Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Valjda je jasno da ako ljudi ne puše na javnim mestima, a onda puše duplo više na privatnim, rezultat u vidu "javnog zdravlja" je nikakav. 5 pakli dnevno je 5 pakli. Ako se već brinemo za javno zdravlje, i ako želimo da nas država dadilja, ako se već ukidaju slobode, ajde da ima i neke koristi od toga.
:lol: Da. Daj bar da se resimo Jevreja kad nas vec ovi zlikovci Britanci bombarduju.Tuzno je gledati kako su fasizam, totalitarizam i rasizam neunistivi civilizacijski fenomeni. Mogu se transformisati, prikriti, racionalizovati ali se jednostavno ne mogu unistiti.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

znam treba reportovati a ne objavljivati, ali ovaj PM je odlicna ilustracija mindseta, pa ga stoga prilazem ovde.
:lol: Nisam ni znao kakve sve egzemplare gajimo na ovom forumu. Ali "pusices ti opet u WC-u, ja ti kazem". :Hail:
Link to comment
inace i tada sam mrzeo da pusim u sobicama, veceima itd. ili iza skole ili nikako.
Ne, ne, otkud ti znas sta si tada mrzeo ili ne, zna cika Biftek. Da ti se smesta napravi WC ovde na forumu da mozes da pusis u njemu.Naravno, ako se ne opametis u medjuvremenu. :lol: Edited by harper lee
Link to comment
podelite po warnic i meni i tibounu, sto se mene tice
Nemoj da se ljutiš, ali mene je ovo toliko nasmejalo da mi dođe da skidam warn :lol:
Link to comment

Fašizam i totalitarizam u čemu? Zašto tolerisati pušenje uopšte? Kako pušači uopšte mogu da jednu negativnu pojavu spinuju kao pozitivnu, sa jasnim medicinskim dokazima da je ona štetna? Pušači smrde i truju se! Kakve veze imaju nacisti i jevreji sa time što ljudi puše opojne duvanske listove koji im pružaju zadovoljstvo?Kako se borite protiv fašizma gravitacije i totalitarizma njene pojave?Pušenje je izbor pojedinca. Negativan izbor. Deal with it. Tolerišemo ga jer na skali štetnosti nije toliko štetan kao neke druge socijalne i medicinske pošasti.Ali to ne znači da nije nezdravo i da ne treba da se broj pušača smanji ili da se negativne pojave pušenja smanje.

Link to comment
sada citam zakon vrlo pazljivo i zakljucujem da su neke odredbe jednostavno sadisticke. na primer, u prostoriji za pusace u ugostiteljskom objektu ne sme da se konzumira pice. znaci, svemocna, premudra Drzava ce drakonski kazniti gazdu kafane ako gost, bez duvanja dima u lice bilo kome, sedi u prostoriji tvrdih zidova (pretpostavljam da zakonodavac ima naucna saznanja koja ukazuju da duvanski dim prolazi kroz sloj pleksiglasa ili stakla), pije pivo i pusi duvan, a pokorni gradjani sa ovog topica ce tome veselo tapsati. kakve ovo veze ima sa javnim zdravljem?
vasoevo da pojasnim:do 80 kvm - vlasnik odlučuje da li će kafić biti pušački ili nepušačkipreko 80 kvm - može da ga podeli na pušački i nepušački deo (nepušački je isti ili veći od pušačkog dela).kada ima mešoviti lokal, gazda može da odredi sobu za pušenje, u kojoj će pušiti gosti koji dođu u mešovitom društvu, a odabrali su nepušački deo. neko od tih gostiju, koji je pušač, a sedi u nepušačkom delu, ne mora da izlazi napolje, ili se dovija drugačije, nego ide u tu sobu.odredba da se u njemu ne služi piće je mera predostrožnosti da se taj prostor ne proglašava "sobom za pušenje" a da u stvari bude ugostiteljski prostor- u kome će biti stolovi, čime bi se izvrdavala odredba da nepušački deo mora da bude manji.znači, u pušačkom delu ugostiteljskog prostora jedeš, piješ i pušiš. u pušačkoj sobi samo pušiš. meni je logično. Edited by Tihajeza
Link to comment

Meni super što će ipak i u Srbiji uskoro pušenje biti zabranjeno na javnim mestima kolko god vi strana nadrukali u visokofilozofskom tonu. ^_^ ..."Ako se ne opametiš" :lol:

