Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

izvini, ne bi da zvučim kao mrgudni oldmember, al mnogo si se razmahao s ocenjivanjem ko razmišlja, ko se stidi i slično. hold your horses, kvotuj me kad nešto upućuješ™ meni, pa da pričamo normalno. glede zabave, moja slobodnija i ciničnija analiza noćnog provoda, usledila je zbog apsolutističkog impulsa za totalnim progonom pušača na svim mestima koji se čita u mnogim postovima garniranog bapskim sentimentom o podivljaloj omladini.naravno da postoji provod i bez cigareta, poenta cele ove diskusije koju meandrirate na sve strane, je u tome da mi™ samo smatramo da taj izbor treba da se prepusti onima koji provod organizuju i konzumiraju, formalizovano u tome da vlasnici lokala, u okviru zakona, mogu da se opredele oće li držati pušačku ili nepušačku kafanu, a gosti koje će posećivati.
Eh sad si sa "nema provoda bez cigara" skocio na "sloboda izbora" al dobro. Poenta je da tu nema nikakve slobode izbora. Zna se koji ce biti rezultat, kao i do sad, svi kafici ce biti pusacki. Da postoji neko skretanje sa tog kursa ne bi se tako slozno sve kafedzije upinjale u pritisku (na kraju uspesnom) na vladu. Dakle ti si na dobitku, mozes cak i mahati nekim "posteno ste ispusili" papirom i to je to. Na zalost nisu svi nepusai hatori-type pa im ostaje da se guse svaki put kad izadju i trpaju se od gaca do jakne u ves masinu posle svakog izlaska ne bi li izbegli da im se kuca usmrdi. To polako sve vise smeta pa je moje drustvo nesvesno pocelo da zaobilazi zadimljenije prostore. Sto je valjda i logicno? Ili je ipak logicnije da je tu bolja zabava?Na zalost zbog nekvaliteta kafica u Srbiji zimi to enormno smanjuje izbor.

P.S: izvini ako si se osetio uvredjenim, nije bilo nista licne prirode.

Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Eh sad si sa "nema provoda bez cigara" skocio na "sloboda izbora" al dobro. Poenta je da tu nema nikakve slobode izbora. Zna se koji ce biti rezultat, kao i do sad, svi kafici ce biti pusacki. Da postoji neko skretanje sa tog kursa ne bi se tako slozno sve kafedzije upinjale u pritisku (na kraju uspesnom) na vladu. Dakle ti si na dobitku, mozes cak i mahati nekim "posteno ste ispusili" papirom i to je to. Na zalost nisu svi nepusai hatori-type pa im ostaje da se guse svaki put kad izadju i trpaju se od gaca do jakne u ves masinu posle svakog izlaska ne bi li izbegli da im se kuca usmrdi. To polako sve vise smeta pa je moje drustvo nesvesno pocelo da zaobilazi zadimljenije prostore. Sto je valjda i logicno? Ili je ipak logicnije da je tu bolja zabava?Na zalost zbog nekvaliteta kafica u Srbiji zimi to enormno smanjuje izbor.
izvinjavam se, nisam znao da ćete ozbiljno analizirati moj grafik. rekoh ti, to je bila reakcija na ozlojeđenost koja se mogla pročitati kod pojedinaca zbog toga što je vlada holandije prihvatila realnost da je neselektivno i apsolutističko nametanje nekog ponašanja pojedincima teško sprovodivo i u krajnjoj instanci neisplativo. naravno, to ima suštinske veze sa slobodom izbora, izbora kako ćeš voditi svoj ugostiteljski biznis, i gde i kako ćeš provoditi svoj izlazak. taj izbor se može, i treba zakonski regulisati, ali se ne može poništiti. isto kao što se zakonskom odredbom preko noći ne može poništiti činjenica da velik broj pojedinaca voli da puši dok ispija pivo u kafani. neki drugi zakoni, edukacija i slično treba da se pozabave smanjenjem broja novih pušača, progon postojećih iz (svih) kafana nije rešenje. nažalost, pušačka smo nacija, i verovatno će u početku većina lokala koji to mogu biti, biti pušački, i vaš revolt je razumljiv, ali će sigurno biti i onih koji će iskoristiti zakonsku mogućnost da budu smoke free i truditi se da privuku, između ostalog, tebe i tvoje društvo. vremenom, nadajmo se, kako nepušačka svest bude rasla, biće ih više. s tim i više provoda u njima :P Edited by Gonzo
Link to comment
oni kažu da im totalni ban uništava posao, ta gomila kafićoposednika je bitan segment maloprivrede.
za privredu bi bilo najbolje da se kafici zatvore. svi u grocku da beru jabuke. i da posumljavaju goleti.mojoj drugarici prisla prosjakinja u kaficu, trazi koji dinar za bolesnu sestru. ova joj odgovorila - ta sestra ti je bolesna vec pet godina.a ova ni pet ni sest: pa ko ti je kriv kad vec pet godina blejis po kaficima.cigarete treba da kostaju isto kao u nemackoj. onda bi stvar pocela polako da se razresava.
Link to comment
mojoj drugarici prisla prosjakinja u kaficu, trazi koji dinar za bolesnu sestru. ova joj odgovorila - ta sestra ti je bolesna vec pet godina.a ova ni pet ni sest: pa ko ti je kriv kad vec pet godina blejis po kaficima.
:lol:
Link to comment

