Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Naprotiv, čitajući ovaj topik sve je jasnije zašto Srbija za 10 godina nije odmakla više od koraka od Slobe.Svima su puna usta "normalnih" zemalja, poštovanja zakona i sl. Ali čim to na najmanji način počne da zadire u njihov konformizam tada te "normalne" zemlje i njihovi zakoni više nisu normalni već su fašistički a oni koji podržavaju zakone su fašisti lično.
Ja mislim da oni koji 99% svojih argumenata crpe iz toga da zele da sede u kaficu, a smeta im dim, ne bi bas trebalo da pominju neciji komformizam.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

kako zabrana konzumacije pica uz cigaretu poboljsava zivot nepusaca?kako zabrana pusenja cak i u odvojenim klimatizovanim prostorijama poboljsava zivot nepusaca?

Link to comment
kako zabrana konzumacije pica uz cigaretu poboljsava zivot nepusaca?kako zabrana pusenja cak i u odvojenim klimatizovanim prostorijama poboljsava zivot nepusaca?
Suptilno ili manje suptilno mučenje pušača da ih se natera da prestanu da puše? Čist revanšizam? Ne znam. Bitno mi je samo- da postoji Zakon i da se sprovodi. Neka i kao prohibicija u Americi. Samo da se od nečega počne. Edited by Utvara
Link to comment

Dobijao sam besplatno cigare i morfijum.Neki se navukli na cigare (tu sam), a neki na morfijum, a neki su iskulirali i jedno i drugo.Konzumiram cigare kada sam napolju, kuci na terasi, u sluzbenim kolima i u kafani. Prvenstveno trazim one koje su opasne za trudnice :)

Link to comment
Suptilno ili manje suptilno mučenje pušača da ih se natera da prestanu da puše? Čist revanšizam? Ne znam. Bitno mi je samo- da postoji Zakon i da se sprovodi.
kako mi je drago da je ovaj topic potpuno razresen laugh.gif nema vise o cemu da se raspravlja, sve je jasno.
Link to comment

momci, cini mi se da je vase pusenje proizvod nekih childhood issues-amatorci vam nisu dali da pusitepusili ste krisom u wc-ima, haustorima, podrumima, ulicama itd.onda ste odraslipusili ste gde vam se cefnulo/nobody was gonna fuck with you, right?/sada ste ostarili&pusitene zelite da se opet krijete po wc-ima i sl., right?

Link to comment
momci, cini mi se da je vase pusenje proizvod nekih childhood issues-amatorci vam nisu dali da pusitepusili ste krisom u wc-ima, haustorima, podrumima, ulicama itd.onda ste odraslipusili ste gde vam se cefnulo/nobody was gonna fuck with you, right?/sada ste ostarili&pusitene zelite da se opet krijete po wc-ima i sl., right?
a da ti odjebes u troskocima sa svojim banalnim i tupavim tumacenjem tudjih porodicnih prilika i psiholoskih problema? niko te nije pitao za psihoanaliticki savet niti si za to kvalifikovan.ako nastavis, mogao bi dobiti odgovor da je vase navijanje za ovakve zakone proizvod nekog tezeg frusta u zivotu: zena mi ne da, shef me jebe, u skoli su me tukli kako me vide, celog zivota sam bio kurac od ovce, e sad je Drzava na mojoj strani i nekog jebe za mene!hoces da nastavimo ovo uzivanje u izlivima banalnosti ili bi radije da diskutujes onako kako prilici odraslima? Edited by vasudeva418
Link to comment

vaso, pusaci hoce mesto/a u kome mogu da puse u komforu, zar ne?da se malo ti i harper potrudite da otvorite takva mesta? lanac pusackih klubova by vasa/harper?prohibicija(alkohola u US) je trajala/ali se i zavrsila, zar ne?dakle, umesto negativne pusacke energije, da se vi momci malo organizujete i napravite svoje pusacke kafane?

