Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

... recimo jedna dobra šamarčina bi mu koristila.
Slažem se. Dovoljno vaspitno.
ma meni taj dogadjaj uopste nije zanimljiv kao takav, jedan bilmez nasao drugog. interesantnije su mi reakcije na taj gest, hailovanje itd.
E to je ono.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Eto, dočekah da i indi brani prava nas samogušećih.Bogami smo stvarno ugnjeteni :)
Nisam ja ni na jednoj strani. Mene neki od pušačkih advokata ovde znaju dobro da iritiraju kad dovode u pitanje štetnost pasivnog pušenja. Međutim, nisam ni za to da se nekom otkine glava zato što duvani. (Slučaj sa autobusom je nešto drugo, kako je primećeno: 1 drkoš naišao na malo većeg drkoša).Premda (kao što sam bar dvaput rekao) razumem 1 osvetu nepušača koji su godinama (decenijama) morali da trpe torturu duvana bez ikakve šanse da se zaštite od toga (u moje vreme se regularno pušilo po kancelarijama, kome se ne sviđa, mogao je da bude nezaposlen)... postavlja se pitanje, gde ovo sve ide. Neke stvari kojima je posebno EU sklona (a tu i tamo poneke države USA) na kraju krajeva ruše društvene mreže i društvo pretvaraju u gomilu nepovezanih porodica i samaca. U Švajcarskoj (kažu) odavno je na snazi da možeš da se tuširaš u svojoj zgradi samo u okviru određenih sati, a ne bi valjalo da ikada dobiješ želju da puštaš glasnu muziku. Gde bi Hella vežbao bubnjeve? Možda samo u nekim za to dozvoljenim prostorima, takođe i to samo u dozvoljeno vreme, a sigurno bi mu dolazile inspekcije da mere decibele... EU sledi taj put (mada ima pobuna, i to gde drugde nego u južnim delovima).Malo me taj "squeaky clean" pristup uređenju društva odbija. (Da ne počinjem sad s 1 libertarijanskim kukanjem nad dadilja-državom, pošto mislim da je takva kuknjava nepristojna na bilo kojoj temi koja ima veze sa Srbijom, gde država još nije uspela ni da prohoda, a kamoli da postane bilo čija dadilja).
Link to comment
Malo me taj "squeaky clean" pristup uređenju društva odbija. (Da ne počinjem sad s 1 libertarijanskim kukanjem nad dadilja-državom, pošto mislim da je takva kuknjava nepristojna na bilo kojoj temi koja ima veze sa Srbijom, gde država još nije uspela ni da prohoda, a kamoli da postane bilo čija dadilja).
to sto nije uspela ni da prohoda, nece je sprechiti u dadiljanju, narochito ako dadiljanje znachi izivljavanje nad nekom sirotinjom, soljenje pameti ljudima sa hiljadu (tranzicionih, recimo) problema kako si zli, prljavi i glupi, a zna se kako se sa takvima postupa u civilizaciji itd. evo gledamo je kako dadilja :ph34r:(nevezano za duvan, naravno)
Link to comment
na koji? idem sama.
Severna Amerika, recimo. Jel' bi ti se to dopalo? Ionako nam odatle i dolaze ove rasisticke "znam ja najbolje sta je dobro za tvoje zdravlje" fore pa je negde u redu da se i interkontinentalne projekcije tih fora vrate kuci k'o Lesi. :D
Link to comment
Severna Amerika, recimo. Jel' bi ti se to dopalo? Ionako nam odatle i dolaze ove rasisticke "znam ja najbolje sta je dobro za tvoje zdravlje" fore pa je negde u redu da se i interkontinentalne projekcije tih fora vrate kuci k'o Lesi. biggrin.gif
neka aljaska? ma moooze. kad se dovoljno uzivi coveku gotovo sve moze da se dopadne.
Link to comment

Duvan za zvakanje valjda nije zabranjen, kome je do nikotina eto mu ;)Inace, kako bi reagovalo osoblje u nekom restoranu kada bih ja krenuo od stola do stola i svakome kinuo u tanjir? Kijanje u tanjir i pljuvanje u casu je manje ugrozavanje od duvanja dima u lice.

Link to comment

Sace ti ion objasni kako dobijas razblazenu verziju kijanja kad on divani :D @vasa: moj ujko i ujna su bili duuugogodisnji pusaci pre nego su ko izbeglice zapalili u Kanadu. Tamo nisu mogli maltene nigde da puse sem kuci (a kuci su uglavnom spavali posle posla) pa posle samo godinu-2 su nekako prirodno prestali da puse. Epilog - vise para u budzetu i vise kila na telu.

Link to comment

Neće.Ion je prestao da razglaba istu mantru oko tzv.pasivnog pušenja i od mene nećeš čuti više priče na tu temu.Uživaj u svom seirenju dok na red ne dođe grupacija kojoj prpadaš, koja god bila.

