Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Draftexpress precenjuje Eksuma™. Sanse nema da bude u tri na sledecem draftu, pogotovo nece biti ispred Jabari Parkera.Inace, delim Joeovom sentiment, ali nije bas da jedino Vasa vredi u ovom timu. Milutinov svakako nije fizicki prezreli mediokritet. Posle njih dvojice je stvarno tanko. Salic i Jokic su mi zanimkljivi, a Jankovic ima nekakvu buducnost na profesionalnom nivou zato sto stvari u kojima je dobar radi odlicno.

Edited by J.R. Cash
Link to comment
Meni je naprotiv izgledalo da sam na parketu video jedan kosarkaski tim i jednu grupu gradjana sa klincem koji je prospekt za visoku poziciju na draftu i koja direktno zavisi od toga koliko ce on da bude raspolozen u sutu. Nisam mnogo gledao ove klince a i ne razumem se Bog zna kako u kosarku ali se meni cini da ovde ima nekoliko igraca koji mogu sasvim lepo da napreduju (Micic, Pot, Andric, Milutinov, Salic, Jankovic, mozda i ovaj Jokic). Ako i ostanu mediokriteti Boze moj, zavisice dosta od toga kako budu radili ubuduce. Ali tvrditi da su u ovoj konkurenciji stigli do finala zato sto su fizicki prezreli jednostavno nije tacno. I kod Hrvata i veceras kod Australijanaca bilo je dosta igraca koji su fizicki prilicno ispred nasih igraca. Druge utakmice nisam gledao pa ne mogu da sudim.
a sta si video,lepa i kreativna resenja, dobre akcije, dobre atlete, neku 1 na 1 igru? mi ovo dobijamo na odbranu i na dominaciju pod kosem,plain and simple.od ovih visokih mozda moze i da bude nesto, mada svi imaju velike znakove pitanja u svojoj igri, osobito nas najbolji igrac jankovic. od pota, novaka i andrica ne moze da bude nista. u svakom slucaju, samo je micic pokazao neki kvaitet van okvira omladinske kosarke i pored svih gluposti koje je u stanju da napravi.mada i micic vec ima tri sezone seniorske kosark iza sebe i zabrinjavajuce je da ne igra boje od ovoga sto je igrao juce i danas Edited by Joe D
Link to comment
Draftexpress precenjuje Eksuma™. Sanse nema da bude u tri na sledecem draftu, pogotovo nece biti ispred Jabari Parkera.
Ja nista posebno nisam video od njega, osim brzine. Ne znam da li je udelio jednu asistenciju nakon prodora. Ne znam, ovakvih ima bar 10-ak u Americi.
Link to comment
To se isto pricalo i za Macvana.Ja ne znam koji je vama kurac. Koji je to nas igrac prerano fizicki sazreo u odnosu na australijske igrace? Pa, onaj Dankan izgleda kao sifonjer u odnosu na ceo nas tim, a onaj sto nam je zalepio tri-cetiri trojke u drugom poluvremenu izgleda kao da ima 30 godina..
i gde je macvan danas? u odnosu na juniorsku njegova je seniorska karijera totalno bleda.nasi igraju odlicnu odbranu, a individualni kvalitet je bas osrednji.
Link to comment
a sta si video,lepa i kreativna resenja, dobre akcije, dobre atlete, neku 1 na 1 igru? mi ovo dobijamo na odbranu i na dominaciju pod kosem,plain and simple.od ovih visokih mozda moze i da bude nesto, mada svi imaju velike znakove pitanja u svojoj igri, osobito nas najbolji igrac jankovic. od pota, novaka i andrica ne moze da bude nista. u svakom slucaju, samo je micic pokazao neki kvaitet van okvira omladinske kosarke i pored svih gluposti koje je u stanju da napravi.mada i micic vec ima tri sezone seniorske kosark iza sebe i zabrinjavajuce je da ne igra boje od ovoga sto je igrao juce i danas
Imao je Micic par lepih ulaza, Pot onaj jedan na kraju poluvremena. Mislim da sve osim Vase koji je izgleda gazda u timu malo koci "filozofija" ovog lika Mijatovica na klupi i tu se slazem s tobom. Takodje se slazem da od Novaka nema nista, deluje jako slabasno u mnogo elemenata igre. Ne znam zaista sta ce biti od njih jer ne umem da procenim, reagovao sam samo na tezu da smo dobili i usli u finale jer su nam igraci fizicki prezreli u odnosu na konkurenciju. Mislim da to nije tacno. Ovo je polufinale prvenstva i naravno da su klinci igrali ono cime mogu da pobede, u ovom slucaju skokom na obe strane terena i spustanjem lopte pod obruc. Vec protiv Hrvatske u cetvrtfinalu utakmicu smo uglavnom dobili spolja jer su nas Saric i Maric oterali od kosa.Jebi ga, ne znam cemu ovolika pljuvacina po klincima, kao da je bitno u ovom trenutku kakvi ce igraci biti i kao da se to odlucuje danas na ovoj utakmici. Deca su igrala polufinale, pobedila i svaka im cast. A kakvi ce igraci biti to ce od njih zavisiti u godinama koje dolaze i od trenera sa kojima budu radili. Trojica od tih momaka su kod Duleta u Partizanu, mi boljeg trenera koji radi u Srbiji trenutno nemamo. Istina je da iz ove ekipe tesko da moze da izadje neki super igrac tipa Teodosica ili Krstica ali to nam je sto nam je.
Link to comment
i gde je macvan danas? u odnosu na juniorsku njegova je seniorska karijera totalno bleda.nasi igraju odlicnu odbranu, a individualni kvalitet je bas osrednji.
Bleda? Dobro.
Link to comment
a sta si video,lepa i kreativna resenja, dobre akcije, dobre atlete, neku 1 na 1 igru? mi ovo dobijamo na odbranu i na dominaciju pod kosem,plain and simple.od ovih visokih mozda moze i da bude nesto, mada svi imaju velike znakove pitanja u svojoj igri, osobito nas najbolji igrac jankovic. od pota, novaka i andrica ne moze da bude nista. u svakom slucaju, samo je micic pokazao neki kvaitet van okvira omladinske kosarke i pored svih gluposti koje je u stanju da napravi.mada i micic vec ima tri sezone seniorske kosark iza sebe i zabrinjavajuce je da ne igra boje od ovoga sto je igrao juce i danas
Andric moze biti dobar igrac. ima lep sut i brz izbacaj, igra dobro odbranu... sasvim korektan igrac. sada sto nije Kukoc, jbg. Micic, Andric, Jankovic, Salic i Milutinov svi imaju potencijal za dobru seniorsku karijeru. da li ce neko odskociti i napraviti extra karijeru, bumo videli
Link to comment
Bleda? Dobro.
citj sta pise - u odnosu na juniorsku. decko je bio mvp svetskog i evropskog juniorskog prvenstva, a u seniorskoj konkurenciji nije dobacio ni do standardnog clana prve petorke osrednje reprezentacije srbije.
Link to comment
citj sta pise - u odnosu na juniorsku. decko je bio mvp svetskog i evropskog juniorskog prvenstva, a u seniorskoj konkurenciji nije dobacio ni do standardnog clana prve petorke osrednje reprezentacije srbije.
Znaci da ne bi bio bled u odnosu na juniorsku trebalo bi makar da bude MVP svetskih i evropskih prvenstava, ako cemo vec da cepamo dlaku nacetvoro? :s_a:Ako ovaj Jankovic napravi Macvanovu karijeru ja zadovoljan.
Link to comment
Znaci da ne bi bio bled u odnosu na juniorsku trebalo bi makar da bude MVP svetskih i evropskih prvenstava, ako cemo vec da cepamo dlaku nacetvoro? :s_a:Ako ovaj Jankovic napravi Macvanovu karijeru ja zadovoljan.
jbg, ima nesto izmedju mvp-ja svetskog i evropskog i rezerve novici velickovicu. macvan je meni jedan od najomiljenijih likova u poslednjih 20 godina, ali se oduvek znalo da ce ga fizikalije ozbiljno limitirati u seniorskoj kosarci. jankovic mi se najvise svidja o ovo nasem timu ali mogao si da vidis danas koliko mu vremena treba da se digne i zavrsi akciju, kad dobije lotu u reketu. stavi na njega dobrog odbrambenog igraca i nece se videti.
Link to comment