nisam sto posto sigurna, ali mislim da se ovo u holandiji odnosi samo na kafice koji se vode pod nazivom 'jednocovecni biznis', odnosno one gde je konobar ujedno i vlasnik i jedini zaposleni. /ono u sta nisam sigurna je da li je ovo precizna definicija jednocovecnog biznisa./ iz ekonomskog ugla se u tom slucaju ne radi o globalnoj drzavnoj ekonomiji, vec o tendenciji koja se snazno neguje u holandiji - odrzavanje male privrede. zemlja nije preplavljena velikim multinacionalnim kompanijama, ogromnim robnim kucama i robom koja se identicna moze naci svuda po evropi, ali to je samo zbog pazljivog razmatranja zakona i stajanja u zastitu malih privrednika.

Link to comment

koliko vidim, Indy ovde brani pravo da ne moras da se kreces u drustvu naoruzanih kabadahija i plasis se da te slucajno ne zamene sa pusacem. potpuno se slazem sa njim po tom pitanju.

Link to comment

Pa to kažem.Prava da postojimo i da nas niko ne šikanira ili napadne zbog toga što jesmo a sve zbog toga što "to treba da radimo u svoja 4 zida" i "da nas deca ne gledaju po ulici, jerbo vršimo loš uticaj".

Link to comment
duvanska industrija je jedna od retkih proizvodnih grana koja zaista fercera u Srbiji.
I još što oživljava citostatičku industriju to je jedno čudo.
Link to comment
koliko vidim, Indy ovde brani pravo da ne moras da se kreces u drustvu naoruzanih kabadahija i plasis se da te slucajno ne zamene sa pusacem. potpuno se slazem sa njim po tom pitanju.
hajd da ne tumačimo incident u autobusu na način koji nema veze s realnošću. u srbiji pušači sigurno neće biti fizički progonjeni, gsp zgoda i nema suštinski veze sa pušenjem već sa bahaćenjem jednog od naše dece™ koji je mislio da može da maltretira ostale saputnike. sigurno da zbog toga nije zaslužio da mu rascopaju glavu pištoljem, al recimo jedna dobra šamarčina bi mu koristila. Edited by Gonzo
Link to comment
mojoj drugarici prisla prosjakinja u kaficu, trazi koji dinar za bolesnu sestru. ova joj odgovorila - ta sestra ti je bolesna vec pet godina.a ova ni pet ni sest: pa ko ti je kriv kad vec pet godina blejis po kaficima.
ahahahahah... pa nju zna ceo grad. srela sam je pre neku noc, promenila je plocu. vise ne pominje sestru. samo trazi pare.inace je carica svako leto uredno odlazila na CG primorje... vidjali je ljudi iz beograda po h. novom.
Link to comment
hajd da ne tumačimo incident u autobusu na način koji nema veze s realnošću. u srbiji pušači sigurno neće biti fizički progonjeni, gsp zgoda i nema suštinski veze sa pušenjem već sa bahaćenjem jednog od naše dece™ koji je mislio da može da maltretira ostale saputnike. sigurno da zbog toga nije zaslužio da mu rascopaju glavu pištoljem, al recimo jedna dobra šamarčina bi mu koristila.
ma meni taj dogadjaj uopste nije zanimljiv kao takav, jedan bilmez nasao drugog. interesantnije su mi reakcije na taj gest, hailovanje itd.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...