Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

23 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

Sta nema smisla.Italiju smo dobili kada je on bio na klupi.Sinoc protiv Izraela plus 10 kada je on na klupi.Od 24 sekune za napad lopta iz njegovih ruku ne izlazi minimim 14 sekundi.Takva kosarka je odavno prevazidjena.

Evo pogledaj samo vecerasnju utakmicu i vidi koji je to broj igraca koji primi loptu u napadu osim Drezgica.Pusti prvo poluvreme.Jedan ili ni jedan.

 

Ako poseduje toliki kvalitet,pa zasto ga Partizan nije zadrzao.Zasto nijedan klub iz evrope ga nije zeleo,a nije bas i da nije nudjen.

 

 

 

Dao sam ti statistiku sa jučerašnje utakmice. Kad je on na klupi minus je 7 nije plus 10. 

 

Prevaziđenom košarkom dođosmo do finala. Koliko je bila lopta kod Topića prošle godine na u18? 

Link to comment

Nije lopta bila u Topicevim rukama ni priblizno dugo kao sto je bila  kod Drezgica na ovom turniru. Upravo najveca razlika izmedju ta dva igraca ako izuzmemo fizicke karakteristike ,visina, atletkse sposobnosti itd. je taj sto Topic donosi brze odluke na terenu, ako vidi otvorenog igraca u kontri on mu odmah baca loptu za razliku od Drezgica koji nastavlja da je drzi u svom posedu. Drezgic nema taj urodjeni plejmejkerski instinkt, on meni vise dodje kao neki bek koji voli da igra izolaciju. Imao je Drezgic odlican turnir i jeste jedan od najzasluznijih igraca za ovu osvojenu srebrnu medalju ali ce bas morati dosta da radi na sebi kako bi uspeo da prenese svoju igru na neki visi seniorski nivo. Da je barem jos nekoliko centimetara visi igrac to bi mu dosta pomoglo u tgranziciji.

Edited by Micko8
Link to comment

Bravo momci. Uzeli smo medalju na 5 od poslednjih 6 juniorskih prvenstava. Samo Spanci imaju takav kontinuitet, a i oni ovde zamalo da ispadnu u B ligu.

 

Nemci definitivno postaju velesila sto kaze kralj. Prvo juniorsko zlato, jaka infrastruktura i organizacija, a sada vec i sasvim dovoljno vremena pojacane imigracije. Pola ekipe tamnoputo, plus jedan Sloven. Ne gledam to iz perspektive brojanja krvnih zrnaca, deca rodjena tamo sve je to legitimno, samo mi se ne svidja sto je taj imigrantski priliv jos jedan (nekosarkaski) aspekat gde ekonomski dominantne zemlje ostvaruju dodatnu prednost. But it is what it is. (Druga tema, ali za mene je to jedini argument "za" stranca u reprezentaciji - zemlje koje inace nisu tako ekonomski atraktivne bi angazmanom stranca mogle to da delimicno iznivelisu. Pri cemu bih potpis stranca dozvolio samo ekipama koje su rangirane van recimo top 10 ili 15 na fiba listi).

 

Ovih nekoliko tekmi sto sam gledao, bas je dobra generacija, jedna od najboljih godinama unazad. Drezgic je bio solidno učinkovit ovde, prijatno me je iznenadio nekim bitnim kosevima ali i ja mislim da mu je seniorski plafon nizi i od Kostica i od Dimitrijevica, verovatno i od Mitra. Ne volim da gledam to drvljenje lopte i sporo donosenje odluka. Sa 10cm vise bi bio odlican ispusni ventil na krilu, ali def mu ne vidim buducnost u ulozi glavnog kreatora. Mitar mi je malo razočaranje, skeptican sam glede njegove karijere sa ovakvim sutom. Cini mi se da i njemu fali cm da bi sa takvim skill setom bio ozbiljan seniorski igrač, iako bih jako voleo da gresim. Od ovih igrača uloge Srzentic je carina, mogao bi da iznenadi i u seniorima.

 

Jedva cekam u19 dogodine.

 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, spaceploitator said:

Bravo momci. Uzeli smo medalju na 5 od poslednjih 6 juniorskih prvenstava. Samo Spanci imaju takav kontinuitet, a i oni ovde zamalo da ispadnu u B ligu.

 

Nemci definitivno postaju velesila sto kaze kralj. Prvo juniorsko zlato, jaka infrastruktura i organizacija, a sada vec i sasvim dovoljno vremena pojacane imigracije. Pola ekipe tamnoputo, plus jedan Sloven. Ne gledam to iz perspektive brojanja krvnih zrnaca, deca rodjena tamo sve je to legitimno, samo mi se ne svidja sto je taj imigrantski priliv jos jedan (nekosarkaski) aspekat gde ekonomski dominantne zemlje ostvaruju dodatnu prednost. But it is what it is. (Druga tema, ali za mene je to jedini argument "za" stranca u reprezentaciji - zemlje koje inace nisu tako ekonomski atraktivne bi angazmanom stranca mogle to da delimicno iznivelisu. Pri cemu bih potpis stranca dozvolio samo ekipama koje su rangirane van recimo top 10 ili 15 na fiba listi).

