Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

"odredba da se u njemu ne služi piće je mera predostrožnosti da se taj prostor ne proglašava "sobom za pušenje" a da u stvari bude ugostiteljski prostor- u kome će biti stolovi, čime bi se izvrdavala odredba da nepušački deo mora da bude manji." rolf.gif pa jasno je to meni: ali - zasto se to radi? prvo odredba se ne odnosi samo na sluzenje nego i na ispijanje pica. zasto da pusaci ne mogu da piju u kafani? eto, ne mora konobar. uzmes pice na sanku, ides pa pusis i pijes.kako bi to ugrozilo javno zdravlje?mislim odlicno si postavila stvar: birokratsko glupiranje proglasavas necim sto se samo po sebi razume. meni, izvini, ne moze da udje u glavu kako to da drzava stimulise prodaju cigareta a ogranicava njihovu konzumaciju cak i na mestima na kojima zelim da trosim uz pice i duvan svoj tesko zaradjeni novac, ne ugrozavajuci nikoga pasivnim pusenjem. to je jednostavno licemerje i mesanje u moju slobodu, nema trika da to prihvatim. mogu da se povinujem ako me nateraju, ali nikada necu reci da je to u redu.

Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

"odredba da se u njemu ne služi piće je mera predostrožnosti da se taj prostor ne proglašava "sobom za pušenje" a da u stvari bude ugostiteljski prostor- u kome će biti stolovi, čime bi se izvrdavala odredba da nepušački deo mora da bude manji."rolf.gifpa jasno je to meni: ali - zasto se to radi? prvo odredba se ne odnosi samo na sluzenje nego i na ispijanje pica. zasto da pusaci ne mogu da piju u kafani? eto, ne mora konobar. uzmes pice na sanku, ides pa pusis i pijes.kako bi to ugrozilo javno zdravlje?
da se ne bi gazda lukavo dosetio pa proglasio 2 (dva) stola za nepušački deo, 1 (jedan) sto za pušački sto, a još 200kvm za sobu za pušenje, u kome može (kako predlažeš) da se pije i jede. saberi koliko je to stolova gde se puši. eto zato je ta odredba.
Link to comment

Ne pušim evo dva meseca i čini mi se da će tako i ostati za vo vjek i vjekov. Al mi zbog ovog Utvare i sličnih agresora dođe da sve vreme u ruci držim upaljenu cigaretu, gde god to zakon dozvoljava. Inače, podrška važećim merama zabrane. Ne bi valjalo ni jače ni slabije od ovoga.

