Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Večito bežim, sklanjam se, pravim tužne face, zamoljavam i kukam. Dosta je bilo.
supermouse_2.jpg
Jeste. Evo baš moj ujak ima astmu i smanjen plućni kapacitet. Ne može da se popne uz stepenice. Uskoro će živeti sa bocom kiseonika. To što je pušio 35+ godina, nikakve veze nema sa tim. Apsolutno. Verovatno su mu marsovci dali te boleštine.Pušenje sa tim nema NIKAKVE veze. NIKAKVE.
Pušim skoro 30 godina paklicu dnevno, na nedavnom lekarskom za ronioca su mi utvrdili normalan kapacitet pluća i nikakve probleme sa istima.Drugar vikend pušač koji je išao sa mnom ima smanjen kapacitet i rekli su mu da bi trebalo da prestane i tih par cigara dnevno da puši.Šta ćemo sad?P.S. I reci ujaku da nipošto ne pristane na udisanje čistog kiseonika pod pritiskom (iz boce), to izaziva trovanje centralnog nervnog sistema. Edited by gotivac
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

sada citam zakon vrlo pazljivo i zakljucujem da su neke odredbe jednostavno sadisticke. na primer, u prostoriji za pusace u ugostiteljskom objektu ne sme da se konzumira pice. znaci, svemocna, premudra Drzava ce drakonski kazniti gazdu kafane ako gost, bez duvanja dima u lice bilo kome, sedi u prostoriji tvrdih zidova (pretpostavljam da zakonodavac ima naucna saznanja koja ukazuju da duvanski dim prolazi kroz sloj pleksiglasa ili stakla), pije pivo i pusi duvan, a pokorni gradjani sa ovog topica ce tome veselo tapsati. kakve ovo veze ima sa javnim zdravljem?ovo nije stvar pusenja ili nepusenja, nego toga koliko slobode je kome potrebno. ne da se pusi, nego da ti drzava ne upravlja bas svakim postupkom. na vam Drzave, najedite se. samo upamtite da je to ista drzava koja vam uzima 30% vise para za grejanje zato sto sama ne zeli da ga placa. ako aplaudirate jednom postupku, aplaudirajte i drugom.
Ali ko će drugi ako ne država? Kakva je takva je, bolju nemamo. Kumi, moli, objašnjavaj, apeluj, jok. I ja želim da budem slobodan od pušača. Jedino država i ekonomski faktori mogu da mi je obezbede u ovom slučaju.Što se tiče grejanja, jbg. Ko će njima doakati... Jedini spas tu je-isključenje sa mreže centralnog grejanja ili neplaćanje.A pušači znaju da je pušenje štetno, znaju da nepušačima smeta, pa opet. Ne može da im se objasni, pokaže, zamoli. Nisu van zakona. Ne juri ih policija, ne kune ih Crkva i popovi.Pušačke slobode su uvek na snazi, a obaveze - nikakve.Zato mora da se zabrani zakonski. Pušenje na radnom mestu je po meni najkorisnija zabrana. Treba ih teroristati, sadistički, dok ne vide kako to izgleda. Tek onda posle 20 godina tražiti sredinu, kompromis i slobodu.
Link to comment
"fašizmu apsolutnog zdravlja i čistoće"...hahahahahaKao da je zdravlje i čistoća nešto loše.Ja se ne bih bunio da odvedu pušače negde. U neki gulag za prevaspitanje. Neka pate malo. Mogli bi da ih nateraju da trče, ili igraju fudbal. Ili oteraju na planinarenje, na nadmorske visine gde ti je svaki atom kiseonika potreban. A pluća puna katrana ne mogu da funkcionišu.Nepušači su dovoljno patili. Dosta je bilo terora. Sad malo kontra...
:lol: Rekoh ja. Na neki kontinent pa potapaj.Sto vise citam ovaj topik sve mi je jasnije kako je bilo moguce odvuci, strpati i pobiti sve one Jevreje u konclogorima u Nemackoj a da se niko tamo nije nesto narocito bunio. Nije to do nacizma i nacista, to je do ove tihe vecine koja aplaudira zdravih, rumenih obraza, zdravim, rumenim rucicama. Raduj se, Utvaro, tomorrow belongs to you. Edited by harper lee
Link to comment
Treba ih teroristati, sadistički, dok ne vide kako to izgleda.
iskreno™. dakle, nije rec o javnom zdravlju, mali smijesni misicu. Edited by vasudeva418
Link to comment
:lol:Rekoh ja. Na neki kontinent pa potapaj.Sto vise citam ovaj topik sve mi je jasnije kako je bilo moguce odvuci, strpati i pobiti sve one Jevreje u konclogorima u Nemackoj a da se niko tamo nije nesto narocito bunio. Nije to do nacizma i nacista, to je do ove tihe vecine koja aplaudira zdravih, rumenih obraza, zdravim, rumenim rucicama. Raduj se, Utvaro, tomorrow belongs to you.
I tebe da upisem kad se vec gadjamo srebrenicama. Stvarno je tesko shvatiti da ne treba ugrozavati ljude u svojoj okolini.
Link to comment
Nije meni cilj da živim večno, nego da živim bez duvanskog dima svugde i svagde.
Onda lepo nemoj ići tamo gde ima duvanskog dima.
Jeste. Evo baš moj ujak ima astmu i smanjen plućni kapacitet. Ne može da se popne uz stepenice. Uskoro će živeti sa bocom kiseonika. To što je pušio 35+ godina, nikakve veze nema sa tim. Apsolutno. Verovatno su mu marsovci dali te boleštine.Pušenje sa tim nema NIKAKVE veze. NIKAKVE. Kako vas bre nije sramota.
Moja sestričina ima takođe astmu; Živi u nepušačkoj porodici i ima 14 godina.I šta sad, treba i ja da zloupotrebljavam njenu bolest kao argument u našem palamuđenju ovde?Idi, bre, ubi se. Edited by ion
Link to comment

Naprotiv, pušenje produžava život. Pušenje je eliksir za mladost. Jel može da prestane ova pušometrija, pri tom takođe mislim i na sadistički raspoložene nepušače.

