Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Odlicnu kosarku smo igrali danas, mnogo bolju nego juce. Ali i Spanci su takodje bili odlicni.Nasi bekovi lako probijaju, ali sa izuzetkom Micica, nemaju zavrsnicu. Na tome bi valjalo da se poradi. Juce sam prvi put gledao Miljenovica. Stravican talenat, slazem se, ali toliko lako ispada u odbrani cak i na ovom nivou da ja stvarno ne smem da zamislim sta bi bilo da ga sutra ubace u igru protiv nekog Parga.

Link to comment

Imamo tri pleja u prvim petorkama sampionata ovog leta. Da smo otisli makar korak dalje na u20, imali bismo 4. mozda pokazatelj da se ipak dobro radi sa klincima kod nas?Neki sporedni utisak je da je Mitrovic celo prvensto igrao neku laznu peticu. Totalno pogresno iskoriscen. Decko je evidentno vrlo talentovan, par puta sam ga video da iz skoka otvara kontru, zavidan skill-level i fizikalije, treba mu malo vise koncentracije, ali ima materijala za odlicnu cetvorku. Jankovic ne znam kakvu ce buducnost da ima, ali je njegov pristup kosarci sjajan. Od ostalih, Dangubic ako se bude mnogo dobro radilo sa njim moze da bude jako fino krilo, Popovski je bas tip igraca koji tesko varim, Bezbradica nema dovoljno inteligencije da nadomesti manjak visine, a i slab je skakac, ostali i nemaju nekog talenta. Ali, i ovo je sasvim dovoljno za jednu generaciju, znajuci da nam je nekoliko igraca i falilo.

Link to comment

Posipam se pepelom glede Popovskog...on u seniorima ima da se izgubi u sl. 2-3 godine...jedino sto ume da uradi jeste da primi loptu i pukne trojku bez kretnje bez rezona bez icega.Vasa folira agresivnost u odbrani...ako ga pazljivije pratite mozete videti da igra odbranu tako sto ulaze najmanju mogucu dozu energije a da se sa strane ipak cini da odrzava stav i da atakuje na loptu a zapravo ispada iz odbrane na prvu napadacku kretnju igraca koga cuva...inace onaj njegov ulaz-rolling je milina za gledati...izvodi ga sa nista manje gracioznosti nego li KB24

Link to comment

Micic sve radi savrseno, momak ima nenadjebiva resenja iz driblinga, i levo i desno. Doci ce i odbrana, vidi se da je super eksplozivan, a i cita igru sasvim pristojno. Recimo da u tom aspektu i sutu moze jos da napreduje.Ne mogu da se setim dal je Joe rekao za Mitrovica da lici na Milicica malo? Definitivno ima neke kretnje u kojima se vidi slicnost. Iskreno, pored Micica, on mi deluje kao najbolji prospekt iz ovog tima.

Link to comment

Win or go home tekma za nase kadete. Predvidjam ovo drugo.http://online-prenosy.tvcom.cz/video/9464-serbia-spain-basketball-men-u16-european-championship-czech-rep-2011.htmedit: Rebic jebe keve za sad.

Edited by Joe D
Link to comment
Ja da sam trener ovim klincima, ne bi im dao da izadju iz sale dok ne vezu 30 bacanja posle svakog treninga. Pa jebo mu pas mater!
Ne mogu to da skapiram nikako. Ja sad sutiram slobodna bacanja nekih 70% a kosarku ne treniram vec 10 godina :unsure:
Link to comment

Brano promasio trojku za pobedu :( A stigli smo 8 razlike u zadnjih minut ipo.Ovo smo izgubili red zbog Rebicevog izdrkavanja, red zbog bacanja. A ispali smo zato sto mora da se trpi forsiranje precenjenog nadobudnog kurtona od trenera. No, nema veze, u ovoj ekipi bas ima materijala, imace uspeha u buducnosti.

Edited by Joe D
Link to comment
Selektor studentske selekcije Srbije, Luka Pavićević, odredio je konačan sastav koji će nastupati na 26. letnjoj Univerzijadi koja 12. avgusta počinje u Šenženu. Neposredno pre polaska u Kinu, selektor se zahvalio Slobodanu Dunđerskom.Boje reprezentacije Srbije u Šenženu, u pokušaju da odbrane zlatnu medalju osvojenu na Univerzijadi u Beogradu 2009. godine, braniće: Marko Ljubičić, Nikola Dragović, Stefan Birčević, Duško Bunić, Stefan Živanović, Mladen Jeremić, Miloš Dimić, Nikola Cvetinović, Vladimir Lučić, Sava Lešić, Luka Drča i Vladimir Štimac.Pored selektora Luke Pavićevića u Stručnom štabu nalaze se i pomoćni trener Goran Miljković, doktor Gligorije Babović i fizioterapeut Marko Đurković.Univerzitetska reprezentacija Srbije takmičiće se u Šenženu u „B“ grupi sa selekcijama Australije, Turske, Kanade i Hong Konga. Rival našem timu trebalo je da bude i reprezentacija Južne Afrike koje je u poslednjem trenutku otkazala učešće na 26. letnoj Univerzijadi.RASPORED ODIGRAVANJA MEČEVA13. avgust: SRBIJA – Hong Kong (4:00)16. avgust: SRBIJA – Australija (6:30)17. avgust: SRBIJA – Kanada (4:00)18. avgust: SRBIJA – Turska (12:00)
Link to comment
  • 3 weeks later...
Na "All Star" utakmici najboljih evropskih juniora koja će biti odigrana 17. septembra (13:00 časova), za vreme trajanja Evropskog prvenstva u Litvaniji, u Kaunas Areni u Kaunasu, učestvovaće tri, a možda i četiri mlada srpska košarkaša. Iz Kancelarije FIBA Evropa upućeni su pozivi Vasiliju Miciću, Aleksandru Cvetkoviću i Nenadu Miljenoviću, dok se Nemanja Dangubić trenutno nalazi na listi rezervi i u slučaju otakaza nekog od 24 pozvana igrača i on će biti učesnik spektakularnog susreta, na kome organizatori očekuju prisustvo 10.000 gledalaca. Vasilije Micić i Nenad Miljenović bili su članovi U18 reprezentacije Srbije koja je na Evropskom prvenstvu u Poljskoj osvojila srebrnu medalju, dok je isto odličje pripalo i Aleksandar Cvetković na Svetskom prvenstvu za igrače do 19 godina koje je održano u Letoniji. Micić, Miljenović, i Cvetković su zbog sjajnih igrara u Poljskoj, odnosno Letoniji, pronašli mesto u idealnim petorkama šampionata. Nemanja Dangubić bio je u sastavu obe pomenute selekcije i jedan je od retkih igrača koji se može pohvaliti da je za samo mesec dana osvojio dve srebrne medalje na dva velika takmičenja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...