Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Sve ovo što vi pišete ovde stoji, samo što se baš i ne slaže sa onim što smo sinoć gledali na parketu, a to je da je da je igra našeg tima 100% zavisila od Micića. Kada je on igrao dobro i mi smo igrali dobro, i obrnuto. Napad koji je odlučio pobjednika, njegov pik sa Jankovićem, završio se tako što je on na kraju odigrao na stranu na Novaka, koji do tada nije uradio ništa na utakmici. Da li je to ono što je Mijatović tražio? Sumnjam. Ok, igrač je ostao sam, bilo je rezona, ali ipak..Novak je pogodio i samim tim skinuo svu odgovornost sa Micića, koji bi bio glavni krivac da mi nismo dobili ovu utakmicu. Hoću reći, ako on nema taj neko ego trip, nagon, nazovite ga kako hoćete, da sam preuzme odgovornost i riješava utakmicu, ne postoji nijedan trener koji bi mu to mogao usaditi. Dobar primjer je Vujošević koji je prije nekoliko godina pokušavao bezuspješno da napravi od Tepića igrača koji odlučuje utakmice.

Link to comment
Ima utoliko sto se oni pitaju a ti ne. Sta njih ima da boli djoka za interes srpske kosarke, oni momci igraju za pobede i trofeje. Postoji izraz za namerno vodjenje ekipe u poraz da bi se razigrao jedan igrac - taj izraz je sabotaza. To sto smo mi napravili dva relevantna kosarkasa u poslednjih deset godina (necu ni da ulazim u to sta je po kome relevantno) najmanje ima veze sa tim sta smo napravili na ovom ili onom prvenstvu. Ti momci ce na prvenstvu biti dve nedelje, a imaju godine i godine da se pojedinacno razvijaju. Ne vidim na koji bi nacin u interesu srpske kosarke bilo da smo ispali u grupi a Milutinov igrao po 40 minuta na svakoj utakmici.
sta, sad ces ako se ne slazes da spustis raspravu na "sta si ti uradio da kritikujes" nivo? uopste ja nisam sporio da su se klinci borili i da su zasluzili da uzmu medalju. niti da je buducnost srpske kosarke njihova briga. samo da nema nesto velikog talenta i da ce, po meni, biti jos jedna generacija koja ce ostati na ovom uspehu, bez nekog veceg znacaja za seniorsku reprezentaciju u buducnosti. ali nije to ovde ni tema rasprave koliko sam shvatio, vec da li je na ovim takmicenjima bitnije napraviti igraca ili uspeh. ja bih voleo da gledam da igraju najtalentovaniji i da sve omladinske ekipe igraju sistem priblizan onome koji se igra u seniorskoj repki. selektori uglavnom preferiraju licni uspeh, a u savezu nema nikoga ko se zapravo brine o stvarima struke u mladjim kategorijama. ti kazes da ce se tako stvoriti pobednici, i to bi bilo logicno da nas iskustvo ne uci upravo suprotno.
Link to comment
Milutinov je ekspresno napravio dva bezvezna faula u prvoj cetvrtini, a odmah po povratku na teren i treci. Pred kraj nije igrao posto su se Kenguri ispucavali spolja i ovaj nas je drzao nisku postavku da bi lakse branio te suteve.Nije to ni toliko bitno. Ono sto hocu da kazem je da postoji lista sa verovatno hiljadu razloga zbog kojih se slabo radi sa nasim klincima u poslednje vreme i da je zelja da se osvoji medalja na SP sasvim sigurno na repu te liste. Kosarka je na ovom nivou takmicarski sport i bezveze je ubijati deci zelju da se takmice i pobedjuju, sto je sustina takmicarskog sporta, zbog neke fantomske ideje o tome da ce nasoj kosarci biti bolje ako igrac XY na Z utakmici ima deset minuta vise. Pri cemu se radi o igracu koji vec igra u seniorskoj konkurenciji a vodi ga trener koji je dokazano jedan od nasih najboljih strucnjaka i narocito se pokazao u radu sa centrima. Ja tu jednostavno ne vidim nikakvu logicku vezu i to sam i pokusao da ilustrujem tim primerom sa prvenstvom u Bormiu. Sta ce biti sa ovom decom ne znam ali sam siguran da im karijere sigurno nece biti gore zbog toga sto su dobili polufinale SP nego da su ga izgubili.
Previse banalizujes, zato sto niko naravno ne misli da trener mlade reprezentacije treba da kaze igracima: mi nismo ovde zbog rezultata, nego da napravimo od x,y,z igrace. Mislim da bez mnogo problema mozemo da se slozimo da poslednjih deceniju i po imamo ogroman problem sa uspesnim juniorskim reprezentacijama ciji igraci kasnije cesto ni ne igraju profesionalnu kosarku. Nije dakle niko rekao da ce se to promeniti kad budemo gubili, umesto pobedjivali, nego da nazalost ne deluje da ce od ovog uspeha biti neke vajde. Kao sto ga manje ili vise nema vec deceniju i po.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...