Jump to content
IGNORED

Cincile


sherman

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sherman

    28

  • Аврам Гојић

    17

  • korindjar

    12

  • ToniAdams

    9

wtf? 29_happywombat.jpgwombat.pngwombat.jpgovo je izvesni vombat! tek sam danas saznao za ovog stvora. uspeva u australiji. po wikiju: moz se drzi ko ljubimac al malo greota. steta, ume da se smeje. :)
OMG :Hail::lol: :lol: :lol: totalno sam zaboravila na vombata moj muz i ja smo jedno drugo pre par godina zvali Wombi ( od wombat) , umesto klasicnog maco maco
Link to comment

Ako neko ima pitanje oko cincila rado cu mu odgovoriti. naime bavim se nekoliko godina uzajanjem istih.Evo nekih podataka za pocetak. Posto vas najvise zanima velicina odrasle zivotinje su u proseku oko 600 grama i nisam dosada video ni jednu preko 800 grama. Krecu se kao zecevi tj za spojenim zadnjim nogama prakticno prave skokove (ne krecu se kao misevi ili pacovi). Zive desetak godina. Kote od 1-4 mladunca koji su sa krznom i vec posle par sati su veoma zivahni. Zenka se moze kotiti dva puta godisnje. Postoje vise mutacija boje krzna. Najcesca je standard (siva sa belim stomakom), crne, bele, belo-ruzicaste. Sto se tice oglasavanja znaju da pustaju zvuke koje koje podsecaju na skvicanje miseva i to uglavnom kada su uplasene. Inace one komuniciraju na visokim frekfencijama koje mi ne mozemo cuti ali koje recimo smetaju raznim glodarima pa tako ja za ovih 5 godina nisam imao ni jednog misa u prostoriji gde ih drzim (ispustaju iste "zvuke" kao i elektronski rasterivaci miseva). Ako nameravate da kupite cincilu za ljubimca najbolje je da nabavite mladu 3-4 meseci starosti da bi se lakse pripitomila. Starije cincile znaju biti veoma divlje jer nisu navikle na ljude. Cincila je polno zrela sa 8 meseci i zenka nosi mlade nekih 110 dana. Cincile rastu oko godinu dana kada se rast zaustavlja. Ne smete ih vuci za dlaku jer istu momentalno odbacuju (to im je isto urodjeni nacin odbrane od grabljivaca). Inace vise im smeta toplo nego hladno vreme (ipak oni nose bundu celog zivota).Ako vas zanima nesto pitajte. pozdrav.

Link to comment

imam ja. :)posto ozbiljno planiramo da kupimo cincilu drugu za rodjendan, interesuje me da li postoji razlika u ceni u odnosu na boju krzna, koje su najlepse, kako prepoznati koliko je stara (da nam neko ne uvali nekog dedu), gde je najbolje kupiti cincilu, da li se mora odmah kupiti par ili moze prvo muzjak, koliki kavez je potreban i sta sve kavez treba da ima da bi cincili bilo "kao kod kuce", da li se linjaju i koliko, koliko su zahtevne za drzanje u stanu? za sada toliko, a, ti, tule, ako imas jos neke odgovore, za koje nisam postavio pitanje, pucaj. :) hvala.

Link to comment

imam ja pitanje. kako macke reaguju na cincile, a kako cincila na macku? moze li se uvesti cincila u domacinstvo s mackama? (shermane, ne zajebavam se, stvarno me zanima)

Link to comment

covek doso sasvim ozbiljno, a vi ga zajebavatenego jos malo o wombatimaMan said 'wombat rape' led to accent changeA New Zealand man who claimed he was raped by a wombat and that the experience left him speaking with an Australian accent has been found guilty of wasting police time.Arthur Cradock, 48, from the South Island town of Motueka, called police last month to tell them he was being raped by the marsupial at his home and needed urgent assistance.

Cradock, an orchard worker, later called back to reassure the police operator that he was all right."I’ll retract the rape complaint from the wombat, because he’s pulled out. Apart from speaking Australian now, I’m pretty all right you know. I didn’t hurt my bum at all."He pleaded guilty in Nelson District Court to using a phone for a fictitious purpose and was sentenced to 75 hours’ community work.Police prosecutor Sergeant Chris Stringer told the court that alcohol played a large role in Cradock’s life.Judge Richard Russell said he was not sure what had motivated Cradock to make the extraordinary claim.In sentencing Cradock, he warned him not to do it again.Wombats are native to Australia and are not found in New Zealand. Although powerfully built and about the size of a small pig, they are very rarely dangerous. There are three species: the widely distributed common wombat and the much rarer southern and northern hairy-nosed wombats.

Link to comment
haha daj bre, sve je dobronamerno ovde... sem macaka
:lol:
e stvarno Baltazar prekini da se zajebavas i pitaj coveka nesto ozbiljnoevo ja cuda li cincile legu jaja ili se iz njih izlezu?i jos jedno. pre neko vece razgovaram ja sam likom koji ima cincilu i on mi kaze da ako hocu da moj Dzun prca nesto, da moram pre samog unosenja cupi u kavez i pre pocetka seksa, da ja izmasiram moju cincilu po jajima :isuse: kako bi se on dobro opustio i kako ne bi rastrgao zenkue sad bili smo obojica pijani i ja nisam uspeo da skontam da li me lik zajebava.moje pitanje je da li je ovo istina ili je taj lik stvarno kvalitetna budaletina
Link to comment
pre neko vece razgovaram ja sam likom koji ima cincilu i on mi kaze da ako hocu da moj Dzun prca nesto, da moram pre samog unosenja cupi u kavez i pre pocetka seksa, da ja izmasiram moju cincilu po jajima
:lol: Pa je l' si odradio? :unsure:
Link to comment
:lol: Pa je l' si odradio? :unsure:
ma de bi ja nesto radio a da se prvo ne posavetujem sa mudrim glavama sa forumahteo sam da mozda napravim jedan mini izbor sa poolom za dobrovoljca koji bi odradio taj mucki posao Edited by sherman
Link to comment

čitajući ovaj plemeniti topik došao sam do izvora nekih bitnih informacija.evo, ovako se prepoznaje potencijalna mlada:

spolna zrelost se očitava uznemirenošću ženke
a, ako nema provodadžisanja, ondak...
Ukoliko dobiju dovoljno ljudske pažnje, činčile mogu da žive same. Tada Vi za njih postajete “druga činčila".
Link to comment

ma gde bre shermane. kako to onda u prirodi bez coveka? traze od krtica da im istitraju jaja i onda im simbiotski uzvrate dp-om sa zenkom?

Edited by Hustler
Link to comment
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...