Jump to content

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

uzmes kvalitetan seckani paradajz pelat,
upravo danas sam shvatio da dokle god ima ovoga, nijedan drugi pelat ili slično u moju kuhinju neće.apsolutno ne može bolje.baj, baj, Cirio polpapiu... i ostali
Link to comment
Pravio sam piletinu korma. Fin i blag ukus ali ja bih radije nesto ljuce. Nadam se da je tandori ljut.
pa sto si onda pravio kormu. korma u originalu nema nista ljuto u sebi...
upravo danas sam shvatio da dokle god ima ovoga, nijedan drugi pelat ili slično u moju kuhinju neće.apsolutno ne može bolje.baj, baj, Cirio polpapiu... i ostali
ako ti prolazi passata, onda obavezno probaj divellu. najbolja baza za pice trenutno u srbiji... Edited by gazza1
Link to comment
pa sto si onda pravio kormu. korma u originalu nema nista ljuto u sebi...
Kad sam kupovao bile samo korma i tandori paste.Tandori cu da probam ovih dana sa ovim receptomhttp://www.youtube.com/watch?v=x9efu2dapWE Edited by katamaran
Link to comment

Prvo se jedno pola sata pileće grudi drže u pomorandžinom sokiću, mulju, sa pola seckane pomorandže, soli, biberom, mex čilijem, 3 čena belog luka i žutim kimom. E da, i sa kašičicom slatke aleve.2uol37a.jpgOnda se dodaju paprika i glavica i po lila luka. I lišće ćilantra.jtaukx.jpgOnda se to proprži na gril tiganju dok mesance ne dobije zlatnu boju. Slikala bih da me nije bilo sramota od gostiju da se ponašam ko mentol. Tortilje (od kukuruza) se podgreju na tiganju pa se ljuljne ova smesa, smotaju se u paketić i poredjaju na pleh sa papirom. Po vrhu narendati čedar i ementaler, po malo, samo zbog estetike. Ja umesto čedra rendala mimolet. Onda u rernu na 180 stepeni dok se ne istope sirevi.2zjcaq1.jpgI onda služiti sa gvakamolijem i onom salsom što sam kačila kod Volija, kao i sa pikoom ozdol.Ne zamerite ako je nešto skrnavo okačeno, ja ovo i slikam i kačim sa ajpeda.Piko de Gajo: paradajz, lukić i paprika sa soli, biberom, ćilantrrrom i limunovim sokićema5j6ls.jpgPiti sangriju ili pivo Sol ili neko San Emilion vino.

Link to comment

lepo, super mi je sto si tu smesu povrce piletina rknula u tiganj sve odjednom. kako se ja nikada ne setim toga nego uvek przim odvojeno meso i povrce.... za razne stir fryjeve i ovakve stvari realno nema nikakve potrebe. verovatno se bojim da ce povrce mnogo da uvene dok se isprzi meso.

Link to comment
erovatno se bojim da ce povrce mnogo da uvene dok se isprzi meso.
možeš prvo da malo ispržucneš meso, pa posle da ubaciš i povrćetako ja radim kad god se plašim ovog gore, i super ispadne
Link to comment

nije mi svelo jer je pomorandza toliko ubila mesance tokom mariniranja, da mu je trebalo vrlo malo vremena da se isprzi, pa ni povrce nije imalo sansu da se sjebe. :D ali realno, nista gore od mrtvog povrca na tanjiru.(o, boze, meni sve slike naopako! a na ajpedu nisu!)

Edited by MayDay
Link to comment
evo sta se moze napraviti sa malo novca, a stomak ce biti pun + ukusno je:kupe se dve [meni su dve dovoljne, nekome mozda i jedna] kese onih azijskih instant supa [ramen].moj nacin pripreme:u jednu serpu sipam malo mulja i naseckam mclukiseckam sunku na kockicedodam kari i malo soja sos-ai pustim vrlo malo da se to proprzi, vrlo malo.sipam 700ml vode [to je za dve kesice]kada provri, ubacim testeninu i ubrzo dva jaja [ovde pazim da mi se jaja ne rasture]kuvam 3minkada je gotovo, sipam u ciniju i ona dva jaja probusim kako bi izaslo zumance koje je u rovitom stanju.
evo kako to izgleda, bas sam juce spremao i napravio par fotki:update: bolje je naseckati samo mcluk, ne peci ga, tako i originalni recept izgleda.probusim jaja da izadje zumanceimage.jpgpromesao malo sve i dodao naseckan mclukimage.jpgbtw, ne izgleda na oko da je zanimljivo, ali je zaista ukusno.
Link to comment

Malo sam se svrckao gradom pa sam bolje upoznao domace kari trziste :)U Merkatoru ispod Beogradjanke ima solidan izbor Mida pasti. Cijena prava sitnica - 650-700 kinti za teglicu.Maksi na Cvetnom trgu ima Patak i na moju veliku zalost samo korma i tandoori. Jedva nadjoh na drugoj strani prodavnice i tikka masala. Vindaloo naravno nema :( Moracu da narucim Vindaloo da mi donese prijateljica iz Londona.Imaju mango catni za nekih 300 din mala teglica. Htedoh da ga uzmem al sam ipak uzeo catni iz Lile (700 din/kg)Nije los al mi je onaj sto sam svojevremeno jeo u Joy of heart u Svetogorskoj ipak bio bolji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...