Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

To pitanje je lažna dilema.
Svet u kome je to pitanje lažna dilema, nije onaj u kome živimo.
Isto lažna dilema, odgovor je opet, pravo pitanje:Da li je zdraviji duvan ili čista deluks zelena salata iz Holandskog plastenika?Ko odgovori pogrešno na ovo pitanje ima problema sa rasuđivanjem, treba ga tretirati kao dete ili neuračunljivog i ne bi trebalo da upravlja motornim vozilom niti teškim mašinama. Možda mu je potrebna i pomoć psihijatra ili neurohirurga.
Nije posebno uračunljivo ni zanemarivanje opasnosti koje vrebaju iz podrazumevano zdravih aktivnosti.Duvan je nesumnjivo ubica, ali je prednost to što u to ne sumnja čak ni neko ko je ubeđen da je zelena salata iz plastenika veoma zdrava.
wtf?!:huh:
Što wtf? Fazno su pomereni i kao izvori prihoda i kao troškovi.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

ojha, matori.i ja sam pusac i gomila ljudi koje znam, pa ipak svi mi znamo da je to sto radimo ipak za nijansu manje zdravo od jedenja zelene salate.

Link to comment

Da probam da kažem na još jedan način.Ukoliko postoji svest o štetnosti, to je jedna situacija. Prisutna u slučaju duvana, o kome je reč.Ukoliko ne postoji svest o štetnosti, to je druga situacija. Prisutna u slučaju različitih prehrambenih artikala tretiranih kako otrovima tako i hormonima.I svest i nesvest su profitno orijentisani, te će se i dalje tako uzgajati.I nije lepo što me zbog mišljenja pitate za neke privatne podatke, a potom mi udeljujete i neku dijagnozu, jelte.

Link to comment
Da probam da kažem na još jedan način.Ukoliko postoji svest o štetnosti, to je jedna situacija. Prisutna u slučaju duvana, o kome je reč.Ukoliko ne postoji svest o štetnosti, to je druga situacija. Prisutna u slučaju različitih prehrambenih artikala tretiranih kako otrovima tako i hormonima.I svest i nesvest su profitno orijentisani, te će se i dalje tako uzgajati.I nije lepo što me zbog mišljenja pitate za neke privatne podatke, a potom mi udeljujete i neku dijagnozu, jelte.
Aha da se poslužim vasudevinom stilskom figurom : matisinaivanTM, otkud ti znaš da u zelenoj salati nema otrova? možda nam sipaju brom u vojsci pa nam se zato ne diže kita? Možda će nekada, u budućnosti, otkriti da zelena salata nije zdrava?To je kao Paskalova opklada o postojanju Boga, postoji mogućnost da će ga neko nekada pronaći, pa stoga valja verovati u njega?To je kao što rekoh, detinjasto.
Link to comment
Aha da se poslužim vasudevinom stilskom figurom : matisinaivanTM, otkud ti znaš da u zelenoj salati nema otrova? možda nam sipaju brom u vojsci pa nam se zato ne diže kita? Možda će nekada, u budućnosti, otkriti da zelena salata nije zdrava?To je kao Paskalova opklada o postojanju Boga, postoji mogućnost da će ga neko nekada pronaći, pa stoga valja verovati u njega?To je kao što rekoh, detinjasto.
Ja ne znam da li si ti naivan ili nisi, a to je i tvoja stvar. A znam da u zelenoj salati ima supstanci koje su štetne za određeni % njenih konzumenata. Koji je to %, ne znam, taj deo me nije interesovao. I neće otkriti u budućnosti, otkrili su odavno. Nije stvar u tome koliko su nezdrave namirnice ili navike koje se apriori smatraju zdravim. Čak i organski uzgajana hrana, sadrži u sebi jedinjenja koja izazivaju kod nekih ljudi manje ili više ozbiljna oboljenja. Jbg, život je smrtonosna pojava.Ovo oko broma i vojske je interesantno, nadam se da posle vojske nisi imao problema.Situacija je krajnje jednostavna. Interesno se odlučuje dokle će se ići, a ne na osnovu biohemijskih argumenata. Biohemijski argumenti se potežu samo ukoliko je to finansijski opravdano.Prema svim podacima, od duvana umre više ljudi nego od heroina, a sam heroin je zabranjen, dok je duvan zabranjen samo maloletnicima. I to tek u sklopu igre koja se trenutno igra.A sve je samo repriza borbe protiv svinjske masti i holesterola, borbe po ukusu američke škole menadžmenta. Forsirano ulje se kasnije pokazalo ne manje štetnim, ali ok, to i tako nije bitno.Sledeća borba će biti borba protiv gojaznih, paralelno sa borbom za njihova prava. Komedija in vivo.
Link to comment

