Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Shto si nervozan. Zapali cigaru. Opusti se.edit: shto se tiche "izvodljivosti", sve bi to jedna kampanja od 5-10 godina mogla da reshi. krene se sa shtetnosti izduvnih gasova, koliko "pasivnih" vozacha umire od toga... Pa se onda naredi da se prestanu proizvoditi automobili na benzin i dizel nego mora samo hibridi da se prave. 5-10 godina i gotova stvar. Nego neshto ne vidim da se tu neshto pokrece. Verovatno ima vishe zainteresovanih strana u automobilskom biznisu (naftne kompanije recimo) nego u pushachkom gde se samo kafedzhije bune.

Edited by Mercuzzio
Link to comment

Sad si vec preso na svecku ravan, ja sam pricao za srpsku.Naravski da se i to moze izvesti a zasto antinaftasi nisu toliko glasni kao antipusaci je odgovor u iritaciji. I jedno i drugo je nezdravo al do ti auto retko prdne auspuhom u facu pusaci to precesto rade na svakom mestu gde sednes. I kad se vrnes iz setenje pored istih tih automobila nema sanse da to osetis na odeci koliko kad si bio u prostoru gde se divanilo.

Link to comment

Ima i u pusackom biznisu itekako zainteresovanih strana. Stvarno jos nisam cuo normalno objasnjenje zasto se prosto ne zabrani proizvodnja i prodaja cigareta. Jesu stetne -jesu. Pozatvaraj fabrike i kraj price.

Link to comment
Sad si vec preso na svecku ravan, ja sam pricao za srpsku.Naravski da se i to moze izvesti a zasto antinaftasi nisu toliko glasni kao antipusaci je odgovor u iritaciji. I jedno i drugo je nezdravo al do ti auto retko prdne auspuhom u facu pusaci to precesto rade na svakom mestu gde sednes. I kad se vrnes iz setenje pored istih tih automobila nema sanse da to osetis na odeci koliko kad si bio u prostoru gde se divanilo.
Chekaj, chekaj. Jel ovo sve zbog kolichine smrtnosti zbog pasivnog pushenja ili zato shto ti smrdi odeca?
Stvarno jos nisam cuo normalno objasnjenje zasto se prosto ne zabrani proizvodnja i prodaja cigareta. Jesu stetne -jesu. Pozatvaraj fabrike i kraj price.
Po toj logici i fabrike alkoholnih pica treba zatvarati.Zar ne? Edited by Mercuzzio
Link to comment
Chekaj, chekaj. Jel ovo sve zbog kolichine smrtnosti zbog pasivnog pushenja ili zato shto ti smrdi duks?
I jedno i drugo ali dok smrtnost mogu ponekad srpski da izignorisem smrad ne mogu. Jedino da se najedem belog luka i pocnem da duvam u pravcu pusaca kao kontranapad. Em zdravo samo po sebi em odbija stetocine.
Po toj logici i fabrike alkoholnih pica treba zatvarati.Zar ne?
[laik mod]Alkohol u malim kolicinama nije uopste stetan. I lako se luftira kroz organizam. Cigarosi se malo teze luftiraju bar sto se tice pluca.[/laik mod]
Link to comment
I jedno i drugo ali dok smrtnost mogu ponekad srpski da izignorisem smrad ne mogu. Jedino da se najedem belog luka i pocnem da duvam u pravcu pusaca kao kontranapad. Em zdravo samo po sebi em odbija stetocine.
A zashto bi ulazio u jednu jedinu prostoriju u firmi u kojoj je dozvoljeno pushenje?Ili u kafic na kome pishe velikim slovima "ovde je dozvoljeno pushenje! pushenje izaziva pun kurac kancera i ostalih sranja. ulazite na svoju odogovornost!
[laik mod]Alkohol u malim kolicinama nije uopste stetan. I lako se luftira kroz organizam. Cigarosi se malo teze luftiraju bar sto se tice pluca.[/laik mod]
jedna, dve cigarete dnevno su shtetne koliko i alkohol u malim kolichinama.
Link to comment
A zashto bi ulazio u jednu jedinu prostoriju u firmi u kojoj je dozvoljeno pushenje?Ili u kafic na kome pishe velikim slovima "ovde je dozvoljeno pushenje! pushenje izaziva pun kurac kancera i ostalih sranja. ulazite na svoju odogovornost!
Pusti ti to vasino kukanje na pusacke firme. Ja sam se ogradio od takvih zelja i zaista me zabole koliko ce da se dimi na ritualnim mestima gde se okupljaju samo pusaci.A za kafice ti je dojaja primer, taman mogu prestati da izlazim posle 8 uvece.
Link to comment
A za kafice ti je dojaja primer, taman mogu prestati da izlazim posle 8 uvece.
Mislim da sam ovo vec pisao... Uvedu se ekstra dodatne takse za ugostiteljske objekte u kojima je dozvoljeno pushenje. Koliko god velike da budu. Pa neka se svaki kafedzhija srachuna.Pushachki i nepushachki deo u kaficu (fizichki odvojeni) isto postoji kao opcija....Mislim da postoji vishe reshenja sa kojim bi obe strane bile zadovoljne nego ovo koje je po meni skroz besmisleno i nema shanse da opstane.A ako se druzhish sa pushachima, ako se zabrani pushenje u kaficima i klubovima pa krenu okupljanja po gajbama hocesh da kukash da treba i tu zabraniti pushenje i duvati beli luk u face ljudima ili cesh da nadjesh sebi odgovarajuce nepushachko drushtvo? Edited by Mercuzzio
Link to comment
ili cesh da nadjesh sebi odgovarajuce nepushachko drushtvo?
blink.gifblink.gifblink.gif pa ne biraju se prijatelji kao carape, sta pricas to???/gori si od harpera/gotovo svi moji prijatelji, i svi koji su mi bili dobri prijatelji puše, ne gase. i ja stvarno ne mogu da ih zamenim novima.trpeću to dimljenje. ali, ako jednom krenu da se odvikavaju od duvana, nogiraću ih.mora čovek negde da podvuče crtu.
Link to comment
Mislim da sam ovo vec pisao... Uvedu se ekstra dodatne takse za ugostiteljske objekte u kojima je dozvoljeno pushenje. Koliko god velike da budu. Pa neka se svaki kafedzhija srachuna.Pushachki i nepushachki deo u kaficu (fizichki odvojeni) isto postoji kao opcija....Mislim da postoji vishe reshenja sa kojim bi obe strane bile zadovoljne nego ovo koje je po meni skroz besmisleno i nema shanse da opstane.A ako se druzhish sa pushachima, ako se zabrani pushenje u kaficima i klubovima pa krenu okupljanja po gajbama hocesh da kukash da treba i tu zabraniti pushenje i duvati beli luk u face ljudima ili cesh da nadjesh sebi odgovarajuce nepushachko drushtvo?
Pa sta se brines, kafici su i dalje pusacki raj.A za pusacko drustvo zna se - moja kuca su moja pravila, tudja kuca su tudja pravila.
Link to comment
blink.gifblink.gifblink.gif pa ne biraju se prijatelji kao carape, sta pricas to???/gori si od harpera/
Mislim da si me pogreshno shvatio. Nisam mislio da treba da nadje nepushachko drushtvo, nego vidim da je bash revoltiran i interesovalo me da li ta revoltiranost ide do te mere da ce da prijatelje pocheti da bira na osnovu pushachkog statusa. Mis'im, meni neko da duva iz vecheri u veche beli luk u facu ja bih razmislio da li bih se druzhio sa njim. A kako on poistovecuje to sa cigarama...Mada... sad kad prochitam moj prethodni post kapiram da je moglo pogreshno da se shvati.Sorry
Link to comment

