Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Djokić je budala, tačno sam znao da će da proziva igrače ako ne bude imao uspeha, ali da to uradi u sred takmičenja i još zbog apatriotizma, odvratno. inače, smeo bih da se kladim da su Nedović i Djekić dvojica od ovih na koje misli :D

Link to comment
Bice prenos u cetvrtak na HRT-u.
Nije još sigurno, za sada nema, ali je pritisak hrvatske javnosti da se prenosi, tako da će verovatno odraditi prenos.
Link to comment
Djokić je budala, tačno sam znao da će da proziva igrače ako ne bude imao uspeha, ali da to uradi u sred takmičenja i još zbog apatriotizma, odvratno. inače, smeo bih da se kladim da su Nedović i Djekić dvojica od ovih na koje misli :D
Slazem se. Ozbiljan kreten.Ekipa koja ima Muslija pa i Djekica, Subotica, Milutinovica a ne moze da iskontrolise skok, ocigledno ima neki problem. Tandem plejeva Jaramaz-Nedovic je, za ovu konkurenciju, vise nego dobar + Mitrovic i Andjusic na dvojci - ne vidim neki alibi za los rezultat u grupi tj. bednih 2-3 i prolaz na misice u 1/4 finale.Hrvate nisam gledao, ali je domaci teren daje bar 20-30 % prednosti. Ako ih dobijemo, bice to uspeh.
Link to comment

Problem je što su većina nosioca igre 91. godište, a kod protivnika 90. U tim godinama to dosta znači.Naše 91. će se sprdati sa svojim godištem kad bude noseće...

Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment
Nije još sigurno, za sada nema, ali je pritisak hrvatske javnosti da se prenosi, tako da će verovatno odraditi prenos.
kada je tekma?
Link to comment

ma dajte ljudi, to u tim godinama nista ne znaci. ta razlika je velika u mladjim kategorijama. meni se desavalo da na treninzima trpam igrace koji su moje godiste, a da ne mogu da prodjem igraca koji je godinu ili dve stariji, ali to je tako kad imas 14 godina. kakve veze ima to sto su godinu dana stariji od djekica kad je on cele godine igrao evroligu i na kraju final 4.

Link to comment

Tekma je sutra u 21:15, najverovatnije ide "prenos" sa 45 minuta zakašnjenja, odnosno od 22h

ma dajte ljudi, to u tim godinama nista ne znaci. ta razlika je velika u mladjim kategorijama. meni se desavalo da na treninzima trpam igrace koji su moje godiste, a da ne mogu da prodjem igraca koji je godinu ili dve stariji, ali to je tako kad imas 14 godina. kakve veze ima to sto su godinu dana stariji od djekica kad je on cele godine igrao evroligu i na kraju final 4.
Uzeo si se Đekića koji je jedini imao ozbiljnu sezonu iza sebe. Tačno ta godina je ona u kojoj ti momci treba da pređu i odigraju u ozbiljnijim klubovima, ili ako već jesu u takvim klubovima da imaju jaču ulogu. Evo sad igramo sa Hrvatima gde Delaš, Radošević i Zubčić imaju finu minutažu u Evroligi prethodne godine. A kad pogledam nas, Muslija čeka godine gde će igrati 20+ minuta u FMP-u, Đekić sa pojačanom minutažom u KKP-u, Jaramaz možda upadne u 12, Nedović će se naigrati...
Link to comment
Tekma je sutra u 21:15, najverovatnije ide "prenos" sa 45 minuta zakašnjenja, odnosno od 22hUzeo si se Đekića koji je jedini imao ozbiljnu sezonu iza sebe. Tačno ta godina je ona u kojoj ti momci treba da pređu i odigraju u ozbiljnijim klubovima, ili ako već jesu u takvim klubovima da imaju jaču ulogu. Evo sad igramo sa Hrvatima gde Delaš, Radošević i Zubčić imaju finu minutažu u Evroligi prethodne godine. A kad pogledam nas, Muslija čeka godine gde će igrati 20+ minuta u FMP-u, Đekić sa pojačanom minutažom u KKP-u, Jaramaz možda upadne u 12, Nedović će se naigrati...
da, ali to sto si naveo nema veze sa godinama. musli je trebao da ima ozbiljne minute vec prosle sezone. ali uopste nije bitno koliko su igrali, to zavisi od mnogo stvari, bitno je da u tim godinama ta razlika od jedne godine uopste ne igra neku veliku ulogu. svi oni igraju u seniorskoj konkurenciji protiv fizicki jacih igraca a upravo je to razlika na koju se misli tako da ta prica o razlici od jedne godine vazi samo za mladje igrace.
Link to comment