Nisam ja ni na jednoj strani. Mene neki od pušačkih advokata ovde znaju dobro da iritiraju kad dovode u pitanje štetnost pasivnog pušenja. Međutim, nisam ni za to da se nekom otkine glava zato što duvani. (Slučaj sa autobusom je nešto drugo, kako je primećeno: 1 drkoš naišao na malo većeg drkoša).Premda (kao što sam bar dvaput rekao) razumem 1 osvetu nepušača koji su godinama (decenijama) morali da trpe torturu duvana bez ikakve šanse da se zaštite od toga (u moje vreme se regularno pušilo po kancelarijama, kome se ne sviđa, mogao je da bude nezaposlen)... postavlja se pitanje, gde ovo sve ide. Neke stvari kojima je posebno EU sklona (a tu i tamo poneke države USA) na kraju krajeva ruše društvene mreže i društvo pretvaraju u gomilu nepovezanih porodica i samaca. U Švajcarskoj (kažu) odavno je na snazi da možeš da se tuširaš u svojoj zgradi samo u okviru određenih sati, a ne bi valjalo da ikada dobiješ želju da puštaš glasnu muziku. Gde bi Hella vežbao bubnjeve? Možda samo u nekim za to dozvoljenim prostorima, takođe i to samo u dozvoljeno vreme, a sigurno bi mu dolazile inspekcije da mere decibele... EU sledi taj put (mada ima pobuna, i to gde drugde nego u južnim delovima).Malo me taj "squeaky clean" pristup uređenju društva odbija. (Da ne počinjem sad s 1 libertarijanskim kukanjem nad dadilja-državom, pošto mislim da je takva kuknjava nepristojna na bilo kojoj temi koja ima veze sa Srbijom, gde država još nije uspela ni da prohoda, a kamoli da postane bilo čija dadilja).
Nisam ni rekao da si se svrstao na neku stranu :) već da si prepoznao 1 revanšizam za koji nisam siguran da je nešto ka čemu treba da težimo (nibitno prema kojoj grupaciji).A što se tiče advokatisanja znamo se dobro, složili smo se da se ne slažemo. Edited by ion
Link to comment
Kijanje u tanjir i pljuvanje u casu je manje ugrozavanje od duvanja dima u lice.
Ne znam odakle takva komična preterivanja, ali ako nastavite tako, evo me na ionovoj strani. <_<
Link to comment
naravno, to ima suštinske veze sa slobodom izbora, izbora kako ćeš voditi svoj ugostiteljski biznis, i gde i kako ćeš provoditi svoj izlazak.
to nema veze sa slobodom izbora. tj ima, al ona se svodi na pitanje dal ces se baviti ugostiteljstvom ili ne. u nl su vec duze vreme postojale nepusacke zone ko kaficima, i zvrjale su prazne. poenta je da u svakoj vecoj ekipi ima po nekoliko pusaca, a ostali se solidarisu sa njima i sede u dimu. ne pitaj zasto je to tako i da li je logicno, tako je.
nisam sto posto sigurna, ali mislim da se ovo u holandiji odnosi samo na kafice koji se vode pod nazivom 'jednocovecni biznis', odnosno one gde je konobar ujedno i vlasnik i jedini zaposleni. /ono u sta nisam sigurna je da li je ovo precizna definicija jednocovecnog biznisa./
nije. "jednocovecni biznis" , tj eenmanszaak moze imati zaposlene. razlika od ostalih vidova preduzeca, u osnovnim crtama, je da 1)nije pravno lice 2) gazda je za sve odgovoran, i to svojom licnom imovinom, tj nema razlike izmedju njegove i imovine preduzeca. to ti je sad skenjalo teoriju, a? :lol: sa druge strane, ejnmanszakovi su laksi za otvaranje i jeftiniji od bv (ili d.o.o., na srpskom). pretpostavljam da vecina malih kafica spada pod tu prvu formu, jer je i rizik manji. ako otvaras trokadero, onda ti se vise isplati da iskljucis licnu odgovornost.
Link to comment

jbt, sto volim ove libertarian grandstanding diskusije na sto22 strane :D sme da pusi/ne sme da pusi/treba dozvoliti/ne treba dozvoliti....itd.sve se zapravo vrti oko 1 tehnikalije - gazda milorad bi mogao da ugradi 1 kvalitetan AC/ventilacioni sistem u svom budzaku, zar ne? spend money 2 make money. libertarijanski, zar ne?/speaking to imaginary gazda milorad/naravno, ako ste u ekipi u kojoj neko pusi na 1ft razdaljine, dobar sistem vas nece zastititi 100%/birajte ekipu s kojom se druzite/; ako ste 2ft/3ft od pusaca - bicete sasvim OK

Link to comment

Pa hVali genije tvog formata da sve objasni u 3 potpuno nerazumljiva reda koji bi bili čitljiviji da su pisani kenji pismom. Jebote ti si kenjator razmera teksasa.

Link to comment
Pa hVali genije tvog formata da sve objasni u 3 potpuno nerazumljiva reda koji bi bili čitljiviji da su pisani kenji pismom. Jebote ti si kenjator razmera teksasa.
pokusavam/nemusto :D / da objasnim da nepusaci u kaficima ne bi bili ugrozeni ako bi postojao 1 dobar ventilacioni sistem/u kaficima/. znaci/beogradski/ nepusaci ne bi disali dim od cigareta
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...