Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Drugaru u firmi utrapili da bude odgovorno lice za sprovodjenje tog zakona. Kaze da specifikacije za pusacku prostoriju u firmi moze izvesti jedino sa 23985629562 triliona dinara i strucnim konsultantom iz NASA.
Ako je nesto jasno iz ovog drndanja sa pusenjem/nepusenjem poslednjih godina to je da je koncept pusackih prostorija: a) neodrziv b) neracionalan c) najcesce ima sasvim drugi motiv od toga da se obezbedi prostor za pusace. U zivotu nista prljavije, odvratnije i vise ponizavajuce nisam video od tih (uglavnom) staklenih kaveza u koje se ljudi guraju kao stoka u tor (to je, zapravo, pravi motiv tih soba). Ono sto uopste, nikada i nigde nisam video je velika, dobro osvetljena, dobro provetrena, redovno ciscena i udobna soba za pusenje. A nije da se bas svuda nema uslova da se napravi makar jedna takva. To je samo jedan deo te price "ponizavacu te toliko da cu te naterati da sam odustanes" i to onaj najpojavniji.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

U zivotu nista prljavije, odvratnije i vise ponizavajuce nisam video od tih (uglavnom) staklenih kaveza u koje se ljudi guraju kao stoka u tor (to je, zapravo, pravi motiv tih soba). Ono sto uopste, nikada i nigde nisam video je velika, dobro osvetljena, dobro provetrena, redovno ciscena i udobna soba za pusenje. A nije da se bas svuda nema uslova da se napravi makar jedna takva. To je samo jedan deo te price "ponizavacu te toliko da cu te naterati da sam odustanes" i to onaj najpojavniji.
A ko održava te sobe? Država, Utvara, Sqan Jan, ja, ili neka tetkica ili ko je već zadužen za čistoću u firmi?Ko je odredio koja će ta sobica da bude? Opet država ili poslodavac?Tako da mi nije jasno na čemu baziraš izjavu "To je samo jedan deo te price "ponizavacu te toliko da cu te naterati da sam odustanes" i to onaj najpojavniji"?
Link to comment
ako ti se toliko puši i pije u isto vreme, sedi u pušački deo, prosto, i naruči piće tamo, doneće ti, nema problema.
pa ne sme da se konzumira u pusackom delu jebote!
Link to comment
A ko održava te sobe? Država, Utvara, Sqan Jan, ja, ili neka tetkica ili ko je već zadužen za čistoću u firmi?Ko je odredio koja će ta sobica da bude? Opet država ili poslodavac?Tako da mi nije jasno na čemu baziraš izjavu "To je samo jedan deo te price "ponizavacu te toliko da cu te naterati da sam odustanes" i to onaj najpojavniji"?
Kako gde. Onde gde znam kako to ide uglavnom ih odrzavaju oni koji inace odrzavaju te prostore ali im drzava dozvoljava mogucnost da odbiju odrzavanje tih prostorija ako nece, tako da je na njihovoj odluci. A ako ne znas o cemu pricam i na osnovu cega baziram ono sto pricam dacu ti jedan primer.U vreme kad sam duze boravio u jednoj evropskoj zemlji na akademiji na kojoj sam bio je postojala velika soba za pusenje sa ogromnim dvokrilnim vratima ka zadnjem dvoristu. Dok je ona postojala mi smo je sredjivali, provetravali i cistili sami tako da je bila verovatno najcistija prostorija na akademiji. Vremenom se vise pretvorila u neku vrstu kluba gde su se organizovale zurke, igrale drustvene igre i slicno, dok je ostatak uglavnom zvrjao prazan. Onda je donet ovaj zakon o kojem Dig govori i ta soba je zamenjena jednim ubogim prostorom od desetak kvadrata bez prozora koji se jednostavno nije mogao odrzavati nikakvim trikovima. Na kraju je i taj prstor nestao kad je donet zakon da pusenja unutar zidova javnih ustanova nema uopste, a i trebao je da nestane jer je vise bio dusegupka nego prostor da se u njemu provede neko vreme (bio bi dusegupka i da se u njemu nije pusilo, sad nicemu ne sluzi osim da se kroz njega prodje do jednog od toaleta) i ja ga nisam ni koristio.Jel' ti sad jasno kako to ide u lukavim drzavama?
Link to comment

Iz svega ovoga proizilazi da tamo gde su pushachi tamo je zabava, a nepushachima krivo jer bi i oni da se zabavljaju a smeta im duvan, pa onda smishljaju zakone da bi mogli da se zabavljaju sa kul pushachima a da tu nema mrskog im duvanskog dima.:P

Link to comment

I ti nikako da prestaneš da pušiš? Iako ti je "sugerisano"... :DApropo empatije: pušači nemaju nikakvu empatiju u Srbiji prema nepušačima, a pogotovo bahati vlasnici kafana, kafića i jeftinijih restorana koji im daju vetar u ledja. Bogati i mogu sebi da dopuste dobru ventilaciju ili neke džidžamidže pa se nekako preživi. Do ovog zakona sada, nepušač nije imao nikakve načine da spreči pušenje u nekoj prostoriji. Lično sam svedok da i sada pojedinci puše po bolnicama. Nekakav imbecil je zapalio cigaru u hodniku doma zdravlja, apsolutno se ne obazirući na krkljave bolesnike, pretnje nasiljem i proteste dok sestre nisu počele da histerišu. Otuda moja vera u histeriju kao jedan koristan alat.