Link to comment
vaso, pusaci hoce mesto/a u kome mogu da puse u komforu, zar ne?da se malo ti i harper potrudite da otvorite takva mesta? lanac pusackih klubova by vasa/harper?prohibicija(alkohola u US) je trajala/ali se i zavrsila, zar ne?dakle, umesto negativne pusacke energije, da se vi momci malo organizujete i napravite svoje pusacke kafane?
ignore ce biti najbezbednija opcija, uz opasku da mi se, posle citanja ovakvih jadnosti, cini da je stvar dobrih manira biti apsolutno protiv ovog zakona. Edited by vasudeva418
Link to comment
Ja mislim da oni koji 99% svojih argumenata crpe iz toga da zele da sede u kaficu, a smeta im dim, ne bi bas trebalo da pominju neciji komformizam.
Ako je ovo trebalo da se odnosi na mene ja se izvinjavam, ali mislim da nisam taj koji 99% argumenata iznosi o kafićima čak sam ranije eksplicitno rekao da nemam ništa protiv pušačkih kafića sve dok postoje i nepušački.
kako zabrana konzumacije pica uz cigaretu poboljsava zivot nepusaca?kako zabrana pusenja cak i u odvojenim klimatizovanim prostorijama poboljsava zivot nepusaca?
Ne poboljšava.Ne poboljšava, ali (ako je pisanje Blic-a tačno) i dalje postoji mogućnost postojanja odvojenih prostorija za pušenje.
Link to comment
Ja mislim da oni koji 99% svojih argumenata crpe iz toga da zele da sede u kaficu, a smeta im dim, ne bi bas trebalo da pominju neciji komformizam.
:isuse: Tebi je konformizam da se ljudi druze sa prijateljima, upoznaju osobe suprotnog pola i zabavljaju se? Ma najbolje da nepusaci samo idu na posao i sede kuci.
kako zabrana konzumacije pica uz cigaretu poboljsava zivot nepusaca?kako zabrana pusenja cak i u odvojenim klimatizovanim prostorijama poboljsava zivot nepusaca?
Zakon je s te strane idiotski i verovatno ce takve odredbe biti ishendlovane na srpski nacin - nece se postovati. nema leba da ugostiteljski lobi ispostuje prvu odredbu niti ima leba da u grupi gde su iskljucivo pusaci i svi zele da puse neko to prijavi.Osnujte drustvo pa se borite za svoja prava :P
Link to comment
Ti predlažeš neki kompromis? Neko popuštanje? Ali nepušači nemaju šta da i gde da popuste. Popustili su maksimalno. Nema više kompromisa sa đavolom, prevođenjeg žednog preko vode. Zakon je sasvim dobar. Uvek može bolje, Miele Immer Besser, da se uvedu i obaveze nepušača prema pušačima i sl. Neka ga uvedu ovakvog kakav je, pušači će više ceniti svoju slobodu da guše.
Nemam ja nikakav problem sa ovim zakonom, imam problem sa histerijom koja se ciklicno pojavljuje na ovom topiku. Jos pre 2.000 strana napisao sam sta mislim o tome i u principu je vrlo jednostavno - svi javni prostori na kojima pusaci i nepusaci nuzno moraju da se nadju zajedno (kancelarije, cekaonice, razne javne institucije, bla, bla,...) treba da budu ili potpuno nepusacki ili, ako ima uslova, u nekima od njih treba ostaviti prostor za pusenje. Prostori kao sto su kafici, restorani, diskoteke, stajaznam, mesta gde se izlazi radi provoda i slobodnom voljom treba da budu nepusacki ili pusacki (ili podeljeni) u zavisnosti od toga sta vlasnik lokala proceni da mu je u najboljem interesu. Koliko to ima smisla pokazuje i ovo reteriranje Holandije od prethodnog sopstvenog zakona.Koliko treba mozga pa promuckati njime zasto su ljudi poceli da odmahuju glavom zbog ove antipusacke histerije i da raste procenat onih koji su protiv te histerije bas onog trenutka kad je zabrana pocela da ulazi i u one prostore koji ljudi koriste za provod i druzenje. Zabranjivalo se pre toga svuda pa ipak tada nije postojao ovakav otpor kod obicnih ljudi. U sustini je vrlo jednostavno primetiti da se radi o prostoru koji ljudi prosto hoce da zadrze za sebe. Takvi kakvima ih opisujete na ovom topiku, voljni su bez protesta da desetak sati dnevno provedu u nepusackim uslovima zarad tih par sati (ako ih i bude, ozbiljno zaposleni uglavnom uhvate samo vikend) dnevno koje zele da provedu onako kako zele. Na tom nivou ostaje samo onaj sitnicavi argument - smrdi mi odeca kad izadjem. Koga boli kurac, izadji negde drugo. Da i ne pricam da se odeca ponekad pere a ljudi tusiraju. U svakom slucaju bih radije u kaficu da mi duvaju duvanski dim u facu nego da pored mene sedne neki zagovornik prirodnih mirisa... ustajalog znoja i zaprske. Edited by harper lee
Link to comment
Zakon je s te strane idiotski i verovatno ce takve odredbe biti ishendlovane na srpski nacin - nece se postovati. nema leba da ugostiteljski lobi ispostuje prvu odredbu niti ima leba da u grupi gde su iskljucivo pusaci i svi zele da puse neko to prijavi.
