Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Šta ja da ti pričam, malo sam pomagao drugu koji je trener u jednoj školi košarke, inače 98/99. godište. Gde god smo sa strane otišli na tekmu, sudije navlače najstrašnije za domaćine (jer su iz grada odakle je ekipa). Ej, navlačenje sudija kod dece od 12 godina? Od starta sve ide naopako. Inače u toj školi se forsira igra 1 na 1, a protiv koga god igraju, ono akcije najstrašnije... pa kakve bre akcije za tolike klince?Ovo za šut si isto totalno u pravu, eno sad je bila priča kako Veseli već mesec dana šutira sa nekim spravama na šaci, koje inače povećavaju razmak između prstiju, i poboljšavaju položaj palca. Pa ako oni misle da u 21. godini nije kasno za korigovanje šuta, što naši retardirani treneri misle da tu nema puno pomoći sa 16-17 godina?

Link to comment
ipak sam isao da gledam tekmu protiv turske. milutivnov je potencijal, kao i ristic(igrao malo zbog prehlade), tejic moze da bude dobar igrac a moze da bude i djekic, ostali nista posebno. sve u svemu, kosarka nam je u krizi.zanimljivije od same utakmice je bilo to sto sam sedeo odmah pored karija da bih slusao njegove komentare. kari je bio sa trenerom zvezdinih juniora i sa profesorom karalejicem. nije mnogo komentarisao same igrace, rekao je da igramo dekadentnu kosarku bez pritiska na loptu i da zbog toga nema ni kontra napada. pizdeo je sto ne pravimo pritisak odmah kada damo kos nego se odmah vracamo na nasu polovinu da igramo odbranu. na poluvremenu se 15 minuta raspravljao sa tegeltijom zato sto partizan nije dao karte zvezdinim navijacima.bodiroga ne propusta utakmice mladjih kategorija.
:lol:
Link to comment

Pre nekog termina na koji ponekad idem, Žitko basket ima trening. Klinci od 14 do 17 godina, otprilike. Svi su bandažirani. Neko koleno, neko zglob, neko lakat, a treneri imaju nadrkane faca a la Obradović. Uvežbavaju akciju, neki klinac izlazi iz blokova, sve pršti, dobija loptu i baca ciglu sa 5 metara kojom zamalo lomi tablu, trener ništa. Uvežbavaju ponovo i klinac koji treba da izađe na šut se oklizne, zjapi rupa u sred reketa, a klinac opet baca ciglu sa 5 metara, trener ništa. Još je taj Žitko kao među boljima. Kapiram da napreduju samo klinci koji imaju para za individualne treninge.

Link to comment
Otišla nam je struka u kurac, zato i sve manje igrača izbacujemo. Osim Karija, koji je tek ove godine počeo, nijedan ozbiljan trener se ne bavi mladim igračima.
Jedan od retkih dobrih primera - Žarko Vučurović. Ko je gledao utakmice juniorske ekipe Hemofarma ove i proteklih godina, zna o čemu pričam.
Link to comment
Jedan od retkih dobrih primera - Žarko Vučurović. Ko je gledao utakmice juniorske ekipe Hemofarma ove i proteklih godina, zna o čemu pričam.
da, verovatno najbolji primer. neverovatno kako lepo oni igraju, plus ima odlicnu selekciju. atletski veoma mocna ekipa i to mi se mnogo svidja.
Link to comment

Oni igraju lepo, efikasno i uz sve to vrlo atraktivno. Selekcija im je dobra jer gledaju nekoliko godina unapred, npr. sada dovode igrače koji su '96. godište i koji će biti juniori tek za 2 godine.

Link to comment
Pre nekog termina na koji ponekad idem, Žitko basket ima trening. Klinci od 14 do 17 godina, otprilike. Svi su bandažirani. Neko koleno, neko zglob, neko lakat, a treneri imaju nadrkane faca a la Obradović. Uvežbavaju akciju, neki klinac izlazi iz blokova, sve pršti, dobija loptu i baca ciglu sa 5 metara kojom zamalo lomi tablu, trener ništa. Uvežbavaju ponovo i klinac koji treba da izađe na šut se oklizne, zjapi rupa u sred reketa, a klinac opet baca ciglu sa 5 metara, trener ništa. Još je taj Žitko kao među boljima. Kapiram da napreduju samo klinci koji imaju para za individualne treninge.
Pa dobro, i to je bolje pre onog jednog drugog termina sto smo imali pre par godina. Dodjes i onda gledas poslednjih 10 minuta treninga, gde se strucni rad svodi na "idiote, o cemu razmisljas", "majmune, sram te bilo od saigraca", "mars napolje, ne mogu vise da te gledam" i tome slicno. Bilo je tu ljudi od 35+ godina kojima je bilo neprijatno da gledaju.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Koki, si pogledao Miljenovicev debi? Kako ti se cini?
uuuuu, hvala ti sto si me podsetio, 'ladno sam zbog ove pauze zaboravio da skidam utakmice. idem odmah da pogledam.
Link to comment

imas ovde na sajtuhttp://www.kls.rs/odgledao sam 5 minuta i vec se vidi da je tata :D kako je samo izbacio igraca crossoverom na malom prostoru, ali je promasio floater. odgledacu sutra do kraja. idem u subotu da gledam tekmu uzivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...