Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

...(čak i u dvorištu!?)...
Saće Hela da ti dopuni (ko i meni)
Ходницима и степеништима (&dvorištima added by ion) не пролазе непушачи?
:P
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Ja imam veliki problem povodom ovog zakona, radim na fakultetu a tamo ce biti zabranjeno pusenje i u dvoristu! Kako ja ugrozavam nepusaca u parku u dvoristu? Takodje o nekom uticaju na omladinu je smesno, svi su oni punoletni, mnogo bolje vecina njih poznaje sve vrsta droga od mene, a posto sam u godinama, verovatno i sve druge stvari rade vise od mene, hhh.Elem, ja prakticno mogu samo da izadjem na ulicu i tamo zajedno sa dzukcima, kad ih ima pusim. Ali kad dodje -10 nece biti ni dzukaca ni pesaka nicega, samo ubogi pusaci. Poenta, nemojte da kazete da prestanem da pusim, jer bi to veoma mnogo ugrozilo moje zdravlje! Sutra vadim potvrdu od doktora da bi prestanak pusenja ugrozilo moje zdravlje a mozda i moj zivot. Ali eto ljudima takve sudbine nisu bitne, ko te jebe, pa ako imate takav ne jebavajuci stav, zasto bi ja ikako postovao takve ljude. Nemaju samilosti, nemaju malo onih osecanja sto ih cini ljudima. Na kraju krajeva, nije vazno koliko dugo zivimo, nego kako zivimo!
Na Ustavni sud nema druge.
Link to comment
Meni je stvarno neverovatno da od 60% nepušača (ili tako nešto beše) bude tako mali procenat ugostitelja koji žele da iskoriste jedinstvenu priliku i privuku 60% klijentele koja voli čist vazduh.
Pa, nije tako, jer su dosadašnje navike bile takve da nepušači idu tamo gde se puši. Iz tih razloga će ti ugostitelji izgubiti 40%, jer nepušači jesu navikli da budu na mestima gde se puši. Edited by Buck Naked
Link to comment

zasto bi jebeni ugostitelji morali da se obogate preko noci?svaki magarac moze da bude ugostitelj, Srbiji su potrebni ratari, stocari, livci, zidari i radnici na visokim pecima.

Link to comment
Pa, nije tako, jer su dosadašnje navike bile takve da nepušači idu tamo gde se puši. Iz tih razloga će ti ugostitelji izgubiti 40%, jer nepušači jesu navikli da budu na mestima gde se puši.
Ma, da, brojiš gubitke ko generali...
Link to comment
zasto bi jebeni ugostitelji morali da se obogate preko noci?svaki magarac moze da bude ugostitelj, Srbiji su potrebni ratari, stocari, livci, zidari i radnici na visokim pecima.
Tc tc da nisi ti smotao neki dzoint? Ceo jedan muzicki pravac je posvecen veltshmercu akko nisu sa cobanicom mladom nego moraju da se vozu po GSBu dok se vreli asfalt lepi za opanke?
Link to comment
Pa, nije tako, jer su dosadašnje navike bile takve da nepušači idu tamo gde se puši. Iz tih razloga će ti ugostitelji izgubiti 40%, jer nepušači jesu navikli da budu na mestima gde se puši.
Čekaj, pa nepušači treba da odluče, da li će da idu u svoje nepušačke mirišljave kafiće ili da slede svoje navike.Mi™ pušači™ nećemo da dolazimo i dimimo u novootvorenim ili novoproglašenim nepušačkim kafićima/kafanama/restoranima.Šta sad, zato što je Milisav odlučio da mu nakon 10 godina svakodnevnog sedenja kod Radisava u kafiću odjedanput smeta dim, Radisav treba da menja fazon svoje kafane iako Dragojle, Mileva, Jablan, Njegovan, Zuhrija i Eržebet koji isto sede svaki dan bez obzira bili pušači ili nepušači, nemaju ništa protiv postojećeg stanja?@Zmitjkoe: Pa ne moraju ugostitelji da se obogate, ko je to rekao?Ali je potpuno suludo uskraćivati vlasniku objekta mogućnost da pušenje u celom lokalu bude dozvoljeno.Čovek je uložio pare i njegov je problem ako hoće da se odrekne 60% mušterija nepušača koji će pohrliti u lokale u kojima se ne puši.Ovo je kao zakon po kome svako ko pušta muziku u lokalu mora da odvoji pola vremena za puštanje narodnjaka ili svako ko okreči kafanu u zeleno WC mora da okreči u žuto i slično... Edited by gotivac
Link to comment

