Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

@Mercuzzio: Nećeš jedan problem rešiti ukazujući na drugi.

Probaj da razdvojiš svoje frustracije od faktičkog stanja: Da se u Srbiji puši manje nego ikad ranije i da kampanje i šamaranje po džepovima pušača polako postižu svoj cilj.
Tačno je da je manje, ali to ne znači da je situacija normalna. Pogledaj statistike izloženosti duvanskom dimu ljudi koji nisu uživaoci duvana. Polovina ljudi koja ne preferira duvanski dim je prinuđena da "uživa" u istom.
još vršiš nuždu nad već poraženim i vezanim "neprijateljem".
Ja vršim nuždu nad poraženim neprijateljom? Ne znam ko je ovde likovao kada su novine objavile da je Tomica popustio duvanskoj industiji?
Znači ovako: Po popisu iz 2002, u Srbiji ima oko 7.500.000 stanovnika.Kažeš, godišnje oboli od raka (za koji se sada kaže da ga uzrokuje samo pušenje ( nema više genetskih sklonosti, kancerogene hrane i materija u okolini, ništa zračenja... svi dosadašnji uzroci se brišu) manje od 0,06% stanovništva.U redu. Hvala na informaciji.
Svesno ili nesvesno ignorišeš podatak da 15% umrlih u Srbiji umire od bolesti izazvanih pušenjem?Da ne poredim stanje sa saobraćajem i novim zakonom o istom gde je cilj da se broj poginulih smanji za polovinu. U saobraćaju godišnje gine 1000 ljudi. Od duvana umire više. Da li je prašina koja se diže oko zabrane pušenja veća od one o saobraćaju? Neće biti.
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

evo sta gaze drugar koji je internista na Onkoloskoj:- 45% svih pusaca, sadasnjih ili bivsih, dobije neku vrstu raka- 90% pacijenata sa rakom grla, jezika, pluca... (nabrojao mi je tacna imena, ali Alchajmer obrisao :)) su sadasnji ili bivsi pusaci.

Link to comment
@Mercuzzio: Nećeš jedan problem rešiti ukazujući na drugi.
Ne zhelish da shvatsih shta ti govorim. Znachi, pushenje jeste problem i chak su i pushachi spremni na kompromis u kome bi se odredila pushachka i nepushachka mesta. Nek se chak i stavi na ulazna vrat kafica najvecim mogucim slovima: "U OVOM OBJEKTU JE DOZVOLJENO PUSHENJE. PUSHENJE IZAZIVA SVAKAKVA LOSHA SRANJA. OVDE ULAZITE NA SVOJU ODGOVORNOST". Samo ne razumem zashto to ne odgovara. Probaj da uvedesh nekakve restrikcije u tochenje alkohola u ugostiteljskim objektima. Recimo da nikom ne sme da se psoluzhi vishe od 4 pica jer to izaziva alkoholisano stanje i ugrozhavanje drugih. Nece moci jer ce se i kuka i motika digne. E sad nas koji se bunimo protiv TOTALNE zabranje pushenja je manje, pa je lakshe da nas gazite. To su dvostruki arshini.
Svesno ili nesvesno ignorišeš podatak da 15% umrlih u Srbiji umire od bolesti izazvanih pušenjem?Da ne poredim stanje sa saobraćajem i novim zakonom o istom gde je cilj da se broj poginulih smanji za polovinu. U saobraćaju godišnje gine 1000 ljudi. Od duvana umire više. Da li je prašina koja se diže oko zabrane pušenja veća od one o saobraćaju? Neće biti.
Nije ovde poenta da mene odviknesh od cigara, nego da se zashtite nepushachi. Pri tom, kad vec poredish sa saobracajem, nece se automobili totalno zabraniti zbog saobracajnih nesreca, nego ce se postepeno pojachavati kazne dok se to ne svede na neki moguci minimum. To isto se trazhi od zakona o pushenju.
Link to comment
...Tačno je da je manje, ali to ne znači da je situacija normalna. Pogledaj statistike izloženosti duvanskom dimu ljudi koji nisu uživaoci duvana. Polovina ljudi koja ne preferira duvanski dim je prinuđena da "uživa" u istom.
Kako "prinuđena"?Na kom radnom mestu, u kojoj firmi, u kojoj javnoj ustanovi?
Ja vršim nuždu nad poraženim neprijateljom? Ne znam ko je ovde likovao kada su novine objavile da je Tomica popustio duvanskoj industiji?
Likovao?To je samo zadovoljstvo (sada vidim da sam se džabe radovao) nade da će pušači biti ostavljeni na miru.
Svesno ili nesvesno ignorišeš podatak da 15% umrlih u Srbiji umire od bolesti izazvanih pušenjem?
Ne. Ti ignorišeš cifru 0,06% jer nije dovoljno reprezentativna da bi ti dokazao ono što želiš.Samo, dovoljno si razuman da ne stavljaš bombastične cifre (na primer, 40 posto pušača oboli od karcinoma pluća, a 10 posto nepušača oboli od iste bolesti. Sledi da 4 puta više (400%!) ljudi oboli od toga ako su pušači, u odnosu na nepušače), jer si svestan da će ljudima ta igra brojkama biti previše očigledna.
Da ne poredim stanje sa saobraćajem i novim zakonom o istom gde je cilj da se broj poginulih smanji za polovinu. U saobraćaju godišnje gine 1000 ljudi. Od duvana umire više. Da li je prašina koja se diže oko zabrane pušenja veća od one o saobraćaju? Neće biti.
Novi zakon o saobraćaju je takođe vrlo represivan, čitaj malo šta se piše o njemu, pa ćeš videti "prašinu".Šljašteći prsluci, potpisi u vozačkim dozvolama, "pesnička" sloboda policajaca (tkzv slobodna procena) je dovoljna za presudu, maltretiranje ljudi višestrukim godišnjim tehničkim pregledima za starije automobile( iako sve statistike pokazuju da novi i ultrabrzi automobili najčešće prave nesreće), dodatni atesti, markice, nalepnice, upaljeni farovi, žute trake... Cilj je samo punjenje budžeta. Sve stavke važne za bezbednost (osim možda mobilnih telefona i još par stvari) su se nalazile i u starom zakonu, samo se nisu primenjivale. Što je već odgopvornost policije. Edited by ion
Link to comment

