Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pa popravio je  taj procenat za tri poena na dve utakmice, na jednoj utakmici je imao 3 od 17. Neverovatno koliko mu je dopusteno da siluje i kada ga ide i kada ga ne ide sut. Ali eto on je velika zvezda Reala Madrida pa moze tako. Taj sut za dva poena mu je los zato sto uopste nije brz i eksplozivan, ne moze lako da poentira iz driblinga iako bi barem na fizicku snagu trebao da bude bolji u tom segmentu igre. Najgora stvar kod Bjelica i Danilovica je ta sto ne znaju da organizuju igru svoje ekipe a kod njih je stalno lopta u posedu kada su na terenu. Bikic je kao organizator igre nas najbolji igrac.

Edited by Micko8
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Drezgic je imao 40% za tri na 6 pokusaja u proseku i 55% za 2 na 8 pokusaja. I to sve sam sebi iskreirao. Tesko da moze potentnije..

 

evo ga drezga apolog :) naravno da je sve sam iskreirao kad daje loptu drugome iskljucivo pod oruzanom pretnjom. ne znam jel si ga gledao u tim utakmicama, na kraju odlicne brojke ali zamislis seniore umesto one dece protiv njega i bas ne vidis kako ce to da prolazi . i kod kostica, a i kod bjelica meni to deluje u perspektivi dosta bolje. al bumo vidli

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, Micko8 said:

Pa popravio je  taj procenat za tri poena na dve utakmice, na jednoj utakmici je imao 3 od 17

da, uz jednu opasku, da nije

image.png.b95aa44ffd543e01c7886e3021d40f2e.png

  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, spaceploitator said:

 

evo ga drezga apolog :) naravno da je sve sam iskreirao kad daje loptu drugome iskljucivo pod oruzanom pretnjom. ne znam jel si ga gledao u tim utakmicama, na kraju odlicne brojke ali zamislis seniore umesto one dece protiv njega i bas ne vidis kako ce to da prolazi . i kod kostica, a i kod bjelica meni to deluje u perspektivi dosta bolje. al bumo vidli

 

Zamisli bilo kog tog klinca sa seniorima i koliko bi nemocno izgledali... svi. Ali zato se oni takmice medjusobno, pa se vidi ko ume i pravi razliku u svom uzrastu, a ko ne.

 

Naravno da sam gledao utakmice i video sam te oruzane pretnje stalno. Zahvaljujuci njima je imao prosecno skoro 6 asistencija po mecu. Na mecu sa Izraelom mu je pistolj non stop bio na slepoocnici, zato je imao 12 asistencija.

Link to comment

Daleko je Drezgic od dobrog keratora igre, naravno da ce skupiti toliko asistencija kada je lopta kod njega celo vreme , decko drzi loptu dvadeset sekundi u svom posedu kada smo imali napade. Nasa igra uopste nije bila tecna. Kada treba da doda loptu i ima otvorenog  coveka on se okrece na drugu stranu, imali smo X situcaija na turniru gde se mogla odigrati brza kontra a on umesto toga dribla loptu do isteka vremena za napad. To je taj instinkt i kliker za igru koji on ne poseduje kao plejmejker a na primer Topic ga ima, to ne moze da se nauci, igrac se radja sa njim.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zamisli bilo kog tog klinca sa seniorima i koliko bi nemocno izgledali... svi. Ali zato se oni takmice medjusobno, pa se vidi ko ume i pravi razliku u svom uzrastu, a ko ne.

 

Naravno da sam gledao utakmice i video sam te oruzane pretnje stalno. Zahvaljujuci njima je imao prosecno skoro 6 asistencija po mecu. Na mecu sa Izraelom mu je pistolj non stop bio na slepoocnici, zato je imao 12 asistencija.

