Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Nisam strucnjak, ali mnim da nije bas tako - u slucaju 4-5 komata dnevno verujem da organizam moze da se izbori sa doticnom kolicinom smole i ostalih srawa koja se nataloze na pluca, tj. moze da ih reciklira. Docim u slucaju 40 komata dnevno moras da budes Keith Richards da dozivis 6 banke.

Link to comment
  • 1 month later...
Srbi napuštaju posao zbog zabrane pušenja
Ja sam tehničar, radila sam razne poslove u fabrici, imam 24 godine staža. Radila sam i na minus deset stepeni. Sada više ne mogu da izdržim. Radi se od 7 do 15, imamo pauzu od pola sata za doručak, ali onaj koji sami donesemo. Postoje dve pauze od po deset minuta, ali cigaretu ne smemo da zapalimo, ni u hali, a ni napolju. To je neizdrživo, i čekaću bilo koje drugo rešenje - kaže Ljiljana Prodanović.- Nemamo gde da jedemo, ne možemo da zapalimo nijednu cigaretu, i onda mi je šećer skočio na 14. Montirao sam na traci creva za kočnice, osam sati su mi ruke podignute... Nije u pitanju plata, koja je manja nego ranije i iznosi oko 26.000 dinara, već muka koju ne mogu da izdržim - kaže Todor.
Link to comment

Znači, ne sme da se zapali cigareta ni unutra ni napolju.Rekao bih da je tu reč o suspenziji nekih prava radnika mimo zakona. Baš ću da pogledam kad budem imao vremena.

Edited by ion
Link to comment

Veruj mi, zaboravio sam. Valjda duvan pospešuje amneziju. :)Ozbiljno, tast mi je 22.Marta. operisao kancer, na sreću uspešno, te smo se malo aktivirali u porodici oko lekara, hirurga, davanja krvi...Inače, nikad nije bio pušač. Mora da ga je neko zapahnuo dimom, dok je svakodnevno šetao pored Save. <_< Vidim:

Kazne od 5.000 do milion dinara Pred poslanicima Skupštine Srbije sutra će se naći predlog zakona o zaštiti stanovništva od izloženosti duvanskom dimu kojim je predviđena zabrana pušenja u javnom zatvorenom prostoru i javnom prevozu, a za nepoštovanje odredaba predviđene su kazne od 5.000 do milion dinara. Zakon će stupiti na snagu 180 dana po usvajanu u parlamentu.http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/182760/Kazne-od-5000-do-milion-dinara
Razuman detalj: Kafići manji od 80 kvadrata mogu biti ili pušački ili nepušački, naravno, uz obavezan znak na ulazu.
Link to comment
Veruj mi, zaboravio sam. Valjda duvan pospešuje amneziju. :)Ozbiljno, tast mi je 22.Marta. operisao kancer...Mora da ga je neko zapahnuo dimom, dok je svakodnevno šetao pored Save. <_<
Ti navodiš kao primer bolest sopstvenog tasta?!? I šegačiš se sa tim?!?Moj budući tast je pre godinu i po išao na radijacije zbog raka grla. Treba li da pominjem da je bio pušač?
Razuman detalj: Kafići manji od 80 kvadrata mogu biti ili pušački ili nepušački, naravno, uz obavezan znak na ulazu.
Nije razuman. Razuman bi bio kafići od 50 kvm. Jer 90% kafića u Srbiji je manje od 80 kvm, a u vesti lepo piše za šta će se većina kafedžja odlučiti. Dakle, promene su kozmetičke.
Link to comment
Razuman bi bio kafići od 50 kvm. Jer 90% kafića u Srbiji je manje od 80 kvm, a u vesti lepo piše za šta će se većina kafedžja odlučiti. Dakle, promene su kozmetičke.
Jeste, ali kad se ti nepušački kafići napune ljudima koji ne žele da ih manjina ugrožava smrdljivim dimom a ovi pušački počnu da zvrje prazni, promeniće kafedžije odluku.
Link to comment
Ti navodiš kao primer bolest sopstvenog tasta?!? I šegačiš se sa tim?!?Moj budući tast je pre godinu i po išao na radijacije zbog raka grla. Treba li da pominjem da je bio pušač?
Da, šalim se. Hoćeš da dodam i da mi je pre malo više od 2 god od kancera pluća umrla sestra, nikad pušač, iz nepušačke porodice, koja je radila u nepušačkoj kancelariji? Muka mi je što neko ovu tešku bolest zloupotrebljava samo da bi se obračunao sa pušenjem kao pojavom.
Jeste, ali kad se ti nepušački kafići napune ljudima koji ne žele da ih manjina ugrožava smrdljivim dimom a ovi pušački počnu da zvrje prazni, promeniće kafedžije odluku.
E, ovde se slažem, doduše bez ove uvrede "smrdljivo". Valjda antipušači ne mogu bez vređanja, šta ćeš. <_< Ako je trend nepušenja u porastu, logično je da se postepeno smanjuje broj pušačkih lokala.
Link to comment
Muka mi je što neko ovu tešku bolest zloupotrebljava samo da bi se obračunao sa pušenjem kao pojavom.
Meni je neverovatno koliko si tu u stanju daleko da odeš u svojoj tvrdoglavosti i negaciji.
Link to comment
Jeste, ali kad se ti nepušački kafići napune ljudima koji ne žele da ih manjina ugrožava smrdljivim dimom a ovi pušački počnu da zvrje prazni, promeniće kafedžije odluku.
Koji nepusacki kafici? Njih nece biti, kao sto ih nema ni sada.
Link to comment

