Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Znao sam ja da ima nade za tebe. A i Ion se sve manje batrga. cool.gif
Ma, znao sam ja i ranije da ima nade za mene. Kamo te lepe srece da ima i za tebe ali je moj problem neuporedivo manji od mog. Drzi se hrabro da ne pozelis SS uniformu, nisi daleko.
Lepo Hella reče, trebali ste glasati Sloba, onda ne bi bilo ovog zakona...
Bijedno, bijedno, druze Uco. Otprilike kao kovanica izgazena u blatu koja je povucena iz opticaja pretprosle godine. Nema za ovaj "argument" nista da se kupi.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Da, mislim.A umesto što stalno tražiš odgovore mogao bi i sam da daš neki. Zbog čega je Vasićev opservacija o nepotrebnom zakonu tačna? Kako u njegovom tekstu nema histerije? Zbog čega moj odgovor nije ozbiljan? Šta je smešno u mom odgovoru?
O-ho... Pomalo je intresantno da smo počeli ovu razmenu replika tvojim pitanjem... Ali, ono je bilo retorsko, obzirom da je po tebi očigledna histerija u Vasićevom tekstu.I, stvarno mi izmiče kako bi to trebalo da objašnjavam: "Kako u njegovom tekstu nema histerije?" Ti je vidiš, ti je dokazuj... Možda smatraš da si sa znakom pitanja na kraju svog onelinera rekao poslednju reč, otkud znam...Vasićev tekst je rekao to što je rekao. Prilično ozbiljno je napisao jedan tekst za koji smatram da je kvalitetan i da uveliko nadmašuje sve što si ti napisao na ovom topicu, koji je tvoje čedo i na kome imaš 158 replika, koje sam sve na svoju žalost i pročitao :isuse: Jedna od stvari koja razlikuje tvoju zajapurenost od Vasićevog ozbiljnog teksta i jeste u tome što se njegov odnos širi u mnogo ozbiljniji kontekst, a sve što si ti napisao može se suziti na jednu jedinu ideju, čiju si negaciju i uzeo za naslov topica. Vasić piše o problemu sa stanovišta kompleksnosti društveno-političkih i opšteljudskih odnosa, koji uveliko nadilaze i sam problem zabrane pušenja kroz koju se prelamaju i oslikavaju vrlo zabrinjavajući trendovi. A, ti samo furaš za tim trendom kao jednom jedinom zvezdom vodiljom i tačka, odnosno retorski znak pitanja - valjda, jer si sve toliko dokazao da ti je još jedino preostalo da se ironično poigravaš tim interpunkcijskim znakom svestan da su pušačima odavno izbijeni svi argumenti. Nažalost, način na koji si postovao na topicu koji si pokrenuo odiše isključivošću prema argumentima i problemima i pre svega odiše čvrstim teranjem svog kursa, koji bi bio uništen svim zakonima logike kada bi kojim slučajem izostala ta sitnica što - ma šta ti napisao - društveno-politički trendovi i sila koju sa sobom nose i sami insistiraju na tome što ti tobože ovde zagovaraš. Drugim rečima, smešno je čitati sa kakvom jadnom logikom i jadnim mantrama i jeftinim prelaženjem preko kontra-argumentacije - ti uspevaš da nosiš svoj topic na kome imaš i najviše replika samo zato što je sila trenda na tvojoj strani. I ta činjenica govori koliko je ovaj problem zabrane pušenja mnogo veći i mnogo opasniji od konkretnog pitanja gde se sme pušiti...EDIT: Sitna greška pri kucanju, tek sam je sad primetio, jer nisam odmah proverio tekst... Edited by Ajant23
Link to comment
Znao sam ja da ima nade za tebe. A i Ion se sve manje batrga. cool.gif
Ion ni za pedalj nije promenio svoje mišljenje.A to što se manje raspravljam na temu "dokaza" o štetnosti predstavlja samo gest tolerancije, baš ono što negiraš da pušači poseduju.Pokušavam da to isto kod tebe i sličnih histerika probudim okretanjem drugog obraza.

