Jump to content
IGNORED

www.zastitaumestozabrane.com/


salerokada

Recommended Posts

Malo mi je čudno to njihovo gledište: Radiš nešto svojom voljom, jer ti valjda prija, šta god, onda ti to neko zabrani i ti kažeš "Hvala". :blink: Verovatno tako i kinezi i iranci razmišljaju o zabranama političkog mišljenja, govora, interneta, veroispovesti i slično.
Vidish, meni nije. Ako bi se potrudio da pushenje razumesh/percepirash kao zavisnost zbog koje ne uvidjash da si u diskoteci/kaficu (a ovde sam bash potencirao da se radi o mladim ljudima koji chesto izlaze) okruzhen dimom, i onda te netko ( u konkretnom sluchaju drzhava/zabrana) oslobodi tog prirodnog okruzhenja koje po difoltu zamucuje mozak, choveku se mozak razbistri/otvore novi vidici.Znachi, zabluda je da pushenje prija. Edited by cedo
Link to comment
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    226

  • harper lee

    195

  • salerokada

    191

  • ion

    186

Znachi, zabluda je da pushenje prija.
To je interesantna tema. Nema nikoga ko je uzivao kada je povukao prvi dim, ili cak prvih nekoliko cigareta. Naprotiv, to je rezultiralo kasljanjem, suznim ocima, a nisu retki oni koji su i povracali (posebno ako preteraju s pocetka). Medjutim moc psihickog programiranja (kondicioniranja) je velika... ako ti je, dok se gusis u dimu, sve vreme u mozgu prisutna slika "ako pusim bicu kao moj tata/Belmondo/frajer iz kraja/, veliki, jak i odvazan" uskoro ces ubediti sebe da ti je to esencijalno. Posle zavisnost ulece u igru, a kad adikt dobija svoj fix, on u tome i uziva (barem povremeno/privremeno). Kada se neko zaista, iskreno, zapita o kvalitetu svog pusackog iskustva, onda moze da pocne i proces skidanja s cigareta.
Link to comment
To je interesantna tema. Nema nikoga ko je uzivao kada je povukao prvi dim, ili cak prvih nekoliko cigareta. Naprotiv, to je rezultiralo kasljanjem, suznim ocima, a nisu retki oni koji su i povracali (posebno ako preteraju s pocetka). Medjutim moc psihickog programiranja (kondicioniranja) je velika... ako ti je, dok se gusis u dimu, sve vreme u mozgu prisutna slika "ako pusim bicu kao moj tata/Belmondo/frajer iz kraja/, veliki, jak i odvazan" uskoro ces ubediti sebe da ti je to esencijalno. Posle zavisnost ulece u igru, a kad adikt dobija svoj fix, on u tome i uziva (barem povremeno/privremeno). Kada se neko zaista, iskreno, zapita o kvalitetu svog pusackog iskustva, onda moze da pocne i proces skidanja s cigareta.
To se, pretpostavljam, prvi put deshava kada iz bilo kog razloga ne zapalish cigaretu jedno odredjeno vreme/kada udahnesh malo svezheg vazduha. Opet, ne kod svakoga. Edited by cedo
Link to comment

pre se, kod nastajanja nikotinske adikcije, radi o tome da je pusenje put do smanjenja neprijatnih efekata nepusenja, nego sto ono samo donosi neki high. (na srpskom: haj)

Link to comment
pre se, kod nastajanja nikotinske adikcije, radi o tome da je pusenje put do smanjenja neprijatnih efekata nepusenja, nego sto ono samo donosi neki high. (na srpskom: haj)
Naravno. Na to i mislim. Tada svatko mozhe da zakljuchi da je u biti, bolestan/zavisan. Pitanje je samo, kako ce se odrediti prema tome.
Link to comment

^e sada si nasla ovo da pises kada sam ja na pocetku odvikavanja od zavisnosti :lol: danima se cudim, otkud toliki mirisi u vazduhu, istina smrdljivi gradski mirisi, stroka&beli luk u vozilima gsp-a recimo. s druge strane nema smrada bajatog duvanskog dima, s trece strane... ma koga ja to zavaravam? :lol: o.g.a.v.n.o. i besmisleno. uzasi apstinencije a tek je pocetak. fuj i fuj i da, nikada nisam od sebe sakrivao cinjenicu da sam zavisnik od duvana, mislim kada sam postao svestan da sam zavisnik <_<

Edited by Pontijak
Link to comment
pre se, kod nastajanja nikotinske adikcije, radi o tome da je pusenje put do smanjenja neprijatnih efekata nepusenja, nego sto ono samo donosi neki high. (na srpskom: haj)
Jel' si ti ikad trosila cigarete? Nesto me asociras na ultimativnog nepusaca (mozda gresim) ;) . Mene je dubok udah npr. Dunhilla totalno odusevljavao. (Kao u Sivom domu, kad Cvijanovic uvuce dim Dunhilla iz pljosnatog pakovanja, onako do pete, pa kaze: "Amerika, brate!" E tako). Posle sam bio zavisnik od vina, pa od sireva, a sad sam pronasao novu adikciju, da odgajam brkove i bradu. A potpuno zdravo, i srpski.
Link to comment
Jel' si ti ikad trosila cigarete? Nesto me asociras na ultimativnog nepusaca (mozda gresim) ;) . Mene je dubok udah npr. Dunhilla totalno odusevljavao.
jesam (trosila), al sam gore pametno citirala nekakvu klasifikaciju efekata adiktivniih supstanci koju sam negde procitala. mislim da je osecaj o kom pricas tek uslovljena reakcija drugog stepena*, koja se nakaci na osecaj odjednom smanjenog opsteg nivoa stresa koji dolazi sa prvim udahom. ideja je, ne da taj super osecaj ne postoji, nego da to nije ono sto navodi na adikciju, vec onaj osecaj pre. moguce da ideja nije tacna. * imalo je ovo i neki pravi naziv u psihologiji ucenja, kad sam spremala taj ispit. sad vise nema -_-
Link to comment