Heh, meni je naročito smešno kad neko ko živi u Bocvani ili gde već, pišti i vrišti oko pušenja ili ne u kafićima u Beogradu. :blink: Elem, sve ove priče oko zdravlja, štetnosti itd, su prilično uzaludne jer:1. 2000. godine je država bila pred bankrotom. Par ugovora o privatizaciji duvanskih fabrika su bili od vitalnog značaja za spasavanje državne kase, i gomile radnih mesta.2. Da bi se takvi dilovi napravili, bilo je potrebno dati značajne ustupke duvandžijama u vidu odlaganja zabrane pušenja, zabrane reklamiranja cigareta, itd. itd.3. Za državu je pušenje i zdravlje gradjana u vezi sa tim, samo računica cost-benefit. U ovom trenutku benefit za državu je još uvek veći od troškova (lečenje bolesti uzrokovanih pušenjem). Dok god benefit bude veći od troškova, zabrane pušenja i drastičnog poskupljenja cigareta neće biti. Tako se dogodilo i u mnogo razvijenijim zemljama, pa će isto biti i u Srbiji. Naravno, tamo se to dogodilo mnogo pre, jer se tamo mnogo više ulaže i plaća u zdravstvu.4. Kako se ta razlika vremenom smanjuje, tj. bliži se momenat kad će benefit i troškovi da se izjednače to je sve izvesnije da će doći do totalne zabrane pušenja u svim zatvorenim javnim prostorima, što uključuje i restorane, kafiće, klubove, itd.5. Duvandžije znaju da je to neminovno, i da neće izgurati ceo period koji im je obećan prilikom sklapanja ugovora, ali, gledaju da što duže opstane situacija u kojoj je dozvoljeno pušenje na što većem broju mesta.Dakle, kad dodje momenat da se troškovi izjednače ili premaše benefite, cigarete će naglo početi da više smrde, da više budu štetne, i cene će skočiti mnooooogo.A tada će i mnogo ljudi ostaviti pušenje, a mnogi koji su mislili neće ni počinjati.Dakle, sve je samo stvar računice.

Link to comment

Hoćeš da kažeš da je sve benefit i da država sve tako gleda?A da mi samo uzaludno palamudimo o zdravlju, štetnosti, pravima verujući u neke uzvišenije od novca razloge za donošenje ovakvih ili onakvih propisa...To je logično.

Meni je neverovatno koliko si tu u stanju daleko da odeš u svojoj tvrdoglavosti i negaciji.
Ma kakva negacija, više?Gde ću više dokaza nego iz svog okruženja? Upravo navodim primere ljudi koji nikad nisu pušili a koji su stradali od istog.Ako su od npr 10 obolelih ljudi šestoro ili sedmoro pušači, šta to govori? Ništa.Da je više nepušača od pušača.Malo veća verovatnoća NIJE DOKAZ. Neću da nasedam na propagande i tendenciozne cifre iz reklama. Edited by ion
Link to comment
Hoćeš da kažeš da je sve benefit i da država sve tako gleda?A da mi samo uzaludno palamudimo o zdravlju, štetnosti, pravima verujući u neke uzvišenije od novca razloge za donošenje ovakvih ili onakvih propisa...To je logično.
Baš tako. Oni koji su u fotelji i vode državu, gledaju samo brojke (a drugačije i ne mogu), tj. benefite i troškove.U ovom trenutku, za državu, benefiti od prodaje cigareta su još uvek veći od troškova.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...