Izlazak po kaficima/kafanama je zadovoljstvo, kao i pusenje (dobro ovo je i zavisnost al ajd). Elem kad se dodje do vremena za zadovoljstvo tj. izlazaka, tesko je ocekivati od pusaca da se odreknu svog zadovoljstva jer time to prestaje da bude vreme za opustanje i skupljanje snage za nove zadatke.To, kombinovano sa prethodnom kulturom ponasanja gde se smatralo nekulturnim da od nekog trazis da ugasi cigaru (osim ako malo dete nije tu) je dovelo do toga da Dragojle & co. smatraju za nuzno zlo da kad izlaze ulete u oblak dima. Medjutim to nikako ne znaci da je Dragojlu zbog toga drago. Kako su pusaci tesko tvroglava sorta ljudi nije takodje ni ocekivati da ce Dragojlovi drugari pusaci da pristanu na izlaske bez upaljene cigarete. Jedino "resenje" je bolje provetravanje dok ne dodje iz dupeta u glavu da i nepusaci imaju prava pa ljudi pocnu da piju bez cigara (da i to se moze!).Daklem, ne jedu nepusaci hleb pun peska zato sto vole takav "dodatak". Jedu jer im je hleb bitniji.

Edited by Shan Jan
Link to comment
znam treba reportovati a ne objavljivati, ali ovaj PM je odlicna ilustracija mindseta, pa ga stoga prilazem ovde.podelite po warnic i meni i tibounu, sto se mene ticekurir.jpg
genijalno. objavljivati privatne poruke napisane u afektu. pp je bila shitty; izvinjavam seu svojim postovima sam pokusavao da kazem da se protiv nepusackog zakona moze boriti dobrom ventilacijomako je zakonodavac rigorozan i zeli totalnu segragaciju pusaca - onda sam predlozio otvaranje pusackih kaficaonda su me proglasili glupim; dobro 'glup' je mozda my middle namesamo zelim da kazem da sam vlasnik/suvlasnik nekih 10 kafana/barova u drzavi/ostrvu na kome je vec godinama zabranjeno pusenjenaravno da se snalazim&naravno da tretiram svoje pusace sa postovanjem/zakon se kod mene ne sprovodi striktno vec ako mora/ne radi se samo o novcu koji zaradjujem od pusaca vec i njihovim pravima da puse ako njihov dim ne ugrozava ostale. a kod mene pusaci ne ugrozavaju nepusacethats allhvala :)
Link to comment
genijalno. objavljivati privatne poruke napisane u afektu. pp je bila shitty; izvinjavam seu svojim postovima sam pokusavao da kazem da se protiv nepusackog zakona moze boriti dobrom ventilacijomako je zakonodavac rigorozan i zeli totalnu segragaciju pusaca - onda sam predlozio otvaranje pusackih kaficaonda su me proglasili glupim; dobro 'glup' je mozda my middle namesamo zelim da kazem da sam vlasnik/suvlasnik nekih 10 kafana/barova u drzavi/ostrvu na kome je vec godinama zabranjeno pusenjenaravno da se snalazim&naravno da tretiram svoje pusace sa postovanjem/zakon se kod mene ne sprovodi striktno vec ako mora/ne radi se samo o novcu koji zaradjujem od pusaca vec i njihovim pravima da puse ako njihov dim ne ugrozava ostale. a kod mene pusaci ne ugrozavaju nepusacethats allhvala :)
marvin se stidi da pita, pa me zamalio da to ucinim umesto njega, jel moze da pije na crtu u tvojim pabovima?:D
Link to comment
Izlazak po kaficima/kafanama je zadovoljstvo, kao i pusenje (dobro ovo je i zavisnost al ajd). Elem kad se dodje do vremena za zadovoljstvo tj. izlazaka, tesko je ocekivati od pusaca da se odreknu svog zadovoljstva jer time to prestaje da bude vreme za opustanje i skupljanje snage za nove zadatke.To, kombinovano sa prethodnom kulturom ponasanja gde se smatralo nekulturnim da od nekog trazis da ugasi cigaru (osim ako malo dete nije tu) je dovelo do toga da Dragojle & co. smatraju za nuzno zlo da kad izlaze ulete u oblak dima. Medjutim to nikako ne znaci da je Dragojlu zbog toga drago. Kako su pusaci tesko tvroglava sorta ljudi nije takodje ni ocekivati da ce Dragojlovi drugari pusaci da pristanu na izlaske bez upaljene cigarete. Jedino "resenje" je bolje provetravanje dok ne dodje iz dupeta u glavu da i nepusaci imaju prava pa ljudi pocnu da piju bez cigara (da i to se moze!).Daklem, ne jedu nepusaci hleb pun peska zato sto vole takav "dodatak". Jedu jer im je hleb bitniji.
:isuse:
Link to comment
genijalno. objavljivati privatne poruke napisane u afektu. pp je bila shitty; izvinjavam se
nista smile.gif ja objavio PM, malo se prozezasmo, pa smo kvit. izvini ali stvarno je bio hilarious, nisam hteo da reportujem posto realno nisam imao za sta (nije da si mi nesto pretio i tako dalje), ali sam morao da podelim sa nekim. ako mislis da je i moja reakcija bila preterano bezobrazna, evo izvinjavam se dodatno.ne moramo sve uvek da resavamo reportima i warnovima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...