Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Ali, smeta mi to sto dobar deo nepusaca jednostavno trazi povod da ucestvuje u lynch mobu.
Meni više liči na 1 osvetnički žar. Razumem to... samo ne treba ohrabrivati 1 ponašanja koja su nas dovde i dovela, konkretno mislim na ovo vađenje utoke u busu. S druge strane, nedavno je ovde u gradskom vozu tip koji je prišao tinejdžerima da im kaže da ne puše u vozu ugažen tako loše da je jedva živ ostao... možda bi mu pištolj bio od koristi (mada to jedino valja ako umeš da koristiš i ako si na to zaista spreman).
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Meni više liči na 1 osvetnički žar. Razumem to... samo ne treba ohrabrivati 1 ponašanja koja su nas dovde i dovela, konkretno mislim na ovo vađenje utoke u busu. S druge strane, nedavno je ovde u gradskom vozu tip koji je prišao tinejdžerima da im kaže da ne puše u vozu ugažen tako loše da je jedva živ ostao... možda bi mu pištolj bio od koristi (mada to jedino valja ako umeš da koristiš i ako si na to zaista spreman).
plusic.Pusenje je samo izgovor toj budali. Isto ko i pederi, rvati itd...A moram priznat da je slatko podjebuckati sada pusace :P Neki se odma naroguse i kukaju na ugrozena ljucka pusacka prava (ajant mode) al za takve mi je jos sladje. Pusaci ko da ne primecuju da im je nervoza koju osecaju zbog nezapaljene cigarete jednaka nervozi koju osecaju ljudi koji moraju da trpe dim. Samo sto za njihovu nervozu im niko drugi nije kriv.I tako... odbrojavanje :)
Link to comment
Nece moci prakticno da se pusi ni u jednom zatvorenom prostoru sem kafana
Imam snazan deja vu kad ovo citam posto su slicni propisi donoseni hiljadu puta. A sad bih voleo da mi neko objasni sta je, osim ciste pizme, razlog da se navija da se iz firmi uklone i dusegupke-sobice u kojima se pusaci svojevoljno truju, ne smetajuci nikome. Ajd da se dogovorimo da li je u pitanju briga za zdravlje ili jednostavno netolerancija prema tudjem zivotnom stilu. U mojoj firmi postoji jedno smrdljivo sobice u kome se pusi, tamo ljudi cistih pluca nemaju sta da traze, pa i ne ulaze. Ne bih tamo usao ni za karton vinjaka posto cu radije da ne pusim nego da posecujem neke kaveze za trovanje, ali mi i dalje izmice poenta takve zabrane. I uz to - u bankama ce smeti da se pusi, bankari su pozvali Vladu i rekli da na njih taj zakon (kao uostalom i vecina drugih zakona) ne sme odnositi. Edited by vasudeva418
Link to comment

Tvoj dezavuic ima smisla ali se kultura ljudi i odnos prema zakonu i posebno pravima vremenom menjao. Sutra ne bi bilo nista neobicno da se neko u firmi pozove na zakon o pusenju i ugusi time mrske pusace. Pre 20-30 godina bi to bilo nekulturno sve i da je takav zakon :isuse: Nece 11. 11. svanuti rujna zora al ce se bar malo razici magla.edit: po novom zakonu mislim da ce te i dalje imati pravo na smrdljivo sobce i ja uopce nemam problem sa tim. Meni je bitan moj i deljeni zivotni prostor.

Edited by Shan Jan
Link to comment
Tvoj dezavuic ima smisla ali se kultura ljudi i odnos prema zakonu i posebno pravima vremenom menjao. Danas nije nista neobicno da se neko u firmi pozove na zakon o pusenju i ugusi time mrske pusace. Pre 20-30 godina bi to bilo nekulturno sve i da je takav zakon :isuse: Nece 11. 11. svanuti rujna zora al ce se bar malo razici magla.
Znaci nije poenta u javnom zdravlju, hvala.
Link to comment
Znaci nije poenta u javnom zdravlju, hvala.
Nije, vec u neugrozavanju drugih. Al vidim sta ti lovis, drago mi je da si isceprkao nesto sto ti lici na to izmedju dva moja edita. Sladak limun, dobar i za ubijanje mirisa pusackog dima :P
Link to comment
Nije, vec u neugrozavanju drugih. Al vidim sta ti lovis, drago mi je da si isceprkao nesto sto ti lici na to izmedju dva moja edita. Sladak limun, dobar i za ubijanje mirisa pusackog dima :P
Imas 10 pusaca u zatvorenoj, izolovanoj prostoriji. Kako oni ugrozavaju druge? Ako moze bez mantri. Njihov dim niko ne oseca, ne teraju druge da puse, ne sluze ih nepusaci, samo sede i duvane. Ugrozavaju druge - kako?ediit: ne, nece imati pravo na smrdljivo sopce: ne ja, ne koristim takve prostorije, mogu bez duvana i 3 dana. osim u bankama. Edited by vasudeva418
Link to comment

Nova holandska vlada ukinula je zabranu pušenja u malim barovima i kafićima, poništivši time odluku koju je pre dve godine donela prethodna vlada. Ministarka zdravlja Edit Šipers izjavila je da će zabrana biti ukinuta za barove u porodičnom vlasništvu i kafiće manje od 70 kvadratnih metara, ali da će ostati na snazi za veće objekte. U pismu parlamentu Šipersova je navela da će taj potez "potrošačima dati veći izbor", prenela je agencija AP. Vlasnici kafića su se žalili da im je zbog zabrane pušenja, koja je postala zvanična u julu 2008. godine, u velikoj meri opao profit. Ministarka Šipers je rekla da će vlada odmah ukinuti zabranu.

Link to comment
dakle da rezimiramo...ministarka zdravlja ukida zabranu pusenja jer to ugrozava bericet vlasnika kafica.a ja mislio tomica najgori.^_^
da, vidis kako su nerazumni, traze konsenzus razlicitih interesnih grupa, odmeravaju odnos koristi i stete, stvarno neozbiljno ponasanje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...