 

Ovih nekoliko tekmi sto sam gledao, bas je dobra generacija, jedna od najboljih godinama unazad. Drezgic je bio solidno učinkovit ovde, prijatno me je iznenadio nekim bitnim kosevima ali i ja mislim da mu je seniorski plafon nizi i od Kostica i od Dimitrijevica, verovatno i od Mitra. Ne volim da gledam to drvljenje lopte i sporo donosenje odluka. Sa 10cm vise bi bio odlican ispusni ventil na krilu, ali def mu ne vidim buducnost u ulozi glavnog kreatora. Mitar mi je malo razočaranje, skeptican sam glede njegove karijere sa ovakvim sutom. Cini mi se da i njemu fali cm da bi sa takvim skill setom bio ozbiljan seniorski igrač, iako bih jako voleo da gresim. Od ovih igrača uloge Srzentic je carina, mogao bi da iznenadi i u seniorima.

 

Jedva cekam u19 dogodine.

 

Taj decko je rodjeni rus . Mi smo osvojili 4 juniorska EP u poslednjih pet,sest godina. Vazno je iz tih selekcija izaciti igrace koji bi mogli pomoci  seniorskoj reprezentaciji u buducnosti.  Ja sam mislio da ce iz generacije rodjene 2000, ispasti 4,5 reprezentativaca na kraju se sve svelo na Petruseva. Mislim jos nije kasno da iz te generacije neko upadne u seniorsku reprezentaciju, recimo Pecarski u nekim kvalifikacijama ali je malo njih napravilo neke kvalitetene karijere za sada.

Edited by Micko8
Link to comment

Meni Srzentić ima najviši plafon, al nisam mnogo gledao, više je to utisak sa prethodnih prvenstava. Juče je doduše svaki put okretao momentum na našu stranu.

 

Marković ne bi trebalo da bude nezadovoljan zbog možda slabijeg ličnog učinka. Deluje mi da bi mogao finu karijeru da ima.

Link to comment

 

2 minutes ago, kralj said:

Meni Srzentić ima najviši plafon, al nisam mnogo gledao, više je to utisak sa prethodnih prvenstava. Juče je doduše svaki put okretao momentum na našu stranu.

Juce jedini imao pozitivni plus minus, tipa + 14 ili tako nesto, a i golim okom se videlo. Voleo bih da je imao vecu ulogu na prvenstvu

  • Hvala 1
Link to comment

Najvece plafone u ekipi imaju Dimitrijevic i Kostic, oni su NBA prospekti . Ima ovde dosta igraca koji bi mogli da naprave dobre profesionalne karijere uz dosta kvalitetnog rada i da im klubovi u kojima igraju pruze sansu. Meni su u 2006 godistu jos zanimljivi Radosic, igrac koji je odbio poziv reprezentacije po drugi put u poslednje dve godine. I Dimitrije Kondic iz Vojvodine koji kvalitetom sigurno zasluzuje da bude deo ove ekipe ali eto stalno ispada sa spiska. Verovatno nema nikoga da ga progura:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment

Na kadetskom EP pre dve godine se skrsio na trecoj utakmici na turniru protiv Slovenije i propustio je ostatak turnira. Od tada odibija pozive i prosle godine je odbio poziv da igra za juniorsku reprezentaciju. Nemam pojma sta je razlog, mozda je nesto u vezi sa nasim kosarkaskim savezom.

Link to comment

ljudi sta mislite koja ce biti petorka na kadetskom mozda

1.danilovic

2.bjelic

3.karalic

4.zelic

5.pavlovic

Link to comment
On 5. 8. 2024. at 15:57, kralj said:

Meni Srzentić ima najviši plafon, al nisam mnogo gledao, više je to utisak sa prethodnih prvenstava. Juče je doduše svaki put okretao momentum na našu stranu.

 

Marković ne bi trebalo da bude nezadovoljan zbog možda slabijeg ličnog učinka. Deluje mi da bi mogao finu karijeru da ima.

 

Ovo je reprezentacija i nema nikakve veze sa klubastvom.Ovde se igra za svoju zemlju tako da razloga za nezadovoljstvo nema sve da si sedeo na kraju klupe i mahao peskirom.

  • +1 1
  • Wub 4
  • Hvala 3
Link to comment

muska reprezentacija Srbije otputovala je na krit gde ce od 9. do 17. avgusta ucestvovati na Evropskom prvenstvu. Pred put u Iraklion, selektor Vladimir Zlatanovic odredio je tim koji ce predstavljati srbiju na predstojecem Evrobasketu.

to su sledeci igraci:

Vuk Danilovic

Andrej Bjelic

Aleksej Ivkovic

Nikola Karalic

Jovan Bikic

Andrija Susic

Vukasin Gavranovic

Andrej Pavlovic

Zelic Strahinja

Aleksej Nedeljkovic

Tadija Nedeljkovic

Aleksandar Krunic

 

Na takmicenju u Iraklionu, nas tim je u B grupi sa selekcijama Bugarske, Nemacke i Litvanije. U osmini finala ukrstamo sa A grupom gde su: Finska, Letonija, Turska i Spanija.

Link to comment
On 3. 8. 2024. at 22:58, Micko8 said:

Kostic je kod Vuleta pomocno osoblje, ako jednom u godini dobije loptu treba da bude srecan a najtalentovaniji je bek u ovoj ekipi.

Video sam 2 utakmice, ali ne polufinale i finale, odgledacu ovih dana. Ono malo što sam video - i meni se čini da je Kostić veći talenat od Save. On i Šojić su mi se najviše dopali. Savo da ima 10cm više i ovo što već ima, možda bi mogao do reprezentacije da dogura. Ovako mislim da mu je plafon nešto tipa onomad Aleksandar Cvetković, solidan Aba igrač. Kostić izgleda baš onako košarkaški lepo, ima i brzinu i šut i visinu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...