Link to comment
Stvarno je tesko shvatiti da ne treba ugrozavati ljude u svojoj okolini.
Ne, to je tako lako shvatiti da bi se iznenadio koliko je lako. Treba samo malo elementarne pristojnosti. Ono sto je tesko shvatiti je otkud ljudima tolika potreba da sprecavaju svoju ugrozenost tako sto ce ugrozavati druge i otkud im tolika uverenost u svoje pravo da to rade. Ja razumem da su mnogi nepusaci besni zato sto zive u kulturi koja proizvodi ogromne kolicine duvanskog dima cak i na mestima na kojima to ne bi smela da cini ali mi malo izmice taj logicki mehanizam po kojem je ispravno taj bes pretvoriti u progon, gulage za prevaspitavanje i druge slicne forme "uklanjanja" nepodobnih iz nasih zdravih, seoskih, pastoralnih sredina. Vidis, protiv takvih ljudi i takvih logickih mehanizama se treba boriti svim raspolozivim sredstvima, pa ako nista drugo ne preostane duvati im dim u facu. Zainat.
Link to comment
Onda lepo nemoj ići tamo gde ima duvanskog dima.
Svuda ga ima. Apsolutno jebeno svuda. To je kao sa gej paradom-pa šta hoće ti nepušači, ako im smeta neka se drže u svoja 4 zida. Ne moraju da žive.
Moja sestričina ima takođe astmu; Živi u nepušačkoj porodici i ima 14 godina.I šta sad, treba i ja da zloupotrebljavam njenu bolest kao argument u našem palamuđenju ovde?Kako tebe nije sramota?Idi, bre, ubi se.
Dobro. To je jedino što mi preostaje.
iskreno™. dakle, nije rec o javnom zdravlju, mali smijesni misicu.
Privatno zdravlje, ne javno. Moje lično. Na javnim mestima - svako svoje zdravlje ima i štiti ga na onaj način koji smatra za shodno. Daleko smo mi od "javnog zdravlja". Evo ovi pušači tvrde da im pušenje ič ne smeta, uživaju ljudi.O "javnom zdravlju društva" dok god imamo javno zdravstvo, isto za sve, plaćaju ga svi, svi smo u istom sosu, određuje Vlada kao predstavnik svih građana. Neko je negde došao do zaključka da je pušenje štetno i po nepušače i po pušače. Kažu, nacistički doktori 30ih. I oni su se pridržavali nekih etičkih normi, odredili štetu i korist od pušenja (ekonomski dobitak od proizvodnje, akciza i prometa duvana, i štetu od bolesti izazvanih njime). Nije duvan heroin, nismo dotle došli. Čak su i nacisti imali razumevanja za pušače.Međutim, oko toga još ima polemike.Pušačka je sloboda i dalje da ruše i svoje i zdravlje nepušača. Zato se moraju uvesti nekakve obaveze. Te obaveze su u obliku Zakona, koji važi za sve. Na javnim mestima.
Link to comment
Sto vise citam ovaj topik sve mi je jasnije kako je bilo moguce odvuci, strpati i pobiti sve one Jevreje u konclogorima u Nemackoj a da se niko tamo nije nesto narocito bunio.
Naprotiv, čitajući ovaj topik sve je jasnije zašto Srbija za 10 godina nije odmakla više od koraka od Slobe.Svima su puna usta "normalnih" zemalja, poštovanja zakona i sl. Ali čim to na najmanji način počne da zadire u njihov konformizam tada te "normalne" zemlje i njihovi zakoni više nisu normalni već su fašistički a oni koji podržavaju zakone su fašisti lično.
Link to comment
Ne, to je tako lako shvatiti da bi se iznenadio koliko je lako. Treba samo malo elementarne pristojnosti. Ono sto je tesko shvatiti je otkud ljudima tolika potreba da sprecavaju svoju ugrozenost tako sto ce ugrozavati druge i otkud im tolika uverenost u svoje pravo da to rade. Ja razumem da su mnogi nepusaci besni zato sto zive u kulturi koja proizvodi ogromne kolicine duvanskog dima cak i na mestima na kojima to ne bi smela da cini ali mi malo izmice taj logicki mehanizam po kojem je ispravno taj bes pretvoriti u progon, gulage za prevaspitavanje i druge slicne forme "uklanjanja" nepodobnih iz nasih zdravih, seoskih, pastoralnih sredina. Vidis, protiv takvih ljudi i takvih logickih mehanizama se treba boriti svim raspolozivim sredstvima, pa ako nista drugo ne preostane duvati im dim u facu. Zainat.
Ti predlažeš neki kompromis? Neko popuštanje? Ali nepušači nemaju šta da i gde da popuste. Popustili su maksimalno. Nema više kompromisa sa đavolom, prevođenjeg žednog preko vode. Zakon je sasvim dobar. Uvek može bolje, Miele Immer Besser, da se uvedu i obaveze nepušača prema pušačima i sl. Neka ga uvedu ovakvog kakav je, pušači će više ceniti svoju slobodu da guše.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...