Jump to content
IGNORED

Da, društvo


Кристофер Лумумбо
Krošek
Message added by Krošek,

Ovo je tema za razgovor o događajima u svetu, tipa zemljotresi i "čovek se zaglavio u pećini", za koje se čini da ne pripadaju nekoj specifičnijoj temi ... mada možda i pripadaju, ili pak zaslužuju novu temu:

  • Ako se radi o politici a da nije naš region, potražite temu na pdf Politika - Svet (na kojem postoji i opšta tema "Svet"), ili otvorite novu temu.
    • Ako se tiče određene države i ima političku dimenziju, makar i ne bilo primarno politička stvar, verovatno pripada temi za tu državu na pdf Pol. - Svet.
  • Ako se ne radi o politici, potražite temu na ostatku pdf Društvo, ali bacite oko na ostatak foruma jer sve manje više ima veze sa društvom.

Recommended Posts

  • Krošek changed the title to Da, društvo
  • Krošek pinned this topic
On 10. 6. 2023. at 23:47, arheolog1981 said:

Na velikom topiku svet se pisalo, imaju i slike :wub: A što imamo dva topika svet? Jedan na politika svet a drugi na društvu 

 

evo više se ne zove isto

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

drugarica danas okačila na fb

 

 

pocelo je! pamtite da sam nekad bila pristojna i pregovaracki nastrojena osoba, pacifista, neki bi rekli pitoma, ali kada su u pitanju losi likovi, to je proslost! obicno s nepoznatim ljudima ne ulazim u dijalog, nekad jedva ulazim i s poznatima.
pitomost is gone!
nije mi drago, prezirem one koje u meni probude ovakav bes, jer bas mi treba dosta da ga osetim, ali zivot u srbiji i propadanje kako srbije, tako i planete, kao i totalni sunovrat civilizacijskog razvoja cini me besnom, jer mi je dosta visegodisnje tuge. i ne, necu da radim na tome na psihoterapiji, it’s them, not me, toliko znam.
malopre u pozarevackoj, idem lepo raspolozena, setamo se s medom. zaustavlja se noviji mini moris.
devojka sa suvozackog mesta otvara vrata i baca praznu plasticnu flasu na beton (ulicu). zelim da mislim da joj je ispala, iako po nacinu na koji je flasa izbacena znam da nije. posto auto stoji a vrata si otvorena (deluje kao da prebire po torbi da vidi sta jos ima da se baci), prilazim i sledi dijalog:
- izvini, mislim da ti je ispalo nesto. (dosta normalnim tonom, u veri da jeste slucajno)
sledi pogled iz pakla, pun prezira, ali istovremeno tup, bez emocija, zvace zvaku i kaze:
- nije.
nastavi da kopa po fensi torbi.
- pa jeste, evo ja cu da podignem (ton mi je iznenadjujuce pristojan i ljubazan, sagnem se, ali flasa se skotrlja ispod auta pa mi je dalji angazman napor zbog ove bolesne ruke)
- a sta je u pitanju? (davno nisam cula nadmeniji ton, bukvalno je smaram, ne zanima je, stale su da izbace djubre iz kola)
- pa plasticna flasica
- pa ne treba mi
(sad vec njen smor prelazi u gadjenje)
- ali shvatas da joj mesto nije na ulici vec na mestima predvidjenim za to, posto je to djubre, ne mozemo da ga bacamo gde hocemo?
(pokusavam da se obuzdam)
- ma ne zanima me bre
i krene da zatvori vrata, sto sam pokusala da sprecim (nije u redu, znam, i zato sam se uznemirila) jer me je taj ton i ta totalna, jeziva nezainteresovanost podsetila na to da su to oni ljudi za koje se pitam ko su jebeno oni, ne moze ona da zavrsi razgovor kad hoce, zelela sam da nesto poentiram, zelela sam da oseti stid, da oseti nesto sem kurcobolje, malo srama, necega, ali nema niceg u ocima, u tom trenutku je coa intervenisao, posto je video video da sam se bas uznemirila, a da nema svrhe.
iznervirala bih se dodatno sto me je ucutkao da nije rekao “ne vredi sa seljacima da se raspravljas” pa su onda one zatvorile vrata, i komentarisale nesto valjda kakav sam debil.
eto, nemam sta da dodam osim da cu da tuzakam morone ovde, iz nemoci, dok pisem osetim neku empatiju. gde drugde da tuzakas privilegovane, za drugog nezainteresovane ljude koje je ova cela drustvena atmosfera ohrabrila. vaspitava ih totalna praznina, odsustvo empatije, umesto toga, previse je lazne, instant empatije, povrsnosti, prolaznih, nistavnih vrednosti. pristojni ljudi se povlace jer im nije dobro u ovako traumatizovanom drustvu, koje samo dublje tone u sunovrat i prezivljava zahvaljujuci dobroti pojedinaca. imam utisak da vecinu tih pojedinaca znam, posred ili neposredno, to su zvezdice. i to je utesno.
devojke su nastavile u provod, a za mene, tuga pa gnev pa nemoc pa tuga, ali gnev. da, i ljudi koji se skoluju za terapeuta mogu da osecaju gnev. obicno kad se izdrkam na nekoga, zameram sebi, sad ne. jedino me nervira sto sam se iznervirala i sto ne mogu da im naplatim kaznu u visini tog auta, i sto sam medu izlozila ovakvom sadrzaju.
kako kazu nofx, idiots are taking over, kako drukcije, kad vladaju siledzije.
Link to comment
14 minutes ago, Sludge Factory said:

Jel ti sad jasno zasto ljudi imaju problem sa Beogradom na vodi? 

 

hoćeš da kažeš da je ovo došlo sa bnv

 

aha. ok. dobro.

 

paaa izvini, žurim da odnesem tetki lek

Link to comment

Svašta. Ključ od stana, slučajno malo zakačiš limariju (ili malo više, zavisi od inspiracije), i teraj dalje. Naravno, neprimećen.

 

PPP terapeutska služba je odavno izdala smernice za ovakve slučajeve, ono sa kočionim uljem, ricinusom i šenicom. 

 

edit: 

 

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Eleniko said:

 

hoćeš da kažeš da je ovo došlo sa bnv

 

aha. ok. dobro.

 

paaa izvini, žurim da odnesem tetki lek

 

Ne, nego se radi o istoj vrsti problema ili o problemu koji ima isti uzrok/koren. Ovo sto je tvoja drugarica opisala (i sami trogloditi u kolima i cela situacija) su isto sto i Bgd@H2O. 

  • +1 2
Link to comment

@Eleniko

Quote
- ma ne zanima me bre
i krene da zatvori vrata,

pre neki dan sam napisao da u ovoj zemlji dominiraju dva stava "boli me qrac" i "ko ga yebe". dodao bih i "odyebi"

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...