Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Imam jedno pitanje za pusace nevezano za zakon. Da li svoju decu savetujete (ili cete savetovati kad dodje vreme za to) da treba da pocnu da puse i zasto?
Ја могу само у прошлом времену. Ником нисам рекао да треба да пуши, а сваком детету сам рекао да је боље да не. Али такође нисмо бранили, кад је које дошло до узраста од око 16 година. Од три ћерке, пуши једна, а ни она не састави целу кутију дневно.У кући имамо само два правила на ту тему: не пуши се где се спава, а по целој кући је забрањена само антипушачка пропаганда.
Link to comment
To bre, uspem da zavrsim sve sto sam hteo za taj dan i taman pomislim "super, poranio sam imam 5 sati za spavanje" legnem i gledam u plafon. Nemam snage da saberem 2 i 2 al ne mogu oci da zatvorim do jutra. Jos malo pa gotovo i to :)edit: rostiljacemo delija i ja i davati maloj decici. No way da im to zadovoljstvo uzmem, sta im onda ostaje? Da propuse? :P
Kad se pobune oni koji bi da sede na livadi, a da livada ne smrdi na sprzene leseve krava i svinja, kurac cete da rostiljate. Bolje bi vam bilo da pozurite s decom :P.
Link to comment
Je l' to stvarno kreće od sutra? Kao zaozbiljno?
A, kreće... Oni od bogova koji su doneli odluku, koji puše, pušiće i dalje... A, mi koji smo ništa, dali su još jedan legitimitet i legalitet nadležnim organima da sprovode silu, ako uradiš ono što će mnogi nastaviti da rade...Drugim rečima, još više reda... Da se zna koga pušača od sutra i dalje boli uvo za sve ovo - zato što je neko, a nad kome se ima na još jedan način iživljavati - zato što je niko...To bi, otprilike, bilo to...
Link to comment
A, kreće... Oni od bogova koji su doneli odluku, koji puše, pušiće i dalje... A, mi koji smo ništa, dali su još jedan legitimitet i legalitet nadležnim organima da sprovode silu, ako uradiš ono što će mnogi nastaviti da rade...
O sudbino, teška li si... :cry:
Link to comment
Imam jedno pitanje za pusace nevezano za zakon. Da li svoju decu savetujete (ili cete savetovati kad dodje vreme za to) da treba da pocnu da puse i zasto?
Zadivljen sam stupidnošću pitanja.Da li iko svoje dete savetuje da treba da se pirsinguje ili tetovira? Ili skače bandžijem?Predočio sam ćerki sve aspekte, rizike, štetnost, kancer, Parkinsonovu bolest.., pravo na izbor, cherrypicking prevare oko one studije iz osamdesetih, slike rudarskih pluća koja se podmeću kao pušačka, licemerje država koje dozvoljavaju proizvodnju i promet a zabranjuju konzumiranje i odobravaju diskriminaciju i revanšizam nad pušačima, zašto ne treba pušiti u bioskopu ili autobusu, a zašto je suludo zabranjvati u za stolom ispred McDonald'sa na Terazijama, zdravstvene organizacije koje ne prezaju od laži, cenzuru, orvelovsko fotošopiranje fotografija iz prošlosti, kako bi izgledao život na zemlji kad bi svi živeli 100 godina i pucali od zdravlja...; Objasnio joj zašto ja pušim i šta mi to predstavlja, koliko novca dajem na to, kakvog sam zdravstvenog stanja i zašto ne kašljem kao što bi trebalo (jer tako tvrde mozgovi) iako pušim 19 godina, ko su sve od pokojnika u familiji bili pušači a ko nepušači...Nafilovao sam je informacijama i pustio da sama odluči, podrazumeva se, kad bude punoletna.
Je l' to stvarno kreće od sutra? Kao zaozbiljno?
Meni ništa nije jasno.Zakon je donešen odavno. Šta počinje od sutra?Verovatno će ovi komunalni žbiri što su ih Boris i Ivica držeći se za ruke, pre neki dan promovisali, da počnu da idu od firme do firme i njuškaju vazduh i zagledaju ispod stolova da li ima pikavaca.
A, verovatno si u pravu, ali smer kojim sve ide. Jednostavno sam užasnut...Nisam ja nikakav faktor, već dno kojim ti bogovi samo serviraju svoje odluke. Jednostavno, ja sam obična ljudska "one in ten" stoka, i stvarno sam užasnut...
Neka.I dalje nećemo pušiti na mestima gde i ne treba i gde i nismo do sada, tamo gde mora izlazićemo đuture ispred dok smorovi ostaju unutra, zajebavaćemo se na njihov račun, i onda će se kidamo od smeha kad im jednog dana zabrane alkohol, mesinu ili neki drugi fenseraj, pa budu krišom grickali iz džepa...Treba i u porazu ostati svoj, jer izgubljana bitka nije rat i ne jednom se dešavalo da žrtve dočekaju da vide svoje dželate na istom panju koji su njima spremali.BTW Uvođenje zakona o potpunoj zabrani pušenja u Evropskoj uniji pokazalo se kao neefikasno i mnoge zemlje članice odlučile su da ublaže zabranu pušenja na javnim mestima. Edited by ion
Link to comment