 

pitam jesi gledao zato sto se frljas nekim statistikama, a igra krvarila s njim na terenu. uopste nisam siguran da bi gore prosli bez drezgica, ili da recimo on i srza zamene uloge, i posledicno vise suteva za njega, kostica, dimitrijevica itd. jednostavno je, neki kvaliteti se lakse a neki teze transliraju na seniorsku igru, a drezgiceve je teze zamisliti da opstanu kada se predje na sledeci nivo

 

a i kad vec potezes statistiku, ne mora preduboko da se gleda: na tih 5.6 asistencija ide 4.4 izgubljene, sto je prilicno slab odnos za nivo na kom je on kao dominantan plej. Nije cudno da su i Sojic I Kostic i Srzentic i Tofoski (od igraca sa znacajnijom minutazom) imali bolji +/-

  • +1 1
Link to comment

Mi smo sa tom igrom stigli do finala bez poraza. Ali sta zna Vule Avdalovic osim sto je izabrao igrace, trenirao ih i provodio sa njima 24/7. Bas on zna sta ko ume, a sta ne i kakva je igra potrebna. Ne znam primer da se negde toliko kenjalo po igracu koji je odigrao fantastican turnir i zasluzeno izabran u prvu petorku i treneru koji je uzeo srebro.

 

Ali isti tip komentara se evo ponavlja i sa u16. Opet je trener neznalica, opet se forsiraju neki sto ne zasluzuju, umesto onih za koje internet strucnjaci utvrdili da su veci talenti..

Link to comment

Hrvatima su sve tri muske selekcije ispale u Diviziju B. U20 nije uspela da se vrati u Diviziju A. Juniorska i kadetska su ispale u Diviziju B ove godine. Neverovatno koliko im je lose stanje u kosarci.

Link to comment

Meni Savo i Kostić deluju kao baš dobar tandem.

 

Možda je Kostić prefinjeniji i ima viši plafon, a Savo mi je veća sigurica da neće propasti sa svojim načinom igre u današnjoj košarci.

Link to comment
53 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Mi smo sa tom igrom stigli do finala bez poraza. Ali sta zna Vule Avdalovic osim sto je izabrao igrace, trenirao ih i provodio sa njima 24/7. Bas on zna sta ko ume, a sta ne i kakva je igra potrebna. Ne znam primer da se negde toliko kenjalo po igracu koji je odigrao fantastican turnir i zasluzeno izabran u prvu petorku i treneru koji je uzeo srebro.

 

Ali isti tip komentara se evo ponavlja i sa u16. Opet je trener neznalica, opet se forsiraju neki sto ne zasluzuju, umesto onih za koje internet strucnjaci utvrdili da su veci talenti..

Tebra ne kenja se nego se kritikuje. Imao je usage fazon 35% i 50% vremena loptu naustrb drugih (za neke mozemo reci i talentovanijih od sebe), igra je bila ruzna i neprotocna uglavnom, i sta, da ga ne kritikujemo? Niko nije nesto vredjao nego se osporava njegov seniorski potencijal i dati su dobri argumenti za to. Meni zao sto se tolko poteze Savo jer svi kazu da je vredan decko, al ne bismo ga ni spominjali toliko da se ne javljaju dezurni branioci 

Link to comment

Zapravo upravo suprotno. Da se nije onoliko kenjalo o njemu i Vuletu, ne bi Ajverson imao potrebu da konacno presece sa tim budalastinama.

 

On 3. 8. 2024. at 23:48, theanswer said:

Ajde ne seri više leba ti. Ne znam šta ti je momak uradio, al što je mnogo mnogo je. Pojma nemamo, svi se nešto protežiraju, Drezgić veze nema, Avdalović veze nema, menadžeri kolo vode a mi sve bolji i bolji. Samo kenjate i bezveze serete, gde vam je mercedes, gde vam je bmw? 

 

Uništili ste sve košarkaške topike btw. Gomila ljudi koja je imala nešto pametno da piše više ne piše ništa. Kako i da piše kad ste dozvolili glasnoj manjini da postane većina. 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

I u16 klinci uzeli medalju. Odlicno kosarkasko leto.

 

Sad tradicionalno sledi kukanje kako nas ceka katastrofa kada odu seniorski nosioci, kako se sa mladima lose radi i kako ce nas svi zivi prestici..

Link to comment

Medalja na kadetskom prvenstvu nije toliko ni bitna. Mislim lepo je kada se osvoji ali dugorocno ne znaci bas mnogo. Godiste 2006 je dobar primer, generacija koja je se jedva zadrzala u elitnom takmicenju a dve godine kasnije je igrala finale juniorskog EP. A imamo i primer gde je godiste 1991 osvojilo kadetsko EP i posle nisu nista napravili. Videcemo za dve godine koliko ce ovi igraci napredovati i ko ce jos tu da se pojavi od igraca. Verujem da ima decaka koji su zapostavljeni kao sto je bio slucaj pre dve godine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...