Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Koji nepusacki kafici? Njih nece biti, kao sto ih nema ni sada.
Zašto? Ako nepušači hoće kafiće u koje će izlaziti neopterećeni duvanskim dimom, logično je da jedan deo vlasnika lokala prepozna tu njihovu potrebu.Ako potrebe nema, odnosno, ako nepušači čine manji deo populacije koja izlazi u kafiće, onda ni kafići ne treba da budu nepušački.Duvan se legalno prodaje, dakle, podložan je zakonima tržišta.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Duvan se legalno prodaje, dakle, podložan je zakonima tržišta.
duvan se, kao i alkohol, prodaje samo punoletnima. to znaci da bi "pusacki" kafici trebalo da budu samo za punoletne ili se toga zakonodavci nisu setili?
Link to comment
duvan se, kao i alkohol, prodaje samo punoletnima. to znaci da bi "pusacki" kafici trebalo da budu samo za punoletne ili se toga zakonodavci nisu setili?
Podržavam, a ne znam da li se zakonodavac toga setio.
Link to comment
Zašto? Ako nepušači hoće kafiće u koje će izlaziti neopterećeni duvanskim dimom, logično je da jedan deo vlasnika lokala prepozna tu njihovu potrebu.Ako potrebe nema, odnosno, ako nepušači čine manji deo populacije koja izlazi u kafiće, onda ni kafići ne treba da budu nepušački.Duvan se legalno prodaje, dakle, podložan je zakonima tržišta.
Da su hteli da prepoznaju potrebu vec bi je prepoznali. Svi ce da nastave da rade po starom jer im je tako lakse. Niko od kafedzija nece praviti neko istrazivanje trzista, a drzava nece da im "pomogne" da se odluce da kafic bude nepusacki. Edited by Delija67
Link to comment

Šta hoćeš da kažeš? Da kafedžije neće pare? Mrzi ih da se potrude?:lol:Zašto stavljaš navodnike oko "pomogne"? Da nemaš možda u vidu da bi država trebalo da ih prisili?To bi već bilo 1 uterivanje pravde u ljude za njihovo dobro u stilu saletamalerokade

Link to comment

Kafedzije ako dobro vode posao imaju para i ovako, a imali bi i da otvore nepusacku kafanu. Prosto rade po inerciji i nece nista da menjaju. Kad bi u Beogradu postojao nepusacki kafic siguran sam da bi bio prilicno posecen.Oko pomoci drzave mislim da nepusacki objekti treba da imaju neku beneficiju. Na primer da se onima koji se odluce da dozvole pusenje uvede neka ekoloska taksa ili tako nesto, pa da se kafedziji isplati da zabrani pusenje.

Link to comment

Dobar mali privrednik, pa i ugostitelj, će uvek prepoznati gde leže pare. Nema tu inercije. Već, jednostavno, nema para od nepušača ili ih nema dovoljno.

Link to comment
Kafedzije ako dobro vode posao imaju para i ovako, a imali bi i da otvore nepusacku kafanu. Prosto rade po inerciji i nece nista da menjaju. Kad bi u Beogradu postojao nepusacki kafic siguran sam da bi bio prilicno posecen.Oko pomoci drzave mislim da nepusacki objekti treba da imaju neku beneficiju. Na primer da se onima koji se odluce da dozvole pusenje uvede neka ekoloska taksa ili tako nesto, pa da se kafedziji isplati da zabrani pusenje.
Zapravo, ima jedan nepušački kafić u Čika Ljubinoj, skoro uvek pun, mada nema baš mnogo mesta.A i sviđa mi se ideja o beneficijama tj. o eko taksi.
Link to comment
To bi već bilo 1 uterivanje pravde u ljude za njihovo dobro u stilu saletamalerokade
<_< Da, da. Uvek su drugi krivi. <_<
Ma kakva negacija, više?
Ona koju nećeš da priznaš. Zato se i zove negacija.
Gde ću više dokaza nego iz svog okruženja? Upravo navodim primere ljudi koji nikad nisu pušili a koji su stradali od istog.Ako su od npr 10 obolelih ljudi šestoro ili sedmoro pušači, šta to govori? Ništa.Da je više nepušača od pušača.Malo veća verovatnoća NIJE DOKAZ. Neću da nasedam na propagande i tendenciozne cifre iz reklama.
Niko nikada nije rekao da svi ljudi koji boluju/umru od raka bolest dobiju zbog pušenja. A verovatnoća nije MALO veća.A dokaze iz okruženja uspešno prilagođavaš sebi. Tako da gledaš samo one koji idu u korist tvoje teze a ignorišeš dokaze koje ti ja pružim ili koje je Indy ranije predočio.
Link to comment
A dokaze iz okruženja uspešno prilagođavaš sebi. Tako da gledaš samo one koji idu u korist tvoje teze a ignorišeš dokaze koje ti ja pružim ili koje je Indy ranije predočio.
Joj... :isuse:
Link to comment
Zapravo, ima jedan nepušački kafić u Čika Ljubinoj, skoro uvek pun, mada nema baš mnogo mesta.A i sviđa mi se ideja o beneficijama tj. o eko taksi.
Možda bolje socijalna taksa?Pošto oni koji puše već troše pare na cigare, piće bi trebalo da bude jeftinije u pušačkim kafanama. Zato taksu treba uvesti nepušačikim kafanama.
Link to comment
<_< Da, da. Uvek su drugi krivi. <_<
Samo agresivni.
Da, da. Terorišemo vas jer smo besni što od vas ne može da se diše. Kako je bilo ko smeo da se drzne da vam ukaže na činjenicu da je pušenje štetno i da nas gušite. Sram nas bilo.
Ona koju nećeš da priznaš. Zato se i zove negacija.
Da. Negacija. Odbijanje da prihvatim izmajmunisane i tendenciozno izabrane procente.
Niko nikada nije rekao da svi ljudi koji boluju/umru od raka bolest dobiju zbog pušenja. A verovatnoća nije MALO veća.A dokaze iz okruženja uspešno prilagođavaš sebi. Tako da gledaš samo one koji idu u korist tvoje teze a ignorišeš dokaze koje ti ja pružim ili koje je Indy ranije predočio.
Prilagođavam?Kad tu pred tobom podelim dva broja i izračunam procenat, ti kažeš da "prilagođavam".Kad ti se navedu neke cifre koje ti "slučano" propustiš, onda "prilagođavam"http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=8373&view=findpost&p=817461http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=8373&view=findpost&p=817682Ti stvarno ne znaš kako se vodi dijalog. Edited by ion
Link to comment

OK.Kako ja to "prilagođavam" cifre? Tako što podelim dva javno obznanjena broja i dobijem procenat?Da li sam ja taj koji "prilagođava" ili oni koji ti samo zveknu procenat ("toliko pušača će ovo i ono više od nepušača", itd) a da ne navedu brojeve "nad kojima" su izvukli taj zaključak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...