cekaj, a u cemu je uopste problem sa zakonom? pusaci ce i dalje moci da puse u firmama, na mestima gde je pusenje predvidjeno. kafici do 80m2 ce se opredeliti kao pusacki, ostatak ce se doviti. jebi ga, morace se iskulirati po skolama i zdravstvenim ustanovama i to je to. uzasno kenjate.

Link to comment
Treba i u porazu ostati svoj, jer izgubljana bitka nije rat i ne jednom se dešavalo da žrtve dočekaju da vide svoje dželate na istom panju koji su njima spremali.
:puke:
BTW Uvođenje zakona o potpunoj zabrani pušenja u Evropskoj uniji pokazalo se kao neefikasno i mnoge zemlje članice odlučile su da ublaže zabranu pušenja na javnim mestima.
A u Srbiji je ovim zakonom uvedena potpuna zabrana?!?Kako sereš jbt.
Link to comment
cekaj, a u cemu je uopste problem sa zakonom? pusaci ce i dalje moci da puse u firmama, na mestima gde je pusenje predvidjeno. kafici do 80m2 ce se opredeliti kao pusacki, ostatak ce se doviti. jebi ga, morace se iskulirati po skolama i zdravstvenim ustanovama i to je to. uzasno kenjate.
Pa to i pričam.Nego su mediji digli halabuku ko da od sutra streljaju ljude po firmama.I ovi antipušački kerberi očekuju akcije sa sve kamerama hvatanja prestupnika. <_<
A u Srbiji je ovim zakonom uvedena potpuna zabrana?!?Kako sereš jbt.
Potpuna zabrana u javnim zatvorenim prostorima osim posebno obeleženih ugostiteljskih objekata.Šta ti nije jasno?Prekopirao sam vest.A sereš ti. Edited by ion
Link to comment
Uvođenje zakona o potpunoj zabrani pušenja u Evropskoj uniji pokazalo se kao neefikasno i mnoge zemlje članice odlučile su da ublaže zabranu pušenja na javnim mestima.
Potpuna zabrana u javnim zatvorenim prostorima osim posebno obeleženih ugostiteljskih objekata.
Boldirano mi nije jasno. Ali si se ispravio u drugom postu.Edit: 'ajd' objasni to oko mog "sranja"? Edited by salerokada
Link to comment

Uvreda na uvredu.Ponavljam, doslovno sam prekopirao podnaslov sa vesti-online.

Jedna stvar koju možda niste znali o Hitleru jest to da je bio bjesomučni protivnik pušenja. Njemački su znanstvenici među prvima istraživali povezanost pušenja s bolestima pluća i nacistički je režim agresivno započeo suzbijanje pušenja duhana. Osim što je primijenio visoke poreze na duhan, Hitler je zabranio pušenje na njemačkim sveučilištima, u vladi i uredima Nacističke stranke. Nakon 1942. restorani nisu smjeli prodavati cigarete ženama. Ali, nakon pada nacizma, pale su i njihove zabrane. Nakon pada stranke 1945. cigarete su zapravo postale neslužbena valuta u njemačkom opustošenom gospodarstvu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...