Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

ma jedno je kad nemam problema sa stanovista toga da dopustam ljudima slobodu da se truju koliko hoce,al mi je smesno kad procitam da holandskim ministarstvom zdravlja upravlja profit ugostitelja.
o čoveče, ne upravlja profit ugostitelja u smislu da su ih podmitili ili šta ja znam, jednostavno gomila ljudi živi od kafića, oni kažu da im totalni ban uništava posao, ta gomila kafićoposednika je bitan segment maloprivrede. stavili ljudi pro i contra na papir i videli da nametanje nepušenja ne funkcioniše i rekli to sa čime smo se složili - ko oće da drži pušački kafić nek drži, ko oće suprotno takođe. uz zakonsku formalizaciju glede metara kvadratnih i to je to.ostatak priče je bio zbog insistiranja da bi vi želeli apsolutni teror nad pušačima.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

ne, to je samo jadno, a ovo u holandiji je i smesno.
A nije ti palo na pamet da se tamo u toj smesnoj drzavi odrzavaju neke sednice vlade, da se na tim sastancima ministri dogovaraju o nekim bitnim pitanjima za drzavu kojom upravljaju i da je odluku o ukidanju zabrane donelo ono isto ministarstvo koje je donelo i prethodnu odluku o zabrani, zato sto su obe odluke u resoru tog ministarstva. Samo pitam.
Link to comment
o čoveče, ne upravlja profit ugostitelja u smislu da su ih podmitili ili šta ja znam, jednostavno gomila ljudi živi od kafića, oni kažu da im totalni ban uništava posao, ta gomila kafićoposednika je bitan segment maloprivrede. stavili ljudi pro i contra na papir i videli da nametanje nepušenja ne funkcioniše i rekli to sa čime smo se složili - ko oće da drži pušački kafić nek drži, ko oće suprotno takođe. uz zakonsku formalizaciju glede metara kvadratnih i to je to.ostatak priče je bio zbog insistiranja da bi vi želeli apsolutni teror nad pušačima.
A nije ti palo na pamet da se tamo u toj smesnoj drzavi odrzavaju neke sednice vlade, da se na tim sastancima ministri dogovaraju o nekim bitnim pitanjima za drzavu kojom upravljaju i da je odluku o ukidanju zabrane donelo ono isto ministarstvo koje je donelo i prethodnu odluku o zabrani, zato sto su obe odluke u resoru tog ministarstva. Samo pitam.
nigde ne pise da je ministarka rekla da odluku o ukidanju donosi protivno stavu ministarstva zdravlja, odnosno da je to odluka vecine ministara u vladi, stranackih dogovora, blablabla... nego se postavlja kao ministar trgovine, sto je nonsens.
Link to comment
nigde ne pise da je ministarka rekla da odluku o ukidanju donosi protivno stavu ministarstva zdravlja, odnosno da je to odluka vecine ministara u vladi, stranackih dogovora, blablabla... nego se postavlja kao ministar trgovine sto je nonsens.
sad već siluješ, ne postavlja se kao ministar trgovine, no joj je samo to u nadležnosti. odluku je verovatno donela u dogovoru s ministrom trgovine i vladom. glupo je da ti crtamo kako funkcioniše državna uprava.
Link to comment
nigde ne pise da je ministarka rekla da odluku o ukidanju donosi protivno stavu ministarstva zdravlja, odnosno da je to odluka vecine ministara u vladi, stranackih dogovora, blablabla... nego se postavlja kao ministar trgovine, sto je nonsens.
:lol: Ja sam cuo da kad nam stizu vesti iz Holandije obavezno u atacmentu stize i pravilnik rada holandske vlade, ustav Holandije, poslovnik holandske skupstine i krvna slika holandske kraljice. Nego to retko objavljuju da se ne pati prevodilac sa holandskog.
Link to comment
sad već siluješ, ne postavlja se kao ministar trgovine, no joj je samo to u nadležnosti. odluku je verovatno donela u dogovoru s ministrom trgovine i vladom. glupo je da ti crtamo kako funkcioniše državna uprava.
da, a ti si strucnjak za drzavnu upravu.holandsku narocito.aj mi nacrtaj, glup sam.:lolol:
:lol: Ja sam cuo da kad nam stizu vesti iz Holandije obavezno u atacmentu stize i pravilnik rada holandske vlade, ustav Holandije, poslovnik holandske skupstine i krvna slika holandske kraljice. Nego to retko objavljuju da se ne pati prevodilac sa holandskog.
komentarisao sam samo ono sto je stiglo kao vest.mozda se ministarka 5 puta onesvestila od tuge sto mora da preinaci odluku,al ovako kako je napisano je jadno i smesno.
Link to comment
da, a ti si strucnjak za drzavnu upravu.holandsku narocito.aj mi nacrtaj, glup sam.:lolol:
nisam stručnjak, no ne vidim koja stručnost je potrebna za to da ti bude jasno da vlada funkcioniše tako što se odluke razmatraju i donose zajednički. formalizuje ih naravno onaj ministar kome je to u delokrugu nadležnosti, u ovom slučaju je to bila ministarka zdravlja. ona ne mora biti srećna zbog toga, no uvek može da da ostavku.
Link to comment
da, a ti si strucnjak za drzavnu upravu.holandsku narocito.aj mi nacrtaj, glup sam.:lolol:komentarisao sam samo ono sto je stiglo kao vest.mozda se ministarka 5 puta onesvestila od tuge sto mora da preinaci odluku,al ovako kako je napisano je jadno i smesno.
E, stvarno si tvrdoglav k'o mazga. :D Ministarstva donose odluke unutar svojih nadleznosti a vazne odluke koje imaju posledice i na druge oblasti se donose na sednicama vlade. Ne treba covek da bude strucnjak za drzavnu upravu da bi to znao, dovoljno je da malo promucka glavom ili bar da ne bude zadrt. Kako je prethodnu odluku donelo isto to ministarstvo prirodno je da donese i ovu, na sta bi licila vlada u kojoj jedno ministarstvo ponistava odluke drugog. Toga nema ni u Srbiji, a svakako ga nema u Holandiji.
Link to comment