27.08.2007.Najprije su odveli pušače.....Antipušačka histerija ne jenjava, i sada je već izvjesno da ce jednog dana, kad se posljednjim bijednim ostacima zdravog razuma osvrnemo oko sebe i otkrijemo da živimo u najstrašnijem od svih povijesnih sagregacija i fašizama - fašizmu apsolutnog zdravlja i čistoće - razdoblje pušačkog apartheida s početka 21. stoljeća biti označeno početkom svega. Baš kao što sada znamo da nije alkohol bio problem u njemačkim pivnicama ranih tridesetih. Iste su danas te pivnice, samo što umjesto Židova ulaz danas nije dopušten pušačima.Stvar je ovih dana stigla korak bliže: nakon što je u takozvanom civiliziranom svijetu više manje uspješno iskorijenjeno javno pušenje, a u nekim američkim gradovima čak i pušenje u vlastitom stanu, glasovita američka filmska kompanija Disney Studios najavila je kako od danas u njihovim filmovima više neće biti scena pušenja cigareta. Završena je tako druga faza. Da ste obraćali pažnju, kao što niste, primijetili biste kako su posljednjih godina u američkim filmovima cigarete pušili samo zlikovci, pervertiti i najgori ljudski šljam. Pušači su, medjutim, sada i potpuno eliminirani. Cenzura? Ne, već "briga za zdravlje nacije". A povijest nas je naučila: kad nacija puca od zdravlja, pametno je potražiti zaklon.Možete tako biti mirni, i više ne morate djecu tjerati na spavanje kad krene filmski masakr: nakon što sjekirom, motornom pilom i mesarskom kukom poubija i raskomada srebrenicu ljudi, glavni junak više nikad neće - na užas roditelja pred televizorom - samozadovoljno zapaliti cigaretu. Pretpostavljam da će ubojice u američkim filmovima ubuduće jesti voćne jogurte i integralne žitarice.Pušači će biti iskorijenjeni iz filmske umjetnosti, pa je za očekivati da na tome neće stati. Što je sljedeće? Hoće li klasični filmovi sa Humphreyem Bogartom biti očišćeni od prizora duhanskog dima? Hoće li sutra izdavači tražiti od pisaca da iz romana izbace prizore u kojemu junak zadovoljno puši cigaretu?Nema, medjutim, vremena za pitanja poput tih. Kakva je, primjerice, umjetnost kojoj se ograničava prikazivanje stvarnosti? Još je manje vremena za pitanje je li prizor pušenja duhana zaista štetniji za tinejdžersko zdravlje od prizora nasilja i smrti, kakvih je filmska umjetnost prepuna - nota bene, upravo sa već klasičnim opravdanjem "prikazivanja stvarnosti". Pametnije vam se zapitati: tko je na redu nakon pušača?Valja se na ovom mjestu sjetiti riječi pjesme njemačkog pastora Martina Niemöllera: "Najprije su došli po komuniste - nisam se bunio zbog toga, jer nisam bio komunist. Onda su došli po Židove - nisam se bunio zbog toga, jer nisam bio Židov. Onda su došli po katolike - nisam se bunio zbog toga, jer sam bio protestant. Onda su došli po sindikaliste - nisam se bunio zbog tog, jer nisam bio sindikalist. Onda su došli po mene. Ali nije više bilo nikoga da se buni zbog toga."Tako je prije šezdeset godina govorio podmornički kapetan i protestantski svećenik koji je tridesetih godina prošlog stoljeća kao nacisticki simpatizer nijemo svjedočio kako mu iz susjedstva nestaju komunisti, sindikalisti, homoseksualci, Židovi, Romi i ostala nearijevska niža bića, sve dok na kraju i sam nije završio u logoru Dachau. Njegova je pjesma "Najprije su došli po komuniste" ostala do danas trajna opomena svim stanarima svijeta koji pojačavaju ton na televizoru dok policajci odvode susjeda. Ili mu naplaćuju kaznu zbog pušenja.Ne bunite se, jer niste pušači? Razmislite o tome. Vec sutra higijeničarski će fašisti izračunati koliko društvo košta liječenje povišenog kolesterola, i konobar će onog debelog na ulazu u gostionicu ljubazno zamoliti da stane na vagu. Izračunat će onda koliko društvo košta liječenje ciroze jetre i prijeloma kostiju, pa će susjedu upasti u stan i tjerati ga da puše u balon. Izračunat će koliko društvo košta liječenje AIDS-a, pa će pokucati na vrata onom pederu s prvog kata. Izračunat će koliko društvo košta participacija u stomatološkoj zdravstvenoj zaštiti, pa će vam na ulici pregledavati zube. Postrojit ćete se, zajedno s ostalim okupljenim prolaznicima - svi odreda vitki, zdravi heteroseksualci s bočicama izvorske vode u ruci - i zadovoljno smijuljiti svojim blistavo bijelim zubima kad higijeničarska policija izdvoji onog jadnika s karijesom i strpa ga u kombi.Zavaljeni u udobnu stolicu gledat ćete tako u kinu zanimljiv Disneyev film u kojemu nekakav zdravi, heteroseksualni Bruce Willis, nepušač, antialkoholičar, sportaš i vegetarijanac, u snježno bijeloj potkošulji svim raspoloživim oružjem spašava vrli, zdravi svijet. Gledat ćete mirno, jer neće u filmu biti pušenja cigareta, konzumiranja alkohola, ispijanja kave, jedenja pečenog mesa i drugih odvratnih scena.I kad banu u kino da vas odvedu, jer ste prekršili Zakon o prevenciji kardiovaskularnih bolesti, po kojemu je zabranjeno nezdravo sjedenje duže od sat vremena, neće - pogađate - biti nikoga da se buni zbog toga. Kino će biti prazno.Bit će možda kasno, ali imat ćete još uvijek dovoljno vremena da napišete svoju pjesmu. "Najprije su odveli pušače"...