Cisto da pomognem u diskusiji, imamo odlican proizvod, upakovan u crnu paklicu, tradicionalna marka, novi, inovativni nacin otvaranja...Jebes salatu iako je zdrava...

Link to comment
Ja ne znam da li si ti naivan ili nisi, a to je i tvoja stvar. A znam da u zelenoj salati ima supstanci koje su štetne za određeni % njenih konzumenata. Koji je to %, ne znam, taj deo me nije interesovao. I neće otkriti u budućnosti, otkrili su odavno. Nije stvar u tome koliko su nezdrave namirnice ili navike koje se apriori smatraju zdravim. Čak i organski uzgajana hrana, sadrži u sebi jedinjenja koja izazivaju kod nekih ljudi manje ili više ozbiljna oboljenja. Jbg, život je smrtonosna pojava.Ovo oko broma i vojske je interesantno, nadam se da posle vojske nisi imao problema.Situacija je krajnje jednostavna. Interesno se odlučuje dokle će se ići, a ne na osnovu biohemijskih argumenata. Biohemijski argumenti se potežu samo ukoliko je to finansijski opravdano.Prema svim podacima, od duvana umre više ljudi nego od heroina, a sam heroin je zabranjen, dok je duvan zabranjen samo maloletnicima. I to tek u sklopu igre koja se trenutno igra.A sve je samo repriza borbe protiv svinjske masti i holesterola, borbe po ukusu američke škole menadžmenta. Forsirano ulje se kasnije pokazalo ne manje štetnim, ali ok, to i tako nije bitno.Sledeća borba će biti borba protiv gojaznih, paralelno sa borbom za njihova prava. Komedija in vivo.
To su zamene teza. Bori se svako ko ima neku ideju zašto se treba boriti. Zdravstvene organizacije i osiguravajuća društva ne žele da leče horde debelih pušača od raka pluća niti oboljenja srca zbog toga što ovi vole da uživaju u pljugi i krmenadlama. A bogami u Velikoj Britaniji su i na alkohol udarili.Država sama je na najvišem nivou odlučila da je jeftinog hedonizma dosta. Da to košta onoga koji taj hedonizam ne plaća. Da se od akciza na pljuge i alkohol ne mogu popuniti bolnički računi NHS-a. U Americi pušenje plaćaš debelo, ali ne kroz akcize nego kroz premije zdravstvenog osiguranja. Sa vikipedije: procenat pušača u Americi je prepolovljen od 65 do 2005. Sa 40% došlo se na 20%.I to je sva računica, bez teorija zavere ili bilo čega.
Link to comment
A znam da u zelenoj salati ima supstanci koje su štetne za određeni % njenih konzumenata.
Ja sam čuo i da disanje nije zdravo... <_<
Koji je to %, ne znam, taj deo me nije interesovao.
Onda bi mogao da prostudiraš lik i delo čike Ion-a. On ima dosta zanimljive radove na temu procenata štetnih supstanci, smrtnosti i inih stvari.
Link to comment
isuse.gif
a sto se cudis? drzava je odlucila da hedonizam treba da poskupi i da je doslo vreme skupog hedonizma, ko hoce hedonizam kupovace ga po novim, visim cenama a jeftini hedonizam ce biti proglasen za neukus, prostakluk, djubre. sve je stvar indoktrinacije i manipulacije i kondicioniranja ljudi da postanu poslusna potrosacka stoka i da budu konzumenti industrijski prozivedenog skupog hedonizma. ovo je neverovatna tema, tinja i tinja i traje duze nego ijedno pakovanje cigareta laugh.gif