dajte, niko ne pljuje klince, samo sam konstatovao da nema nekog posebnog talenta ovde. jeste, seniorske karijere je napravilo i pola ekipe koja je osvojila sp u novom sadu, ali realno nije dala ni jednog relevantnog igraca u evropskim okvirima. pride, nama igrac koji ovde treba da bude mozda i najveci projekat u ovoj reprezentaciji iz taktickih razloga presedi skoro ceo drugo poluvreme. pa bolje za nasu kosarku da on izgubi utakmicu nego da je dobiju novak i andric.

Link to comment
jbg, ima nesto izmedju mvp-ja svetskog i evropskog i rezerve novici velickovicu. macvan je meni jedan od najomiljenijih likova u poslednjih 20 godina, ali se oduvek znalo da ce ga fizikalije ozbiljno limitirati u seniorskoj kosarci. jankovic mi se najvise svidja o ovo nasem timu ali mogao si da vidis danas koliko mu vremena treba da se digne i zavrsi akciju, kad dobije lotu u reketu. stavi na njega dobrog odbrambenog igraca i nece se videti.
Jeste, primetio sam to. Iskreno, mene Jankovic nije narocito impresionirao i pored toga sto je bio najbolji veceras, nadam se da u Pepinsteru znaju kako da unaprede visokog igraca.
dajte, niko ne pljuje klince, samo sam konstatovao da nema nekog posebnog talenta ovde. jeste, seniorske karijere je napravilo i pola ekipe koja je osvojila sp u novom sadu, ali realno nije dala ni jednog relevantnog igraca u evropskim okvirima.pride, nama igrac koji ovde treba da bude mozda i najveci projekat u ovoj reprezentaciji iz taktickih razloga presedi skoro ceo drugo poluvreme. pa bolje za nasu kosarku da on izgubi utakmicu nego da je dobiju novak i andric.
Meni nije delovalo da bi se ti klinci slozili s tobom, licilo je da im je bas stalo da dobiju utakmicu. Ne mislim da ce Milutinov, ako si na njega mislio, da propadne zato sto nije igrao tih deset minuta da bi se dobilo polufinale SP, kao sto ne mislim da bi postao vrhunski igrac da je igrao a mi izgubili. Na stranu sto bi verovatno i igrao vise da nije napravio brzo faulove. Ne vidim kako ce za nasu kosarku biti bolje da pravimo luzere a ne pobednike.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...