Edited by ion
Link to comment
Free world vs. communisam. Sta sve ljudi nece ovde da ucitaju samo da bi i dalje mogli da puse gde im se prohte.
mislim da bi za tebe najbolje bilo da uopšte ne izlaziš iz kuće.čini se da ćeš jedino tako moći da izbegneš pasivno pušenje!
Link to comment
mislim da bi za tebe najbolje bilo da uopšte ne izlaziš iz kuće.čini se da ćeš jedino tako moći da izbegneš pasivno pušenje!
Uskoro ce se uloge malo promeniti ^_^
Link to comment

"fašizmu apsolutnog zdravlja i čistoće"...hahahahahaKao da je zdravlje i čistoća nešto loše.Ja se ne bih bunio da odvedu pušače negde. U neki gulag za prevaspitanje. Neka pate malo. Mogli bi da ih nateraju da trče, ili igraju fudbal. Ili oteraju na planinarenje, na nadmorske visine gde ti je svaki atom kiseonika potreban. A pluća puna katrana ne mogu da funkcionišu.Nepušači su dovoljno patili. Dosta je bilo terora. Sad malo kontra...

Link to comment
Uskoro ce se uloge malo promeniti ^_^
neminovno.i?!do tad ćeš da se žališ na dim/smrad?!da citiram nisam ja - neko guši duvanskim dimom, a neko prosto guši.
Link to comment
"fašizmu apsolutnog zdravlja i čistoće"...hahahahahaKao da je zdravlje i čistoća nešto loše.Ja se ne bih bunio da odvedu pušače negde. U neki gulag za prevaspitanje. Neka pate malo. Mogli bi da ih nateraju da trče, ili igraju fudbal. Ili oteraju na planinarenje, na nadmorske visine gde ti je svaki atom kiseonika potreban. A pluća puna katrana ne mogu da funkcionišu.Nepušači su dovoljno patili. Dosta je bilo terora. Sad malo kontra...
Boli te žirafa, živećeš večno. Edited by Zugurosh
Link to comment
"fašizmu apsolutnog zdravlja i čistoće"...hahahahahaKao da je zdravlje i čistoća nešto loše.Ja se ne bih bunio da odvedu pušače negde. U neki gulag za prevaspitanje. Neka pate malo. Mogli bi da ih nateraju da trče, ili igraju fudbal. Ili oteraju na planinarenje, na nadmorske visine gde ti je svaki atom kiseonika potreban. A pluća puna katrana ne mogu da funkcionišu.Nepušači su dovoljno patili. Dosta je bilo terora. Sad malo kontra...
Verovatno će te iznenaditi podatak da mnogo planinara puši, mislim da sam čak negde pročitao i statistički podatak da su većina onih koji su se popeli na Mont Everest pušači, ali u ovo ni ja ne verujem.Inače, znaš šta je najsladje nakon višesatnog pešačenja uzbrdo kad konačno dođeš na vrh na par hiljada metara? Pa da zapališ cigaretu, naravno. A zloba koju primećujem u tvom postu može samo tebi da šteti. Rak pluća (a i mnoge druge teške bolesti) se ne dobija samo od duvana, imaj to u vidu. :) Edited by gotivac
Link to comment
neminovno.i?!do tad ćeš da se žališ na dim/smrad?!da citiram nisam ja - neko guši duvanskim dimom, a neko prosto guši.
Sad vam smeta i sto se nepusaci zale? :blink: Jel treba i da vam se titraju mosnice?
Link to comment
ono je bilo retorsko
Retortaretorta.jpg
I, stvarno mi izmiče kako bi to trebalo da objašnjavam: "Kako u njegovom tekstu nema histerije?" Ti je vidiš, ti je dokazuj...
Već sam napisao da mi je neverovatno kako je neki "strpljivi Slovenac" preračunao da je od zabrane više štete nego koristi i u svoju računici zaboravio da ubaci sve kontra troškove i to što Vasić apostrofira zakon kao nepotreban i pre svega ulagivački Evropi. Histerično je to što se fenomen delimične zabrane pušenja tretira kao napad na demokratiju.
Vasićev tekst je rekao to što je rekao.
:Hail: Kako li si samo došao do ovog sjajnog zaključka!?!