Link to comment
vasoevo da pojasnim:do 80 kvm - vlasnik odlučuje da li će kafić biti pušački ili nepušačkipreko 80 kvm - može da ga podeli na pušački i nepušački deo (nepušački je isti ili veći od pušačkog dela).kada ima mešoviti lokal, gazda može da odredi sobu za pušenje, u kojoj će pušiti gosti koji dođu u mešovitom društvu, a odabrali su nepušački deo. neko od tih gostiju, koji je pušač, a sedi u nepušačkom delu, ne mora da izlazi napolje, ili se dovija drugačije, nego ide u tu sobu.odredba da se u njemu ne služi piće je mera predostrožnosti da se taj prostor ne proglašava "sobom za pušenje" a da u stvari bude ugostiteljski prostor- u kome će biti stolovi, čime bi se izvrdavala odredba da nepušački deo mora da bude manji.znači, u pušačkom delu ugostiteljskog prostora jedeš, piješ i pušiš. u pušačkoj sobi samo pušiš. meni je logično.
Ovako objašnjeno, deluje savršeno razumno. :DNeće čak biti ni fašizma, pa ni proterivanja jevreja/pušača u WC. Niti opamećivanja ili raspamećivanja...
Link to comment
Fašizam i totalitarizam u čemu? Zašto tolerisati pušenje uopšte? Kako pušači uopšte mogu da jednu negativnu pojavu spinuju kao pozitivnu, sa jasnim medicinskim dokazima da je ona štetna? Pušači smrde i truju se! Kakve veze imaju nacisti i jevreji sa time što ljudi puše opojne duvanske listove koji im pružaju zadovoljstvo?Kako se borite protiv fašizma gravitacije i totalitarizma njene pojave?Pušenje je izbor pojedinca. Negativan izbor. Deal with it. Tolerišemo ga jer na skali štetnosti nije toliko štetan kao neke druge socijalne i medicinske pošasti.Ali to ne znači da nije nezdravo i da ne treba da se broj pušača smanji ili da se negativne pojave pušenja smanje.
ko bre to "vi"? aha, jasno, moralna vecina. e pa nece ici. drustvo se sastoji i od pusaca i od nepusaca.i naravno da je pusenje nezdravo. ali, zabrana pusenja i u odvojenim, ventilisanim prostorijama u koje ne ulaze pusaci - ne cini nikakvu uslugu ni pusacima ni nepusacima. muceni TBone je ubo sustinu svojim PM-om i nekim prethodnim postovima: jedno je ako drzava cuva nepusace od pasivnog pusenja (ali ih ne cuva od izduvnih gasova vozila koje prima 5 ljudi a u njemu je samo 1, ali 'ajde, da ne idemo u tom pravcu), a drugo je ako se ponasa kao tutor odraslim punoletnim ljudima. i to kakav tutor: koji ti direktno krade novac iz kasice prasice, otima ti zaradjeni milk money i ne daje ti nista zauzvrat, osim nekog benastog glumljenja Jevrope iz koje je ocigledno najbolja stvar koja se uzima: mesanje u privatne izbore ljudi.
Link to comment
Fašizam i totalitarizam u čemu? Zašto tolerisati pušenje uopšte? Kako pušači uopšte mogu da jednu negativnu pojavu spinuju kao pozitivnu, sa jasnim medicinskim dokazima da je ona štetna? Pušači smrde i truju se! Kakve veze imaju nacisti i jevreji sa time što ljudi puše opojne duvanske listove koji im pružaju zadovoljstvo?Kako se borite protiv fašizma gravitacije i totalitarizma njene pojave?Pušenje je izbor pojedinca. Negativan izbor. Deal with it. Tolerišemo ga jer na skali štetnosti nije toliko štetan kao neke druge socijalne i medicinske pošasti.Ali to ne znači da nije nezdravo i da ne treba da se broj pušača smanji ili da se negativne pojave pušenja smanje.
Ti kako koji post napises sve ti je bogatiji CV ako budes hteo da se kandidujes za upravnika logora Dahau. Prvo one "teorije" o histeriji kao zamajcu drustenog razvoja a sada i ovo sta i dokle "vi" tolerisete (obrati paznju kako si se glatko "podrzavio") kao i ovaj radikalni pozitivizam koji deli "prirodnost" ljudi u skladu sa fizickim zakonima. Ovaj Tbonesteak se bar ofirao pod velom tajnosti PM-a, ti nemas opreza ni za toliko.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...