Link to comment
da se ne bi gazda lukavo dosetio pa proglasio 2 (dva) stola za nepušački deo, 1 (jedan) sto za pušački sto, a još 200kvm za sobu za pušenje, u kome može (kako predlažeš) da se pije i jede. saberi koliko je to stolova gde se puši. eto zato je ta odredba.
A zasto bi, zaboga, to radio ako ima pusackih stolova? Nije li jednostavnije da se odvoji pusacki od nepusackog dela i voila, eto resenja. Sta tacno definise pusacki sto ako za njim ne moze da se pusi?
Link to comment
da se ne bi gazda lukavo dosetio pa proglasio 2 (dva) stola za nepušački deo, 1 (jedan) sto za pušački sto, a još 200kvm za sobu za pušenje, u kome može (kako predlažeš) da se pije i jede. saberi koliko je to stolova gde se puši. eto zato je ta odredba.
Pa mozhe da se stavi da pushachka soba ne mozhe da bude veca od polovine (ili trecine, cetvrtine...) kafane/kluba. Ovako bash deluje kao izhivljavanje.
Link to comment
da se ne bi gazda lukavo dosetio pa proglasio 2 (dva) stola za nepušački deo, 1 (jedan) sto za pušački sto, a još 200kvm za sobu za pušenje, u kome može (kako predlažeš) da se pije i jede. saberi koliko je to stolova gde se puši. eto zato je ta odredba.
a nije ti palo na pamet da zakon moze da utvrdi odnos kvadratura? laugh.gif jok, ajd da umesto toga nadjemo najneprimenljivije resenje. inace stvarno me, uz rizik da cujem visokoparno "ali koga briga za kafedzije", jako svrbi - kome je u interesu da se, usred uzasne ekonomske krize, smanjuje promet u restoranima i kaficima i potencijalno ostavljaju ljudi bez posla? mora to bas sada, je li? ne moze prvo drzava da makar plati sopstvene komunalne racune pa da onda propisuje odraslim ljudima kako ce da zive svoj zivot. Edited by vasudeva418
Link to comment
ko bre to "vi"? aha, jasno, moralna vecina. e pa nece ici. drustvo se sastoji i od pusaca i od nepusaca.i naravno da je pusenje nezdravo. ali, zabrana pusenja i u odvojenim, ventilisanim prostorijama u koje ne ulaze pusaci - ne cini nikakvu uslugu ni pusacima ni nepusacima. muceni TBone je ubo sustinu svojim PM-om i nekim prethodnim postovima: jedno je ako drzava cuva nepusace od pasivnog pusenja (ali ih ne cuva od izduvnih gasova vozila koje prima 5 ljudi a u njemu je samo 1, ali 'ajde, da ne idemo u tom pravcu), a drugo je ako se ponasa kao tutor odraslim punoletnim ljudima. i to kakav tutor: koji ti direktno krade novac iz kasice prasice, otima ti zaradjeni milk money i ne daje ti nista zauzvrat, osim nekog benastog glumljenja Jevrope iz koje je ocigledno najbolja stvar koja se uzima: mesanje u privatne izbore ljudi.
Ja bih se zadovoljio samoodbranom od duvanskog dima za sada.
Ti kako koji post napises sve ti je bogatiji CV ako budes hteo da se kandidujes za upravnika logora Dahau. Prvo one "teorije" o histeriji kao zamajcu drustenog razvoja a sada i ovo sta i dokle "vi" tolerisete (obrati paznju kako si se glatko "podrzavio") kao i ovaj radikalni pozitivizam koji deli "prirodnost" ljudi u skladu sa fizickim zakonima. Ovaj Tbonesteak se bar ofirao pod velom tajnosti PM-a, ti nemas opreza ni za toliko.
Šta si učitao i kakve si radikalne psiholopške zahvate izvršio nad mojim postom? Klasično podmetanje. Ja sam jednostavan čovek i ljude delim na pušače i nepušače, ni manje ni više. Nema tu ni "radikalnog pozitivizma", samo me nervira duvanski dim i mislim da bi ljudi trebalo ili da ne puše ili da manje puše. I nisam pogdešio u "podržavljenju" - da je zaista pušenje toliko ubitačno po društvo odavno bi bilo zabranjeno. Tu pušači ništa ne mogu da učine- da je duvan heroin i on bi bio na listi zabranjenih supstanci. Toleriše se konzumiranje duvana, prosto, zbog svojih pozitivnih osobina. Nisu u pitanju pušači, već duvan i njegov aktivni sastojak nikotin kao takav je dovoljno nezdrav, a sam proces pušenja još 50% dodaje štetnosti. Edited by Utvara
Link to comment
Pa mozhe da se stavi da pushachka soba ne mozhe da bude veca od polovine (ili trecine, cetvrtine...) kafane/kluba. Ovako bash deluje kao izhivljavanje.
nije šija nego vrat. kakve veze ima, onaj što je došao sa nepušačima i sede u nepušačkom delu, a uhvati ga neizdrž, valjda neće da nosi svoj tanjir i jede dok pljuga.
Link to comment
a nije ti palo na pamet da zakon moze da utvrdi odnos kvadratura? laugh.gif jok, ajd da umesto toga nadjemo najneprimenljivije resenje. inace stvarno me, uz rizik da cujem visokoparno "ali koga briga za kafedzije", jako svrbi - kome je u interesu da se, usred uzasne ekonomske krize, smanjuje promet u restoranima i kaficima i potencijalno ostavljaju ljudi bez posla? mora to bas sada, je li? ne moze prvo drzava da makar plati sopstvene komunalne racune pa da onda propisuje odraslim ljudima kako ce da zive svoj zivot.
Drzava i funkcionise tako sto ne placa svoje racune vec uzima pare od drugih da plati. Sa ovom nasom je problem sto pare uzme a ne plati svejedno. Klasicna oruzana pljacka.
Link to comment
Ne pušim evo dva meseca i čini mi se da će tako i ostati za vo vjek i vjekov. Al mi zbog ovog Utvare i sličnih agresora dođe da sve vreme u ruci držim upaljenu cigaretu, gde god to zakon dozvoljava. Inače, podrška važećim merama zabrane. Ne bi valjalo ni jače ni slabije od ovoga.
Word. Nisam strastan pušač, obožavam da zapalim u kafani, svestan sam da je pušenje štetno, svestan sam da je i sekundarno pušenje štetno. Minimalizacija duvanskog dima u prostorijama gde ljudi borave iz razonode je potpuno opravdana stvar. Čak sam i totalnu zabranu u državi u kojoj živim propratio sa malo gunđanja, ali u suštini pa šta da se radi, tako je kako je. Ali kad pročitam nešto ovako kao što piše Utvara... brate.
Link to comment
nije šija nego vrat. kakve veze ima, onaj što je došao sa nepušačima i sede u nepušačkom delu, a uhvati ga neizdrž, valjda neće da nosi svoj tanjir i jede dok pljuga.
cigara se zapali posle obeda. za vreme jela se ne pushi niti se javlja neizdrzh. ;)a zashto ja ne mogu sa picem da odem u pushachku sobu i zapalim cigaru to mi i dalje nije jasno. Edited by Mercuzzio
Link to comment