I opet krug smeta mi - ne smeta mi, po jubilarni stoti put na ovom topiku. Jel' stvarno toliko tesko razumeti da sve sto treba pusacima je da se odvoji jedan deo javnog prostora, i to onog dela javnog prostora na kojem pusaci i nepusaci ne moraju nuzno da se nadju na istom prostoru, unutar kojeg ce pusaci slobodno moci da kijaju, istresaju sline i pljuju jedni drugima u tanjire? A najbolji su mi ovi sto kukaju za svojim prijateljima pusacima kojih nece da se odreknu po cenu da zavrse upljuvanog tanjira, pa bi zbog tog dela svog licnog komfora da se tim istim njihovim prijateljima ogranici njihov komfor. Sjajan egzemplar prijateljstva, dofarban "brigom za njihovo zdravlje". :lol: Uzgred, buduci da sam na ovom topiku etalon grozomorije samo da sudu forumske javnosti izlozim svoje licemerje zbog kojeg sam u svom sopstvenom radnom prostoru predlozio zabranu pusenja mnogo pre nego sto ce ovaj novi zakon stupiti na snagu. Gle cuda, zbog komfora mojih kolega nepusaca koji su inace u debeloj manjini. Predlog je prihvacen.Moze se i jedno i drugo. Na ovom primeru Holandije (Bavarske pre toga) mozemo da vidimo da histerija polako jenjava i ustupa mesto razloznom i uravnotezenom ponasanju po ovom pitanju. Mi cemo, naravno, i u tome biti poslednji, kao sto smo i u svemu ostalom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...