Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

 

Quote

 

Припреме мушке У16 репрезентације Србије за ЕП у Скопљу

Припреме мушке У16 репрезентације Србије за учешће на ФИБА У16 Европском првенству у Скопљу од 5. до 13. августа 2023. године почињу 3. јула 2023. године.
Окупљање играча је предвиђено за 3. јул у 10.00 часова на великом паркингу иза дворане Александар Николић, одакле ће се организовано кренути на Дивчибаре, у хотел „Црни врх“.

Тренер Милош Исаков Ковачевић позвао је следеће играче:

Василије Јовановић (Слобода Ужице)

Александар Гољовић (Партизан)

Ђорђе Шекуларац (Партизан)

Урош Даниловић (Партизан)

Дарис Сијарић (Партизан)

Петар Радовић (Борац Чачак)

Андреј Бјелић (Борац Чачак)

Василије Стојић (Борац Чачак)

Огњен Срзентић (Мега)

Вук Даниловић (Мега)

Андреј Давидовић (Мега)

Матија Моравчевић (Младост Земун)

Огњен Гујић (Динамик)

Лазар Стојковић (БКК Раднички)

Стефан Марјановић (Војводина)

Марко Варда (Беовук)

Андреј Вулета (Игокеа)

Андреј Павловић (Финска)

Филип Раичевић (Шпанија)

 

 

 

Nema najboljeg igraca na spisku. Ni jedan igarc Slobode iz Uzica  na spisku ukljucujuci Pavla Backa koji je najbolji igrac u ovoj generaciji , ikao su igrali juniorsku ligu Srbije, 3,4 igraca koja su rodjena 2007-godine .  Drago mi je sto je ovaj Pavlovic iz Finske na spisku, slican igrac kao Backo.

Edited by Micko8
Link to comment

Ustvari Jovanovic je na spisku , moja greska. Pretpostavljam da je Backo povredjen ili su privatni razlozi u pitanju . Ne verujem da bi ga bas tako izostavili.

Edited by Micko8
Link to comment

Ne razumem Miskovu logiku da ne pusti Djurisica da igra na U19 SP. Mogao je sebi da podigne reputaciju dobrim igrama tamo za sledeci NBA Draft. Nije da je nesto  briljirao u Megi prosle sezone. Ali dobro eto prilike za Borovicanina da skrene paznju na sebe na ovom turniru.

Edited by Micko8
Link to comment

 

 

Poceo je turnir. Borovicanin dobro izgleda ostali ne bas. Trebali su povesti Topica, posto su nam plejmejkeri veliki krs bez ikakve kreativnosti.

Edited by Micko8
Link to comment

jel gleda neko u19?

na sta licmo?

sledeca je francuska, to tesko da ce dobiti

 

vidim cure, makar statisticki veceras solidan, ono sto je igrao u grupi je tuga bozija

Link to comment

Nabadam ja pomalo. Stavili prvenstvo do 19, dok još neke lige nisu gotove. Cirkus. 

Nama najbolji ovaj bek iz Spartaka, al u principu se nema rašta gledati

Link to comment

Trebalo je da povedu igrace iz 2005-og godista i da nam oni budu okosnica ove ekipe, posto su mnogo talentovaniji i bolji igraci. Iz ove ekipe koja je na turniru meni su najzanimljiviji Borovicanin koji na zalost nema sut za tri poena , plus je na koledzu i Djokovic krilni centar iz CZ, Ostatak ekipe je plac majke bozije. Djurisic se penzionisao kada su u pitanju reprezentativna takmicenja mladjih kategorija.

Link to comment
6 hours ago, kralj said:

Nabadam ja pomalo. Stavili prvenstvo do 19, dok još neke lige nisu gotove. Cirkus. 

Nama najbolji ovaj bek iz Spartaka, al u principu se nema rašta gledati


Ja sam odgledao svaku i jos pomalo ostalih utakmica. Nas najbolji igrac je Djokovic. Curcic je mnogo tanak, s razlogom mu je smanjena uloga.
 

Link to comment

Nije ni on siguran, ali najbolje izgleda. Sto ti se ne dopada?

Milijasevic je talentovan, ima smisla za igru, najbolji je suter, njegov step back nas je izvadio protiv Brazila i Japana, ali decko odbranu ne pipa.

 

31 minutes ago, pbg12345 said:

pa imaju oni takmicenje svoje generacije, EP i to u srbiji, krajem jula

 

inace prekjuce igrali u20 i ta u18 dobili stariji 80:69


Nebitno je sto imaju drugo takmicenje, imali su i ranije pa su igrali. Svetsko se igra svake druge godine, sto znaci da niko iz generacije 05 nece igrati na SP. Uzasna odluka, kao i Djurisiceva, pogotovo kad pogledas koliko je talentom ogranicena 04.

Edited by J.R. Cash
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...