Drugaru u firmi utrapili da bude odgovorno lice za sprovodjenje tog zakona. Kaze da specifikacije za pusacku prostoriju u firmi moze izvesti jedino sa 23985629562 triliona dinara i strucnim konsultantom iz NASA.

Link to comment
nije šija nego vrat. kakve veze ima, onaj što je došao sa nepušačima i sede u nepušačkom delu, a uhvati ga neizdrž, valjda neće da nosi svoj tanjir i jede dok pljuga.
daj bre ne brani neodbranjivo, sta te spopalo. nece da jede dok pljuga, ok. ali ne sme ni da se pije i pusi istovremeno, sto je besmislica. jebiga na ciriskom aerodromu ljudi stavili boks za pusace, a do njega - kafic. kupis pivo van boksa, uneses u boks, milina. kome to moze da smeta?Utvaro: s oprostenjem, za tebe licno me boli kurac, ne poznajem te. ako ces ti da gledas samo svoj interes, ne ocekuj od mene da pokazujem empatiju prema tebi. Edited by vasudeva418
Link to comment
Šta si učitao i kakve si radikalne psiholopške zahvate izvršio nad mojim postom? Klasično podmetanje. Ja sam jednostavan čovek i ljude delim na pušače i nepušače, ni manje ni više. Nema tu ni "radikalnog pozitivizma", samo me nervira duvanski dim i mislim da bi ljudi trebalo ili da ne puše ili da manje puše. I nisam pogdešio u "podržavljenju" - da je zaista pušenje toliko ubitačno po društvo odavno bi bilo zabranjeno. Tu pušači ništa ne mogu da učine- da je duvan heroin i on bi bio na listi zabranjenih supstanci. Toleriše se konzumiranje duvana, prosto, zbog svojih pozitivnih osobina. Nisu u pitanju pušači, već duvan kao takav.
Ja sam ti tacno naveo tri stvari iz tvojih postova koje su me navele da donesem zakljucak kakav sam doneo. Te stvari se ne ticu toga kako ti delis ljude vec sta bi i zbog cega radio s jednom od grupa u koje si ih podelio.
Link to comment
daj bre ne brani neodbranjivo, sta te spopalo. nece da jede dok pljuga, ok. ali ne sme ni da se pije i pusi istovremeno, sto je besmislica.
ukazala sam na moguće izvrdavanje o kvadraturi delova. kad se kome šta radi, koga hvata neizdrž i pri kojem piću je nebitno. pričam o ljudima koji su ušli u lokal sa nepušačima. ako ti se toliko puši i pije u isto vreme, sedi u pušački deo, prosto, i naruči piće tamo, doneće ti, nema problema.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...