Link to comment
Do ovog zakona sada, nepušač nije imao nikakve načine da spreči pušenje u nekoj prostoriji. Lično sam svedok da i sada pojedinci puše po bolnicama. Nekakav imbecil je zapalio cigaru u hodniku doma zdravlja, apsolutno se ne obazirući na krkljave bolesnike, pretnje nasiljem i proteste dok sestre nisu počele da histerišu. Otuda moja vera u histeriju kao jedan koristan alat.
odakle ti ideja da ce se zakon postovati? inace imas dosta interesantan stil polemike, namerno preterujes da bi isterao poentu. meni se to dopada, zabavno mi je, i nemoj da zameris ako i ja krenem djonom, to je deo iste igre.
Link to comment
Do ovog zakona sada, nepušač nije imao nikakve načine da spreči pušenje u nekoj prostoriji. Lično sam svedok da i sada pojedinci puše po bolnicama. Nekakav imbecil je zapalio cigaru u hodniku doma zdravlja, apsolutno se ne obazirući na krkljave bolesnike, pretnje nasiljem i proteste dok sestre nisu počele da histerišu. Otuda moja vera u histeriju kao jedan koristan alat.
A to sve ima veze sa tim da se takvi ekstremni sluchajevi nisu kazhnjavali. Ja sam proshle godine 3 dana proveo lezheci u bolnici. Nisam 3 dana zapalio cigaretu dok je pajser pored mene, kad sestre nisu bile tu, u bolnichkoj sobi, vadio cigare i pushio. Sestre dodju kazhu mu da to ne sme da radi i gotovo. Zakon je tad bio na snazi. Ne verujem da bi iko imao ishta protiv da se tom imbecilu naplati kazna od xxx hiljada za pushenje u zdravstvenoj ustanovi.Ali ovde o takvim sluchajevima nije rech. Ovde se govori o pushachima koji poshtuju pravila a bivaju shikanirani u prostorima gde nema opravdanja da bude zabranjeno pushenje.
Link to comment
odakle ti ideja da ce se zakon postovati?
<_<
inace imas dosta interesantan stil polemike, namerno preterujes da bi isterao poentu. meni se to dopada, zabavno mi je, i nemoj da zameris ako i ja krenem djonom, to je deo iste igre.
I meni je danas dosadno. Malo shitpostujem, da se navadite malo, posle se korigujem. Edited by Utvara
Link to comment
A to sve ima veze sa tim da se takvi ekstremni sluchajevi nisu kazhnjavali. Ja sam proshle godine 3 dana proveo lezheci u bolnici. Nisam 3 dana zapalio cigaretu dok je pajser pored mene, kad sestre nisu bile tu, u bolnichkoj sobi, vadio cigare i pushio. Sestre dodju kazhu mu da to ne sme da radi i gotovo. Zakon je tad bio na snazi. Ne verujem da bi iko imao ishta protiv da se tom imbecilu naplati kazna od xxx hiljada za pushenje u zdravstvenoj ustanovi.Ali ovde o takvim sluchajevima nije rech. Ovde se govori o pushachima koji poshtuju pravila a bivaju shikanirani u prostorima gde nema opravdanja da bude zabranjeno pushenje.
Kažem, ja sam opet za, iz principa da pušitelje uvek treba šikanirati i dadiljati ih za njihovo dobro. Zabrana pušenja spašava nepušače i pravi neprijatnosti pušačima, ne bi li ih tako odvratila od duvanjenja. Tas pravde i zakona preteže na jednu stranu, nepušačke populacije. To je jasno, sad mi vas malo kecamo, pošto do sada nikako drugačije nije bilo moguće. Već sam objasnio da to meni odgovara, i da tako i treba da bude, jer nepušač koji ne puši nikako ne smeta pušaču koji puši. Pošto je cilj jelte, uterivanje "javnog zdravlja" tj. da se ljudi nateraju ne zabranom, nego prefrigano onemoguće i da konačno prestanu da duvane. Socijalni inženjering, dadiljanje države. Ovo poslednje nije baš etički doduše...a pitanje je i da li je ekonomski opravdano. Ali od nečega se mora početi, i to će se korigovati u sledećim instancama ovog zakona dok i jedna i druga strana ne budu zadovoljne. Barem bi tako trebalo da bude... Edited by Utvara
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...