U sridu. Znaci slazemo se da su neke odredbe zakona idiotske. Na stranu sto su idiotske, ali su, je li, neprimenjive. Ne mogu da zamislim da ce, dok sam ziv, neko moci da kaze, na primer, Mrkonjicu da ugasi cigaretu za kafanskim stolom, ili da plati kaznu, to se nece dogoditi. Mali ce slediti velike, i naravno da ce zakon propasti.Od pusenja na javnom mestu daleko je opasnije drustvo koje nema kapacitet da sprovodi sopstvene odluke.
Link to comment
Nemam ja nikakav problem sa ovim zakonom, imam problem sa histerijom koja se ciklicno pojavljuje na ovom topiku. Jos pre 2.000 strana napisao sam sta mislim o tome i u principu je vrlo jednostavno - svi javni prostori na kojima pusaci i nepusaci nuzno moraju da se nadju zajedno (kancelarije, cekaonice, razne javne institucije, bla, bla,...) treba da budu ili potpuno nepusacki ili, ako ima uslova, u nekima od njih treba ostaviti prostor za pusenje. Prostori kao sto su kafici, restorani, diskoteke, stajaznam, mesta gde se izlazi radi provoda i slobodnom voljom treba da budu nepusacki ili pusacki (ili podeljeni) u zavisnosti od toga sta vlasnik lokala proceni da mu je u najboljem interesu. Koliko to ima smisla pokazuje i ovo reteriranje Holandije od prethodnog sopstvenog zakona.Koliko treba mozga pa promuckati njime zasto su ljudi poceli da odmahuju glavom zbog ove antipusacke histerije i da raste procenat onih koji su protiv te histerije bas onog trenutka kad je zabrana pocela da ulazi i u one prostore koji ljudi koriste za provod i druzenje. Zabranjivalo se pre toga svuda pa ipak tada nije postojao ovakav otpor kod obicnih ljudi. U sustini je vrlo jednostavno primetiti da se radi o prostoru koji ljudi prosto hoce da zadrze za sebe. Takvi kakvima ih opisujete na ovom topiku, voljni su bez protesta da desetak sati dnevno provedu u nepusackim uslovima zarad tih par sati (ako ih i bude, ozbiljno zaposleni uglavnom uhvate samo vikend) dnevno koje zele da provedu onako kako zele. Na tom nivou ostaje samo onaj sitnicavi argument - smrdi mi odeca kad izadjem. Koga boli kurac, izadji negde drugo. Da i ne pricam da se odeca ponekad pere a ljudi tusiraju. U svakom slucaju bih radije u kaficu da mi duvaju duvanski dim u facu nego da pored mene sedne neki zagovornik prirodnih mirisa... ustajalog znoja i zaprske.
voljni su bez protesta da desetak sati dnevno provedu u nepusackim uslovima. I za to se vodila histerična bitka pa je to barem izvojevano.Za koga boli kurac idite negde drugde. OK, neđutim, bez zakona koji će da natera bar neke kafedžije nema nigde drugde. Apropo histerije, da nije histerije ne bi bilo ni zakona ni zabrana. Zakoni protiv kokaina i heroina nastali su iz neke histerije. Sve može, sve ćemo tolerisati...E pa ne može. Histerija u ovom kontekstu - to je odbrambeni refleks, reakcija. Uvek je socijalna histerija protiv nečega, njome se brani. Niko od nje nije umro za sada. Nema masovnih protesta na ulicama, hapšenja i lomljenja grada.Ali i životinja kad joj zgaze na nogu drekne. Kako neće čovek?
kako mi je drago da je ovaj topic potpuno razresen. nema vise o cemu da se raspravlja, sve je jasno.
Zašto stati kad si pred trijumfom? Čemu sva ova dreka ako se ne ide do kraja?Zabrana pušenja na javnim mestima ima dvostruku ulogu- da zaštiti nepušače i da natera pušače da prestanu. Valjda je jasno da ako ljudi ne puše na javnim mestima, a onda puše duplo više na privatnim, rezultat u vidu "javnog zdravlja" je nikakav. 5 pakli dnevno je 5 pakli. Ako se već brinemo za javno zdravlje, i ako želimo da nas država dadilja, ako se već ukidaju slobode, ajde da ima i neke koristi od toga. Edited by Utvara
Link to comment

znam treba reportovati a ne objavljivati, ali ovaj PM je odlicna ilustracija mindseta, pa ga stoga prilazem ovde.podelite po warnic i meni i tibounu, sto se mene ticekurir.jpginace, utvaro, ja ne znam kako da polemisem sa tvojom odbranom histerije kao uzrocnikom zabrana. ili imas jako neobicne teorije o drustvu sa kojima se ne moze uopste polemisati (jednostavno morao bih da kazem da je histerija dovela do rasnih zakona i holokausta, a da je zabrana gradnje azbestom vise posledica racionalne odluke na osnovu empirije), ili svesno razaras poziciju nepusaca na ovom topicu na 1 briljantan nacin.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...