Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Glede ne-nepoželjnih zadovoljstava/hobija/navika nemam ništa protiv, dapače. Sve što te čini srećnim.S tim što, ako ne volim/podnosim vrstu muzike koju sviraš, verovatno neću ući tamo gde to radiš, umesto da pokrećem kampanju da ti se zabrani da to radiš na javnim mestima.
Evo ja se javljam :D Postoji bitna razlika izmedju muzike i cigareta. Ja imam ogroman izbor gde cu da izadjem sto se tice muzike. Sa druge strane, sto se tice duvanskog dima, jedini izbor su mi pozorista i mek. Nazalost i to dosadi :( A posto volim da izlazim maltene svako vece sve me vise nervira sto svaki put moram da posle toga oribam sebe, palim ves masinu a ponekad i luftiram kucu. A kafica i kafana bez dima u ovoj zemlji nema. Nije mi jasno samo kako mozes svoje zadovoljstvo nastavljati i kad znas da nekom unistavas vece time?
Link to comment

Hir vi go egen...Sada je stanje (uglavnom, jer, pronašli su ljudi i kafiće i restorane brez dima) takvo. Ovde diskutujemo kakvo bi stanje trebalo da bude (sa osvrtom na predloženi pa odloženi zakon) tako da obe strane imaju gde da izađu u skladu sa svojim afinitetima.

Edited by ion
Link to comment
A posto volim da izlazim maltene svako vece sve me vise nervira sto svaki put moram da posle toga oribam sebe, palim ves masinu a ponekad i luftiram kucu.
eto dokaza da je duvanski dim koristan u promociji higijenskih navika domaceg, tradicionalno strokavog i smrdljivog, stanovnistva a da su pusaci aktivisti higijenskih navika, pomisli koliko bi se redje i kupao i prao stvari i provetravao stan da nema duvanskog dima tongue.gif
Link to comment

Jes vala. Malo katrana u pluca ali zato cista kuca :P Nego Ion nisi mi odgovorio na pitanje. Ne zanima me sbbkbb vec zasto su sada pusaci ovakvi (pretpostavljam da si i ti pusac).Ako neko zna kafic bez dima u Zemunu il na keju nek javi.

Link to comment
Jes vala. Malo katrana u pluca ali zato cista kuca tongue.gif
a da ne pominjem sto pusaci indirektno pomazu srpsku ekonomiju, zamisli taj porast proizvodnje i prodaje deterdzenata za odecu i ostale kozmetike za pranje i poliranje, ihajjj tongue.gif
Link to comment

Ih bre! Vec vidim dove kako reklamira svoj prvi anti-smoke sapun: "black dove jedini vadi svih 4000 toksicnih supstanci iz pora vase koze. 74% zena nepusaca se slozilo sa ovim" :D

Link to comment
Ih bre! Vec vidim dove kako reklamira svoj prvi anti-smoke sapun: "black dove jedini vadi svih 4000 toksicnih supstanci iz pora vase koze. 74% zena nepusaca se slozilo sa ovim" biggrin.gif
laugh.gif mada, mi se zezamo a posle ce ti djavo biti kriv kada dove napravi takvu reklamu a tebi nista od autorskih prava
Link to comment
Jes vala. Malo katrana u pluca ali zato cista kuca :P Nego Ion nisi mi odgovorio na pitanje. Ne zanima me sbbkbb vec zasto su sada pusaci ovakvi (pretpostavljam da si i ti pusac).Ako neko zna kafic bez dima u Zemunu il na keju nek javi.
Ne vidim šta bi trebalo da ti odgovorim na takvo pitanje jer:-Generalizuješ celu jednu grupaciju ljudi i poistovećuješ je sa najgorim "predstavnicima";-Ne razumem pitanje ("zasto su sada pusaci ovakvi"- Otkud znam. Kakvi?).
Link to comment

Pitanje bi trebalo biti sasvim jasno. Sedis u zatvorenom kaficu i pusis iako to mozda nekom smeta a posle mora ici na generalku da bi iscilio smrad iz njega. Dakle, zasto?

Link to comment

A kako ja da znam da li dim iz moje cigarete (na mestu gde je dozvoljeno pušenje) "nekom možda" (kako ti kažeš) smeta?(Pre nego što sam odlučio da propušim, godinama sam bio u društvu pušača, a dim mi nije smetao)Vidiš koliko bi bilo lakše staviti jednu nalepnicu na ulazu u objekat (pušenje dozvoljeno/zabranjeno) i izbeći takve nesporazume i zahteve da pušači raspolažu i vidovitošću.

Link to comment

Nije potrebna vidovitost da bi shvatio da vecini to smeta. Neki nauce da trpe, neki ne.Nikako mi se ne dopada ideja o segregaciji, to sam vec rekao. Teze je menjati navike ali je za drustvo bolje.

Link to comment

Većini? :DA, opet, neki ne nauče da trpe već im jednostavno ne smeta, kao što je sada u modi.Zašto si protiv razdvajanja? Nije to prisilno, već jednostavno obaveštenje: "Ovde je dozvoljeno pušenje". (Kao na primer "Ovde se pušta glasna muzika". "Ovde ima stroboskop-osvetljenja". "Ovo je nudistička plaža"...) Ako volimo različitu vrstu muzike, zašto bi bili prinuđeni da obojica slušamo, ne znam, "tvoj" džez, kad meni smeta?Rešenje: Izmislili ljudi da ima mesta "za svačiji ukus".Zanemarimo sada rasprave tipa "muzika nije isto što i dim" kako se ne bismo vraćali na prežvakane teme o "štetnosti" itd.Ostanimo na tome šta tebi smeta a meni ne, i obrnuto, i kako da se nađe kompromis.Da je "za društvo bolje", društvo bi to već zabranilo.Za društvo je možda bolje da imamo manje penzionera, da ljudi ranije umiru, da rasterete PIO fondove, otkud ja i ti to možemo da znamo?

Edited by ion
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...