Moram da umrem od raka pluca zato sto si ti tako odlucio? Mislim stvarno argument ti je do bola...Mnogo mi je slatko ovo igranje brojkama. Samo 0,06% ljudi godisnje oboli od raka pluca. Kada pomnozis sa ocekivanim zivotnim vekom od 70 godina dobijes da ce 4,2% ljudi u Srbiji oboleti od raka pluca. Dakle, svaki 20ti covek u tvojoj okolini ce dobiti rak pluca. Tebi je malo? Meni je muka.

Link to comment

Niti sam rekao "samo 0,06%", niti "čak 0,06%"To je stanje stvari.Uzeo sam kalkulator i izračunao procenat.Sem toga, majmunišeš se ciframa.Kakve veze ima 70 godina očekivanog životnog veka i zašto to množiš sa procentom stanovništva koji godišnje oboli od kancera?Dobro to nisi pomnožio sa prosečnim brojem cipela, kakav si matematičar. :isuse:

Link to comment
Moram da umrem od raka pluca zato sto si ti tako odlucio? Mislim stvarno argument ti je do bola...Mnogo mi je slatko ovo igranje brojkama. Samo 0,06% ljudi godisnje oboli od raka pluca. Kada pomnozis sa ocekivanim zivotnim vekom od 70 godina dobijes da ce 4,2% ljudi u Srbiji oboleti od raka pluca. Dakle, svaki 20ti covek u tvojoj okolini ce dobiti rak pluca. Tebi je malo? Meni je muka.
Mrzi me da rachunam, pa ajd ti ako mozhesh. Rachunaj da je u 90% sluchajeva rak pluca prouzrokovan pushenjem. A da je rizik da nepushach zaradi rak pluca 1,3%. Koliko mu to dodje?Ako u bilo kom momentu rachunanja pomislish kako je ovo besmisleno a ti slobodno prekini.Ako ne, ubaci u jednachinu da su shanse da se pogine u saobracajnoj nesreci 0,7%. Ili da ce 1 od 4 ljudi biti tokom zhivota uchesnik u saobracajnoj nesreci. Da ne pominjem zagadjenje koje auto industrija proizvodi.Da zabranimo automobile? Edited by Mercuzzio
Link to comment
Niti sam rekao "samo 0,06%", niti "čak 0,06%"To je stanje stvari.Uzeo sam kalkulator i izračunao procenat.Sem toga, majmunišeš se ciframa.Kakve veze ima 70 godina očekivanog životnog veka i zašto to množiš sa procentom stanovništva koji godišnje oboli od kancera?Dobro to nisi pomnožio sa prosečnim brojem cipela, kakav si matematičar. :isuse:
Evo da ti olaksam. U Srbiji godisnje umre oko 100 000 ljudi. U Srbiji godisnje oboli od raka pluca 4300 ljudi. Procenat izlecenja raka pluca je 6%. Dakle od obolelih 4300 umrece od raka pluca 4042. Kada podelis dobijas, gle cuda, da su 4,042% od svih umrlih oni koji su umrli od raka pluca.I smorili ste enormno sa tom pricom "i drugi biju Kicu pa sto ne bi i ja".
Link to comment
:lol: Ako i ti sam razumeš šta pričaš, množiš i sabiraš... :Hail:Ko u onom tupom vicu:
...‘Zamislite da ste, sa još 25 putnika, u autobusu, koji se krec’e brzinom 60km/h, pravac jugozapad, temperatura je +20 st.C, pored puta tece potok u komeje temperatura vode +14st.C, šoferu fale 2 prednja zuba, i subota je…Koliko ja imam godina?’...
Edited by ion
Link to comment
evo sta gaze drugar koji je internista na Onkoloskoj:- 45% svih pusaca, sadasnjih ili bivsih, dobije neku vrstu raka- 90% pacijenata sa rakom grla, jezika, pluca... (nabrojao mi je tacna imena, ali Alchajmer obrisao :)) su sadasnji ili bivsi pusaci.
Ovo u boldu ce jako stimulativno da deluje na one koji pokusavaju da batale duvan.Ono sto je meni misterija (u Australiji) je odakle ljudima pare da puse. Zapanjujuce, mislim da su se odrekli ono, kao, kuce, auta i zene.
Link to comment
Boldovano govori "kad si već propušio, ostavio ili ne, isto ti je".
Nemoj ni da pocinjes.A sa druge strane, efekti pusenja su kumulativni. Dakle, ako si vec propusio, bolje da sto pre ostavis. Sto kraci pusacki staz, to bolje.Da ne bude nesporazuma, pusac sam.
Link to comment
Boldovano govori "kad si već propušio, ostavio ili ne, isto ti je".
nije, naravno, isto. kad prestanes pusiti nkon oko 7 godina, vecina zdravstvenog rizika se smanjuje na razine gotovo jednake nepusackima. naravno, ako ne pricekas s prestajanjem do terminalne faze karcinoma bronha...edit: mislim da je ovo bio podatak za oko 10 g pusackog staza Edited by Nicol
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...