Jump to content

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

POZNAT SASTAV MUŠKE U19 REPREZENTACIJE SRBIJE ZA SVETSKO PRVENSTVO U LETONIJI 26.06.2011. 14:30 Selektor muške reprezentacije do 19 godine, Dejan Mijatović, odredio je konačan sastav koji će predstavljati Srbiju na Svetskom prvenstvu u Letoniji od 30. juna do 10, jula. U Letoniju putuje sledećih 12 igrača: Aleksandar Cvetković, Nemanja Bešović, Petar Lambić, Bogdan Bogdanović, Bogić Vujošević, Nemanja Krstić, Nikola Silađi, Nemanja Dangubić, Marko Gujaničić, Luka Mitrović, Đorđe Drenovac i Luka Igrutinović. U poslednjem treuntku sa spiska su otpali Dušan Bogdanović, Radoš Šešlija i Marko Jošilo. - Do poslednjeg trenutka smo odlagali odluku kojih će 12 igrača putovati Letoniju. Zbog problema sa povredama igrača na bekovskim pozicijama, opredelili smo se za četiri visoka igrača i osam u spoljnoj liniji. Moram da istaknem veliku zahvalnost Dušanu Bogdanoviću, Marku Jošilu i Radošu Šešliji na svemu što su pružili u toku pripremnog perioda - istakao je selektor Dejan Mijatović. U Stručnom štabu U19 reprezentacije Srbije, pored selektora Dejana Mijatovića, nalaze se pomoćni treneri Aleksandar Matović, Đorđe Adžić i Siniša Milidragović kao i fizioterapeut Marko Sokić. Srbija će se takmičiti u grupi „D“ u gradu Lijepaji sa reprezentacijama Kine, Egipta i SAD. Prvu utakmicu na šampionatu naša selekcija igra u četvrtak protiv Kine.
Link to comment

100% sam bio siguran da sam vidio Miljenovica na netu kao clana te reprezentacije. Ovako ispade da uopce nije bio na spisku.Valjda je bolje forsirati 1:og od dvoje nada iz 93' kao sto rade. Miljenovic je u U-18 pretpostavljam onda. Problem je sto je tu i Micic.

Edited by John_Malkovich
Link to comment

ako je tako onda izvrsno. mislio sam da je i Micic pg. uvjeren sam bio da ce 1 od te trojice propasti. to jos nije iskluceno naravno, obzirom na miljenovicevu situaciju + potpisivanje ugovora gdje ce grijati klupu dobrim dijelom. Sta je jos gore, izgleda da ce mu ciniti drustvo i Micic.Nikako necu prezaliti sto Miljenovic nije otisao u neku pristojnu konferenciju u NCAA. Jebes ti sve i dobre trenere ako ne igras. Tamo bi bar igrao, i to protiv atleta a ne drveta po europi i restriktivnih taktika trenera.bar je Duda za promejene. Ne podnosim europsku klubsku kosarku i sve u vezi nje.

Edited by John_Malkovich
Link to comment

Miljenovic je u NCAA mogao za koji god je zeleo koledz da igra, u najjacim konfrencijama. Big East bi bio sjajan za njega, igra se brzo i stancuju odlicne bekove. Mozda bi prve godine igrao manje, ali bi do druge vec vidno ojacao i bio eksplozivniji. I ja isto delim misljenje da bi vise napredovao da je otisao u Ameriku na tri-cetiri godine, ali nadam se ce ispasti da nisam u pravu.