Jedna od stvari koja razlikuje tvoju zajapurenost od Vasićevog ozbiljnog teksta i jeste u tome što se njegov odnos širi u mnogo ozbiljniji kontekst, a sve što si ti napisao može se suziti na jednu jedinu ideju, čiju si negaciju i uzeo za naslov topica. Vasić piše o problemu sa stanovišta kompleksnosti društveno-političkih i opšteljudskih odnosa, koji uveliko nadilaze i sam problem zabrane pušenja kroz koju se prelamaju i oslikavaju vrlo zabrinjavajući trendovi. A, ti samo furaš za tim trendom kao jednom jedinom zvezdom vodiljom i tačka, odnosno retorski znak pitanja - valjda, jer si sve toliko dokazao da ti je još jedino preostalo da se ironično poigravaš tim interpunkcijskim znakom svestan da su pušačima odavno izbijeni svi argumenti. Nažalost, način na koji si postovao na topicu koji si pokrenuo odiše isključivošću prema argumentima i problemima i pre svega odiše čvrstim teranjem svog kursa, koji bi bio uništen svim zakonima logike kada bi kojim slučajem izostala ta sitnica što - ma šta ti napisao - društveno-politički trendovi i sila koju sa sobom nose i sami insistiraju na tome što ti tobože ovde zagovaraš. Drugim rečima, smešno je čitati sa kakvom jadnom logikom i jadnim mantrama i jeftinim prelaženjem preko kontra-argumentacije - ti uspevaš da nosiš svoj topic na kome imaš i najviše replika samo zato što je sila trenda na tvojoj strani. I ta činjenica govori koliko je ovaj problem zabrane pušenja mnogo veći i mnogo opasniji od konkretnog pitanja gde se sme pušiti...
Dobro, sada smo saznali da si imao peticu na opisnim temama iz srpskog ali one gde stvarno treba nešto reći ti i nisu baš ležale. Edited by salerokada
Link to comment
Boli te žirafa, živećeš večno.
Nije meni cilj da živim večno, nego da živim bez duvanskog dima svugde i svagde.Samo toliko. U kafani, na poslu, na fakultetu, na ulici, u taksiju. Jedino u GSP-u se pridržavaju.Večito bežim, sklanjam se, pravim tužne face, zamoljavam i kukam. Dosta je bilo.
Verovatno će te iznenaditi podatak da mnogo planinara puši, mislim da sam čak negde pročitao i statistički podatak da su većina onih koji su se popeli na Mont Everest pušači, ali u ovo ni ja ne verujem.Inače, znaš šta je najsladje nakon višesatnog pešačenja uzbrdo kad konačno dođeš na vrh na par hiljada metara? Pa da zapališ cigaretu, naravno. A zloba koju primećujem u tvom postu može samo tebi da šteti. Rak pluća (a i mnoge druge teške bolesti) se ne dobija samo od duvana, imaj to u vidu. :)
Jeste. Evo baš moj ujak ima astmu i smanjen plućni kapacitet. Ne može da se popne uz stepenice. Uskoro će živeti sa bocom kiseonika. To što je pušio 35+ godina, nikakve veze nema sa tim. Apsolutno. Verovatno su mu marsovci dali te boleštine.Pušenje sa tim nema NIKAKVE veze. NIKAKVE. Kako vas bre nije sramota.
Link to comment
Verovatno će te iznenaditi podatak da mnogo planinara puši,
Onoliko koliko sam se ja družio sa istima primetio sam da je postotak manji od udela u celokupnom stanovništvu. Po slobodnoj proceni bih rekao da ih ima oko 10% (bar što se tiče srpskih planinara).
Link to comment

sada citam zakon vrlo pazljivo i zakljucujem da su neke odredbe jednostavno sadisticke. na primer, u prostoriji za pusace u ugostiteljskom objektu ne sme da se konzumira pice. znaci, svemocna, premudra Drzava ce drakonski kazniti gazdu kafane ako gost, bez duvanja dima u lice bilo kome, sedi u prostoriji tvrdih zidova (pretpostavljam da zakonodavac ima naucna saznanja koja ukazuju da duvanski dim prolazi kroz sloj pleksiglasa ili stakla), pije pivo i pusi duvan, a pokorni gradjani sa ovog topica ce tome veselo tapsati. kakve ovo veze ima sa javnim zdravljem?ovo nije stvar pusenja ili nepusenja, nego toga koliko slobode je kome potrebno. ne da se pusi, nego da ti drzava ne upravlja bas svakim postupkom. na vam Drzave, najedite se. samo upamtite da je to ista drzava koja vam uzima 30% vise para za grejanje zato sto sama ne zeli da ga placa. ako aplaudirate jednom postupku, aplaudirajte i drugom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...