Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

dajte neki recept za smrcke...do sada sam pravila rizoto i samo ih krtako prodinstala na luku...kontam da je najbolja jednostavnost a to i zelim ali sam sad nesto umorna i dekreativna pa mi nista ne pada na pamet pa ako moze neko da mi uspe malo inspiracije bila bih zahvalna :)

Link to comment

dobila neko pile kao domaćenisam baš bila sigurna koliko je domaće a ne volim miris tovljene piletine nikakopored standardnog seta začina koje imam okolo po dvorištu (lovor, čubar, timijan, ruzmarin) i koje inače trpam na kilo kada nisam sasvim sigurna u kvalitet mesa,pogledam po dvorištu, kad ono limun (iznela ga pre par dana iz podruma) pun plodovauzmem jedan, prepolovim ga i turim u pleh sa piletinome kako je to mirisalo svo vreme, neverovatnoa i meso baš lepo mirisalo na krajupreporuka, mada mislim da je uticalo i to što je domaći limun.

Link to comment

pa jesteali svako ko ima terasu i stan malo veći od krletke (mora da se unese zimi)može da uzgaja barem fortunelu, ako već ne limunprobaću i sa fortunleom i sigurna sam da će isto super mirisati

Link to comment
  • 2 weeks later...

e jel' ima ovde majstora za ispeći prasezapravo, pola praseta.u rerni.kako da da bude lepo, reš pečeno, da kožica krcka i da bude jestiva ?renne, gazza, vasa ???

Link to comment

Ja ga dobro posolim i ostavim tako jedno sat vremena. Onda ide u pekač na klocne. U pekač, ili tepsiju ako se nema dotični sipam oko deci vode i dec piva. Premažem kožicu sa malo masti. Poklopim pa u rernu na maximum jedno 10minuta. Onda smanjim vatru na 180 stepeni i ne diram sat i 45 minuta. Onda otrkijem i držim jos 10 minuta.Bude savršeno krckava kožica, ispekao nedavno za mladence celo tako. Kačio sam i fotke ovde.Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

e arame, falai izvini što sam tebe izostavila :blush:al' još mi podrobnije opiši kakve klocne, jel' klocne staviš u pleh a pleh na rešetku ili bi možda umesto klocni prase moglo na rešetku a ispod pleh, zbog kapanja i polivanja ?ed.fala reneja nemam takav pekač, tj. imam velik i dubok pleh ali kako to onda zatvoriti pogotovo kada ga još podignem na klocne ?

Edited by duda
Link to comment

A meni ništa hvala, a pisao pola sata cccc.Drvene klocne u pekač, pa meso na njihПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

Zatvori ga folijom, ide to bez problema, a klocne neka budu male, samo da meso ne dodiruje tepsiju, tj. tečnost. Možeš i žicu iz rerne da iskoristiš ako ti staje u tu tepsiju.Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

Link to comment

greškom sam kupio masline umesto šampinjonaznate one u kesicama..a inače nisam ljubitelj istihkako i sa čim da ih iskombinujem i iskoristim?( bzvz mi da se vraćam u bakalnicu i menjam ih za šampinjone)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...