Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

samo jos nesto da kazem, najedem govnima jovanovica i prijatelje, kojima bogdanovic ne vidi minuta u nlb ligi.bogdanovic > litvansko drvo

Edited by Timmi
Link to comment
jeste, bas se usro igrac koji cele godine dominira kada je najteze, kao i na ovom turniru. on ne da je odigrao lose nego uopste nije bio prisutan na poslednje dve godine.
e jebiga sad :lol:
Link to comment
samo jos nesto da kazem, najedem govnima jovanovica i prijatelje, kojima bogdanovic ne vidi minuta u nlb ligi.bogdanovic > litvansko drvo
odavno nismo imali igraca koji ovako lako moze sebi da napravi prostor za sut.@feitako mi i treba kada gledam tv i kucam. Edited by kojot
Link to comment
jeste, bas se usro igrac koji cele godine dominira kada je najteze, kao i na ovom turniru. on ne da je odigrao lose nego uopste nije bio prisutan na poslednje dve godine.
Ja sam se šalio malo, al opet nije da mi je jasno šta mu se desilo i šta bi uopšte, od vankošarkapkih stvari to moglo da bude
Link to comment
Ja sam se šalio malo, al opet nije da mi je jasno šta mu se desilo i šta bi uopšte, od vankošarkapkih stvari to moglo da bude
Ko sa LeBronom, Besovic mu stigo mamu ili tako nesto :unsure:
Link to comment
Trljam ruke dozitka trenutka kada ce :Hail: Mile da dere Valacurljonisa od pozadi na EB2011. :Hail: :Hail: :Hail:
Jao, tokom utakmice sam samo zamisljao duele sa svim svetskim mesarima EL i NBA. Ali bez obzira na neogranicenu kolicinu sabanerije koju je pokazao u toku meca, kapa dole za partiju. Oni su ovo dobili na njegov suv kvalitet, sudije na stranu.
Link to comment

Ja mislio ovi Litvanci umeju. Uvek su bili atlete, al sem mrcine i trčanja ništa nisu pokazali.I da, Vujošević skroz korektan. Jedini lepo naskoči i šutne, bez kojekakvih finti i pivotiranja ko što umeju Cvetković i Bogdanović. Svima čestitam na borbi, povremeno i na igri. Pa i na medalji, sunce mu, malo li je!

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

All-Tournament Team: Cvetkovic (Serbia), Greenwood (Australia), Kulagin (Russia), Lamb (USA) and MVP Valanciunas (Lithuania)

Link to comment
All-Tournament Team: Cvetkovic (Serbia), Greenwood (Australia), Kulagin (Russia), Lamb (USA) and MVP Valanciunas (Lithuania)
bravo za cveleta!
Link to comment

Kad se sve uzme u obzir, odlicno prvenstvo za nas i jos jedna medalja. Sasvim je moguce da ce ova generacija dati jednog ili dvojicu buducih reprezentativaca i verovatno jos par sasvim dobrih igraca. Nije lose.Finale je takticki bilo OK postavljeno, skupljali smo stalno jer smo morali i uopste, poziciona odbrana nije bila losa - problem je sto su na drugom kraju bukvalno jahali nase bekove, sve se resavalo sutom sa distance ili blokadom/balonom u reketu, pa je samo bilo pitanje vremena kad ce poceti da prosipaju kontre... I od pola trece cetvrtine se to i desilo. Vodjenje utakmice je bilo malo diskutabilnije. Rotacije igraca pod faulovima, jedna postavka odbrane pa skoro celokupnu utakmicu, oslobadjanje Cvetkovica i Bogdanovica... bilo je bas dosta prilika da se odigra riskantije i agresivnije, medjutim, mi smo sve, od pocetka do kraja, odigrali u 2 brzini. Bilo je par losis serija sudijskih odluka, ali ne bih rekao da je to bitno uticalo na tok utakmice. Valanciunas je covek medju decom, strasan igrac i verovatno ce imati i solidnu NBA karijeru. Sto se tice nasih igraca, svidja mi se sto su izgledali pomalo tuzno sa srebrnom medaljom :). Najbitnije za njih je da pocnu da igraju senirosku kosarku sto pre, i da se u sledece dve godine stave pod pakleni trenazni program snage i eksplozivnosti. Ono sto oni imaju u glavi, njihovo telo ne moze da isprati na terenu protiv ovakvih Litvanaca, koji su, bar se meni cini, u teretani od 15 godine. Uopste je ovo hronican problem nase kosarke, i seniori mi cesto izgledaju poprilicno kilavo, o mladjim kategorijama da ne govorim. Devedestih je bilo pametno da se kaze kako 'tegovi' kvare sut, zaustavljaju rast i krive kicmu... Nadam se da smo prevazisli te gluposti do danas?