pravi muskarac pusi laki strajk energicno diskutuje u prilog zabrane pusenja zbog stetnosti duvana i da. borba protiv debelih je vec pocela. tiho, diskretno ali je pocela. bedak. hajd ostavljanje pusenja, nikotinska kriza i tako to ali moze se. ostaviti debljinu je mnogo teze. tuzni, tuzni debeli ljudi. jos samo da se definise tj. izbazdari drustveno prihvatljiva debelost ™ i pravedna borba protiv debelih moze da pocne, tehnika je isprobana na pravednoj borbi protiv pusaca. slutim da ce banke divno zaradjivati na kamatama za kredite koje ce nesrecni debeli ljudi uzimati za liposukcije cool.gif sada je politicki nekorektno iuvredljivo debelom coveku reci "svinjo debela" ili "kravetino nagojena" ali doci ce vreme kada ce to biti drustveno pozeljno, cak i prihvatljivo jer treba siriti svest o opasnostima gojaznosti, na isti nacin kao sto je sada dozvoljeno otvoreno vredjanje ljudi koji su eto zavisnici od nikotina. uuu, kako se radujem! moci cu nemilice da vredjam gojazne ljude i u realnosti i na forumu i to ce biti PC i nece se davati warn ili ban laugh.gif indoktrinacija o liposukcijama vec diskretno traje na obrazovnim tv kanalima. dosta jeftinog hedonizma olicenog u zdranju! to je ogavno! napred sa skupim hedonizmom pa da svako puno placa za grunfofski zaplet rucak ™ ziveo skupi hedonizam! uostalom, resursi za prozivodnju hrane u svetu su sve ograniceniji, ljudi treba da jedu mnogo manje, da budu vitki i zdravi, hektari treba privremeno da se koriste za kulture koje se preradjuju u biogorivo, naftu treba cuvati za vojnu industriju i armije moci, dosta sa plasticnim kesama a plastika se dobija od nafte, nosite platnene cegere i slicne mudrosti ekoloske svesti. mda. vecina korisnika matrica te tzv. drustveno pozeljne svesti me podseca na trzanje misica zabe putem struje na casovima biologije. ne, zaba nije ziva iako mrda nozicama. ne, vecina korisnika tih matrica koji ponavljaju te stavove protiv pusenja nije autenticno dosla do tih misli vec je su im te misli pobudile svest samo putem struje tj. putem medija za cije je funkcionisanje, gle cuda, potrebna struja. i da. smatram da je pusenje cigareta jedna ogavna, smrdljiva i unizavajuca zavisnost koja prosecno kosta 400 evara godisnje i to je spaljen novac koji se moze potrositi i na lepse dozivljaje. smatram da je dim od cigarete otrovan po okolinu. sa cigarama je drugacije. otrovan dim ali to je drustveno prihvatlivo od strane kreatora masovne svesti. uostalom, jebes masu, nije u prilici da se truje dimom iz kubanskih cigara jer prirodom stvari nikada nije ni blizu odasiljaoca duvanskog dima iz cigara. guverner svarceneger mirno moze da pusi cigare u kaliforniji. obicni ljudi ne mogu mirno da puse cigarete. zdravlje, nacionalne politike o zdravstvu, osiguranjiima itd. svakako ispravni ciljevi. dakle, ko ce da otvori temu sa radnim naslovom "zabrana debljine"? treba da budem avangardni i da treniramo za sledeci trend koji ce doci brze nego sto pretpostavljamo laugh.gif Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...