cigaretom, sada popunjeni sa nechim drugim ... nekada lepim, nekada ruzhnim, nekada ochekivanim, nekada ne ... nekim slobodnim momentima, oslobodjenim izvesnosti paljenja cigarete. Cigareta ti tu dodje kao placeholder tvoga vremena.Rasprichah se ... a sve sam to rekao josh na pochetku teme ... ne znam ni zashto se ukljuchujem ...
Link to comment

Bila je jedna situacija kada sam morao da prekinem i to je trajalo mozda godinu dve dana.Za dva meseca sam dobio 15kg.Pritisak pao sa 140/100 na 120 /80, puls pao sa 100 na 70.I udario me nalet neke energije, drzalo me svo vreme dok nisam pusio. Bukvalno sam imao osecaj da disem punim plucima. Imao sam osecaj da sve mogu. Samo sam trazio da radim nesto. Podsetilo me na nesto sto bas nije legalno.I onda opet, malo po malo stigoh do kutije i po.Pritisak i puls se vratili, "smireniji sam", ali mi kile ostale.

Link to comment
cekaj, a u cemu je uopste problem sa zakonom? pusaci ce i dalje moci da puse u firmama, na mestima gde je pusenje predvidjeno. kafici do 80m2 ce se opredeliti kao pusacki, ostatak ce se doviti. jebi ga, morace se iskulirati po skolama i zdravstvenim ustanovama i to je to. uzasno kenjate.
Ja nisam ukapirao da je problem u zakonu, koliko u suštini odbrane ljudskih prava... Vasa i tihajeza su, čini mi se, jedini pročitali koji redak zakona, pa su imali nekoliko osvrta.
Link to comment
Ja nisam ukapirao da je problem u zakonu, koliko u suštini odbrane ljudskih prava...
Ali, koliko je tužno videti ono što sam odgovorio upravo na ovaj Precoqov post kako se potvrđuje odmah na narednoj strani...Dakle, ponovo ponavljanje te sarkastične priče o ljudskim pravima. Koliko li je puta samo ta sarkastična zamena teze već ponovljena...
Vasa i tihajeza su, čini mi se, jedini pročitali koji redak zakona, pa su imali nekoliko osvrta.
Šta su izvesne konsekvence napisao sam barem u dva posta na poslednje dve strane. Šta još da uradim? Možda da platim trojici advokata da mi sa stručnog aspekta objasne stavku-po-stavku zakona?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...