Link to comment
I da, Vujošević skroz korektan. Jedini lepo naskoči i šutne, bez kojekakvih finti i pivotiranja ko što umeju Cvetković i Bogdanović.
Ocigledno ga niko ne forsira, a deluje sasvim pismeno i kosarkaski; ne zalece se u reket bez ideje, fino asistira, bacanja rutina, sut izradjen. Ostalo bi trebalo da dobije u nekom ozbiljnijem klubu...Naravno, posebno sam pratio Bogdana i Besketa i mislim da se nece naigrati ni ove godine. Bogdan jeste igrac kakav nam treba odavno, PSD wannabe, ali sa njim se ocigledno negde gresi. On igra samo kad ima loptu, kretanje u napadu bukvalno nema, stoji ukopan na trojci dok ne dobije loptu u ruke. Posle toga sledi sut ili prodor direktno na kos; asistira redje, mada bi sa takvim driblingom mogao da radi za centre savrsen posao. Veliki talenat, ali mu trener tipa Mute treba kao hleb.Besketa uglavnom porede sa Slavkanom, zbog odlicnih bacanja, mekanog suta i nikakve igre telom; meni vise lici na Kostu, ali takvim komparacijama nece biti mesta jos nekoliko godina. Nisam ubedjen da ce nas alavi sportski menadzment imati toliko strpljenja.A Cvele ce biti velika zvezda.
Link to comment

Ja nisam baš provalio šta smo igrali u napadu. Nijedan izrađen šut, asistencije za centre isključivo basketaške, kroz gomilu ljudi, najčešće u noge. Nismo blok postavili, kad centar stane u blok bek igra neku meni nepoznatu varijantu pika, krene kao na prodor pa vraća beku koji nije ni u kakvoj poziciji. Lično bih rekao da smo tu izgubili šansu. Realno, ovaj veliki Litvanac je nezaustavljiv, kao što se njihova igra u tranziciji mogla očekivati i još smo dobro prošli sa njihovim šutem.Imali smo i previše gluposti u napadu, nešto od plejeva i njihove organizacije, nešto od ostalih igrača. Pri čemu mi je Siladji ostavio ekstra utisak u tom smislu, znam da su klinci ali onakvo zakucavanje u pet igrača je ipak besmisleno.

Link to comment
Ja nisam baš provalio šta smo igrali u napadu. Nijedan izrađen šut, asistencije za centre isključivo basketaške, kroz gomilu ljudi, najčešće u noge. Nismo blok postavili, kad centar stane u blok bek igra neku meni nepoznatu varijantu pika, krene kao na prodor pa vraća beku koji nije ni u kakvoj poziciji. Lično bih rekao da smo tu izgubili šansu. Realno, ovaj veliki Litvanac je nezaustavljiv, kao što se njihova igra u tranziciji mogla očekivati i još smo dobro prošli sa njihovim šutem.Imali smo i previše gluposti u napadu, nešto od plejeva i njihove organizacije, nešto od ostalih igrača. Pri čemu mi je Siladji ostavio ekstra utisak u tom smislu, znam da su klinci ali onakvo zakucavanje u pet igrača je ipak besmisleno.
Razlog broj 1 za to je Valunčiunas, pošto njihovi bekovi maksimalno agresivno brane šut, a kada ih probijemo, samo nas usmere na njega. A on je mnogo dobar bloker sa sasvim dobrim tajmingom za isti. To je dobrim delom poremetilo bekove, naročito Cvetkovića i Drenovca, a baš od njih sam očekivao da to lakše rešavaju jer pale sa poludistance i ne moraju da napadaju isključivo ulazom.I ne mogu da se ne zapitam - zbog čega nije D. Bogdanović išao, prosto mi je neverovatno da on sa svojih 213 nije mogao da pomogne. Ako smo već vodili dvojicu turista, koji nisu gledali terena maltene, ništa nam ne bi škodilo da je on bio u sastavu (pod uslovom da je zdrav naravno). Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment

Da l' smo uzeli titulu ili manje-vise, meni je skroz pozitivno smo dosli do finala, poenta mladjih kategorija je stvaranje novih igraca za seniorsku reprezentaciju, a medalja je valjda neki indikator da si sto si toga tice na dobrom putu. Takodje svidja mi se kada juniori imaju priliku da igraju finala, da igraju za medalje, da im takav mec ne bude bas totalni sok i nepoznanica kada do njega dodju u seniorskoj konkurenciji.Bravo za nase klince :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...