Vi i dalje terate pricu da nema zabave bez pusenja :lol: Opste je poznato da nije bilo orgija i terevenki u staroj evropi pre dolaska divne biljcice duvana? :blink: Izgleda vam neko dublje razmisljanje slabije ide :)

Link to comment
nisam stručnjak, no ne vidim koja stručnost je potrebna za to da ti bude jasno da vlada funkcioniše tako što se odluke razmatraju i donose zajednički. formalizuje ih naravno onaj ministar kome je to u delokrugu nadležnosti, u ovom slučaju je to bila ministarka zdravlja. ona ne mora biti srećna zbog toga, no uvek može da da ostavku.
a to se kosi sa onim sto sam napisao kako?
E, stvarno si tvrdoglav k'o mazga. :D Ministarstva donose odluke unutar svojih nadleznosti a vazne odluke koje imaju posledice i na druge oblasti se donose na sednicama vlade. Ne treba covek da bude strucnjak za drzavnu upravu da bi to znao, dovoljno je da malo promucka glavom ili bar da ne bude zadrt. Kako je prethodnu odluku donelo isto to ministarstvo prirodno je da donese i ovu, na sta bi licila vlada u kojoj jedno ministarstvo ponistava odluke drugog. Toga nema ni u Srbiji, a svakako ga nema u Holandiji.
i ko je uopste pominjao ponistavanje odluka jednog ministarstva odlukama drugim?mogao bi cesce da citas postove na koje odgovaras.
Link to comment
a to se kosi sa onim sto sam napisao kako?
jebi me, možda sam lud, al učinilo mi se da insinuiraš da je to bilo neko soliranje ministra zdravlja, mešanje u nadležnosti drugog ministarstva i tako to. pokušao sam, a vidim i harper, da ti objasnim da je inicijativa možda potekla iz ministarstva trgovine, ali formalnopravno™ odluku mora da donese ministarstvo zdravlja koje je za to nadležno. to ti možda izgleda jadno i smešno, ali tako obično administracija funkcioniše.izvinjavam se ako sam te misinterpretirao. Edited by Gonzo
Link to comment
Vi i dalje terate pricu da nema zabave bez pusenja :lol: Opste je poznato da nije bilo orgija i terevenki u staroj evropi pre dolaska divne biljcice duvana? :blink: Izgleda vam neko dublje razmisljanje slabije ide :)
koliko ja vidim iz prethodnih postova, Hattori je ovde ispricao pricu u kojoj je pusenje duvana uvod u vece poroke i neminovno se zavrsava bodenjem nozevima.ta prica dosla je u paketu sa zanimljivom kritikom davanja citostatika obolelima od raka, tako da ovde zaista nije rec o orgijama i terevenkama nego o 1 potpuno naopakom i neznalackom pogledu na svet koji vise nema veze sa pricom o pusenju i nepusenju.nego kako bese: "ministarstvom zdravlja upravlja profit ugostitelja". ovo zvuci kao da je ugostiteljstvo nekakav porok, uzas, i kao da je zdravlje nesto sto ima apsolutni prioritet u odlucivanju o stvarima drzave. na zalost health freakova, to nije tako. drustvo je zbir svih svojih delova, a na svetu ima i drzava u kojima se odluke ne donose bas na o-ruk i podlozne su promeni: sud lekara i sud kafedzije mozda nemaju jednaku tezinu, ali se oba uvazavaju. Edited by vasudeva418
Link to comment
koliko ja vidim iz prethodnih postova, Hattori je ovde ispricao pricu u kojoj je pusenje duvana uvod u vece poroke i neminovno se zavrsava bodenjem nozevima.ta prica dosla je u paketu sa zanimljivom kritikom davanja citostatika obolelima od raka, tako da ovde zaista nije rec o orgijama i terevenkama nego o 1 potpuno naopakom i neznalackom pogledu na svet koji vise nema veze sa pricom o pusenju i nepusenju.
Bio je upuceno Gonzu al on se stidi da odgovori. Hatorijeva prica je vise ona H vs H indijeva podela i tu se ne mesam jer nekako mi izgleda da bih zavrsio na nevaljaloj strani :D
Link to comment
nigde ne pise da je ministarka rekla da odluku o ukidanju donosi protivno stavu ministarstva zdravlja, odnosno da je to odluka vecine ministara u vladi, stranackih dogovora, blablabla... nego se postavlja kao ministar trgovine, sto je nonsens.
a to se kosi sa onim sto sam napisao kako?i ko je uopste pominjao ponistavanje odluka jednog ministarstva odlukama drugim?mogao bi cesce da citas postove na koje odgovaras.
Niko.Realno bih mogao i da te ostavim da i dalje cepas dlaku nacetvoro. Mislim, jasno je tebi do poslednjeg slova ovo sto Gonzo i ja pisemo ali si iz nekog razloga odlucio da lupas glavom o zid nadajuci se da ce jednom da se srusi. Nema niceg ni smesnog, ni cudnog, ni neobicnog u tome sto je ovu konkretnu odluku donelo bas to ministarstvo o kojem je rec. Ama bas niceg. Radi se o ponistavanju prethodne odluke istog ministarstva i to sto obrazlozenje ne spada direktno u resor Ministarstva zdravlja je savrseno nebitno. Edited by harper lee
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...