Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Ljud zna li neko recept za tikvice na rostilju? Keva kaze da jela u Makedoniji i da su bile brutalno dobre ali da posle nikako nije znala da ih spremi.

Link to comment

ja ih isecem po duzini, na debljinu oko 5mm, premazem muljem i grilujem na srednje jakoj vatri. slazem u dublju posudu i na svaki red nabacam gnjecenog bluka i nekog lisca, persuna, bosiljka, rukole, ... sta se zatekne. ponekad namrvim i nekog sira.

Link to comment

ja isto tako tikvicecelo kilo ponekad tako izgrilujem i onda u neku staklenu činiju sa dobrim poklopcem, pomuljene, pobelolučene i posoljene, mogu nekoliko dana da stoje

Link to comment

nisam a izgleda i da neću. za sada.to je trebalo za praznike da pečem, ali se muž dogovorio sa rođakom da i on uzme pola, pa će na ražanjali ostaje recept zapisan, biće prilike :piggy:

Link to comment
ja ih isecem po duzini, na debljinu oko 5mm, premazem muljem i grilujem na srednje jakoj vatri. slazem u dublju posudu i na svaki red nabacam gnjecenog bluka i nekog lisca, persuna, bosiljka, rukole, ... sta se zatekne. ponekad namrvim i nekog sira.
Isto, nista prostije
Link to comment
Dudo,Jel moze recept za onaj sjajni kuglof?
kačila većono što može još da bude i bolje nego kod ovog kojeg ste probali je to da bude nalo saftniji. ko voli.samo suvo voće treba potopiti u recimo ceđenu pomorandžu sa dodatkom ruma i vanile i to je to
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...