A ima nekih koji kazu da je osnovni razlog sto pusacima pusenje prija taj sto (ih primora da) menjaju disanje (hint: vezbe disanja i njihov efekat, poznat od pre duvana). Moguce je da ideja nije tacna, ali dobro zvuci.

Link to comment
Mene je dubok udah npr. Dunhilla totalno odusevljavao.
eh. kada sam poceo sa duvanom Dunhill su mi bile prve cigarete sa kojima sam shvatio da sam zavisnik od duvana, ono licencno pakovanje iz fabrike duvana u Gnjilanu, tada me je vise odusevljavalo nego mnoge tadasnje marke amerikanskih i britanskih cigareta pa jos kada se cigareta zapali Duhill benzinskim upaljacem iz ranih 50-ih u art deko dizajnu, ihhh radosti. posle sam se proletarizovao i krajem 80-ih presao na svakodnevni goloaz i zitan bez filtera kada su dosle svetske marke duvana na nase trziste. posle dosli ratovi sto je vec druga duvanska bajka, laki strajk bez filtera na bajloniju, ah trenutaka miline u danima i mesecima sveopste gadosti.pfuj. moja namera da se oslobodim zavisnosti je u svojoj sustini lazna jer meni smetaju krshevi od cigareta koji se sada proizvode :(
Link to comment
eh. kada sam poceo sa duvanom Dunhill su mi bile prve cigarete sa kojima sam shvatio da sam zavisnik od duvana, ono licencno pakovanje iz fabrike duvana u Gnjilanu, tada me je vise odusevljavalo nego mnoge tadasnje marke amerikanskih i britanskih cigareta pa jos kada se cigareta zapali Duhill benzinskim upaljacem iz ranih 50-ih u art deko dizajnu, ihhh radosti. posle sam se proletarizovao i krajem 80-ih presao na svakodnevni goloaz i zitan bez filtera kada su dosle svetske marke duvana na nase trziste. posle dosli ratovi sto je vec druga duvanska bajka, laki strajk bez filtera na bajloniju, ah trenutaka miline u danima i mesecima sveopste gadosti.pfuj. moja namera da se oslobodim zavisnosti je u svojoj sustini lazna jer meni smetaju krshevi od cigareta koji se sada proizvode :(
Jasno. A mozda jedina cigareta koja ne spada u taj krs je skupa kao da je kupujem u Skandinaviji. angry.gif Sto se tice tog gnjilanskog Danhila, samo da ti ilustrujem kako se to nekad radilo. Bivsi direktor te fabrike je bio kucni prijatelj i kevin kolega. Pricao mi je svojevremeno da im je u vreme kad je bio direktor nenajavljeno upala neka komisija iz Danhil LTD, proverila kvalitet, spalila pun magacin cigareta i zapretila da ce se DKG pozdraviti sa licencom ako se to jos jednom desi, jer je kvalitet bio ispod standarda koji su trazili. Od tada se ovi u Gnjilanu vise nisu zajebavali sa busnim balkanskim "ako prodje - prodje" taktikama. Kasnije je sve otislo u kurac pa i to ali u vreme o kojem govoris taj se Danhil radio pod stalnim strahom gubljenja licence i gotovo da nije odstupao u kvalitetu od njegovog originalnog rodjaka. Narocito to vazi za standardni hard pack Danhil (ne onaj u pljosnatoj kutiji, vec obican).
Link to comment

da! koja? koja? :lol: sto su lepi ovi dani bez duvana, auuuuuu <_<

samo da ti ilustrujem kako se to nekad radilo
znaci to nije urbana legenda 80-ih? :o hm da, negde posle 1984 sam presao na sarajevski marloboro, sjajna bila to cigareta. i da, kada sam pusio dunhill iz gnjilana to su meni bile mnogo bolje cigarete nego neki dunhill-i iz drugih njihovih evropskih fabrika, da li je rec o sugestiji ili su mi donosili bajate pakle sa evropskih trafika, pojma nemam :o uzgred napisano, koliki visak sekundi sada imam :o sve one sekunde petljanja sa paklicom cigareta, vadjenje cigarete, paljenje upaljaca pa cigarete, duvanski dim... auuu sta sada da radim sa tim sekundama? da se bavim duhovnim radom, ma jok. vezbe joge, cackanje nosa... koliko mogucnosti da se popune te sekunde!
Link to comment

Sobranie - Black Russian, mislim da je spomenuo vec na ovom topicu. Nisam ih josh probao ... aliedit: @Pontijak: da, sarajevski marlboro.

Edited by cedo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...