Naravno da je mnogo veca razlika kad imas 14 i 15 godina, nego 19 i 20. Al ne mozes reci da nema razlike. Ima itekako i to ce se videti za godinu dana

Link to comment
Naravno da je mnogo veca razlika kad imas 14 i 15 godina, nego 19 i 20. Al ne mozes reci da nema razlike. Ima itekako i to ce se videti za godinu dana
razlika je zanemarljiva, a naravno da ce oni sledece godine biti favoriti za zlato posto su najjaci u svojoj generaciji.
Link to comment
da, ali to sto si naveo nema veze sa godinama. musli je trebao da ima ozbiljne minute vec prosle sezone. ali uopste nije bitno koliko su igrali, to zavisi od mnogo stvari, bitno je da u tim godinama ta razlika od jedne godine uopste ne igra neku veliku ulogu. svi oni igraju u seniorskoj konkurenciji protiv fizicki jacih igraca a upravo je to razlika na koju se misli tako da ta prica o razlici od jedne godine vazi samo za mladje igrace.
Ma kod nas se iskustvo vodi na Nedovićevih 2 meseca u raspaloj Zvezdi, Đekićevih i Mitrovićevih 5 minuta u KKP-u i Jaramazovo igranje u Megi. Musli škartiran veći deo sezone, Milutinović se još oporavlja od povrede (traje to...). Pogledaj nosioce igre drugih repki - skoro svi 90. godište, skoro svi solidne minutaže u seniorskoj košarci prethodne godine...
Link to comment
Ma kod nas se iskustvo vodi na Nedovićevih 2 meseca u raspaloj Zvezdi, Đekićevih i Mitrovićevih 5 minuta u KKP-u i Jaramazovo igranje u Megi. Musli škartiran veći deo sezone, Milutinović se još oporavlja od povrede (traje to...). Pogledaj nosioce igre drugih repki - skoro svi 90. godište, skoro svi solidne minutaže u seniorskoj košarci prethodne godine...
ma to je sve ok ali to je ipak pitanje igrackog iskustva a ne cinjenice da li je neko godinu dana stariji ili ne. ako moze da igra 10 minuta u evroligi sa 18 godina onda nema problem sto su mu protivnici godinu dana stariji.kad smo vec kod mladjih katregorija, pogledajte sta znaci dominacija jednog igraca. ne znam zasto nece da prepozna lin i da ga postavi?!hteo sam da postavi statistiku u16 prvenstva kada je igrao rubio Edited by kojot
Link to comment
ma dajte ljudi, to u tim godinama nista ne znaci. ta razlika je velika u mladjim kategorijama. meni se desavalo da na treninzima trpam igrace koji su moje godiste, a da ne mogu da prodjem igraca koji je godinu ili dve stariji, ali to je tako kad imas 14 godina. kakve veze ima to sto su godinu dana stariji od djekica kad je on cele godine igrao evroligu i na kraju final 4.
A kakvu je ulogu imao taj Djekic u evroligi? Da li od njega mozes da ocekujes da izadje i dominira kad se njegova igra svodila godinu dana na blejanje izvan linije za 3 poena i paljenje trojki kad se ukaze prilika za to. Nema on kapacitet da nosi neku ekipu, iako je igrao evroligu. I uopste to sto pricas bi moglo da bude tacno da nasi igraci imaju neko znacajnije iskustvo igranja seniorske kosarke, a nemaju ga. Niko od njih nije imao znacajniju ulogu u svom timu, pa ni Djekic. Jedino na pocetku sezone Milutinovic, ali on od one dve povrede nije uspeo da povrati formu, da jeste, ovo bi sve drugacije izgledalo. On je taj igrac koji je trebalo da pravi razliku.
Link to comment

ja sam vise pricao uopsteno nego konkretno o nasoj ekipi. u ovom uzrastu jedna godina nije neka narocita prednost.nego, odrace nas hrvati. imace punu halu uz njih a i ovo im je dobra generacija. HRT2 sutra22:15 Zadar: Košarka EP (U-20) - četvrtfinale, snimkajesi nabavio tv?

Link to comment
hteo sam da postavi statistiku u16 prvenstva kada je igrao rubio
mislis ono kad je dao 50 poena u finalu, uz kosh s pola terena za produzteak? :D imao je i neke tripl-dablove, jedan cak i kvadripl-dabl na tom prvenstvu. stvarno ne znam kada se pojavio jedan mladi igrac koji je toliko ispred svoje generacije. pa sama cinjenica da on zapravo ima pravo da igra na ovom prvenstvu na kom igraju Djekic & co. je smesna.http://www.draftexpress.com/article/U-16-European-Championships-Unbelievable-Rubio-1442/
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...