Link to comment

Upravo sam stigao iz Novog Bečeja, gde sam gledao Srbija - Crna Gora U18, dobili smo 25 razlike.Generacija je dobra, imaju vrhunski pokrivene sve pozicije od 1 do 4, samo centre nemamo. Istina, današnjem timu je falilo nekoliko igrača (Marinković, Vujović, Avramović, D. Bogdanović), ali nema ni među povređenima neke petice, sve su to uglavnom četvorke.Ali zato postava: Miljenović, Micić, Popovski-Turanjanin i Nikola Janković + bilo ko na petici, gazi. Imamo dva igrača koji su u stanju da bace po 10 asistencija, imamo Popovskog kao glavnog šutera, Nikolu Jankovića koji "zida" ispod koša... sve. Probavali su neki zonski presing, mislim da su ukrali jedno 10 lopti tako, strašno dobro se kreću.Definitivno, ova generacija može baš mnogo, ako ih baš ne uništi neka petica, jer smo tu najtanji.E sad, da prokomentarišem par igrača:Nenad Miljenović - iskreno, ja sam totalno nesiguran šta će on moći ove godine da uradi. Spominjemo nekih 10-ak minuta po tekmi u EL, a to meni u ovom trenutku deluje kao naučna fantastika. On je toliko slab, da to nije normalno, Crnogorci su koristili 3 pleja, od kojih mi dvojica deluju kao da imaju po 16 godina, on ni protiv njih ne može ama baš ništa, čim ima malo više kontakta. Od dobrih stvari - fantastičan pregled igre, dobar šut sa poludistance, radi nizak pik i onda iz sredine reketa deli lopte i tu je i najbolji, ubedljivo najjači aspekt njegove igre. Nema neki odraz, pa se kod završavanja ulaza oslanja na neke floutere, raznorazne izbačaje sa obe ruke, što mu danas baš i nije išlo, al to nije toliko bitno. Ali problem nastaje kad su mu čuvari maksimalno agresivni, kada se igra na ivici faula, jer i kad se postavi na tu svoju poziciju na visokom postu, teško je zadržava, ne može da se zagradi, pa ako ne pronađe rešenje u prvoj-drugoj sekundi, nađe se u problemu, padne sa loptom i slično. Drugi ogroman problem je šut za tri. Kao da se muči da dobaci, danas je šutnuo 3-4 puta, te lopte su jedva do obruča stizale, i onda je pred kraj šutirao jednu preko ruke na isteku napada, i promašio metar sve.I onda, kad pogreši nekoliko puta za redom, odradi 2-3 stvari čisto da te podseti koliko je talentovan, danas je ukrao dve lopte na vođenje pleju, tako što je vrhunski pročitao fintu i uzeo loptu pleju kao malom detetu. I dokle god u nekoj situaciji na terenu odlučuje inteligencija i kreativnost, on će rešiti, ali kad god treba malo fizikalija, a takvih je situacija naravno neuporedivo više, on je u problemu. Naiskrenije se nadam da grešim, ali meni deluje kao da on nema šta da traži u seniorskoj košarci, dok dobro ne ojača.Vasilije Micić - jeste danas odigrao jako dobro, pa možda pišem ovo pod nekim blagim osećajem euforije po pitanju ovog momka, ali imam utisak da nikada nisam gledao talentovanijeg klinca uživo, a pogledao sam toliki broj utakmica mlađih kategorija, toliko klinaca koji su posle postali veliki igrači...On je toliko jači, brži, skočniji od ostalih, da bi i sa prosečnom tehnikom on bio supertalenat, a njemu ni toga ne manjka. Ono što je on danas radio se zove klasično maltretiranje protivnika.Selektor Crne Gore, legendarni Kadija, je menjao 2 pleja na njemu, posle pokušao i sa dve dvojke, ali ništa se nije promenilo. U kojoj on brzini radi finte, promene pravca, promene ritma, stop&go, rolinge... to je nešto nemoguće! Zaleti se, probije pleja, odradi roling oko centra i onda između dvojice doda našem centru za zicer, tako da pola protivničkih igrači ni ne skonta šta je on uopšte uradio, gde je lopta... Igrao je i pleja i beka, a u ovim mlađim kategorijama može i krilo, opet će biti najbolji igrač.Danas je šutirao trojke 2-2 ili 3-3, bacio je 6-7 najboljih mogućih asistencija i dao jedno 20, ako ne i više poena, i verovali ili ne - bez da je nešto posebno zapinjao. Da je hteo, uveren sam da bi lagano da 40-50 poena, pošto je ama baš svaki njegov prodor bio koš, faul ili asistencija. U nekim momentima je izgledalo kao da su pustili Mekeljeba među onu decu.Oko mene je u hali bila ekipa Bojić, Bodirogin brat i još neki likovi koji su dobro upoznati sa ovim momcima i pričali su o tome koliko je Vasiliju značila sezona sa Zekom, sa kojim je provodio sate trenirajući individualno. Osim tog neverovatnog talenta dečko je prejak, skočan, eksplozivan i 100% spreman za seniorsku košarku, na vrlo visokom novou. Malo reći da sam oduševljen njime.Od ostalih momaka, izdvojio bi Nikolu Jankovića - prava ona teška četvorka, "zidar", napada maltene samo leđima, bez prestanka se kreće, pravi blokove, a u skoku je fantastičan, kombinacija velikog rada za skok, građenja, borbe za prostor i odličnog osećaja za isti, praćenja akcija, lopte... Još samo malo da popravi rad nogu koji će mu biti neophofan za čuvanje pokretnijih četvorki. Stefan Popovski Turanjanin - kako dečko lepo igra!!! Levoruk, sa jako lepim šutem, prilagođava se protivniku, pa niže igrače napada leđima, baca poluhoroge, dok se protiv većih momaka izvlači na šut sa poludistance, jako dobro šutira i trojke, probija, kreće se bez lopte. Ima malo sporiji šut, ali upravo to koristi i kao prednost, jer često fintira sa istim pa probija. Jedina mana koju sam uočio je totalno nekorišćenje desne ruke. U ovoj repki igra i trojku i četvorku, ali definitivno će u seniorskoj košarci biti trojka i to dobra. Odličan igrač. Ljudi sa kojima sam gledao tekmu, inače strašno upućeni u ove generacije, su mi nahvalili malog Avramovića iz Čačka, al je povređen pa nije ulazio. Za malog znam samo da je nekoliko puta u juniorskoj ligi imao po 40-50 indekse, a ovi kažu da je "životinja" i da ga je neverovatno teško čuvati.Igrao je i Bezbradica, ali nimalo nisam oduševljen, nema šut, niti dovoljnu tehniku za trojku, a nisam siguran da će moći da se probije kao četvorka.

Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment

I od mene jedan :Hail: I da prenesem rezultat u20 tima:

U20: Prva pobeda u Ankoni Muška reprezentacija Srbije do 20 godina, pobedom je završila učešće na Firsa Valeves Kupu u Ankoni. Izabranici selektora Aleksandra Džikića su u 3. kolu savladali selekciju Finske - 75:71 (18:8, 21:24, 16:13, 20:26).Za razliku od duela sa Italijom i Hrvatskom, naši reprezentativci su odlično počeli utakmicu. U prvom periodu napravili su deset poena prednosti, a Fincima zatvorili skoro sve prilaze našem košu.Kontrolu rezultata koji se do poslednjih sekundi meča kretao između osam i dvanaest poena, srpski tim održavao je najviše zahvaljujući dominaciji u skoku. Srbija imala čak 51, a Finska 29 uhvaćenih lopti.Najefikasniji su našem timu bili su Ognjenović i Đekić (14 skokova, tri blokade) sa po 17 poena.Bek reprezetacije Srbije Nemanja Nedović proglašen je za najboljeg igrača turnira, a dobio je i priznanje za najboljeg strelca, posto je na tri utakmice postigao 48 poena. U najbolju petorku turnira izabrani su Nedović i Đekić.Aleksandar Džikić je posle utakmice rekao da je turnir u Italiji ispunio svoju funkciju i da posle tri utakmice u Italiji ima jasniju sliku o tome sa kojim igračima i na koji način će naša mlada seklekcija nastaviti pripreme za Evropski šampionat. I pored nekompletnog sastava zbog lakše povrede Muslija, došli smo do zasluzene pobede nad Finskom. Veoma sam zadovoljan večerašnjom partijom Đekića i Ognjenovića rekao je Džikić. SRBIJA U20: Nedović 9, Radosavljević 2, Đekić 17, Ognjenović 17, Jaramaz 9, Anđušić 7, Jokić, Blagojević 6, Milovanović 6, Torlak, Rondović 2, Kalinić. FINSKA U20: Helenijus, Molenijus 3, Vajenerberger 10, Alanen, Mikarinen 15, Tojvonen, Hejnon 13, Lato, Sanberg, Lindbom 17, Vantaja 13.Konačni plasman: Italija, Srbija, Hrvatska, Finska.
Link to comment
Koliki su Jankovic i Turnjanin? I sta igra Avramovic?
Makedonac je klasicna trojka za seniorsku kosarku, Jankovic ce verovatno biti cetvorka...Avramovic je bek koji je toliko jake gradje da imam utisak da je u juniorskoj ligi mogao da sacuva sve pozicije osim brzih plejeva :)
Link to comment
Miljenovic je u NCAA mogao za koji god je zeleo koledz da igra, u najjacim konfrencijama. Big East bi bio sjajan za njega, igra se brzo i stancuju odlicne bekove. Mozda bi prve godine igrao manje, ali bi do druge vec vidno ojacao i bio eksplozivniji. I ja isto delim misljenje da bi vise napredovao da je otisao u Ameriku na tri-cetiri godine, ali nadam se ce ispasti da nisam u pravu.
Nije mogao odmah da ode u NCAA, morao bi da odradi završnu godinu na nekoj high school, zar ne? Edited by pacey defender
Link to comment

Pa ne znam, koliko ima, 18? Valjda mu je ovo bila izlazna u sredjnoj skoli. Ako je sad zavrsio trecu godinu, uprsko je tu opciju sa potpisivanjem profi ugovora.EDIT: Moze direktno na fax da ide odavde, ne mora da prolazi kroz srednju skolu, u slucaju da si na to mislio. Sa njegovim CV-em, dobio bi punu skolarinu na bilo kom univerzitetu.

Edited by tkd7334
Link to comment
Makedonac je klasicna trojka za seniorsku kosarku, Jankovic ce verovatno biti cetvorka...Avramovic je bek koji je toliko jake gradje da imam utisak da je u juniorskoj ligi mogao da sacuva sve pozicije osim brzih plejeva :)
Blagodarim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...